Şimdi Ara

Gençliğim mahvoldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
2.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hayatımda daha tık yok. İş yok güç yok. Bi de gidip 6 ay ömrümden verecem askere. Ben de hayatımı yaşamak sevmek evlenmek istiyorum. Fakat KYK borcu ve işsizlik yüzüünden zaten evlenemeyecem. Evlenmeye maddi gücüm de birikimim de yok. Ömrümün en verimli çağlarını sersefil geçiriyorum. Canıma kıysam yeridir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 24 yaşındaki bir insanın çaresiz olması için çok budalaca laflar duyması lazım. Yazık n'apıyorsunuz birbirinize, biraz güvenin kendinize. Bütün gençlik "mahvolacaz, bize ne iş, ne aş var" kafasında. Tamam siyasilere ve bu ahvali yaratan diğer aktörlere öfkenizi anlıyorum ama sizi sizden daha çok perişan eden de yok. En kötü ihtimalle bağkur maaşıyla ölüp gidersiniz. Varsın zengin olmayıverin, karnınız doysun, insan tanıyın, tanıtın kendinizi.

Madem intihara meyledecek kadar diptesin, atacağın hiçbir adım seni daha aşağıya çekemez. Bu yüzden cesur adımlar at, fiziksel olarak at, ayağa kalk, dışarı çık, bir mekana gir, bir adres sor, bir merhaba de, kaybedeceğin hiçbir şey yok.

MMORPG oyuna yeni başlayıp bir level çar açmış gibi atıl hayata. Git fare kes kardeşim.

24 yaş demek daha çocuk demek artık. insanlar zor büyüyor.

ben de 29 yaşında üni den mezun olup 2 yıl tecil edip 31 yaşında askere gittim.

askere gittikten 2 hafta sonra hayatım düzene girdi, askerden önce girdiğim kpss nin puanı ile atandım. askere gitmeden kuruş birikimim yoktu!!! askerliğin ikinci ayında kyk borcunu tamamını peşin nakit yatırdım (borç alıp askerlik bitmeden ödedim, yedek subay olarak iyi maaş alıyordum). askerden dönüşte evlendim, 5 yıl oldu, 3 çocuk, ev araba hepsi kısmet oldu aldım. beş kuruş baba parası yok!!! tamamını ailemden akrabalarımdan borç alıp ödeyerek aldım. araba ve evin toplam değeri 700 bin lira civarında, evin 170 bin taksidi, arabanın 25 bin borcu kaldı, onların dışında da düğünden beri ertelediğim 60 bin kadar borç var, aslında o kadar değildi ama altın borçlandığım için arttı, dört katına çıktı. yine de çok şükür ödeyecek gücüm var. sıkıntım yok Allah'a bin şükür. zengin bir aileden de gelmedim, desteğim de yok. düğünümde toplanan para ve altın toplamı 8 bin lira tutuyordu sadece. onun dışında hiç kimseden yardım hibe almadım, haram param olmadı.

24 yaş pes etmek için çooooook çok erken. hayatın belki 35 ten sonra düzene girecek. ama pes etmemek lazım. ben etmedim şahsen. Allah'ın izni ve yardımıyla 2. üni yi de bitirdim şimdi Tıp okuyorum. biter mi bitmez mi bilmem, çok da önemli değil açıkçası. doktor olup maaşımı üçe katlamasam da hayat artık maddi açıdan güzel. çok şükür.

• 24 yaşındaki bir insanın çaresiz olması için çok budalaca laflar duyması lazım. Yazık n'apıyorsunuz birbirinize, biraz güvenin kendinize. Bütün gençlik "mahvolacaz, bize ne iş, ne aş var" kafasında. Tamam siyasilere ve bu ahvali yaratan diğer aktörlere öfkenizi anlıyorum ama sizi sizden daha çok perişan eden de yok. En kötü ihtimalle bağkur maaşıyla ölüp gidersiniz. Varsın zengin olmayıverin, karnınız doysun, insan tanıyın, tanıtın kendinizi.

Madem intihara meyledecek kadar diptesin, atacağın hiçbir adım seni daha aşağıya çekemez. Bu yüzden cesur adımlar at, fiziksel olarak at, ayağa kalk, dışarı çık, bir mekana gir, bir adres sor, bir merhaba de, kaybedeceğin hiçbir şey yok.

MMORPG oyuna yeni başlayıp bir level çar açmış gibi atıl hayata. Git fare kes kardeşim.

• baymühendis kullanıcısına yanıt
    Knight online da bandicoot kesmek olur mu hocam?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Belki askerde iyi biriyle tanışırsın arkadaşın olur zaten evlenmeyi hayati bir önem gibi düşünmeyin evlenenlerinde bazıları keşke evlenmeseydim diyor mesela bende bekarım ama gidipte kıyıda köşede kız yok diye ağlaşmıyom kendini geliştir bilgi öğren acun ılıcalıda bir zamanlar senin gibi durumdaydı ama artık zengin kafayıda kullan birşeyler üret

• hagh kullanıcısına yanıt

Olur, yiyosa vs gel.

• baymühendis kullanıcısına yanıt
    2009 da nokia telefonumu satip dizdigim carimi soyulunca biraktim hocam ama pvp de saglam combo yaparim

• 24 yaş demek daha çocuk demek artık. insanlar zor büyüyor.

ben de 29 yaşında üni den mezun olup 2 yıl tecil edip 31 yaşında askere gittim.

askere gittikten 2 hafta sonra hayatım düzene girdi, askerden önce girdiğim kpss nin puanı ile atandım. askere gitmeden kuruş birikimim yoktu!!! askerliğin ikinci ayında kyk borcunu tamamını peşin nakit yatırdım (borç alıp askerlik bitmeden ödedim, yedek subay olarak iyi maaş alıyordum). askerden dönüşte evlendim, 5 yıl oldu, 3 çocuk, ev araba hepsi kısmet oldu aldım. beş kuruş baba parası yok!!! tamamını ailemden akrabalarımdan borç alıp ödeyerek aldım. araba ve evin toplam değeri 700 bin lira civarında, evin 170 bin taksidi, arabanın 25 bin borcu kaldı, onların dışında da düğünden beri ertelediğim 60 bin kadar borç var, aslında o kadar değildi ama altın borçlandığım için arttı, dört katına çıktı. yine de çok şükür ödeyecek gücüm var. sıkıntım yok Allah'a bin şükür. zengin bir aileden de gelmedim, desteğim de yok. düğünümde toplanan para ve altın toplamı 8 bin lira tutuyordu sadece. onun dışında hiç kimseden yardım hibe almadım, haram param olmadı.

24 yaş pes etmek için çooooook çok erken. hayatın belki 35 ten sonra düzene girecek. ama pes etmemek lazım. ben etmedim şahsen. Allah'ın izni ve yardımıyla 2. üni yi de bitirdim şimdi Tıp okuyorum. biter mi bitmez mi bilmem, çok da önemli değil açıkçası. doktor olup maaşımı üçe katlamasam da hayat artık maddi açıdan güzel. çok şükür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 17 Haziran 2021; 23:9:43 >

• sen daha dur bu daha iyi günlerin bak ben 32 yaşındayım iş yok eş yok para yok hiçbir haşt yok benim gibi olsan ne yapacan peki ????

• 30 yaşındayım aman sakın kız milletine kanıp da sevme evlenme. çok ama çok pişman olursun. bu hayatı sadece kendin için yaşa.

• Yazilim ogren

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Ne is yapiyon la 3 cocuk ev araba bankacimisin sen

• Nvidia al huzuru bul

• ALTILI kullanıcısına yanıt

memurum. kpss çalışıp atandıysam ne olacaktı la!  

• bu parça tüm dertliler egelsin ....

• quote:

Orijinalden alıntı: baymühendis

24 yaşındaki bir insanın çaresiz olması için çok budalaca laflar duyması lazım. Yazık n'apıyorsunuz birbirinize, biraz güvenin kendinize. Bütün gençlik "mahvolacaz, bize ne iş, ne aş var" kafasında. Tamam siyasilere ve bu ahvali yaratan diğer aktörlere öfkenizi anlıyorum ama sizi sizden daha çok perişan eden de yok. En kötü ihtimalle bağkur maaşıyla ölüp gidersiniz. Varsın zengin olmayıverin, karnınız doysun, insan tanıyın, tanıtın kendinizi.

bullshit

• Ya bu evlilikte bk mu var? ASıl evlenirsen hayatın kayacak yüksek ihtimalle. Yaşında ne var? 24 yaş nedir ya? Bu kadar dertlenmeni gerektircek bir yaş değil TR şartları için.

• Diğerleri doğru ama evlenmesen de olur. 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.