Şimdi Ara

★ General Mobile GM 9 Pro ★ ANA KONU ★ Android Q Beta Kayıtları başladı! (337. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.818
Cevap
89
Favori
320.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmetay74

ön kasa ve lcd değişimi, üst hoparlör değişimi yapılır değişim yapılacaksa.
    ben stereo da gayet iyi ses alıyorum hocam, partinin ortasında görüşme yapıyorum yeminle karşıdakini hem net duydum hem de karşıya sesimi net ve müziksiz duyurdum. çok saçma geliyor bana hala ama nedense öyle
    amatör yazılım olayına gelince, gm efendi hazretleri 9 pro nun kaynak kodunu GPL i ihlal ederek yayımlamıyor, ki github'a yüklemek zorunlu.
    Widevine konusunda da altı üstü cihazları ilk üretirken Google dan bir adam çağırıp cihazın üretimini gösterip l1 sertifikasını ÜCRETSİZ almak varken bunu es geçen, canavar gibi samsung ams601nn13 amoled panelin HDR sini açmayıp SDR de bırakan ve en saçma kısmı Dolby vision'u yazılıma eklemeyen, imx363 sensörün hdr10 (evet HDR video çekebiliyor) HEVC video desteği olmasına rağmen bunları da eklemeyen içi boş bir cihazı bize satan bir General Mobile var karşımızda.
    iade etmek isterseniz direkt thh ye gidin, tam fatura ve masrafları karşılama ile kazanmanız kesinlikle normal.
    not: kernel yayınlanırsa diye bekleyen onlarca arkadaşım var, kaynak kodu verseler de biz yapsak diyorlar artık... hatta geçende GPL ye de şikayet ettik ama bakalım cevap gelecek mi.
    thh ye de başvurdum ama 6 ay beklemem gerektiğini söylediler.Bu süre zarfında yedek telefonum mevcut olmadığı için bugün telpaya iade veya değişim kararı için gönderdim..profilo telpaya özellikle iade veya sıfır ürün değişimi harici işlem yapmamlarını belirttim..

ghost touch ve dokunma algılamama probleminden sonra ekran açılışta dalgalanmaya , sıcak renkleri de vermemeye başladı..(beyazlar yeşilimsi) .

stereodan memnun olmanıza şaşırdım..Ahize çıkış gücü ile alttaki ana hoparlörün çıkış güçleri farklı..Dolayısıyla iki hoporlerden aynı şiddette ses alınmadığı için üstteki ahize bir işe yaramıyor..Aynı işlevi herhangi bir telefonun ses kodeklerini fixleyerekte yapabiliyorsun ki bu stereo çıkış verdiği anlamına gelmiyor..

ses konusunda ;(pie beta haric) karşıya handsfree modunda sesi aktarmayı deneyiniz..Aynı problemle karşılaşmanız muhtemel (boğuk uzaktan geliyormuşçasına net olmayan ses)

video kaydında da kesik kesik , cızırtılı kısık sesle karşılaşmanız muhtemel

• Kamerada çekilen fotolarda bir sorun mu desem, bir sey var, yani fotoya yakinlasinca pikselleri cok rahat secebiliyorum resmen. Diyelim elimin fotosunu cektim, yakinlasinca elimde kirmizi yesil mavi tum renkleri goruyorum boyle. Cok garip. Hdr yi kapatınca böyle oluyor genelde. Normal midir bu?
    Hayır mesela indirilen fotolarda da var bu, pc de gayet guzel gozuken hd photo bile acayip gorunuyor yakinlasinca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 13 Mart 2020; 0:47:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yüz tanıma eskiden çalışır durumdaydı, aynı sıkıntıyı yaşayan var mı? çözüm için önerisi olan arkadaşlar sizi piste alabilir miyiz?
    ★ General Mobile GM 9 Pro ★  ANA KONU ★ Android Q Beta Kayıtları başladı!

• Kameraya toz girmiş. Çekimde belli olmuyor ama 2 ay sonra tamamen toz olur.
    Cihazın kasası aşırı kötü. Darbe, dayanıklılık açısından değil. Her yerinde boşluklar var ve buralara acayip toz doluyor.

Diğer cihazları incelerseniz ( Xiaomi, Huawei vs ) onlarda bu tarz boşluklar yok.

GM'den şikayetçi değildim. Telefondan da memnunum ama dandik iş yaptıkları kesin.

• ramazank. R kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yok çalışıyor bende..
  • Değerli arkadaşlar g cam kurma konusunda yardımcı olabilir misiniz 🙏

• iphone 6s den geçsem mi acep diye düşünüyorum, şu android Q çıkıp gcam kolayca yüklenebildiğini görsem alacamda. Babama aldıydık o hala kullanıyor gayette memnun aslında burda anlatılan hatalarla hiç karşılaşmadı o
  • Bu telefon mu daha iyi LG G4 mü? Şuan G4 kullanıyorum.Kamerası daha kötüyse almam.OİS bile yok.Eğer hem fotoda hemde videoda iyise geçebilirim.Snapdragon 808 mi 660 mı? Ha birde GM 10 Pro çıkmasına ne kadar var? Android 10 alcakmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Virtüöz

Bu telefon mu daha iyi LG G4 mü? Şuan G4 kullanıyorum.Kamerası daha kötüyse almam.OİS bile yok.Eğer hem fotoda hemde videoda iyise geçebilirim.Snapdragon 808 mi 660 mı? Ha birde GM 10 Pro çıkmasına ne kadar var? Android 10 alcakmı?
    Tabi ki Sd 660 😁

• Arkadaşlar ortalam 1 senedir kullanıyorum cihazı vuruk ezik çizik vs hiçbişey yok hep kılıfla kullandım fakat arka kamera toz almış. Garantiye göndersem sorunsuz hallederler mi?

• Virtüöz V kullanıcısına yanıt
    Daha yeni model cikti en az 1 sene sürer yeni model ama firma vestel gibi oldu ses seda yok batacak galiba. Bence realme veya redmi note 8 bakin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 18 Mart 2020; 17:49:59 >
  • Eskidi bana kalirsa farklı modellere bakim. Yazılım desteği kitlendi güncelleme gelmiyor.

• Artyom A. C. kullanıcısına yanıt
    Toz isini servis hallediyor ama telefonu sifirlar yollarlar hocam.

• Bu güncelleme/güncellememe sistemi ve sessizlik karşısında büyük konuşmayalım ama ben bir daha asla GM almam. En azından yol haritası açıklanabilir.

• Merhabalar
    Telefonu 1 yıldan beri kullanıyorum sorularım ve sorunlarım var forumu baştan beri okudum ancak çözebilmiş değilim.

kameradan tel dik halde iken foto çektiğimde tekrar görüntülerken yan dönüyor düzlemeye çalıştığımda ise kırp diyor yatay çekersem sorun yok.
    google kamera kurup kullanayım dedim telefona android 8 kurdum qfl ile sistemi kurar kurmaz geliştirici seçeneklerinden otomatik güncellemeyi kapatmama rağmen kendisi yeniden pie sürümünü indirdi istemeye istemeye kurdurdu.
    bari pie beta2 romunu kurayım oradan güncelleme gelmez dedim bu seferde de pie beta2 kuruyorum herşeyi bitirip telefonu yeniden başlattığımda boot yapmıyor yeniden dene yada wipe data yap diyor kaç kez denedim beta kullanan arkadaşların tecrübesine ihtiyacım var.
    google kamera uygulamasını çok beğendim ayarlar detaylı ancak sade görece çektiğim fotolar daha güzel.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Android 10 gelicekmi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek kiymetli muhterem GM bey hazretleri ekselanslari acıyıp lutfederse bir gün evet gelecek.

• 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.