Şimdi Ara

Genel trollemeden ygs lys 2015 Değerlendirmesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 senedir bu konudayim az cok bilen bilir.
    Bu forumda herkes kendi söylediğinin dogru oldugunu aksinin yanlis sorunun hatalı oldugunu netlerini buna gore hesap edenlerle dolu

Ben size sınavı analiz edeyim

Bu sınav ilk 4 5 bindekileri feci batırtirken 5-15 ve 15-20 arasına cok yaradı niye mı diyeceksiniz açıklayayım

5-15 deki adam matematik Sınavına 50 49 48 gibi hedeflerle girmedi yani 40 net yapmaları onların isine yarıyordu da artıyordu matematik sınavımıza Bakıyoruz 40 net hedefleyen biri icin rahat +45 net icin zor bir sinavdi .
    Ayrıca ortalama geometriciler 18-25 bandindayken onlar yine aynı yaptı ilk 5 kdakiler 21-23 lere dustu
    Fen Sınavına geliyoruz bakın 14 yıllık arkasim var yani yalan söyleyecek biri degil bana 15 binde ygsde ama fenden toplamda 8 yanlısı var.
    Fen Sınavına Bakıyoruz iyi öğrencilerin cogu dikkatsizlikten basit hatalar yapmis en basitinden 3-4 tane ilk 4k daki arkadasim kimisi sürtünmeyi unutmuş kimisi elektrik sorusundaki - işaretini unutmuş bunun gibi basit hatalar yapmis yani anlayacağınız bu Sinavda efsane cekisler 5-15 arasında olacak ilk 5k icinde de düşüşler olacak ama fazla olacağını sanmiyorum.
    Geneli yorumlayacak olursak matematikte iyi yapanlarda var ama genel ortalama 2013 faciasinin 1-2 tık altı gosteriyor gecen seneye gore tartismasiz daha zor
    Geometri tartismasiz en sakat yıl
    Fizik fazla Çelişki ve basit hata bıraktıracak soru var gecen sene bu kadar celdirecek soru yoktu
    Kimya kimisi gecen seneye gore başabaş hatta bir tık kolay diyebiliriz
    Biyoloji gecen senenin de biyolojisi ahım şahım zor degilmis bu sene de asırı zorlamadı ama ince sorular vardı 27-28 bekleyenler 25 altına dustu

Ygs icin konuşmaya gerek yok her halde gecen sene bu puanla ben 8k olurken bu sene ygs 1 2.6 ygs 2 2.800 oldum

Kimse üzülmesin umutsuzluğa kapılmasın garip bir yıl oldu bu sene beklemediğiniz sonuclar alacaksınız insallah hak ettigimizi alırız.

Not: dhdeki trollere aldırmayın ygs konusu belli açın orada iyi yapan kisiler var onların yazdıklarına bakın gerisi genelde sacmalayan moral bozmaya calisan vasifsiz tipler oluyor . (Herkes degil ARada benim arkadas gibi iyi yapanlar da var)

Herkese gecmis olsun Allah yardımcınız olsun emeklerinizi bosa çıkartmaz insallah sonucları bekleyeceğiz artık ama özetle bizim dönemimiz genele bakıldığında 2014 e fark koydu gerek ygs gerek matematikte o yüzden üzülmeyin moral bozmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sağol kardeş

• bigbangem kullanıcısına yanıt
    Ygs 290 k mat 14 geo 6 fiz 7 kim 7 biyo 11 mf 3 puanza 152 k gösteriyor ygs için 315 k gösteriyordu 2014 e göre sizce 145 k olur mu obp 83

• Hocam eline sağlık güzel yazmışsın :)

Katılıyorum çoğu dediğine peki sence bu sene Sıralama ve puanlar bu olanlar göz önüne alındığında düşme olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: tuggyy

Hocam eline sağlık güzel yazmışsın :)

Katılıyorum çoğu dediğine peki sence bu sene Sıralama ve puanlar bu olanlar göz önüne alındığında düşme olur mu

Hocam simdi Sıralama düşmez düşerse de kontenjan arttırdıkları icin biraz duser ama puanlar düşecek tabiki.
    Ama yani 5k ile alan bolum 6 7k ile almaz 100 -200 kisi oynar yuksek sıralarda en fazla

• Yukari

• bu sene de sıralamalar ygs gibi olacka.
    herhangi bir dersi batırmayanın sırası yükseklerde olacak.
    ben edebiyatı ve coğrafyayı batırdım ama zararı olmaz mfciyiz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.