Şimdi Ara

Gastro-özofajial Reflü Hastalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Rapor almaya gittim rapor aldım filan doktor sorular sordu onayladım cevapladım sonra raporda bu tanılar yazıyodu:

-Bulantı ve kusma
    -Gastro-özofajial reflü

doktora göğsümde ağrı,boğazda gıcıklanma,yemekten sonra ağıza atık gelmesi ekşi veya acı sıvı geldiğini filan söyledim bu tanıya vardı. Anlamı ve önemi nedir?

• Migdenizin çok agrıdıgı zamanlarda gaviscon(şurup)öneririm bire birdir reflüye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miden fazla asit salgiliyor dolayısıyla yanma yapıyor dolayısıyla mide kapakcigini dejenere etmiş ve mide asitli suyu yemek borundan yukarı çıkıyor (aci su) . baharatlı aşırı salçalı yağlı gazlı içecek ve yiyeceklerden stresten sigaradan içkiden hızlı yemeden uzak durmalısınız geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tiramisu35 -- 17 Aralık 2014; 21:29:06 >
  • vay be gencecik adam gözgöre gidiyor ha.allah rahmet eylesin kardeşim, sen ölmüşsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tiramisu35

Miden fazla asit salgiliyor dolayısıyla yanma yapıyor dolayısıyla mide kapakcigini dejenere etmiş ve mide asitli suyu yemek borundan yukarı çıkıyor (aci su) . baharatlı aşırı salçalı yağlı gazlı içecek ve yiyeceklerden stresten sigaradan içkiden hızlı yemeden uzak durmalısınız geçmiş olsun.

teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tiramisu35

Miden fazla asit salgiliyor dolayısıyla yanma yapıyor dolayısıyla mide kapakcigini dejenere etmiş ve mide asitli suyu yemek borundan yukarı çıkıyor (aci su) . baharatlı aşırı salçalı yağlı gazlı içecek ve yiyeceklerden stresten sigaradan içkiden hızlı yemeden uzak durmalısınız geçmiş olsun.

Reflüde fazla asit salgılanması yoktur asidin yanlış yerde bulunması yani mideden yemek borusuna kaçması vardır.

Geçmiş olsun, çok büyütülecek bir hastalık değil toplumun önemli kesiminde olan bir durum.
  • Midede şişkinlik hissi ve geğirme isteği varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitekibi

Midede şişkinlik hissi ve geğirme isteği varmı ?

yok bende göğüs ağrısı oluyo, ağzıma sıvı gelmesi, boğaz gıcıklanması oluyo onun dışında bi sorunum yok
  • teknogood T kullanıcısına yanıt
    İlaç olarak Lansor mu yazdı yoksa Nexium mu ?
  • Ben sağlıkçıyım. Kısacası mide içeriğinin yemek borusuna kaçması sonucu yemek borunda tahribat olmasıdır. Diyetini ona göre belirleyeceksin. Kola gibi asitli içecekleri almayacaksın baharat ketçap falan. Büyük ihtimal ailenden gelmiştir. Kronik seyirli oluyor ama geçici de olabilir

• quote:

İlaç olarak Lansor mu yazdı yoksa Nexium mu ?

lansor
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen200

Migdenizin çok agrıdıgı zamanlarda gaviscon(şurup)öneririm bire birdir reflüye

bendede var böyle bişey gaviscon rennie lansor etki bile etmedi yakında edoskopi olacağım
  • Gerekenleri demişler .Dikkat etmek lazım ilerki yaşlarda daha ciddi sorunlara neden olabilir

• Lansor kullanıyordum bir ara midede şişkinlik gaz bende var :( ağzıma acı su geliyor lise 1 den beri var hızlı yemek yediğim için ve çok acı sevdiğim için kesin endeskopi olmam lazım ama hiç yanaşmıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Midede şişkinlik hissi ve geğirme isteği varmı ?

bende var sebebi nedir?
  • gastro-özujfalusi diye okudum
  • Lansor varsa gerisini salla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.