C

Yüzbaşı
23 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 62 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,
2011 yılında ehliyeti aldım ama aracım hiç olmadı gerekte duymadım. Yalnız yeni evlendim ve eşimde ve bende tehlike grubundaki kronik rahatsızlıklar var. Dolayısıyla bir araç almak istiyorum.
Bir takım şeyler belirteyim ki durumumu anlayın çok uzatmayacağım.
Belirtmem gereken ara ara araç kullandım ama öyle şöförlüğüm çok yoktur. Babamda bir brodway var onu pendik gebze arası e-5 den sürüyorum ama hakim miyim araca, değilim. Yanımda birisi olmadan süremem ve çoğunlukla yokuş bir yerde kırmızıya takılırsam kesin geriye kaçırıp arabayı bir stop ettiririm.
Bununla beraber otomobilden de hiç anlamam. Herkesin ilgisi olacak diye bir şey yok. Ama alacağım için iki üç aydır araştırıyorum. Sonunda vardığım karar japon arabaları ve otomatik vites olacak. Nihayi belirlediğim araç ise toyota corolla.
Toyota olmazsa da volvo, honda civic veya accord, mitsubişi lancer gibi.
Bu karara nasıl vardım araştırdığım kadarıyla daha sorunsuz olduğuna inandım yanlış da olabilir, bilemiyorum.
Sizden isteğim ise arkadaşlar gerçekten sorabileceğim pek bir insan yok nedir bu otomatik araçlarda dikkat edilecekler ne yapmalıyım cidden bilgisizim ne kadar araştırsamda.
Bütçem ise maksimum 70.000 lira.
Ufacıkda olsa bir fikrinizi yazarsanız çok makbule geçer, eminim benim gibi başka insanlar da vardır ve bunu okurlarsa onlara da yardımcı olur.
...
Selamlar, 2011 early bir macbook pro'm var ve bunun şarj aletinde bir problem meydana geldi kullanıma bağlı hani kablosunda ve açtık en baştan lehimledik fakat lehimlerken galiba bir yere de lehim mi geldi bir şey mi oldu bilmiyorum ama şarja takılı iken mouse pad kısmında bir elektrik mi kaçıyor bir şey mi oluyor bilmiyorum kullanamıyorum yanlış algılıyor. Fakat eğer elimi mouse pad in yanında ki aluminyum kısma koyarsam gayet düzgün algılıyor. Ve aynı zamanda şarjdan çıkarıp tekrar kullandığımda da düzgün bir şekilde kullanılabiliniyor. Benim size sormak istediğim şey ise bu şarj aletini tamir ederken yani lehimlerken yanlış bir şey yapmışsam bu bilgisayarda daha büyük bir hasara yol açar mı kullanmayı bırakmalı mıyım ve yenisini almalı mıyım ?
Teşekkürler.
Arkadaşlar hep hayal kurarım param olsa ne yaparım diye. Bende de apple mac tutkunluğu var girdim siteye kendime macbook değil de mac pro baktım yani düz masürtü kasa olan mac türü. her parçasını arttırdım ve karşıma çıkan fiyat tam 25.158,99 TL oldu isterseniz linki vereyim sizde bakın. Sorum şu ki durumunuz olsa alır mıydınız böyle bir bilgisayarı veya nasıl bir zenginlikte olsaydınız alırdınız. Açıkçası çok zengin olsam bile düşündüren bir şey olurdu bir bilgisayara bu kadar para vermek. Neyse bilgisayarın özelliklerini yazıyor ve yorumu size bırakıyorum...

Intel Xeon E5 12 çekirdekli 2.7 GHz 12 çekirdekli, 30 MB of L3 cache işlemci

64 GB (4x16 GB) 1866 MHz DDR3 ECC ram

1 TB PCIe tabanlı flash depolama

Her biri 6 GB GDDR5 VRAM'e sahip çift AMD FirePro D700 GPU

fare, ekran, klavye vs. yok sadece bunlar. yorum sizin...

Not: alsanız bile şubatta yolluyorlar. Artık nasıl bir bilgisayarsa

http://store.apple.com/tr/buy-mac/mac-pro?product=MD878TU/A&step=config
silinebilir
Sürekli düşünüp duruyorumda arkadaşlar düşünsenize tam 15 yaşındasınız liseye yeni başlayacak yaşta neler yapardınız. Neleri değiştirirdiniz. Ben kendiminkilerini yazayım:

- Kesinlikle İngilizceyi bir güzel öğrenirdim, üniversiteye bırakmazdım bu işi. İngilizce kitaplar okurdum, ne bileyim Harry Potter i filan mesela. Kendi dilinden okurdum.
- Yabancı bir dil daha öğrenirdim.
- Kızmış arkadaşmış filan geçerdim bunları. Hormonlarım sıkıştırıyosa ya rüyalanıcam yada çaresine bakardım
- Sivilceymiş filan bunlarla vakit kaybetmezdim zaten üniversiteye başlayınca bi tane dahi kalmadı
- Derslerime çalışırdım. Cidden çalışırdım az da olsa hepsine çalışırdım.
- Vakit kaybı insanlarla ilişkimi keserdim.
- Televizyonda kaybedeceğim vaktimi kaliteli yabancı dizi ve filmlerle doldururdum
- Felsefeye daha önem gösterir daha da ötesi Bilim Tarihi ve Felsefesi hakkında okumalar yapardım
- İslamiyet hakkında daha derin düşünürdüm ve aynı zamanda hristiyan bir arkadaşda edinirdim felsefe okuyan
- Her şeyden öte daha çok gezerdim eve tıkılmazdım.
- Oyun konsollarıyla filan çok ilgilenmez oyunları tadında bırakırdım
- Gerçek anlamıyla bireysel bir insan olurdum. Çünkü bunu başarırsam zaten sosyal ilişkilerimde daha güzel şekillenirdi.

Bilmem şu an aklıma gelenler bunlar. Hayatımdan pişman mıyım, kesinlikle hayır. Çok şükürler olsun istediğim bölümdeyim, aç değilim açıkta değilim, ne bileyim maddi sıkıntılarım var ama olsun.
Lakin şöyle bir bakınca ergendim kız mız diye uğraştım saçmalıktı, sivilceydi filan dedim ergen psikolojisi olur o kadar vs. İnsan hata yapa yapa öğrenir. 21 yaşındayım şu an elimde ölmeden önce fırsat var. Ama eskiden daha çok lise öğrencisi takılıyo burada bir nebzede yardımı olacaksa görsünler derim. Neden diyorum çünkü görüyorsun gençliği kaliteli geçmiş adam gerçekten çok farklı oluyor. Mesela bölümün birincisine bakıyorum adamın ingilizcesi ezelden iyi çalışmış çünkü. Edebiyat bilgisi harika önceden okumuşluğu var. Lafı fazla uzatmayacağım. 15 yaşında olsaydım eğer ben bunları yapardım siz ?
Silinebilir
Arkadaşlar benim okulumun kampüsü yeni yapıldı ve çok yabancı olduğum bir yerde. Yaz başından beridir eve çıkmak istiyorum ve haritaya baka baka kör olacağım. Okul haritada maviyle yuvarlak içine aldığım yerde olacak ama bakıyorum otobüs filan geçmiyor hiç. Sadece 132 numaralı Kartal- Tepeören arabası geçiyor onunda saatleri o kadar kötü ki yani bazen 3 saat geçmediği oluyor otobüsün. Minibüs var mı onu bilemiyorum ama okul ring koyacakmış ücretsiz. Fakat bu ringlerde nereden geçer hiç bilemiyorum. artık düşün düşün kafayı yiyeceğim nerede eve çıkayım diye. Kritelerim de çok basit yani, ulaşım olsun, evde ucuz olsun yeterli. Bunları niye soruyorsun git araştır yerinde gör de diyebilirsiniz ama malesef İstanbul da olamayacağım uzun bir süre bu yüzden sizlere danıştım. Buraları bilen arkadaşların yardımına muhtacım. Şimdiden teşekkürler

https://store.donanimhaber.com/8f/01/f7/8f01f7002ac4058166cf9851c8f3deed.png
Arkadaşlar bilgisayarı yedekledim açarken command + r yapıp hdd yi sildim normal bir şekilde os x lion u tekrar yükle yerine bastım. Sonra yükleniyordu gittim geldim baya bir sonra bilgisayar yeniden başlamış neyse bir daha yükleyeyim dedim imkansız olmadı. siliyorum diski felan hep aynı hatayı veriyor. bilgisayarınız apple da bulunamadı applecare a başvurun. Moralim felan sıfır. Garantisine mi götürmem gerek ne yapmam lazım bilen felan varsa aydınlatsın. DVD felan da vermedikleri için yanında mac in öylece kalakaldım windowstan giriyorum ama kullanılmıyor böylede ben lion umu istiyorum.

Bunlar hep amerikanın oyunları diye bir yazı olmasın isterdim ama bence öyle yavaşlatıyorlar güncellemelerle yeni sistem çıktıkça bilgisayar perişan haldeydi ben niye yoksa formatlıyım windows gibi. Param olsa zaten alır kullanırdım ama böyle bir durumda olmak şuan o kadar sinirimi bozdu ki bu komplo teorisini kabullendim diyebilirim.
Silinebilir
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.362
İkinci El Bölümü Mesajları: 72
Konularının görüntülenme sayısı: 56.883 (Bu ay: 198)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 83 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.