Şimdi Ara

General Mobile’dan 100 milyon TL’lik “yerli ve milli” cep telefonu yatırımı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
1
Favori
14.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Umarım güzel telefonlar üretilir, fiyatı da uygun olursa çok başarılı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuxedo

Bu mesaj silindi.
    Yanlış düşünüyorsun android açık kaynak kodlu bir projedir. Windows neyse tamamda. Android'i Google tek başına yapmadı dünyadaki birçok geliştirici yardım etti projeye destek oldu.Bu yüzden bir para talebinde bulunamazlar. Bulunsalar bile Android in bütün kodlari ortada engelleyemezler. modifiye ederler lineage os gibi yaparlar en kötü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon sözü de batıdan gelme. Onun yerine telefonun türkçesi olan «alısün» sözünü kullanabiliriz.

• Arge diyor da neyin argesini yapacakmış anlamadım. Türklerin kurduğu bütün firmaların yanlızca tek bir amacı vardır, para kazanmak. Bu arkadaşlar da krizi fırsata çevirmek istiyor bu kadar yani, işin içinde kutsallık aramayın.

Bu firma benim olsaydı telefona koyduğum board'u tek kart bilgisayar haline getirir, kullanışlı giriş çıkışlar ekler, hafif bir linux port eder, detaylı türkçe döküman hazırlayıp uygun fiyatla Türk gençlerinin kullanımına sunardım. Forumlarda raspberry pi yerine "discovery pi ile projeler" konuşurduk. Hem firma tecrübe kazanırdı, hem de kullanıcılar ve firma arasında tam bir iletişim olurdu, güzel bir ekosistem yaratmış olurduk yani.

Tabi bu gibi şeyler için para kazanma hırsı yanında birazcık vatanseverlik te gerekiyor. Onu da bu devirde bulmak çok zor.
  • General Mobile fiyatına Android One'lı Xiaomi alındıktan sonra hiçbir zaman tercihim olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk768

Sonuna kadar rekabet edilir hangi marka bütün iç parçaları kendi üretiyo boş boş yazmayın şöyle.
    Samsung

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana üretimle bilimle gelin canımı yiyin. Sıcak paraları inşaata saçmak ve kolay para kazanmak yüzünden bugün krizi yaşıyoruz.
    Artık biz de üretmeli ve büyük bir endüstriye sahip olmalıyız, TL o zaman değerli olur.
  • yav sen ne diyin
  • Böyle bir iş için 100 milyon TL nedir ki? 20 milyon$ bile değil. Dostlar alışverişte görsün demiş GM. Bütün payı yemesin biraz da biz yiyelim demiş. Kaldı ki Android yazılımını kimden alacaklar? Yine Amerika'ya gidecekler:)

• Donanım değil, yazılım , yapay zeka , görüntü işleme. Geleceğin getirileri bunlarda. Çinli ölüm sınırında güzel cihazlar üretip düşük kar marjına satıyorken çok mantıklı gelmiyor. Zaman ve beyin gücümüz dikkatli ve planlı kullanılmalı.
  • Adam akıllı telefon yapın fiyatıda makul olsun biz de alalim

• Mübarek, ciddi bir işletme izlenimi vermek için herkes kafasına zımbırtı takmış ve saçlarını kapatmış ama sakallar bir karış.

• Arkadas ben anlamadim neden bu telefon piyasasina oynaniyor, sanki baska her sey yerli, gundem telefon olmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuxedo

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hocam bende google servislerinden bahsedicektim ama uzatmayım diye yazmadım dediklerinizi zaten biliyordum da örneğin google çin de yasaklı xiaomi telefonlarda çin romunda yok mesela. Kendi marketi var bizim telefonlarda da olmaz kendi deposu olur ama nasıl olur diyelim facebook yüklenecek direk facebooktan apk dosyası veya facebook installer tarzı uygulamaları var ve google play store dan bağımsız çalışıyor o şekil yapılabilir ama abd ile aramız ne kadar kötü olsa bile google servislerini yasaklayamazlar mümkün değil göze alamazlar.Em kötü gaps yükler kullanırız

• Montaj fabrikasi.. Bilesenlerin hangisini Turkiye uretiyor ? Hicbirini ...

DAha dogrusu parcalarin hepsi Dolar ile montaj yapilacak ...

Bilesen fabrikasi uretilmeden ve sattirmadan hicbir gelisme esas manada sevindirici degildir ...

• İlk önce ismini değiştirsin. Yerliyim ama ismim yabancı. Hiç dünya piyasasında iş yapması için o isim koyulmuştur demeyin. İç piyasa da kendi insanına verdiği sözleri tutmayan firmanın dış piyasa da neyine güvenerek tutunur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.