Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (741. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: arandur Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.174
Cevap
710
Favori
809.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Moliendo Yemen Mocha Yöresel Kahve
    Moliendo Honduras San Marcos Coloal Village Yöresel Kahve
    Moliendo Peru Chanchamayo Yöresel Kahve

bu ucunu aldim bugun..
    deneyince yazarim.. dediklerinizide deneyecegim.
    acikcasi cok baskin meyve tadini kahvede sevmiyorum..
    coffetopia sirkecide honduras icmistim baya meyveli kahve tadi vardi..
  • Arkkadaslar gunaydin kronotrop ta deneyebilirsiniz . Manifestodan daha mi iyidir bilemiycm . Acaba daha mi iyi ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    chemex veya v60 en iyi seçenekler gibi ülkemiz için. şimdilik french press sonrası için chemex gibi.. en temiz kahve oymuş diyorlar
  • seffa S kullanıcısına yanıt
    Hocam,

Öğütücünün içerisindeki bir aparatı tam sıkmamış olduğum için tam olarak öğütmüyor ve beyaz dumanlar çıkıyormuş. Montajı düzgün yaptıktan sonra homojen bir öğütme gerçekleştirdi. Ancak bu keyif yarım saat bile sürmedi. Yanlışlıkla aletin üzerinde biraz su döküldü 2 gün önce, elektrik aksamından cızırtı sesi geldi. Hemen elektrikten ayırdım ve makineyi iyice kurutmaya çalıştım. 2 gündür pirinçte bekliyor, bugün çalıştırmak istedim ama nafile. Hiç tepki vermedi. Bi kaç gün sonra tekrar deneyeceğim, olmazsa tamir etmeye çalışacağım. Makinenin tamamen bozulduğunu düşünmüyorum çünkü.
  • ofyariz93 kullanıcısına yanıt
    Kotu olmus hocam gecmıs olsun. Insallah duzelır.

• quote:

Orijinalden alıntı: helloween

https://coffeetropic.com/urun/terra-single-origin-brasil-mogiana-yellow-bourbon/

bunun siparisini verdim hocam. %30 indirim vardı kaçırmıyayım dedim. gelince izlenimlerimi yazarım
    Kahveniz geldi mi acaba? Ben de aybi kahveyi siparis ettim. Gelen cekirsekler sanki biraz fazla kavrulmus gibi belki de yanmis diyebiliriz. Hatta aralarinda sta.bucks cekirdekleri gibi yaglanmis olanlar bile var.
    Espresso yaptim tadi da biraz fazla aci geldi.
    Iade kabul ederler mi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• reverse R kullanıcısına yanıt
    dün akşam kargoya vermişler. sipariş notunda özellikle açık kavrulmuş kahve istediğimi belirttim. öyle bir şey olmaz umarım. fazla kavrulmuş kahveden nefret ediyorum. bugun kargocular tatil yarın belki gelir kargom
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    Manifesto, Kenya , Costa Rica, deneyin tavsiyem..
    Kahve tadında kahveler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Bu kahve çekirdeği konusunda en iyi firma hangisi? Moliendadan çok memnunum devam mı etsem?
    Türkiyede En iyi çekirdekler satan ve iyi kahve kavuran kavurucular Prabador Colectiva-Kronotrop-Coffedepartment-Zumrutkaraca
  • quote:

Orijinalden alıntı: drilldozer

Solis öğütücü kullanan ve tavsiye eden var mı? bütçe maksimum 1000 tl, öğütücü arıyorum.
    Türk Kahvesi ögütmem arada espresso alırım oda mükemmeliyet aramam genelde V60-Chemex vb filtre yöntemleri kullanıyorum diyorsan Baratza Encore olabilir.Yok ben Türk kahvesi ve Espresso ağırlıklı kahve tüketiyorum arada filtre dersen 250 Tl daha fazla verip Lelit Fred PL043MMI bak baratza encore çok düşük aralıklara inemiyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reverse

Kahveniz geldi mi acaba? Ben de aybi kahveyi siparis ettim. Gelen cekirsekler sanki biraz fazla kavrulmus gibi belki de yanmis diyebiliriz. Hatta aralarinda sta.bucks cekirdekleri gibi yaglanmis olanlar bile var.
    Espresso yaptim tadi da biraz fazla aci geldi.
    Iade kabul ederler mi acaba?

Alıntıları Göster
    CoffeeTropic TERRA SINGLE ORIGIN EL SALVADOR SANTA ANA VOLCANO (Orta-City kavrulmuş)
    CoffeeTropic TERRA SINGLE ORIGIN BRASIL MOGIANA YELLOW BOURBON (Orta-City kavrulmuş) (deneme paketi göndermişler sağolsunlar)

Demleme şekli

Damacana su'dan 300gr kadar kullanıyorum. Kaynadıktan sonra 45 saniye kadar bekliyorum
    KG79 ile en kalın ayarın iki tık üstü ile 18.5gr kahve öğütüyorum
    French press ile 30 saniye ön demleme ve ardından 4 dakika demleme yapıyorum

El salvador tatlı bir kahve. meyve tatları belirgin. içimi yumuşak ve ekşilikten eser yok. Keşke bundan alsaymışım kiloluk paketi. Brazil mogiana ise düz bi kahve gibi geldi arkadaşlar. yani içimi yumuşak ve güzel bir kahve fakat ekstra aromalar El salvador kahvesi kadar baskın gelmedi bana. Bu kahvelerin Light-Cinnamon kavrulmuş versiyonları kesin daha iyidir bence. Daha önce kahve.com ve sanalbaharat kahvelerini kullanmıştım. kahve.com ile coffeetropic bence aşağı yukarı aynı kalitede kahveler yalnız sanalbaharat'tan uzak duracağım bundan sonra o kesin artık. Kahve uzmanı değilim yalnız bayat kahve ile taze kahve'yi ve ekşi kahve ile ekşi olmayan kahve'yi ayırt edebiliyorum. Alacak arkadaşlara CoffeeTropic'i tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: IVANGUARDI

Türk Kahvesi ögütmem arada espresso alırım oda mükemmeliyet aramam genelde V60-Chemex vb filtre yöntemleri kullanıyorum diyorsan Baratza Encore olabilir.Yok ben Türk kahvesi ve Espresso ağırlıklı kahve tüketiyorum arada filtre dersen 250 Tl daha fazla verip Lelit Fred PL043MMI bak baratza encore çok düşük aralıklara inemiyor çünkü.

Alıntıları Göster
    Türk kahvesi az tükettiğim için öğütülmüş paket alıyorum. Baratza'yı şimdi incelemekteyim, uygun gibi. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: drilldozer

Türk kahvesi az tükettiğim için öğütülmüş paket alıyorum. Baratza'yı şimdi incelemekteyim, uygun gibi. Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Baratza Filtre yöntemlerinde iyi sonuç veren bir değirmendir V60-Chemex-Aeropress-Mokapot gibi Espresso inceligine pek inemez ama öldürmeyecek kadar espresso almanızı sağlar.
  • Eğer kafede içtiğiniz aynı tadı yakalayamıyorsanız, sorunun öğütücünüzden veya başka somut etkenlerden kaynaklanmıyorsa, kullandığınız suya dikkat edin derim, su kalitesi konusunda sıkıntı yaşarsanız, bana ulaşabilirsiniz. Kendi kahve suyunuzu yapmada yardımcı olurum

• Çin'den bu değirmeni aldım normalde kg79 makinam var. Kg79 un en ince ayarindan bir tık daha ince cektim, ec 685 daha incesini basmaz diyordum ama gayet sorunsuz fincan verdi. Türk kahvesi denedim onu da çekiyor. Bunu değirmeni biryerlere giderken yanımda götürmek için aldım.
     '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

• Etiyopya Sidamo ne güzel bir kahveymis

Birçok çeşit denemiş ama bunu es geçmiştim bu zamana kadar. Pişmanım

• Arkadaşlar french press ve moka pot kahve içmek için kahve değirmeni almak istiyorum (çekirdek kahve çekmek için)
    Sözen değirmen yeterlimidir yoksa
    Yurt dışından uygun ve mantıklı bir model tavsiye edermisiniz ?

• brak13 kullanıcısına yanıt
    Sözen değirmen, teknik olarak yeterlidir. Ancak her ürünün olduğu gibi bunun da dezavantajları vardır. Birincisi, değirmeni kullanırken eliniz ve kahve, metal kokmaya başlar. Bu, kimisi için sıkıntıdır, kimisinin de zevkidir. Benim içinse, çok ciddi olmayan bir sıkıntı kategorisinde. İkincisi ise, zaman kaybı, değirmeni çevirmek bir süre sonra sizi sıkıyor. Biraz da üşengeçlik varsa eğer, bu üşengeçlikten dolayı kahve keyifinizi erteliyorsunuz. Ben bu sebepten dolayı elektrikli bir öğütücüye geçtim.

Ama başlangıç aşamasında iseniz eğer, kesinlikle Sözen değirmen tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

Çin'den bu değirmeni aldım normalde kg79 makinam var. Kg79 un en ince ayarindan bir tık daha ince cektim, ec 685 daha incesini basmaz diyordum ama gayet sorunsuz fincan verdi. Türk kahvesi denedim onu da çekiyor. Bunu değirmeni biryerlere giderken yanımda götürmek için aldım.

ben mi yanlış yorumluyorum acaba o fotoğraftaki taneler espresso için iri değil mi? yoksa kişisel tercihiniz mi?

• Uzun zamandır kahve öğütücü arıyordum ama fiyatlar oldukca yüksekti. Enplustaki indirimle beraber breville bcg600 aldım 1000tl ye. Akmerkezdeki mağazada teşhirde bir adet ürün kaldı sanırım ve mağaza yöneticisi Eren bey de kahve üzerine inanılmaz bilgili. Aksam tam 1.5 saat oturup muhabbet etmişiz. Ordaki makinelerden kahve de ikram etti sohbet sırasında. Şuan ben filtre kahve makinesi için kullanacağım, hangi ayarları önerirsiniz?
  • 
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.