Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (3323. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
66.591
Cevap
451
Favori
2.447.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33213322332333243325
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 aylık GOT maceramın sonuna geldim. Bölümleri buradaki yorumlarla eş zamanlı izlemek baya faydalı oldu. Ama herkesin dediği gibi efsaneyi kestaneye çevirdiler. Buradan senaristlere koca bir Game of Thrones (2011 - 2019) 

Edit: eksik kelime Game of Thrones (2011 - 2019) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakTnydn -- 28 Aralık 2020; 3:17:25 >
  • 4.sezonu bitirdim. Sezon finalinda bazı mantık hataları var. Bu arada bu sezon oldukça sürekleyici idi.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Cüce Tywin Lanniester kaçmadan önce eline crosbowu aldı, gidiyordu. Kesin ablası Cersie'yi öldürecek derken, öldürmeden gitmesi, dizide bu zamana kadar işlenen konuyla ters düştü. İkinci manık hatası Lord Varys, bu zamana kadar kraliyete sadık olması ile bilinen asla en ufak ihaneti olmayan biri iken ayrıca ortada hiç bir sebep yokken, lehine bir durum yokken, kraliyete ihanet edip, Cüceye yardım etmesi yine dizinin işleyişine aykırı idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Why Shy -- 31 Aralık 2020; 20:13:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

4.sezonu bitirdim. Sezon finalinda bazı mantık hataları var. Bu arada bu sezon oldukça sürekleyici idi.

Spoiler,

Cüce Tywin Lanniester kaçmadan önce eline crosbowu aldı, gidiyordu. Kesin ablası Cersie'yi öldürecek derken, öldürmeden gitmesi, dizide bu zamana kadar işlenen konuyla ters düştü. İkinci manık hatası Lord Varys, bu zamana kadar kraliyete sadık olması ile bilinen asla en ufak ihaneti olmayan biri iken ayrıca ortada hiç bir sebep yokken, lehine bir durum yokken, kraliyete ihanet edip, Cüceye yardım etmesi yine dizinin işleyişine aykırı idi.

Spoiler,

varys hep dediği gibi diyar için hizmet ediyor, hangi kral başta önemli değil. önce kendi kellesini korudu ki her zaman bir şeylere müdahale edebilecek kudrete sahip olsun. başlangıçta ned stark beni kurtarabilir misin diye sorduğunda evet ama kurtarmam da diyordu, çünkü bir şeyler değişmeyecek.en son tyrion'a bir şeyleri değiştirebileceğine dair çok güvendiği için onu kurtarırken mecbur krallıktan o da kaçıyor, zira onun da üzerine kalma ihtimali var ve artık kings landing'de doğru düzgün bir ortam yok. tek çare dany kalıyor geriye, o da tyrion ile birlikte onun yanına geçiyor. düzgün yönetecek kişi olarak onu gördüğünden.
    öldürme konusuna gelirsek, başta aklında öldürmek yok. shae'yi babasının yatağında görüp öldürdükten sonra crossbow'u eline alıyor farkındaysan. ne amaçla gittiği bilinmez, belki de öldürmek için gitmiştir ama bu durumda dahi babasını öldürme isteği normal karşılanabilir zira cersei baştan beri ne düşündüğünü gösterip nefret ettiğini belli ederken babası onu ölüme yolluyor. öncesinde kralın eli yapıp, bir şeyler konusunda umut verdikten sonra tyrion casterly rock'u istediğinde aşağılayıp her fırsatta hor görüyor. bunu yapanın babası olması ayrı koyar insana.

• Yüksek çözünürlüklü nereden izleyebilirim acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18.Bayezid kullanıcısına yanıt

Zorrent hocam.

• Spoiler,

Varys karekteri hakkında haklı sayılabilirsiniz ama atladığınız kısım karekterin ölümünün ve bazı olayların kitaptan bağımsız gidip senaristlerin hikayeyi sonlandırması.Zaten bunun eksikliğini seri ilerledikçe kalitenin düşmesi bazı olayların anlamsızlığında görüyoruz.Özelikle GOT gibi herkesin her şeyi yapabileceği durumlarda anlatımda büyük sıkıntı yaşatıyor.Varys karekterinin derinliği ve derdinin ne olduğunu son kitap çıkınca öğrenceğiz.
  • kuklacini kullanıcısına yanıt

İndirdim hocam 200 GB ama gayet iyi kalitesi 1080,gömülü altyazı ve dublaj da var ama dublaj intihar sebebi

• quote:

Orijinalden alıntı: 18.Bayezid

İndirdim hocam 200 GB ama gayet iyi kalitesi 1080,gömülü altyazı ve dublaj da var ama dublaj intihar sebebi

ses seçeneklerinde orjinal ses seçeneği çıkmıyor mu? türkçe altyazılı izlersin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuklacini

Spoiler,

Varys karekteri hakkında haklı sayılabilirsiniz ama atladığınız kısım karekterin ölümünün ve bazı olayların kitaptan bağımsız gidip senaristlerin hikayeyi sonlandırması.Zaten bunun eksikliğini seri ilerledikçe kalitenin düşmesi bazı olayların anlamsızlığında görüyoruz.Özelikle GOT gibi herkesin her şeyi yapabileceği durumlarda anlatımda büyük sıkıntı yaşatıyor.Varys karekterinin derinliği ve derdinin ne olduğunu son kitap çıkınca öğrenceğiz.

Spoiler,

haklısın hocam eldeki materyal dizi olduğu için dizi üzerinden yorum yaptım. kitapta çok daha farklı bir işleyişi olacaktır zaten. fakat ben kitapların tamamlanacağına, tamamlansa dahi martin'in tam aklındaki ilk planladığı şekilde tamamlanacağına inanmıyorum. dizide piyasadaki en ünlü teoriler üzerinden gidildi ve fan service haline geldi kitaptan bağını koparttığı anda, izleyenlerin ohh çekeceği, içine su serpileceği sahneler vardı sadece. koskoca night king ile savaş verildi jorah ve edd dışında ölen adını bildiğimiz karakter yok. ilk başlarda aha bu büyük adam olacak dediğimiz adam ayağı kayıp on takla atıp kendi kılıcına kafa atıp ölürdü. şimdi diziden farklı olayım, burayı dizideki gibi yapmayayım diye farklı bir kasıntılık izleme yolu var. zaten sanat peşinde koşan bir adam değil, düpedüz paragöz bir eleman. kitaplar satsın diye kasım kasım kasılacaktır.

• mahmut716 kullanıcısına yanıt

Pc de uygun program olmadığı için altyazıyı bulamamıştım. Telefona attım, ordan da dex station ile TV de izledim hocam. Başarılı gerçekten

• 6.sezonu bitirdim. Dizide anlamadığım küçük bir nokta var. Bacakları sakat, yürüyemeyen Stark çocuğunu koruyup kollayan 2 tane çocuk var. Bu çocuklar 3-4 sezondan beri Stark çocuğunun yanında, bir anda ortaya çıktılar ama bu iki çocuk nereden çıktı, kim bunlar hala anlamadım.

• Dizide Khaleesi, topuklu ayakkabı giyiyor. Bana ilginç geldi bu durum. Dizide daha barut bile icat edilmemiş, kadın topuklu ayakkabı giyiyor. Döneme pek uyduramadım.

Bu da 7. sezon 1. bölümden bir sahne. İlk defa dizinin haritası gösterildi. Khaleesi geldiği bölüm yok. Diziye ilk başladığımda dizi Kuzey Avrupada geçiyor sanıyordum Game of Thrones (2011 - 2019) 

Game of Thrones (2011 - 2019)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Why Shy -- 11 Ocak 2021; 0:21:4 >
  • Off 7. sezon 6. bölüm neydi öyle ya. Malum şey ölürken ödüm koptu. Dedim kesin bu da karşı tarafa geçecek. Suya gömüldü ohh dedim içimin yağları eridi. Sonra bir baktık ki zincirle ters köşe olduk. Tabi orada zincir bulmaları saçma ama idare edeceksin dizi işte. Bu olaydan sonra dizi biter, yer yüzünde canlı kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Why Shy -- 16 Ocak 2021; 0:54:25 >
  • 8.sezon 3. bölüm sonunda Red Woman kendini öldürüyor. Fakat neden anlamadım, bilen var mı? Bu arada bu bölüm de bir efsaneydi, soluksuz izledim.

• 11 Aralıkta başladığım diziyi şimdi bitirdim. Dizi genel anlamıyla her sezon her bölüm harikaydı. Yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkürler. Dizide bazı mantık hataları olsa da, izleyiciyi rahatsız etmiyor. Diziye yeni başlayacak olan varsa, internette çok faydalı bir soy ağacı buldum. Karakterleri algılamada açısından çok faydası olur. Bu arada dizi bitti Winter is Coming hiç gelmedi.

• House of the Dragon

House of the Dragon dizisi, Game of Thrones'un yaklaşık 300 yıl öncesinde geçecek. George R.R. Martin'in geçtiğimiz yıl yayınladığı Fire & Blood kitabını temel alacak olan dizide Targaryen Hanesi'nin hikayesini izleyeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10 Numara -- 26 Nisan 2021; 20:11:28 >
  • Arkadaşlar sezon 1. Türkçe alt yazısını herhalde kaldırtmışlar. Nereden bulabilirim.

• ozkan_mee O kullanıcısına yanıt
  • merhaba arkadaslar diziye yeni basladim malum sitelerde olmadigindan bein connect uyeligi aldim.Dizinin bolumlerinin dakikalarini wikipediadan baktigimda 2.30 saniya bein coonect uzerinde daha kisa olduhunu gordum blu tvde ayni durum soz konusu bunun sebebi ne ola bilir ? dizinin gidisatinda bir sorun yaratirmi benim icin? simdiden tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: nacam

merhaba arkadaslar diziye yeni basladim malum sitelerde olmadigindan bein connect uyeligi aldim.Dizinin bolumlerinin dakikalarini wikipediadan baktigimda 2.30 saniya bein coonect uzerinde daha kisa olduhunu gordum blu tvde ayni durum soz konusu bunun sebebi ne ola bilir ? dizinin gidisatinda bir sorun yaratirmi benim icin? simdiden tesekkur ederim

Muhtemelen açık sahneleri cikarmislardir.

• 
Sayfa: önceki 33213322332333243325
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.