Şimdi Ara

★ General Mobile GM 9 Pro ★ ANA KONU ★ Android Q Beta Kayıtları başladı! (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.818
Cevap
89
Favori
320.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağ olun hocam linklerin hepsini indirip yedekleyecegim ilk fırsatta. Sanırım en alttaki pie beta için tek sim dual sim ayrımı yok. Cihazın çalışmasına herhangi bir engeli olmuyorsa tek simdeen feragat edip dual cihazda deneyebilirim.

Bugün GM ile görüştüm yardımcı olmadılar bile dosyalar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandogge -- 1 Mart 2020; 22:57:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bandogge kullanıcısına yanıt
    Hocam kuran arkadaş simin biri çalışmadı ama beta çalışıyor demiş. Tabi bana sorarsanız root daha etkili ve mantıklı bir çözüm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ktfark

Merhabalar, ben de telefonu dün itibariyle alarak aranıza katıldım. Tam 1 günlük deneyimimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Öncelikle telefonda hoşuma gitmeyen şeyleri soyleyim.

Ön kamerasını hiç beğenmedim. Karanlık çekiyor, hafif bi kumlama var, sanki 4-5 yıl önce çıkmış bir telefon kamerası gibi. Diyafram açıklığı az sanırım, selfie kamerası sanki 2x zoom yapmış gibi. Sony telefon kullandım şimdiye kadar, Xperia x ve Xperia xz ile kıyas yapabilirim. Ben sonylerin kameralarının daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Detayları aslında yakalayabiliyor ama renklerde ve keskinlikte bir problem var. Yazılımla düzelir mi emin değilim.
    Klavyesini beğenmedim, bu telefonla değil alışkanlıklarla alakalı ve giderilebilir bir problem.
    Üstten ayar menüsünü indirmek biraz darladı beni.
    Ana ekrandan Google asistan kaldırılmıyor.
    Selfie kamerası hariç çok da şikayetim yok aslında. İyi yönlerinden bahsetmek gerekirse;
    Arka kamerası ise görece daha tatmin edici. Ben beğendim. Benim gibi standart kullanıcılar beğenecektir. Kamera uygulaması çok hızlı, ama insan keşke biraz es verse de daha keskin olsa diyor. Ben sonyden alışmışım sanırım, basınca hemen çekmeyen telefonlara.
    Menü gecişleri, akıcılık, tek kelimeyle muhteşem. Sonynin bahsettiğim iki telefonundan daha iyi kesinlikle.
    Ekranı ilk anda biraz garip hissettirdi bana. İpsten amolede geçtiğim için yaşadım o duyguyu, bu ekranın çok daha güzel olduğunu söyleyebilirim. Renkler gayet güzel, parlaklık biraz az da olsa ben çok beğendim.
    Kasası çok sağlam olduğu hissini veriyor.
    Parmak izi okuyucusu gayet seri ve düzgün çalışıyor.
    Ses gayet güzel. Konuşmalarda hiç sıkıntı yaşamadım, aksine gayet güzel ve tok geliyor karşı tarafın sesi, benim sesim de iyi gidiyor. En çok şikayet edilen konu olduğu için defalarca denedim, ben de böyle bir sıkıntı yok bu konuda.
    Şimdi bu cihazın en beğendiğim 2 özelliğini söylüyeceğim, yeni telefon alacakların standartları ne bilmiyorum ama bu telefonla birlikte şarj olayı konusunda büyük bir seviye atladım, hayat kalitem arttı. 10 saat ekran süresi aldım. Telefon yeni olduğu için tüm özelliklerini deneye deneye kullanarak hem de. Bir diğeri ise, herkesin malumu, fiyatı. 1530 lira az para değil elbette. Ama ben verilen paranın karşılığını alacağınızı düşünüyorum.

Ön kamerası, standart kullanıcıyı bile memnun etmez. Onun dışında, ben çok beğendim bu cihazı. Kardeşimin Xiaomi red mi note 7si var ve deneyimleme şansım oldu, Xperia xzyi halen kullanıyorum. Bu 3ünü önüme koysalar büyük ihtimalle general Mobile'ı tercih ederim. Kamerası ve ergonomisinden 1er puan kırıyorum. Fiyatı 2000+ olsa 8/10 derdim ama 1530 lira fiyatıyla 9/10 benim bu cihaza vereceğim puan olur.
    Uzun dönem kullanıcı yorumu yazmak için geldim. Aslında şu meşhur Google Cam'i indirebiliyo muyuz diye meraktan girmiştim konusuna, girmişken bir kez daha deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Selfie kamerası konusunda görüşüm değişti. Geçenlerde bir kez daha telefon almam gerekti, Huawei nova 5t aldım, ben Gm9 pro'nun kamerasını tercih ederim.

Amoled ekranın IPS ekrana göre tercih edilmesi gereken bi teknoloji olduğunu düşünüyorum. Ekrandan çok memnunum.

Şarjı halen fevkalade. iPad için hotspot açıyorum, o zaman bile gayet iyi şarj durumu.

Güncelleme ne için bu kadar önemli inanın bilmiyorum, uzuuun zamandır güncelleme gelmedi telefona ama bir eksikliğini hissetmiyorum açıkçası.

Telefon takoz gibi, hiç şık değil. Hiç ergonomik değil ayrıca. Aksesuar bulunmuyor. Diğer renklerini bilmiyorum da, siyah rengine göre yorum yapacak olursam,, Fecaat.

Navigasyonu da bu telefonun beğenmediğim diğer tarafı. Sanki pek iyi değil. Vasat diyeyim

Geçişler hızlı, telefon akıcı. İlk günki gibi.

Sapasağlam telefon, düşse de, farklı şeylere maruz kalsa da o sağlamlık hissi devam ediyor. E zaten yukarda takoz gibi demiştim, bi zahmet sağlam olsun.

Telefon görüşmelerinde hiç sıkıntı yaşamadım. 0. None.

Halen hızlı şarj özelliği fena olmayan bir halde çalışıyor.

Ben bol bol internette blog, sözlük vs okuyan, Twitter'dan çıkmayan biriyim. Yani en iyisini de alsam yapacaklarım bunlar, o yüzden ben çok memnunum.

Canavar gibi bir laptopum vardı, yüzüne bakmıyordum, sattım. iPad ise elimden düşmüyor. iPad bana çok daha ucuza maloldu laptopa kıyasla. Demem o ki, kullanım amaçlarınızı belirleyin, bütçenizi belirleyin. Beklentileriniz neler bir telefondan bunları belirleyin ve alın.

İyi Ekran, İyi Batarya, Stabilite.

Xiaomi Redmi Note 7yi değil,
    Sony Xperia Xz'yi değil,
    Huawei nova 5t'yi değil, bu cihazı tercih ederdim ben kendi kullanım amaçlarıma göre. Bunları kullandığım için bunlarla kıyas yapabiliyorum.

İlerde değiştirmek istersem, sebebi yeni teknoloji batarya(24saat ekran süresi mesela) ve daha iyi dizayn edilmiş bir telefon için olur. O zamana kadar rahatsızlık duymadan kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ktfark -- 2 Mart 2020; 1:45:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ktfark K kullanıcısına yanıt
    Güncelleme bekleyenler sürekli dert yananlar neden senin mesajını es geçtiler hayret.

BU fiyata bu telefon çok iyi. Güzel yorumladın.
  • ahmetyasinakturk kullanıcısına yanıt
    Root videonuzu izledim hocam sanırım beta da kullansak rootlu da kullansak tek sim kullanmak durumundayız, video altındaki magisk yamalı boot dosyasına baktım o da tek sim içinmiş.

Hocam onun çift sim olanı da var forumda mevcut o algıyı oluşturuyorsa ekleyeyim videonun altına

Ekleyin hocam iyi olur.

Ulaşır ulaşmaz ekleyeceğim hocam. Sizi de durumdan haberdar ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetyasinakturk -- 3 Mart 2020; 15:15:39 >
  • Sevgili dostlar. Güncel sürümü rootlu kullanan arkadaşlar, Netflix kullanabiliyor musunuz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brhndrn -- 3 Mart 2020; 20:48:5 >
  • brhndrn kullanıcısına yanıt
    Apk sını dışarıdan yükleyerek kullanılabiliyor hocam.

• Linkleri silmişler siteden, bana Android 9'un 5 Eylül dosyası lazım nerden bulabilirim.
  • Dolby atmos destekli videolarda cihazın hoparlörleri çok iyi oluyormuş bugün ilk kez denedim ..
  • bYUğur kullanıcısına yanıt
    Eylül hiç yayınlanmadı diye biliyorum hocam Mayıs yükleyip Eylül sürümüne güncelleme yapacaksınız.

Mayıs var mı peki

https://www.youtube.com/watch?v=OU0O0b0Ujmg&feature=youtu.be
    Benim videonun açıklama kısmında mevcut. Oradan indirip saklayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetyasinakturk -- 4 Mart 2020; 11:54:46 >
    Çok sağol hocam
    Yardımcı olabildimse ne mutlu bana hocam

• sadtneverdie kullanıcısına yanıt
    Hocam buildprop ile açmayı denediniz mi ?

Hocam dual modeller için farklı bir yükleme yöntemini videoya alacağım kısa bir süre içinde. Videoyu yayınladığımda sizi de haberdar ederim.

• neyro61 kullanıcısına yanıt
    Hocam muhalefet olmak değil amacım yanlış anlaşılmasın. Ancak insanlara sunulan bir vaat söz konusu. Bu kitapçığı telefonun kutusunun içinden çıkarıp aynı zamanda siteye de ekleyip insanların gözüne sokarsan. Sonrasında siteden silsen dahi elde belge mevcut insanlar güncelleme arar. Ben bu telefon özellikleri ile birlikte androidone olduğu için aldım şahsen. Bana bunu vaat etmese almazdım mesela. Sizce beni dolandırmış olmuyor mu bu firma ? ★ General Mobile GM 9 Pro ★  ANA KONU ★ Android Q Beta Kayıtları başladı!

• 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.