Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.172
Cevap
710
Favori
808.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: algosfides

quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

filtre kahve için Tchibo'yu tercih ediyorum
    çok güzel kahveleri var

beste bohne'unu kullandım gayet güzeldi değişiklik yapayım dedim, en yakın lezzet dedikleri privat serisinden turuncu renkli olanını aldım aynı tadı vermedi. siz ne tavsiye edersiniz başka? (lezzeti yoğun, içimi yumuşak olanlardan)

brazil mild gayet hoş tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar filtre kahvede 100 gr kahvenin olması gereken ortalama fiyat nedir? Kalitesine göre değişiyodur tabi ama kıyaslama yapma açısından soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infest06

Arkadaşlar filtre kahvede 100 gr kahvenin olması gereken ortalama fiyat nedir? Kalitesine göre değişiyodur tabi ama kıyaslama yapma açısından soruyorum.

5 tl olan var 10 tl olan var markasına göre değişiyor
    bu arada benim kullandığım kahve çeşidi

tchibo schattenwald bohnen
  • quote:

quote:

Arkadaşlar filtre kahvede 100 gr kahvenin olması gereken ortalama fiyat nedir? Kalitesine göre değişiyodur tabi ama kıyaslama yapma açısından soruyorum.

Ortalama 7,5 ozaman (:
  • quote:

quote:

quote:

Ortalama 7,5 ozaman (:

diyebilirz
  • Benim gibi nerdeyse hergün 1 kavanoz filtre kahve tüketen ve donanımhaber'den çıkmayan birisi bu konuyu yeni görüyorya ne deyim kendime:)
    Konuyu açan arkadaşa teşekkürler

Filtre kahve makinesi olarak Esse'nin kendinden öğütmeli makinesini kullanıyorum ama hedefim bu:
    http://www.philips.com.tr/c/kahve-makineleri-ve-su-isiticilari/paslanmaz-celik-oeguetme-ve-demleme-sistemi-hd7740_00/prd/
    (piyasada 200 TL'ye kadar bulunuyor)

Öncelikle çekilmiş değil çekirdek kahveyi şiddetle tavsiye ederim ne yapın edin öğütücü sahibi olun veya üstteki gibi bir makine,
    kahve olarak çoğunlukla metro grosmarketten aldığım Rioba marka çekirdek kahveyi kullanıyorum kilosu 25 TL,tavsiye ederim hem fiyatı uygun hemde tadı hiçte fena değil ayrıca yine bu markanın kahve şuruplarıda bulunmakta.

Espresso için Biatelli markasının ocak üstü aletini kullanıyorum hiçte fena değil,farklı bir lezzeti var.

Türk kahvesine gelince çamsakızı,vanilya ve çikolata aromalı Türk kahvesini karıştırıp su yerine cezvede süt ile yapıyorum,deneyin pişman olmayacaksınız

Şimdilik benden bu kadar,özellikle piyasada bulduğum uygun fiyatlı kahveleri sizinle bu sayfalarda paylaşmaya çalışırım,
    kendinize iyi bakın..

• quote:

Orijinalden alıntı: mstfaty

Benim gibi nerdeyse hergün 1 kavanoz filtre kahve tüketen ve donanımhaber'den çıkmayan birisi bu konuyu yeni görüyorya ne deyim kendime:)
    Konuyu açan arkadaşa teşekkürler

Filtre kahve makinesi olarak Esse'nin kendinden öğütmeli makinesini kullanıyorum ama hedefim bu:
    http://www.philips.com.tr/c/kahve-makineleri-ve-su-isiticilari/paslanmaz-celik-oeguetme-ve-demleme-sistemi-hd7740_00/prd/
    (piyasada 200 TL'ye kadar bulunuyor)

Öncelikle çekilmiş değil çekirdek kahveyi şiddetle tavsiye ederim ne yapın edin öğütücü sahibi olun veya üstteki gibi bir makine,
    kahve olarak çoğunlukla metro grosmarketten aldığım Rioba marka çekirdek kahveyi kullanıyorum kilosu 25 TL,tavsiye ederim hem fiyatı uygun hemde tadı hiçte fena değil ayrıca yine bu markanın kahve şuruplarıda bulunmakta.

Espresso için Biatelli markasının ocak üstü aletini kullanıyorum hiçte fena değil,farklı bir lezzeti var.

Türk kahvesine gelince çamsakızı,vanilya ve çikolata aromalı Türk kahvesini karıştırıp su yerine cezvede süt ile yapıyorum,deneyin pişman olmayacaksınız

Şimdilik benden bu kadar,özellikle piyasada bulduğum uygun fiyatlı kahveleri sizinle bu sayfalarda paylaşmaya çalışırım,
    kendinize iyi bakın..

Rioba fazla ucuzmuş, nasıl bir tadı var acaba? Hoş, Metro'da satılması sıkıntı. Hem İstanbul'da hem de herkesin giremediği bir markette. Bu şurup olayına da sıcak değilim kahvede şekere sıcak olmadığım gibi. Ben şu an en çok Starbucks'tan aldığım çekirdek kahveleri taze öğütüp içtiğim kahveden memnunum, melitta kağıt filtreyi de mutlaka kullanıyorum çünkü dahili filtre tam olarak aynı işlevi görmüyor.

• arkadaşlar bende işi ilerlettim ve uygun fiyata bi çekirdek kahve öğütücü sahibi oldum. kahve dünyasından 2 çeşit (kolombiya ve santos) çekirdek aldım. ikisinide taze çekip içtim. tat olarak orta kalite buldum. yada şöyle açıklıyayım içimi keyifli ama tam aradığım aroma değil

sebebine gelince starbucks tan alma hatasında bulunduğum colombia supremo çekirdeğinden sonra beğenemez oldum başka kahveleri. sırasıyla ilk önce tchibo dan beyaz pakette olan öğütülmüş kahveden aldım. bunu pek beğenmeyince bide jacobs deneyeyim dedim. açıkçası jacobs un belli bir kalitesi var. sonra merak edip starbucks tan alayım birde dedim. ve colombia supremo medium çekirdeğini aldım. aman allahım bu kahveyse diğerleri ne oldum

fakat fiyat 16 liraydı. hemde sadece 250 gr. daha sonra nasıl ucuza beğenebileceğim bir kahve bulurum diyerek kahve dünyasında satılan colombia kahvesi çekirdeğine bir şans verdim. beğenmedim diyemem ama nerde starbucks ın colombiası. velhasıl kelam bundan sonra pahalı mahalı starbucks colombia çekirdeği alacağım arkadaşlar.

bende kendi yaşadıklarımı yazmak istedim. herkese saygılar.

ha bu arada aldığım öğütücünün resmide bu. toplam kargho parası dahil 33 lira gibi bir şeye aldım sanalpazardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: baboli97

arkadaşlar bende işi ilerlettim ve uygun fiyata bi çekirdek kahve öğütücü sahibi oldum. kahve dünyasından 2 çeşit (kolombiya ve santos) çekirdek aldım. ikisinide taze çekip içtim. tat olarak orta kalite buldum. yada şöyle açıklıyayım içimi keyifli ama tam aradığım aroma değil

sebebine gelince starbucks tan alma hatasında bulunduğum colombia supremo çekirdeğinden sonra beğenemez oldum başka kahveleri. sırasıyla ilk önce tchibo dan beyaz pakette olan öğütülmüş kahveden aldım. bunu pek beğenmeyince bide jacobs deneyeyim dedim. açıkçası jacobs un belli bir kalitesi var. sonra merak edip starbucks tan alayım birde dedim. ve colombia supremo medium çekirdeğini aldım. aman allahım bu kahveyse diğerleri ne oldum

fakat fiyat 16 liraydı. hemde sadece 250 gr. daha sonra nasıl ucuza beğenebileceğim bir kahve bulurum diyerek kahve dünyasında satılan colombia kahvesi çekirdeğine bir şans verdim. beğenmedim diyemem ama nerde starbucks ın colombiası. velhasıl kelam bundan sonra pahalı mahalı starbucks colombia çekirdeği alacağım arkadaşlar.

ha bu arada aldığım öğütücünün resmide bu. toplam kargho parası dahil 33 lira gibi bir şeye aldım sanalpazardan.

/>

Hocam bende ayni ogutucuyu almayi dusunuyorum premier degil mi bu? Nasil ogutuyor kullanimindan ve ogutulen kahvelerin buyuklugunden biraz bahsedermisiniz? Hazir ogutulmus olanlara gore nasil?

• quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

quote:

Orijinalden alıntı: baboli97

arkadaşlar bende işi ilerlettim ve uygun fiyata bi çekirdek kahve öğütücü sahibi oldum. kahve dünyasından 2 çeşit (kolombiya ve santos) çekirdek aldım. ikisinide taze çekip içtim. tat olarak orta kalite buldum. yada şöyle açıklıyayım içimi keyifli ama tam aradığım aroma değil

/>

Hocam bende ayni ogutucuyu almayi dusunuyorum premier degil mi bu? Nasil ogutuyor kullanimindan ve ogutulen kahvelerin buyuklugunden biraz bahsedermisiniz? Hazir ogutulmus olanlara gore nasil?

şöyle anlatayım.kullanma klavuzunda yanlış hatırlamıyorsam en fazla 90 gram kahve öğütebildiği yazıyor. ben sadece içeceğim kadar 3-5 günlük öğütüyorum. böylelikle tazeliğini kaybetmiyor.

öğütme işlemi kullanıcının elinde. yani 30 saniye kadar çekerseniz çelik filtre için uygun olduğu yazıyor klavuzunda. ben 1 dakika kadar çektirip nerdeyse toz haline gelen kahveyi tchibo dan aldığım kağıt filtreyle yapıyorum. kahvede telve olmuyor ve rengide gayet güzel oluyor. kısacası tavsiye ederim cihazı. zaten zamanla ne kadar kahveyi ne kadar çekmen lazım deneyerekte anlarsın.

kahveseverlere saygılar

• Bu tip öğütücüleri (ev tipi) espresso için alacaksanız almayın, o kadar ince öğütemiyorlar.

edit: Bu arada arkadaşında dediği gibi Starbucks Colombia Supremo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeday56 -- 25 Kasım 2011; 22:06:41 >
  • Ben ve annem Almanya'dan gelen bir alışkanlıkla hep filtre kahveyi hazır granül kahveye tercih etmişizdir. Ama gel gör ki düzgün bir kahve makinesi olmayınca yıllarca granül kahveye mahkum yaşadık. Artık makus talihimi kırmak ve lezzet okyanusunda tekrar kulaç atmak istiyorum. Fiyatı çok abartı olmayacak kaliteli diyebileceğiniz seviyede kahve yapan bir filtre kahve makinesi tavsiye edebilir misiniz? (Fiyat olarak en fazla 150-200 TL vermeyi düşünüyorum. Ama gün ola, beri gele; çok zorlarsam biraz daha fazla bütçe ayırabilirim.) Kahve toptancısı bir tanıdığımız olduğu için çekilmiş filtre kahve almada sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 30 Kasım 2011; 15:33:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

Ben ve annem Almanya'dan gelen bir alışkanlıkla hep filtre kahveyi hazır granül kahveye tercih etmişizdir. Ama gel gör ki düzgün bir kahve makinesi olmayınca yıllarca granül kahveye mahkum yaşadık. Artık makus talihimi kırmak ve lezzet okyanusunda tekrar kulaç atmak istiyorum. Fiyatı çok abartı olmayacak kaliteli diyebileceğiniz seviyede kahve yapan bir filtre kahve makinesi tavsiye edebilir misiniz? (Fiyat olarak en fazla 150-200 TL vermeyi düşünüyorum. Ama gün ola, beri gele; çok zorlarsam biraz daha fazla bütçe ayırabilirim.) Kahve toptancısı bir tanıdığımız olduğu için çekilmiş filtre kahve almada sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

Normal tipte filtre kahve makinası alacaksan 150-200 TL fazla olur, 50-60 TL lik makinaların pek farkı yok.
    Farklı tip olarak; ben Senseo kullanıyorum, tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: jeday56

quote:

Ben ve annem Almanya'dan gelen bir alışkanlıkla hep filtre kahveyi hazır granül kahveye tercih etmişizdir. Ama gel gör ki düzgün bir kahve makinesi olmayınca yıllarca granül kahveye mahkum yaşadık. Artık makus talihimi kırmak ve lezzet okyanusunda tekrar kulaç atmak istiyorum. Fiyatı çok abartı olmayacak kaliteli diyebileceğiniz seviyede kahve yapan bir filtre kahve makinesi tavsiye edebilir misiniz? (Fiyat olarak en fazla 150-200 TL vermeyi düşünüyorum. Ama gün ola, beri gele; çok zorlarsam biraz daha fazla bütçe ayırabilirim.) Kahve toptancısı bir tanıdığımız olduğu için çekilmiş filtre kahve almada sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

Normal tipte filtre kahve makinası alacaksan 150-200 TL fazla olur, 50-60 TL lik makinaların pek farkı yok.

150-200 TL'lik cihazları bilmiyorum ama 50-60 TL olanları kahveyi çok ısıtmıyor söylemem gerek. Kahvem çok sıcak olsun diyorsanız tatmin etmeyecektir. Ama benim gibi az sıcak sevenler açısından sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

quote:

150-200 TL'lik cihazları bilmiyorum ama 50-60 TL olanları kahveyi çok ısıtmıyor söylemem gerek. Kahvem çok sıcak olsun diyorsanız tatmin etmeyecektir. Ama benim gibi az sıcak sevenler açısından sorun yok.

Pahalı makinalarda dahil, hiçbiri filtre kahveyi çok sıcak olarak yapmazlar.
    Nedeni, çok sıcak su direk kahveye verilirse kahveyi yakar, tadını bozar.

• quote:

quote:

quote:

Haklısınız da, Starbucks gibi mekanlarda verdikleri kahve, makinelerimizden çıkan kahveden çok daha sıcak oluyor ve lezzet olarak makinemden daha başarılı sonuç veriyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Haklısınız da, Starbucks gibi mekanlarda verdikleri kahve, makinelerimizden çıkan kahveden çok daha sıcak oluyor ve lezzet olarak makinemden daha başarılı sonuç veriyor.

Mutlaka farkı vardır. Starbucks bu işte çok profesyonel, makinalarıda öyle. Ama inanın bu ev tipi makinalarda (Senseo hariç) fark yok denecek kadar az.

• Bu arada starbucks kahvekart adında önödemeli kart çıkarmış.
    Kartı alanlarada 2 tall kahve hediye ediyomuş. Benim gibi sık gidenlere duyrulur.
  • quote:

Bu arada starbucks kahvekart adında önödemeli kart çıkarmış.
    Kartı alanlarada 2 tall kahve hediye ediyomuş. Benim gibi sık gidenlere duyrulur.

hocam istanbulda mı aldınız ? Nedir kartın özelliği ne gibi bir avantajı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

quote:

Bu arada starbucks kahvekart adında önödemeli kart çıkarmış.

hocam istanbulda mı aldınız ? Nedir kartın özelliği ne gibi bir avantajı var?

Yok henüz almadım. Türkiye çapında geçerli bir kartmış.
    http://www.kahvekarttr.com/

Şu andaki tek avantajı kartı alana 2 tall içicek bedava onun dışında bi avantajı yok şu anda ama ilerde olacakmış.
    25 tl lik kart doldurup ekstradan 2 tall içicek kazanmak baya karlı geldi bana.

Kart olayıda mesela teknosadan 50 tllik hediye kartıyla aynı mantık, tek farkı doldurulabilir.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.