Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (744. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.091
Cevap
710
Favori
806.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
59. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 742743744745746
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sanal baharattan favorileriniz nedir? starbucks profilinde biraz fazla kavrulmuş kahve seviyorum. Bu tarz da içtiğiniz bir kahve var mı sanalbaharattan? Genelde hep orta kavrum geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • coffee castello diye bir yer varmış.Kampanya yapmışlar.Bugün son gün.Az sonra sipariş geçeceğim sepete attık bir şeyler.Buraya yazayım dedim
  • gunner92fb kullanıcısına yanıt
    Tchibo kahvelerini bilmiyorum..Tahminim Nescafe gibi kimyasal işlemdir..Zira bahsettiğim Swiss Water, çekirdek kahve üzerinde yapılan sonra aynı ekirdeğin satıldığı bir işlem..Granür kahveler zaten bir işlemden geçiyor, ne işlem bilmiyorum pek te güvenmiyorum ama..kimyasal bir işlem olması muhtemek..
    O kahveler suda bekleyince simsiyah zift oluyor..Artık nasıl yapılıyorsa..
    BAzı yorumlarda sırf bu işlemlerden dolayı kafeinsiz kahve içerek risk almayın yazıyor..Emin değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eediz

bende aynı soruyu soruyorum sürekli. 3 katı kadar kaliteli olduğunu düşünmüyorum.
    Şimdi olayı farklı düşünün..Marketten 1 TL ye aldığınız çikolata ile 5 TL ye aldığınız çikolata aynımıdır?
    Veya Baldo prinç ile Kırık/Osmancık prinçten yapılan Pilavın tadı aynımıdır?
    Kahvelerin de belli standartı ve derecelendirmesi olması lazım yani A sınıfı B sınıfı gibi..
    Yine kahvenin Eşit kavrulmaması yani her bir çekirdeğin aynı kavrulmaması kahvenin tadını etkiler..
    Bildiğimiz gibi kahvenin belli ısıda kavrulması ile belli maddeler açığa çıkarken belli maddeler de kaybolur..Bu denge sağlanmaz ise kahvede acılık/ekşilik/limonsu tadlar olabilir..
    French press yönteminde Filtreden kaçan birkaç kahve partikülü, o bardaktaki kahvenin tadını bozuyor ise..Yine Kahve bardağına metal kaşık konması tadı bozuyor ise (tahta kaşık bile tadı bozuyor)... 100/200 gram kahvedeki kötü/yanlış kavrulmuş kahve tanelerinin o kahveye olumsuz etkisini siz düşünün..
    **Tabi bunlar teorik veya denenmiş şeyler olabilir, ben fark almıyorum derseniz problem yok...
    Sanal Baharatı Ucuz satıyor diğerleri Pahalı ise aradaki farkın bir bedeli vardır..Aksi halde kimse Sanal baharat varken neden daha fazla para verip diğer kahveleri alsın???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 18 Kasım 2019; 20:36:15 >
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim kahve bu hocam:

https://www.tchibo.de/m/kaffee-colombia-fino-entkoffeiniert-p400104179.html

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eediz kullanıcısına yanıt
    sanalbaharat dan bir kac kez aldim, daha pahalı kavrumculardan da aldim. daha pahali olanlarda kavurma profili bariz daha iyi.
    en son demleniyor dan aldim hem kavurma profili güzeldi hem de fiyatı görece pahalı olanlara göre daha makuldu.
    iyi kavuruculardan iyi kahveler icince aradaki fark farkediliyor.
  • mcroses kullanıcısına yanıt
    demleniyor dan sipariş vericem bende bakalım. deneyelim

Kahveler net de indirim kuponu paylasmislar.

• Sanalbaharattan Sidamo aldım ben. Kg79 ile öğütüp filtre veya espresso yapıyorum. İlk hafta muhteşem bir aroma vardı ama o tat gitti. 1 KG lik poşetin ağzı bozuk geldi ben bantladım ama hava aldı bir kere. Kendim kavurmak isterim ama ileride geçeceğim o aşamaya. Kahve kavrulduktan sonra illaki bayatlamaya başlıyor ama 4 ayrı poşette alırsam aroma kaybı olur mu gene ne dersiniz?
  • gunner92fb kullanıcısına yanıt
    De-caff kafeinsiz olduğu nerde yazıyor? Sormal lazım, paket Almanca, Ingilizce olsa anlaşılır da :)
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Burda hocam :https://www.tchibo.com.tr/m/private-coffee-colombia-fino-kafeinsiz-500g-cekirdek-kahve-p200017975.html

• Sözenin toz, üretmesinden ve stabil olmamasından sıkıldım. Yok mu şöyle 300 en fazla 400 liraya oh be dedirtecek değirmen? Nereye baksam bin liralar konuşuluyor. Öğrenci adamın düzgün kahve içmeye hakkı yok anlaşılan

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    french press için önerirmisiniz sözen

• Arkadaşlar genelde tek kişi için filtre kahve makinesi önerilmiyor, su hızla aktığı için kahvenin aromasını vermemesi nedeniyle fakat tefal subito mug filtre kahve makinesi aldım ve kesinlikle tek kişi için de çok güzel kahve yapıyor. Bardak modu var ve o modu seçtiğinizde suyu akıtmıyor filtre haznesinde tutuyor, bir nevi french press gibi kahvenin aromasını alabiliyorsunuz. Makine almayı düşünüp bu sebepten çekinenlere kesinlikle öneririm
  • normalde çay tiryakisiyim fakat kahvenin verdiği o dinçlik uykusuzluk olayını hiçbiri vermiyor o yüzden filtre kahveye başladım sabah 1 tane içince cidden çok iyi oluyor bu işte yeniyim başlangıç olarak kafein oranı yüksek hangi markayı önerisiniz ?
  • Wjéasz kullanıcısına yanıt
    https://www.taftcoffee.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsad1905

https://www.taftcoffee.com/
    250gr hergün 2 kere tüketimde kaç gün gider hocam ?
  • O şekilde kullanmadığım için hiç düşünmedim ama ortalama 9 gr civarı ile kahve yaptığımızı hesap edersek 15 gün civarında gider
  • şu öğütücü işini halledemedim bir türlü. sözen çok övülüyor ama içi demir ve french presste homojenlik kayboluyormuş. tavsiyesi olan var mı? kahvelerimi kahve fabrikasındsn sipariş verdim yarın elimde olacak ama öğütücüm yok

Colombia supremo ya da Kenya AA sizi tatmin eder diye düşünüyorum. Benim en sevdiğim kahve Okyanusya kahveleridir. Onlar içinde favorim ise Sumatra Mahdeling. Sanalbaharat'ta da Sumatra olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cingiglione -- 19 Kasım 2019; 21:45:35 >
  • 
Sayfa: önceki 742743744745746
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.