Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.174
Cevap
710
Favori
809.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: what_tha

quote:

Orijinalden alıntı: baboli97

hayırlı olsun makineniz. umarım memnun kalırsınız. size önerim kullanma klavuzunu okumadan çalıştırmayın. birde 3-4 gün içinde tüketebileceğiniz kadar çekerseniz kahveniz bayatlamaz ve her gün çekmek zorunda kalmazsınız. neyse sizinde deneyimlerinizi bekliyoruz.

bu arada kargo ücreti türkiyenin her yerine aynı fiyat. 5.90 tl. o yüzden adrese teslim seçmeniz daha iyi.

hocam makine elime geçti gayet güzel ve yeterli bir alet. yalnız kılavuzu okudum, bıçakları çıkarmak için saat yönünün tersine çevirin diyor, okadar çevirdim bir türlü çıkaramadım, siz çıkarabildiniz mi ve nasıl?

cihaz gerçektende amacına uygun sadece işini yapıyor fazlası yok. güle güle kullanın. bundan sonra çekirdek kahveden başka kahve alacağınızı sanmıyorum :)

bıçağını çıkarmayı bende denemiştim ve olmayınca zorlamadım. pekde önemli gelmedi açıkçası. onun yerine makineyi kullandıktan sonra kuru şekilde kağıt havluyla hem içini hemde kapagını lavaboya doğru siliyorum. yani tozunu alıyorum. birde öğütülmüş kahveyi plastik yada tahta bir kaşıkla içinden almak lazım diye düşünüyorum. içinin çizilmemesi için. ben kahve makinemin plastik ölçeğinin sapıyla boşaltıyorum. umarım yardımcı olabilmişimdir.

bu arada aldığınız çekirdek, çekirdeği çekme süresi, kullandığınız filtre (kağıt yada çelik) ve sonuçta ortaya çıkan kahve ile ilgili yorumlarınızıda bekliyorum.

• ayni kafadayiz bende aynen dediginiz gibi yaptim temizligi ve kahveyi bosaltmayi.

starbucks italian roast alicaktim fakat 3 paket kalmisti son kullanma tarihleri yakindi, bende home blend aldim. 30 saniye cektim ama makinenin haznesinde tam homojen olarak cekilmedigini farkettim, plastik kasikla karistirdim ve bir 10 saniye daha cektim. elde ettigim sonuc iste nerdeyse un kivamina yakindi. tchibonun kagit filtresini kullaniyorum.okadar ince cekmeme ragmen kahveyi demledigimde filtreden sizan posa yoktu. kahvenin orta kavruk olmasi dolayisiyla her ogunde rahatlikla icilebilir (dun aksam yemeginden once iki kupa ictim ve hic rahatsizlik vermedi mesela).kahve cok asiri koyu kivamli olmamasina ragmen aroma ve tat olarak oturakli bir karakteri var. Fiyati 15,25 lira, 250 gr paket halinde. Ayrica tum starbuckslarda cekirdek kahve aldiginizda istediginiz boy bir icecegi de hediye ediyorlar. Fiyat olarak pahali gibi ama eger starbucks kahvesine aliskinsaniz, ayni tadi evde de yakalayabildiginizi gorunce pek onemli olmuyor bu :)

• quote:

ayni kafadayiz bende aynen dediginiz gibi yaptim temizligi ve kahveyi bosaltmayi.

starbucks italian roast alicaktim fakat 3 paket kalmisti son kullanma tarihleri yakindi, bende home blend aldim. 30 saniye cektim ama makinenin haznesinde tam homojen olarak cekilmedigini farkettim, plastik kasikla karistirdim ve bir 10 saniye daha cektim. elde ettigim sonuc iste nerdeyse un kivamina yakindi. tchibonun kagit filtresini kullaniyorum.okadar ince cekmeme ragmen kahveyi demledigimde filtreden sizan posa yoktu. kahvenin orta kavruk olmasi dolayisiyla her ogunde rahatlikla icilebilir (dun aksam yemeginden once iki kupa ictim ve hic rahatsizlik vermedi mesela).kahve cok asiri koyu kivamli olmamasina ragmen aroma ve tat olarak oturakli bir karakteri var. Fiyati 15,25 lira, 250 gr paket halinde. Ayrica tum starbuckslarda cekirdek kahve aldiginizda istediginiz boy bir icecegi de hediye ediyorlar. Fiyat olarak pahali gibi ama eger starbucks kahvesine aliskinsaniz, ayni tadi evde de yakalayabildiginizi gorunce pek onemli olmuyor bu :)

Katılıyorum. Starbucks kahvesi feci bağımlılık yapıyor. Tchibo falan yavan geliyor artık. İstanbul'a gittikçe alıyorum 1-2 paket çekirdek kahve. En son şu kahverengi paketten aldım (20 TL idi 250 gr paketi) ama daha çekip içmek kısmet olmadı. Bayatlama olmasın diye sıralı tüketiyorum kahveleri. Açıldıktan sonra, hele ki kağıt ambalajda çabuk gevşeme yapıyor çekirdekler.

• kahverengi dediğiniz şu yanarlı dönerli bir pakette olan, anniversary blend mi? Paketi açıp deneyince siz de yazın hocam ben merak ediyorum o harmanı :)
  • quote:

kahverengi dediğiniz şu yanarlı dönerli bir pakette olan, anniversary blend mi? Paketi açıp deneyince siz de yazın hocam ben merak ediyorum o harmanı :)

Evet ismi oydu. Yakında açacağım gibi görünüyor zaten, diğer çekirdekler bitmek üzere. Bir de ondan daha yeni bir kahve çıkmış galiba, o hangisi biliyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

kahverengi dediğiniz şu yanarlı dönerli bir pakette olan, anniversary blend mi? Paketi açıp deneyince siz de yazın hocam ben merak ediyorum o harmanı :)

Evet ismi oydu. Yakında açacağım gibi görünüyor zaten, diğer çekirdekler bitmek üzere. Bir de ondan daha yeni bir kahve çıkmış galiba, o hangisi biliyor musun?

yılbaşı harmanı vardı kırmızı pakette.nasıl birşey olduğunu bilmediğim için almadım.denemek lazım hepsini benim favorim italian roast :) koyu sert kıvamlı ve tatlı :D
  • Ben de Sinbo'nun şu 38 TLlik filtre kahve makinesinden ve indirime giren Delonghi KG79 kahve öğütme makinesini Hepsiburada'dan aldım. Kahve öğütücünün boyutlarının bu kadar büyük olmasına epey şaşırdım açıkçası. (160x110x270mm) Elimde kahve olmadığı için henüz deneme fırsatım olmadı. İnşallah yarın çekirdek kahve alacağım. Ankara'da Tchibo, Starbucks, Kocatepe Kurukahvecisi'nde çekirdek kahve satıldığını biliyorum. Başka nerelerden ve hangi çeşit çekirdek kahveyi önerirsiniz? Çekirdek kahveyi ne kadar alıp nasıl saklamalıyım? Benim makineme hangi boy filtre uyar? (Sinbo SCM-2917 Kahve Makinesi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 9 Aralık 2011; 22:39:34 >

• starbucks ta çekirdeğin kilosu ne kadar ? birde online alabileceğimiz sitesi varmıdır,kahvem bitti çay'a talim ediyoz
    benim gibi kahvesi bitenler çaydanlığa bir tatlı kaşığı seylan çayı 1 tatlı kaşığıda tomurcuk çay karıştırıp demleyebilirler
    bi costa rica tarrazu yada jamaika blue mountain kahvesi kadar etmiyo ama idare edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: saint21

starbucks ta çekirdeğin kilosu ne kadar ? birde online alabileceğimiz sitesi varmıdır,kahvem bitti çay'a talim ediyoz
    benim gibi kahvesi bitenler çaydanlığa bir tatlı kaşığı seylan çayı 1 tatlı kaşığıda tomurcuk çay karıştırıp demleyebilirler
    bi costa rica tarrazu yada jamaika blue mountain kahvesi kadar etmiyo ama idare edin

250 gr lık paketler halinde satılıyor, 15-20 lira arasında değişiyor fiyatları. Kendi sitelerinde online alışveriş yok mecbur yerinden alıyorsunuz.

• Ben de bugün Chibo'dan 100er gr 5 çeşit çekirdek kahve aldım. Starbucks'tan da 250gr lık birer paket Christmas ve Anniversary kahvelerinden aldım. Anniversary kahvenin son kullanma tarihi Şubattaymış; umarım bayatlamaz. Yalnız şuna dikkat çekmek istiyorum ki; Tchibo'da çekirdek kahvenin kilo fiyatı, Starbucks'takinin yarısı. Bence Starbucks meydanı boş buldu; istediği gibi at koşturuyor. Ciddi bir rakip çıksın da, bakalım kahvenin kilosunu 80 liradan satabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

Ben de bugün Chibo'dan 100er gr 5 çeşit çekirdek kahve aldım. Starbucks'tan da 250gr lık birer paket Christmas ve Anniversary kahvelerinden aldım. Anniversary kahvenin son kullanma tarihi Şubattaymış; umarım bayatlamaz. Yalnız şuna dikkat çekmek istiyorum ki; Tchibo'da çekirdek kahvenin kilo fiyatı, Starbucks'takinin yarısı. Bence Starbucks meydanı boş buldu; istediği gibi at koşturuyor. Ciddi bir rakip çıksın da, bakalım kahvenin kilosunu 80 liradan satabiliyor mu?

hocam rakama vurduğun zaman evet doğru yalnız aradaki fark tchibonun çekirdek kahveleri benim gözlemlediğim kadarıyla açıkta bekliyor yani bayatlamaya müsait.yanlış hatırlamıyosam kocaman şeffaf bir plastik silindirden veriyolar kahveyi, starbucks ın ki de malum paketlerde yani tazeliği daha fazla diye düşünüyorum.

• Tchibo'nun kahveleri pleksiglas kutularda bekliyor; ama o kutuların 2 haftada bir boşaldığını düşünüyorum. (Wishful Thinking ) Bu arada, evde Etiyopya'dan gelen yarım kilo toz kahve varmış. Bu zımbırtıyı nasıl içeceğimizi bilen var mı? Filtre kahve gibi mi; yoksa cezvede Türk kahvesi gibi mi? Bir de bu kahve sert midir, yumuşak mıdır; aroması nasıldır, fincan başına ne kadar kullanmak gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

Tchibo'nun kahveleri pleksiglas kutularda bekliyor; ama o kutuların 2 haftada bir boşaldığını düşünüyorum. (Wishful Thinking ) Bu arada, evde Etiyopya'dan gelen yarım kilo toz kahve varmış. Bu zımbırtıyı nasıl içeceğimizi bilen var mı? Filtre kahve gibi mi; yoksa cezvede Türk kahvesi gibi mi? Bir de bu kahve sert midir, yumuşak mıdır; aroması nasıldır, fincan başına ne kadar kullanmak gerekir?

hocam gerçekten biraz iyimser düşünüyorsun yada ben çok fesatım bilmiyorum, bizde filtre kahve kültürü pek olmadığından gelene geçene bayat kahveyi iteleriz mantığıyla tutuyorlardır o kahveyi bence. Tchibonun ürün gamı bukadar genişken nasıl olurda pakette çekirdek kahve satmazlar ben bunu anlayamıyorum cidden. Pakette satılan çekilmiş kahvesi gayet güzeldi ama çoook çabuk bayatlıyor o da..

Etiyopyadan gelen kahvenizi bence demlemeye çalışın ama çok çok inceyse espresso aletine göre çekilmiştir muhtemelen o.

• Tchibo'da paketli çekirdek kahve de vardı. Ama annem tarafından bana aşılanan açık çekirdekler daha taze olur düşüncesiyle onlardan aldım. Etiyopya kahvesi de epey ince galiba; ya da bana öyle geliyor.
  • Değerli arkadaşlar paylaşımda bulunan arkadaşlara sonsuz teşekkürler sunuyorum, dilerim hep beraber bilgilerimizi paylaşarak yepyeni ufuklara açılırız :)

Sormak istedğim konu, arkadaşlar bahsi hiç geçmemiş
    aranızda
    DAVİDOFF
    kahve içen oldu mu hiç ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: andre_

Değerli arkadaşlar paylaşımda bulunan arkadaşlara sonsuz teşekkürler sunuyorum, dilerim hep beraber bilgilerimizi paylaşarak yepyeni ufuklara açılırız :)

Sormak istedğim konu, arkadaşlar bahsi hiç geçmemiş
    aranızda
    DAVİDOFF
    kahve içen oldu mu hiç ??

Yıllar önce kafe açan arkadaş menüsünü zenginleştirmek için iki kutu almıştı bundan, ondan pişirip içmiştik. Farkını farkedememiştim; farkedilir özelliği yok diye hatırlıyorum bir de pahalı olduğunu
  • Espresso ve Turk kahvesi disidaki turleri pek icmemekle beraber, isyerinde imkan olmayisindan dolayi "instant coffee" denen tipte kahe iciyorum.

Ilk denedigim Davidoff Masterpiece Grande Cuvee Rich aroma idi. Nesacafe'den kat kat iyi olmakla birlikte benim aradigim espressoya yakin tad yoktu.

Kavanoz bitince ayni serinin no.57 Espresso Dark Roast versiynunu aldim ama henuz tatmak nasip olmadi. Once actigim Tchibo Gold selection Rich ile devam edioyrum. Davidoff CV Rich'e hem boy boy fark atar hem de tadi sahane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bravoecho -- 14 Aralık 2011; 12:59:43 >
  • quote:

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

Dün akşam ve bu akşam bolca içtim. Bildiğimiz Starbucks altyapısıyla biraz daha baharatlı ve biraz daha yoğun kahve tadı. Aradaki bir kaç TL farka değer diye düşünüyorum. Denenmeli.

• Ben de aldım ama henüz açmadım; zaten son kullanma tarihi Şubattaymış.
  • Buarada beyler, bi arkadaşım tchiboda çalışıyomuş. Açık çekirdekler hakkında bilgi aldım. o kahveler kapalı paketlerden o tüp gibi hazneye konuyormuş ve hiç kullanılmasa 1 ay ömrü varmış tüp içinde, ama genelde zaten sürekli olarak boşalıp tazeler ekleniyormuş, yani tazelik konusunda güvenebileceğimizi söyledi.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.