Şimdi Ara

Geely Emgrand EC7 (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.253
Cevap
19
Favori
686.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan istanbuldayım hayatımda ilk gelişim bu arada yaş 28 pencereden bakıyorum ev 1.kat sokakta bir adet var walla sigara kaçamağı inip inceleiyorum aracı çpk gösterişli duruyor.
  • Yerim izmir karşıyakada mesut oto karşıyakada herkes bilir ayrıca benim sözlerimdem yarası olan gocunur arabayı sadece internette görüp yada x bir firmada ticari kaygı yaşayıp burada insanları yanlış yönlendirenlermi seviyeyi tavanda tutuyor sevgili arkadaşım...Sen bana değil taptığı allahın üzerinde benjamin olanlara söylemelisin bunu sezarın hakkını sezara vereceksin yineliyorum buraki bir çok arakadaş bugüne kadar benim harcadığım benzini okyonus zanneder içinde gemi yüzdürmeye kalkarlar bilmem kendimi ifade edebildimmi saygılar
  • sabahleyin zeytin yerine haşlanmış karafatma, fabrikada öğle arasında kızarmış sokak köpeği, akşam evde hanımın geçen mart damda gezen kedilerden yaptığı kurutulmuş kedi kebabı yedikten sonra bu adamlardan normal bir şey yapmalarını beklemek de çok zor oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: EL_MARIACHI

sabahleyin zeytin yerine haşlanmış karafatma, fabrikada öğle arasında kızarmış sokak köpeği, akşam evde hanımın geçen mart damda gezen kedilerden yaptığı kurutulmuş kedi kebabı yedikten sonra bu adamlardan normal bir şey yapmalarını beklemek de çok zor oluyor

Onlara göre de seninkiler anormal onların ki normal.
  • quote:

sabahleyin zeytin yerine haşlanmış karafatma, fabrikada öğle arasında kızarmış sokak köpeği, akşam evde hanımın geçen mart damda gezen kedilerden yaptığı kurutulmuş kedi kebabı yedikten sonra bu adamlardan normal bir şey yapmalarını beklemek de çok zor oluyor

Yoruma bak.

Bu foruma üye olmak ve mesaj yazmak belli zeka seviyesina sahip olma şartıyla olmadıktan sonra bu tür mantıksız yorumlar hep gelecek. Aldığınız avrupa menşeili markaların çalışanlarıda domuz eti yiyor onlarıda almayın o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Yoruma bak.

Bu foruma üye olmak ve mesaj yazmak belli zeka seviyesina sahip olma şartıyla olmadıktan sonra bu tür mantıksız yorumlar hep gelecek. Aldığınız avrupa menşeili markaların çalışanlarıda domuz eti yiyor onlarıda almayın o zaman.

ne güzel bir tek siz mi zekisiniz ? insanlar fikrini belirtmiş.

bu nasıl bir ayrımcılıktır ya.

iyi be bu foruma girilmesin bu şehire göç olmasın köyden inilmesin ülkeme girilmesine gidecek.

dünyadakilerde bize böyle bakıyorlar ;)...

bu kadar uç olmayın. insanlarıda aşağılamayın. ;)

sizin mantıklı yorumlarınızlada bir çok kişi ilgilenmiyor (!) olabilir.

hayat birbirine karşı hoşgörüyle daha güzel beyefendi

• quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

quote:

quote:

Yoruma bak.

ne güzel bir tek siz mi zekisiniz ? insanlar fikrini belirtmiş.

bu nasıl bir ayrımcılıktır ya.

iyi be bu foruma girilmesin bu şehire göç olmasın köyden inilmesin ülkeme girilmesine gidecek.

dünyadakilerde bize böyle bakıyorlar ;)...

bu kadar uç olmayın. insanlarıda aşağılamayın. ;)

sizin mantıklı yorumlarınızlada bir çok kişi ilgilenmiyor (!) olabilir.

hayat birbirine karşı hoşgörüyle daha güzel beyefendi

Tamam beyfendi.

• quote:

quote:

Yoruma bak.

zeka seviyesi hakkındaki yorumuna destek vermek istiyorsan sana buradan el sallıyorum güle güle

ekonomik özgürlüğüm el verdikçe bunu uygularım çinden uzak dururum ama ne yazıkki şu an baktığım monitör çin malı tuşlara bastığım klavyemde öyledir az önce internete bağlandığım modemde aynı şekilde çin malı.

çinlilerin insanlık anlayışı

http://www.izlesene.com/video/urumcide-uygur-turklerine-soykirim/1032045

http://www.youtube.com/watch?v=x2uZfPIjKT8

• Arkadaşlar yapmayın, yok bunları yiyen insanların yaptğına güvenmem yok şu yok bu.. Bir arkadaşında belirttiği gibi madem öyle avrupa araçlarada binmeyelim, sebebi de savaşlar Çanakkale, Milli Mücadele... biz kimlerle savaştık Çin ile mi hayır, Avrupa ile o zaman Renault, Fiat, Lancia, Peugeot, Citroen, Ferrari Lamborghini, vs. vs.vs. uzar gider atıverelim çöpe değil mi... Urumçi' deki soydaşlarımızı örnek göstermişsin bende sana Çanakkale' de, Gelibolu' da kefensiz yatan askerlerimizi örnek göstereyim o zaman nereye varacak sonu ? hiçbir yere... Kim şehit etti onları Çin' mi ? Eğer ülkeler arası siyaseti de sokarsak bu işe konu uzar gider... Kısaca SAÇMALAMA... Hintliler dünyanın, kutsal saydıkları ineklerinin boynuzunun ucunda döndüklerine inanırlar değil mi ama biz keseriz Allah' a kurban ederiz. O zaman neden Tata' lar, Mahindra' lar Türkiye' de onlarda eğer senin gibi düşünselerdi bu pazarda olmazlardı...

• quote:

Orijinalden alıntı: zaqwear

Arkadaşlar yapmayın, yok bunları yiyen insanların yaptğına güvenmem yok şu yok bu.. Bir arkadaşında belirttiği gibi madem öyle avrupa araçlarada binmeyelim, sebebi de savaşlar Çanakkale, Milli Mücadele... biz kimlerle savaştık Çin ile mi hayır, Avrupa ile o zaman Renault, Fiat, Lancia, Peugeot, Citroen, Ferrari Lamborghini, vs. vs.vs. uzar gider atıverelim çöpe değil mi... Urumçi' deki soydaşlarımızı örnek göstermişsin bende sana Çanakkale' de, Gelibolu' da kefensiz yatan askerlerimizi örnek göstereyim o zaman nereye varacak sonu ? hiçbir yere... Kim şehit etti onları Çin' mi ? Eğer ülkeler arası siyaseti de sokarsak bu işe konu uzar gider... Kısaca SAÇMALAMA... Hintliler dünyanın, kutsal saydıkları ineklerinin boynuzunun ucunda döndüklerine inanırlar değil mi ama biz keseriz Allah' a kurban ederiz. O zaman neden Tata' lar, Mahindra' lar Türkiye' de onlarda eğer senin gibi düşünselerdi bu pazarda olmazlardı...

yukarıdaki algı mantığına göre ben sana meyveli ağaç taşlanır desem senin bana diyeceğin şu olur ''e kavak ağacına da taş atılmaz ki düşen yaprakları sarma yapacak değiliz tabiki meyveli ağaca atılır saçmalama''

hiç eleştirdiğin boykot ettiğin bir obje, nesne, canlı yok mu?

• Olmaz mı tabiki var. Ancak bir milletin ne yediğiyle, ne yaptığı arasında besin değeri dışında bir ilişki kurmam. Bana iğrenç gelen, ona bal şeker gelebilir. Mesela burda Obruk Barajı inşa edildi (adeta bir iç deniz oldu bilenler bilir oldukça büyüktür). Amaç hem sulama, hem elektrik elde etme. Bu elektrik türbinlerini yapan firma bir Çin firmasıydı. Çalışan mühendisler, teknik personeller gerekli olanlar da hep Çinliydi. Birkaç sene burada kaldılar ve kaldıkları sürede Obruk' ta( aslında eskiden köydü sular altunda kaldı) başıboş gezen kedi, köpek kalmadı eşekleri sahibinden alıp kesip yediler karıncalar da dahil. Ee şimdi ne yapalım ? alın gidin bu türbinleri mi diyelim ? şuan belkide bilgisayarım o türbinlerin ürettiği elektrik ile çalışıyor.. Ben daha örnekleri çoğaltabilirim..
  • adam bi takılmış nerelere getrdiniz lafı helal olsun... eminim bu adam bu insanlara sırf böcek yiyor diye kin besliyordur sokakta görünce dövmek istiyordur. adamın söylemek istediği belkide daha farklı şeyler. eleştiri yapmadan neden insanlık vasıflarımızı kullanıp sormuyoruz ne demek istediniz diye ?

bu derece kırmayalım lütfen insanları birbirimizi. hayat kısa . bakın yine şehit verdik. şurada araba şöyle böyle derken vay senin kafanda şapka var diye de insanlara laf etmeyelim...

arkadaş hoşlanmıyor midesi kaldırmıyor, ama bu olay ondan değil. bu olay bu adamların mallarının güvensiz olduğundandır artık. ürettiklri bir çok malın insanları öldürme boyutuna geldiğindendir. haklıdırda ;)
    yoksa böcek yiyor diye laf ediyorsa bende karşıyımdır bazen en değerli besinler böceklerde. kültürümüzde yok ama :)

saygılar güzel insanlar
  • Tabi haklısınız hayat çok kısa birbirimizi kırmanın hiç mantığı yok. Ancak, arkadaş benim yanlış anladığımı söylemiş olsaydı zaten ben konuyu dağıtmazdım demekki arkadaşın söylediğini doğru yönde anlamışım ki beni uyarmadı. Yazdıklarımla anlatmak istediğim, arkadaşın söylediği milletlerin kültürünün, ticari hayata etki etmeyeceğini vurgulamaktı. Ürettikleri birçok malın kalitesizliği ortada ona kesinlikle lafım yok, her malları kaliteli de diyemem, kalitesiz de diyemem. Amacım körü körüne Çin' i savunmakta değil... Bir buçuk milyarlık Çin banamı kaldı
  • Mesajlarınızı şikayet etmekle uğraşmadım ancak şahsıma saygısızlık var bunu yapıp da bana akıl vermeye çalışmanı yersiz buldum.

özetle bana yapma dediğin şeyi kendin yapıyorsun
  • quote:

Mesajlarınızı şikayet etmekle uğraşmadım ancak şahsıma saygısızlık var bunu yapıp da bana akıl vermeye çalışmanı yersiz buldum.

özetle bana yapma dediğin şeyi kendin yapıyorsun

Şikayet etmekte tamamen özgürsünüz uğraşmak yada uğraşmamak size kalmış. Şahsınıza kesinlikle bir saygısızlık yapmadım, yapmam da sadece düşüncenizin yanlış olduğunu belirtmek istedim. Ancak siz benim yanlış anladığımı düşünmüş olsaydınız direk savunma yerine, izah etme çabası içerisine girmeliydiniz ki bende yanlış anladığımı fark etmeliydim. Şikayeti bir tehdit olgusu olarak kullandığınzı düşünmüyorum ama şikayet ederseniz ve ben ceza alırsam çokta önemli olmaz benim için..

Saygılar..

• quote:

Amanınnnn!
    Bu nasıl bir mantık?
    Böyle beslenmiyorlar ama hergün dediğin gibi beslenseler ne olacak?
    Farklı kültür, farklı zevkler, farklı damak tadı.

Sultanideyken Fransız hocalarımıza da bizim paça çorbası, Kelle ve kokoreç garip geliyordu.
    Bir insan gurubunu kültürel farklılıkla aşağılamak nasıl bir mantıktır?

• arkadaşlar araç hakkında bilgi verin kendiniz hakkında değil. objektif olarak aracın artıları ve eksilerini değerlendirin. sonuçta ailenle ve diğer tanıdıklarınla bineceğin ve güvenilir bir araç mı? ben test etme fırsatı bulamadım, ama en kısa süre içinde test edeceğim.
  • konu çok dağıldı bu kadar çok konunun dışına çıkacağını bilse idim o mesajı atmazdım

fikir benim fikrim bu konuda benim fikrimi tartışmıyoruz made in chania yada kurnazlıkla düşünülmüş made in PRC tenekesini tartışıyoruz

insanların yaşam biçimleri işine gücüne yaptığı zanaate yada sanata aynen yansır burada siyah siyah karafatmalar dan ziyafet çekmek basit bir anekdottu. japonların çalışkan kişilikli olmaları da bir yaşam biçimidir.

anlamamakta ve sırf mesaj atmakta ısrar eden arkadaşlara bir örnek daha sahibinin pkk-apo sempatizanı olduğunu bildiğim bir dükkandan ucuz ve iyi de olsa alışveriş yapmam yada kız çocuğunu okula göndermeyen bir babaya şimdi bunları sizin mantığınızla düşünürsek şöyle demeliyiz ne alakası var

son olarrak bu kondu dağılmasın burada bu işi uzatmayalım kabullenemeyen mesaj atsın pm denilen özelliği kullansın '' ya arkadaş sende böle böle diyosunda şöyle böyle de öyle'' falan desin o şekilde anlaşalım yada anlaşmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vincent van Gogh -- 18 Temmuz 2011; 20:46:59 >

• Teneke dediğiniz araç ın eğilip bir alt takımına baktınızmı yada elektronik aksamına yada silgeç papuçlarına vs sizin önünde secde ettiğiniz sözüm ona güvenilir avrupa araçlarının hemen hemen hiç birinde olmayan bir alt takım egzos sistemi dünyanın her yol yapısını uygun CH lastikler bosch general elektirc vs elektirk ve elektronik donanıma sahip ve çin mallarını adi yapanda malesef biz türkler adamlar soruyor nasıl mal üretelim bizimkiler aman ucuz olsun en adisinden yapın diyorlar bas parayı bak nasıl ürün gelecek ve unutmayın artık ayağımıza giydiğimiz dondan bir çok arkadaşın yere göğe sığdıramadığı avrupa araçların hemen hemen tamamı çinde üretiliyor yada en azından bir çok donanımı çinde üretiliyor eğer emgrand teneke ise diğerleri paslı çöp kovası bence saygılar
  • araç çok güzel duruyor.markasını bilmeyen çoğu kişiye lüx avrupa aracı diye yuturabilirsniz.ozamanda havanızdan geçilmez.mesela made in İSVEÇ :):)
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.