Şimdi Ara

★ General Mobile GM 9 Pro ★ ANA KONU ★ Android Q Beta Kayıtları başladı! (335. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.818
Cevap
89
Favori
320.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmetyasinakturk

Hocam muhalefet olmak değil amacım yanlış anlaşılmasın. Ancak insanlara sunulan bir vaat söz konusu. Bu kitapçığı telefonun kutusunun içinden çıkarıp aynı zamanda siteye de ekleyip insanların gözüne sokarsan. Sonrasında siteden silsen dahi elde belge mevcut insanlar güncelleme arar. Ben bu telefon özellikleri ile birlikte androidone olduğu için aldım şahsen. Bana bunu vaat etmese almazdım mesela. Sizce beni dolandırmış olmuyor mu bu firma ?
    Resmen kandırmış bizleri diyecek sözüm yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• neyro61 kullanıcısına yanıt
    Sizi bilemem hocam ancak ben Türk yabancı olmaksızın şirketlerin kendi ceplerini düşünmelerini her zaman hoşgörüsüzlük olarak addediyorum. Yani bu vaadi veriyorsan kar marjını azalt ama bu sözünü tut. Tut ki bizde gm 10 çıkınca alsak mı diye düşünelim. Siz sorun yaşamıyor olabilirsiniz ancak sorun yaşayan insanlar var. Bende ses gitmiyor mesela. Ve sırf bu nedenle ana telefonum şuan pocophone F1. Başka bir marka olsa nasıl görmezden gelmiyorsam general mobile da bir marka. Ve amaçları kâr etmek. Herkes kendi hakkını savunmalı o nedenle. Ben üzüldüm şahsen keşke bir Türk firması bizleri kandırmak yerine kârdan zarar edip vaadleri yerine getirselerdi. Eğer bu olmuş olsa şu forumda gm alan herkes yeni telefon için de gm yi aklında bulundururdu. Kendileri zarar ediyorlar farkında değiller kısa vadeli kâr elde etmek amaç olmamalı . Çünkü bir sonraki tercih gm olmayınca bu sefer zarar etmiş olacaklar zira. Umarım her şey değişir ve ben de bir sonraki telefon için gm yi düşünebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetyasinakturk -- 4 Mart 2020; 12:53:45 >

• teknolojiyi ve haberleri takip edip hala gm telefon alan varsa hiç kusura bakmasın sorgulaması gereken bir şeyleri vardır.
  • Bu telefon normalde donanım ve fiyatına bakınca o kadar güzel bir cihaz ki GM yazılım desteği sağlamayarak belki de şirket tarihinin en güzel modelini kendi elleriyle rezil ediyor. Lansman zamanı yöneticileri o kadar çok vaatte bulunuyorlar ama iş icraate gelince elde avuçta olan iki üç adet güvenlik güncelleştirmesi oluyor.
    Zaten bu Android One olayı da yalan olacak gibi duruyor. Xiaomi de pek önem vermiyor cihazlarına. Pixelden gerisi saf Android konusunda isteneni veremiyor ama o da bize gelmiyor.
    GM bu profesyonellikle! daha çok müşteri kazanır kendisine devam etsinler böyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetyasinakturk kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam haberinizi bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatı baya düştü nasipse ikinciyi alacağım inşallah bu da sorunsuz çıkar. Bundan iyisi Şamda kayısı.

• Keşke pixel cihazlar gelse de adam gibi telefon kullansak pixel cihazlar gerçekten çok kaliteli Androidin iphone'u desem yanlış olmaz herhalde 12 megapiksel kamerayla şu xiaominin övündüğü 100 küsür megapikselli telefonlarından bin kat daha iyi fotoğraflar çekiyor. Malum zaten Google Kamera da bu cihazlar için tasarlanmış bir yazılım haliyle mükemmel çalışıyo

• Beyler bu lanet google ana ekrandan nasıl kaldırılıyor ?

★ General Mobile GM 9 Pro ★  ANA KONU ★ Android Q Beta Kayıtları başladı!

• Stock arayüzde kaldırma sansiniz yok hocam.
    Ancak Google uygulamasını deaktif edebilirsiniz kullanmayacaksaniz eğer, yine de arama barı kalkmaz sadece pasif olur tıklayınca vs tepki vermez.

Tamamen kaldırmak isterseniz yalnızca başka launcher kurarak bunu asarsiniz, stock androidlerde Google arama sabittir.

Lucid launcher ya da nova laucher tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandogge -- 4 Mart 2020; 23:4:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bandogge kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam korktuğum da buydu.Teşekkür ederim cevabınız için.

• Hemşerim öyle herşey istediğin gibi olmuyor :)

Bu arada memnun musun telefonundan. Benim tek sorunum şu sesi kısamıyorum yani en kısıkda bile müzik sesi çok yuksek geliyor aksamları.
  • neyro61 kullanıcısına yanıt
    Ben ios kullanıyorum cihazı anneme aldım.Saf android olduğu için gayet seri.Arayüzü beğenmedim ama kamerası gerçekten iyi.Akşama yine kurcalar bilgi veririm :) Ses çok çıkıyosa dolby açık olabilir onu kapatıp dene birde.

• Arkadaşlar ana kamera çok toz aldı ve kamera İlk aldığım gün gibi net çekmiyor, bulanık ve kalitesiz oldu foto ve videolar, ben toz olmasına bağlıyorum, garantiye göndersem hallolur mu? Başına gelen varmı?

• philadelphos kullanıcısına yanıt
    General Mobile çok yalancı ve vaatlerini yerine getirmeyen günü kurtarma çabasında olan firma 2005 yılına kadar cep telefonlarina yazılım geliştirme yapmış nasıl yapmış merak ediyorum 15 seneden beri piyasanın içinde adamlar daha aylık güncellemeyi bile vermekten aciz veremiyor. Çalıntı custom ROM veriyorlar xda dan almışlar developerler olayı ifşa ediyor sonra 360 derece dönüş yapıp biz zaten onlar ile anlaşmiştik deniliyor. Yurtdışında bile doğru düzgün çalışmayan telefonu nasıl yurtdışına satıyorlar orasida kafamı karıştırmiyor değil. Ne Google yetkilisi nede General Mobile yetkilisi çıkıp açıklama yapmıyor. Keşke bu telefonu almasaydim zamanında GM 5 plus cihazlara 64 bit işletim sistemi var diye hava atıp insanlara 32 bit yazılım sunan başka firma yoktur tabi sorunlar ile bırakıldığı ayrı konu gamepad bile çalışmıyor. Xiaomi evet ana sürümleri geç veriyor ama aylık guncellemeleri zamanında veriyor. Ayrıca bu GM firmasınin yayınladığı guncellemelerin hiç birinden optimizasyonu ile alakalı bir çalışma yok. Müşteri hizmetleri de çok yalancı kişilerden oluşuyor yaklaşık 6 aydir yazıyorum verdikleri cevap şudur: Merhaba, yazılım çalışmalarımız devam etmektedir. Şu anlık kesin bir bilgi paylaşamıyoruz. İlerleyen günlerde sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurusu yapılacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Usanmadan yorulmadan bunu yazdılar. Ayrıca teknolojik gelişme yapıyorlarmış neyin gelişmesi çok merak ediyorum. Yerli millî markaya bak daha ürettiği amiral gemisine destek veremiyor. Enayi yerine konulup yerli milli diye ürün alacağıma giderim elin yabancısı dan alırım. Hiç yoktan onlar müşterilerini kandırmiyor. GM firması bundan sonra evime girmez. Firma gördüm ama bu kadar yalancı bir firma görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pasa86 -- 7 Mart 2020; 7:1:58 >

• herkese merhaba
    gm9 pro duo kullanıyorum. cihazımda turk telekom ile görüşmelerimde ses sorunu yaşıyorum.Turkcell ile görüşürken çok sıkıntı olmuyor.Sebebi ne olabilir?
    cihazın kendi kamerası çok yavaş çalışıyor. çözümü bilen var mı?
    gcam kuramıyorum. daha doğrusu root yapmak istemiyorum. gcam yerine tavsiyeniz varmı?
    teşekkürler
  • sosyalcaner S kullanıcısına yanıt
    9 pie beta da kuruluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pasa86

General Mobile çok yalancı ve vaatlerini yerine getirmeyen günü kurtarma çabasında olan firma 2005 yılına kadar cep telefonlarina yazılım geliştirme yapmış nasıl yapmış merak ediyorum 15 seneden beri piyasanın içinde adamlar daha aylık güncellemeyi bile vermekten aciz veremiyor. Çalıntı custom ROM veriyorlar xda dan almışlar developerler olayı ifşa ediyor sonra 360 derece dönüş yapıp biz zaten onlar ile anlaşmiştik deniliyor. Yurtdışında bile doğru düzgün çalışmayan telefonu nasıl yurtdışına satıyorlar orasida kafamı karıştırmiyor değil. Ne Google yetkilisi nede General Mobile yetkilisi çıkıp açıklama yapmıyor. Keşke bu telefonu almasaydim zamanında GM 5 plus cihazlara 64 bit işletim sistemi var diye hava atıp insanlara 32 bit yazılım sunan başka firma yoktur tabi sorunlar ile bırakıldığı ayrı konu gamepad bile çalışmıyor. Xiaomi evet ana sürümleri geç veriyor ama aylık guncellemeleri zamanında veriyor. Ayrıca bu GM firmasınin yayınladığı guncellemelerin hiç birinden optimizasyonu ile alakalı bir çalışma yok. Müşteri hizmetleri de çok yalancı kişilerden oluşuyor yaklaşık 6 aydir yazıyorum verdikleri cevap şudur: Merhaba, yazılım çalışmalarımız devam etmektedir. Şu anlık kesin bir bilgi paylaşamıyoruz. İlerleyen günlerde sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurusu yapılacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Usanmadan yorulmadan bunu yazdılar. Ayrıca teknolojik gelişme yapıyorlarmış neyin gelişmesi çok merak ediyorum. Yerli millî markaya bak daha ürettiği amiral gemisine destek veremiyor. Enayi yerine konulup yerli milli diye ürün alacağıma giderim elin yabancısı dan alırım. Hiç yoktan onlar müşterilerini kandırmiyor. GM firması bundan sonra evime girmez. Firma gördüm ama bu kadar yalancı bir firma görmedim.
    Hocam tek sıkıntısı bu güncelleme olayı mı sizce? Bir de netflix te 720 p olmuyormuş diyorlardı neydi öyle bir olay vardı sanki. Güvenlik açığı olmasın da, çok büyük problem değil. Bir sürü banka uygulaması yüklü.

• ktfark K kullanıcısına yanıt
    Selam, hocam bir de genelde dark mode kullanırsanız, siyah pikseller fazla oldukça oled çok daha az enerji harcar, siyah piksellerde komple elektriği kesiyor. Tam siyah olmasa bile yine de baya tasarruf yapıyor. Opera da dark mode var mesela, reddit te de dark oled mod var, yani bataryası en az %50 artmış gibi olur.
  • Bu arada bu android one güncellemeleri niye gelmiyor? Bu Çin ABD android savaşlarından dolayı mı acaba? general mobile 4g de bir sorun yoktu sanırım bunda niye böyle bir sorun var? Çok da güçlü donanımı var gelsin artık.
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Ambargoyla alakası yok 4g zamanında güncellemeleri bizzat Google kendisi veriyordu ancak ondan sonraki süreçte Google çekildi ve Android one iş ortaklarına bıraktı güncelleme işini haliyle General Mobile gibi bir firmada da bu kadar sık ve erken update verebilecek bir ar-ge kapasitesi yok o yüzden güncelleme gelmiyor cihazlara bu durum tamamiyle firmanın yani GM'nin ayıbı.

• 
Sayfa: önceki 333334335336337
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.