Şimdi Ara

General Mobile’dan 100 milyon TL’lik “yerli ve milli” cep telefonu yatırımı! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
100
Cevap
1
Favori
14.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güzel kardeşim Türkiye ekonomisi çok iyi yerlere gelsede senin gibiler hep sevinmeyecek bir şeyler bulur.

• iPhone varken başka telefon’mu alınır manyakmısınız. Bırakın allah aşkına yaaa. Yerliymiş. O tren çoktan kaçtı. Sevgili ülkem herşeyi olduğu gibi teknolojiyi geriden takip ettiği için. Bizim tarım ürünlerimiz yerli değil s...mişim telefonunun. Herşeyi hallettik telefon kaldı

• mert1907 kullanıcısına yanıt
    bir kusur aramaya çalışırken ben
  • Ben de yerli malı kullanmak istiyorum. GM Discovery de kullandım. Ancak hatalarla sorunlarla boğuşmaktan cihazı kullanamıyorsun ki! Bizim üreticiler herşeye az yatırım yapıp çok para kazanma derdin de. Biraz Apple gibi markaları örnek almaları lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Firmaya gelen maliyet açısından bakarsanız evet.Büyük firma daha ucuza getirecektir. Burada rekabet devlet teşviği ile yapılmalıdır. Yerli ürünlere sağlanacak ayrıcalıklarla fiyatlar aynı seviyeye çekilebilir. 50-100 TL'yi de aynı özelliklerdeki ürünler için halk yok sayıp yerliye yönelebilir.
    Herkes elini taşın altına koyarsa yol alınabilir. Hiçbri büyük firma kuruluşundan beri büyük değildi.

• bordoomavii kullanıcısına yanıt
    Bir uzmana gorun de ki insanlari kendi algima gore yargiliyorum camur atiyorum filan de .... Ciddiyim ...

Turkiye ekonomisi uretimle olur... Ithal parcalari toplamakla olmaz ...

Su olabilir ithal alirsin marka olursun aldiginin 20 50 katina yurtdisina satarsin o zaman sorun yok ic piyasaya da baska adlarla kar orani sifira yakin piyasaya surersin . Genelde karin ihrac ettiklerinden elde edersin veya surumden kazanirsin ...

Turkiye de dereyi gormeden pacayi sivamak asiri iyimserlik veya Polyannacilik da zararlidir ...

Unutma pohpohlamak gizli dusmandir .. Yapici elestirilerimi idrak edemiyorsan en basta dedigim bir uzmana gorun tavsiyemdir elbette yapmazsin sonucta gittiginde de birsey kaybetmezsin ( zaman veya para zaten onemli degildir ki hakli cikarsam ki oyle olduguma da dusunmekteyim ... )

General Mobile once su fabrikasindan ihracatini kar oranini filan paylassin yani eller tutulur bir SONUCU gorelim de GURUR DUYALIM ... General Mobile dunyaca sevilen bir marka da olsun once ...

Turkiye de teknoloji firmalari ozellikle sozde yerli firmalar pek aciklamazlar nedense ...

Turkiye de hep isi duzgun yapamayan birileri var oldugu surece elbette bunu vurgulamak dert edilmemesi gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 16 Ağustos 2018; 10:39:6 >

• Zerathull kullanıcısına yanıt
    İthalat rakamlarına göre. Türkiye her sene çok (yaklaşık 10-15 milyon) sayıda telefon ithal ediyor. Telefon katma değeri yüksek bir ürün olduğu için cari açığımıza etkisi diğer ürünlerden daha olumsuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: berk768

Sonuna kadar rekabet edilir hangi marka bütün iç parçaları kendi üretiyo boş boş yazmayın şöyle.
    Samsung uretiyor baskada dunyada boyle bir firma yok.

4-5 sensoru yanliz baska yerlerden aliyor gerisi full Samsung uretimi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yurt dısına daha uygun fiyattan satarken kendi vatandasını kazıklayan firma..sahibi turk ve burda montaj yapılıyor firma yerli olmuyor..hakkaten merakediyorum telefon parcalarını % kacı acaba turk malı ayrıca bunların maliyet teki oranı nedir.?bunun dısında kalitesi ürettiği cihazların hep ciddi kronik problemleri var..
    haberden cep telefonu yatırımı dediği muhtemelen bina ve montaj hattı yatırımı yoksa bileşenler için ciddi bir yatırım haberide duymadık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 16 Ağustos 2018; 12:7:16 >
  • yerli ve milli general mobile nasıl oluyor acep??
  • yerdavader kullanıcısına yanıt
    snapdragon kullanıyorlar ucuz modellerde mediatek var...
  • General mobile türk malımıymış ben amerikan zannediyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bordoomavii kullanıcısına yanıt
    Bir kere olsun da o zaman konusun bir zahmet.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrPazar

Firmaya gelen maliyet açısından bakarsanız evet.Büyük firma daha ucuza getirecektir. Burada rekabet devlet teşviği ile yapılmalıdır. Yerli ürünlere sağlanacak ayrıcalıklarla fiyatlar aynı seviyeye çekilebilir. 50-100 TL'yi de aynı özelliklerdeki ürünler için halk yok sayıp yerliye yönelebilir.
    Herkes elini taşın altına koyarsa yol alınabilir. Hiçbri büyük firma kuruluşundan beri büyük değildi.
    olmaz diye bir şey yok ama asıl devlet ve üreticiler elini taşın altına soksa. Yerli ve milli diye diye milleti öpmekten sıkılmadılar.
  • General mobile amerikan şirketi değilmi , yıllardır merkezimiz amerikada diyorlardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi ne general mobile'ı ya Xiaomiyle iş ortaklığı yapsak ı phone u batırırız.Şuan f/p siyle I phone u tek batıracak telefon xiaomi
  • Casper falan söylese inanırdım ama GM'de o vizyonun olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Haberin fos çıkacağından da eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bordoomavii

Güzel kardeşim Türkiye ekonomisi çok iyi yerlere gelsede senin gibiler hep sevinmeyecek bir şeyler bulur.
    Ulan sıktınız ama ha. Adam bir parçası bile üretilmiyor diyor, yerli ve milli telefonlarımız var denmesi doğru değil diyor, ne var bunda?

Bir de tamamını üreten firma mı var diyenler var ya Gm tamamını kendi üretmiyor diye mi burada tavır gösteriyor millet? Hiç bir şeyi burada üretilmiyorsa yerli ve milli telefon diye milleti kandıramazsın. Biz Türk firmasıyız de geç. Bayılırlar milletin duygularını sömürmeye. elin Xiaomi si de belki kendi donanımını üretmiyor ama en azından kayda değer ucuzluğu var. Discovery satıldığında kim çıkıp tepki gösterdi ki doğru düzgün? Kalitesizdi, hiç bir parçası burada üretilmiyordu ama fiyatı cazip kılıyordu.

Yapılanlara itiraz etmiyoruz, yapılmayanı yapılmış gibi gösterenlere tepki gösteriyoruz.

• Samsung hariç her şeyini kendi yapabilen firma var mi acaba o bile bazı şeyleri dışarıdan alıyor olabilir tabi ama . Birde ıslemci kendisinin de olsa(exynos) Arm tabanlı sonuçta

• %60 ın üzerinde yerli üretim yapanlara çok çılgın vergi indirimi yapılsın oran arttıkça vergi düşsün vergi verileceğine argeye harcansın zaten ihracattan elde edilecek gelirle bu açık kapanır olmazsa kamu tasarrufu artırılır bir süre sübvanse edilsin. Herşeyi biz mi söyleyelim?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.