Şimdi Ara

Geely Emgrand EC7 (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.253
Cevap
19
Favori
686.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba ben chery kimo kullanıcısıyım ve yorumların aksine gayet memnun ve mutluyum çin araçları başlığı adı altında açılmış her konuyu sabırla okudum şimdide işim dolayısıyla bir üst segment araca ihtiyacım war geely emgrandı merak ettim gittim ve bursada bir rent a car dan kiraladım çekişi güzel fren yol tutuşu vs vs gayet başarılı oturma pozisyonu ve ferahlığı güzel içeri motor sesi harici rüzgar sesi vs almıyor ki benim kimo 130 u geçince bir hayli alıyor eğer hıza meraklıysanız yakıtı fazla yakıyor ama sakin kullanımda o kadar da fazla değil lpg ile gayet ekonomik hale getirilebilir şimdi söylemek istediğim şunlar bir amerikan alman yada ingiliz watandaşı çin arabasını kötülemeye hakkı vardır çünkü adamlar senelerdir takır takır teknoloji üretip dünyaya satıyorlar peki biz senelerce anadola yada hiç bir aero dinamiğe sahip olmayan tofaşlara renolara binmedikmi anadolun yada tofaşın kaç yıldızı wardı abs ebd park sensörü hava yastığı neresindeydi bu araçların 40 derece sıcakta camlar açık 600 km yol yaptığımı bilirim ben kartalla ha hararet yaptı ha yapacak korkusuyla milletimiz bunları çok çabuk unuttu fiyatlar pahalı deniliyor sene 1996 da 10 000 mark a eli yüzü düzgün bir murat 124 alamamıştım ki nette gezinin 95 karadüzen şahine 8 milyar istiyorlar buna kıyaslarsak bence bu arac cokta pahalı değil ki sözkonusu çin olunca insanlar uzak duruyorlar kim dacia alırken yıldızına bakıyor kim skodaya biniyodu on sene öncesine kadar ben aracı test ettim ve begendim alan arkadaslarda umarım senelerce güven içinde biner bir de şunu merak ediyorum motor 5 para etmez yazılmış forumda yaa ben bir makina mühendisi olarak bakıpta anlayamıyorum o motorun nasıl bişey olduğunu sizler nasıl bir bakışta SÜRTÜNME KATSAYILARINI TORKUNU BASINÇ ORANINI NI EMME GÜCÜNÜ STATİK MUKAVEMETİNİ ANLIYORSUNUZ da 5 para etmez diyorsunuz lütfen yardımcı olunda mesleki açıdan kendimi biraz geliştireyim aracı fiyat performans kalite 3 lüsünde değerlendirirsem başarılı buldum saygılarımı sunarım

• quote:

Orijinalden alıntı: metesertan
    biz senelerce anadola yada hiç bir aero dinamiğe sahip olmayan tofaşlara renolara binmedikmi anadolun yada tofaşın kaç yıldızı wardı abs ebd park sensörü hava yastığı neresindeydi bu araçların 40 derece sıcakta camlar açık 600 km yol yaptığımı bilirim ben kartalla ha hararet yaptı ha yapacak korkusuyla milletimiz bunları çok çabuk unuttu

Böyle bir mantık olabilir mi yaaa...!!! Ne demek isteniyor yani ; Anadola binen milletin bi yerleri kalktı şimdi Gelyy yi beğenmiyor.. Hacı murat ta Abs mi vardı , Klima mı di mi , şimdi burun kıvırıyor millet..

Eskiden tencere kapağından anten yapıyorlardı... O zaman iade edelim receiver ları , yine tencere kapağına dönelim.... ???

Arkadaş artık teknoloji gelişti , güvenlik kriterleri ortaya çıktı... Malın iyisi varken , niye iyi olmayanına tahammül edesin ki..

Sen Kimo kullanıyorsun güle güle kullan allah kaza bela vermesin , ama sen Kimo kullanıyorsun diye , ne gerek var daha fazlasına bu da iş görüyo mantığı gütmeye gerek yok...

Adamlar dünyaya satıyor diyorsun , Otomotiv sektörleri içerisinde dünyaya satıyorlar sözündeki dünyada hangi ülkeler var adam akıllı... ?? Mesela Avrupaya satabiliyorlar mı ürettikleri araçları ???

• Bu adamı son bıraktığımda Çinli markalara b.k atmakla meşguldü, halen de devam ediyor

Azmine hayranız BIXI MAN
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified
    Bu adamı son bıraktığımda Çinli markalara b.k atmakla meşguldü, halen de devam ediyor
    Azmine hayranız BIXI MAN

Hehh bende uzun zamandır diyordum nerelerde bu diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Böyle bir mantık olabilir mi yaaa...!!! Ne demek isteniyor yani ; Anadola binen milletin bi yerleri kalktı şimdi Gelyy yi beğenmiyor.. Hacı murat ta Abs mi vardı , Klima mı di mi , şimdi burun kıvırıyor millet..

Eskiden tencere kapağından anten yapıyorlardı... O zaman iade edelim receiver ları , yine tencere kapağına dönelim.... ???

Arkadaş artık teknoloji gelişti , güvenlik kriterleri ortaya çıktı... Malın iyisi varken , niye iyi olmayanına tahammül edesin ki..

Sen Kimo kullanıyorsun güle güle kullan allah kaza bela vermesin , ama sen Kimo kullanıyorsun diye , ne gerek var daha fazlasına bu da iş görüyo mantığı gütmeye gerek yok...

Adamlar dünyaya satıyor diyorsun , Otomotiv sektörleri içerisinde dünyaya satıyorlar sözündeki dünyada hangi ülkeler var adam akıllı... ?? Mesela Avrupaya satabiliyorlar mı ürettikleri araçları ???

çin arabalarına olan önyargıya karşı çıkan biri olarak, bu sefer BİXİ MAN'ın mantığına katılıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: basketbol6

Aracın arka kısmı mercedes s320'yi andırıyor.

aynı zamanda nissan modellerinide andırıyor diyecem ama nerdeyse aynı arka dizayna sahip
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Avrupalılarla aramızda sadece bir fark var Biz açız onlar tok. onların alım gücü bizi şöyle bir 3 e 5 e katlar adamlar don değiştirir gibi araba değiştiriyorlar hemde türkiyede bizim için hayal olan markaları..
    Geely e mi kalmış adamlar çok komiksiniz. adamlar zaten şahin fiyatına BMW Audi Mercedes e biniyorlar Geelyde nerden çıktı :D

• Ben artık hiç şahin görmüyorum sayılır ortalarda.Hatta artık şahin'den çok bmw gördüğümü söyleyebilirim.
    Bu Sivas için geçerlidir belirteyim.
  • cheery,bir türlü ısınamadım şu araçlarına.

iç tasarımı çok kalitesiz bir görünüm oluşturmuş,ki zaten kalitesiz.dış tasarım desen vasatında altında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsn1997

Ben artık hiç şahin görmüyorum sayılır ortalarda.Hatta artık şahin'den çok bmw gördüğümü söyleyebilirim.
    Bu Sivas için geçerlidir belirteyim.

Ben kayserideyim burda çok var . hatta bizim binadaki komşuların hepsinin şahini var o derece yani
  • Bu biraz da buradakilerin gösteriş merakı.Öylesine ford f-350 alan bile var.Hem de 15000 nüfuslu ilçede kullanıyor bunu.
  • Bu ülkede, bir forumda, bir araç üzerine bu kadar çok b.k atıldığı, bu kadar çok yere vurulduğunu görmedim. Arkadaşlar anlayamıyorum aylar önce bu topicte aynı arkadaşlarla (anladınız siz) ben çook tartıştım, hasbihal ettim ama yok anlaşamazsınız. Aracı göklere çıkarmanın mantığı yoksa, yerlere indirmeninde mantığı yok. Aracın ederi belli, alacak olan kesim belli aynı donanımın avrupa markasını almayı düşünenler zaten bu aracın yanından dahi geçmezler. Tofaş, broadway r 12 vs. vs. bu araçlarla da mukayese etmenin hiç ama hiç mantığı yok çünkü en yenisi 12 sene önce üretildi şimdi ise sene 2011. İlaç gibi muadili diyenlerde var oraya hiç girmiyorum zaten onlara o hap yutturulamaz. Sırf burda yazılanlardan emin olmak için yolda duran emgrandın sahibini bekledim, kendisinden rica ettim yaklaşık 20 dk. aracı kullandım. Bir aracı tanımak için yeterli bir süre mi ? elbette değil ama fikir oluşması için yeterli bir süre. Sahibi de zaten eksilerini söyledi artık standart oldu bu forumda göstergeler küçük, plastik kalitesi vasat, motor kasaya ağır geliyor vs. vs. ama araç hoşuma gitti aldım dedi ve bitti ! sorunum yok 30 bini devirdim gittiği yere kadar kullanırım dedi, sonra bir çay ısmarladım konuştuk gitti. Söylemek istediğim markayı körü körüne savunanlar kadar, itin bi tarafına iliştirenler kadar suçlu.. Siz daha iyisine binin kardeşim ne deyim daha...

• quote:

Orijinalden alıntı: zaqwear

Bu ülkede, bir forumda, bir araç üzerine bu kadar çok b.k atıldığı, bu kadar çok yere vurulduğunu görmedim. Arkadaşlar anlayamıyorum aylar önce bu topicte aynı arkadaşlarla (anladınız siz) ben çook tartıştım, hasbihal ettim ama yok anlaşamazsınız. Aracı göklere çıkarmanın mantığı yoksa, yerlere indirmeninde mantığı yok. Aracın ederi belli, alacak olan kesim belli aynı donanımın avrupa markasını almayı düşünenler zaten bu aracın yanından dahi geçmezler. Tofaş, broadway r 12 vs. vs. bu araçlarla da mukayese etmenin hiç ama hiç mantığı yok çünkü en yenisi 12 sene önce üretildi şimdi ise sene 2011. İlaç gibi muadili diyenlerde var oraya hiç girmiyorum zaten onlara o hap yutturulamaz. Sırf burda yazılanlardan emin olmak için yolda duran emgrandın sahibini bekledim, kendisinden rica ettim yaklaşık 20 dk. aracı kullandım. Bir aracı tanımak için yeterli bir süre mi ? elbette değil ama fikir oluşması için yeterli bir süre. Sahibi de zaten eksilerini söyledi artık standart oldu bu forumda göstergeler küçük, plastik kalitesi vasat, motor kasaya ağır geliyor vs. vs. ama araç hoşuma gitti aldım dedi ve bitti ! sorunum yok 30 bini devirdim gittiği yere kadar kullanırım dedi, sonra bir çay ısmarladım konuştuk gitti. Söylemek istediğim markayı körü körüne savunanlar kadar, itin bi tarafına iliştirenler kadar suçlu.. Siz daha iyisine binin kardeşim ne deyim daha...

Sana katılıyorum zaqwear.

Otomobilleri karşılaştırırken fiyatları ile karşılaştırmak gerek.
    28.500 TL ye sıfır ve bol donanımlı Emgrand EC7 ile fiyatına yakın sıfır ve bu donanımlara yakın otomobiller ile karşılaştırmak gerek. Tabi gidipte hatchback küçük bagajlılar ile karşılaştırmak ta saçma olur. Sedan içi geniş bagajı büyük olanlarla karşılaştırmak gerek.

RENAULT SYMBOL Expression 1.2 16V 75 bg + Konfor Paketi : 28.250 TL
    EMGRAND EC7 1.5 GSL MT GS 1 : 28.500 TL
    KIA RIO Sedan COMFORT + ABS : 32.300 TL
    HYUNDAI ACCENT ERA 1.6 PRIME (EURO 5) : 32.500 TL

Not: Bu fiyatlar üreticilerin kendi web sayfalarındaki en üst donanımlı model fiyat listelerinden alınmıştır.

FORD FOCUS Comfort 1.6i 100PS 5K : 32.400 TL
    RENAULT FLUENCE Extreme Edition 1.6 110 bg: 39.500 TL
    FORD YENİ FOCUS Trend 1.6i 125PS 5K : 39.905 TL
    HYUNDAI ELANTRA 1.6 D-CVVT MODE : 41.800 TL
    TOYOTA COROLLA 1.6 COMFORT : 42.400 TL
    VW YENİ JETTA 1.2 TSI 105 PS : 44.100 TL

Not: Bu fiyatlar üreticilerin kendi web sayfalarındaki en alt donanımlı model fiyat listelerinden alınmıştır.

Benim tercihim hiçbiri.
    Bu fiyata temiz İkinci el Kia Cerato 1.5 veya 1.6 CRDİ (Dizel) full donanımlı (EX veya Advance) : 25.000 TL - 28.000 TL arasına rahat bulunur.
    Tavsiye ederim ben 6 aydır kullanıyorum 2005 cerato 1.5 CRDi dizel EX, hiç sorunsuz.

• Sonuçta yeni çıkmış bir Çin arabasını almak çok mantıklı görünmeyebilir.Ama fiyat/performansta diğer araçlara göre cazibesi varsa neden olmasın. Ama yinede Çindeki bu taklitçi markaların şu anda diğer uzakdoğu araçlarının ilk ortaya çıktıklarında yaptığı gibi direk olarak taklit edip bunun üzerine teknolojilerini geliştirme aşamasında olduklarını düşünüyorum. Bu sebeple ilk aşamada aksklıklar olabilir ama ilerliyen yıllarda çok iyi modeller yapacaklarına inanıyorum. Yinede araçlarının çok çok kalitesiz olacağına inanmıyorum.
    Birde Euro ncap konusu var. Bana görede bu kuruluş tüm dünyaca benimsenmiş bir kuruluş ve alacağım aracın bu kuruluştan beş yıldız alması benim için önemli bir kriter. Yanlız Türkiye ye ithal edilen birçok modelin gerek ucuza satabilmek gereksede distrübütör tarafından daha çok para kazanabilmek amacıyla euro ncapte ona yıldızlar kazandıran güvenlik donanımlarından çalınarak ithal edildiğini biliyormusunuz? Tamam kasa ve şasi sağlamlığı aynı ama ek donanımlar olan havayastık sayısı az esp yok aktif boyun korumalı başlıklar yok vs. Ben örnek vermiyorum siz araştırırsanız bulursunuz.
    İkinci bir konu ise Türkiyede üretilen bolca alıp kullandığımız birçok yerli aracın euro ncap testi yok. Ben euro ncap sitesine şöyle bir göz attım renault fluence,renault clio symbol,tofaş fiat linea,tofaş fiat albea gibi araçların testlerini bulamadım. Sadece doblo ve kangoo nun var.

• Bendede ufak ufak kardeşi geely echo ck comfort var 23 bin de aldık geçen sene şu an 31 bin de nazar değmesin hiçbir sıkıntımız yok, tek kusuru 1.3 motor olmasına rağmen fazla benzin harcamasıydı onuda lpg ile dizginledik. Çin malı araba alınmaz diyenler halt etmişler.
  • Ben 27 senedir oto galericiliği ve trafik takip müşavirliği yapan bir arkadaşınızım eminimki bu güne kadar bir çoğunuzun yaptığı kilometreyi ben sadece vizeye gidip gelirken yapmışımdır geçen hafta tüm özelliklerini göz önüne alarak ve birazda hissi davranarak emgrand ec7 full paket aldım araca LPG de taktırdım ve aldığım gün önce urla oradanda önce ödemiş sonrada gölcük ve bozdağa çıktım amacım hem serinlemek hemde aracı zorlayıp performansını görmekti araç burada felaket tellallığı yapan ve bana göre arabanın a sından bile anlamayan zibidilerin bahsettiğinden çok çok daha iyi LPG de bozdağı 4 cü vites hoplaya zıplaya tırmanıyor virajlarda verre kadar kayma yapmadı yol tutuşu mükemmel düz yolda 2 ci vites 110 u çok rahat görüyor araç çok seri yolda inanılmaz güven verdi bana bir arkadaş motor sesini içeriye aldığından bahsetmiş ya ben sağırım yada o arkadaşın kulağında streteskop cihazı var :)))) arabanın piyasası yok diyenlerede galerimin önünde araç hazır olduğu için 3 bin tl fazla verildi fakat bu aracı baya uzun bir süre kullanma kararı aldım ailemle bu araca güvenle binip seyyahat edeceğim zevk için gezdiğim zamanlarda tabiki mustang GT 500 ümden şaşmam onun yeri bende ayrı C sekment araç almayı düşünen arkadaşlara emgrand ec7 yi ve hyundai elentra yeni kasayı şiddetle tavsiye ederim her iki araçta sizi yanıltmaz emsallerine onca parayı bağlamak bence ahmaklık olur saygılar

• keşke bu kadar 'zibidi' 'ahmak' 'stereskop cihazı' gibi ifadeler kullanıp, bu forumun seviyesinin düşürülmesine katkı sağlamasaymışsınız..
    bu arada madem galeriniz var, yerini - ismini de paylaşırsanız burdan sizi ziyaret etmek isteyen müşteriler olabilir..
  • Daha güzel bir amblem ve 16 inch jant olasaymış keşke
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.