Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (2659. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
66.592
Cevap
451
Favori
2.447.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26572658265926602661
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Serinin kitabında bir tane daha targeryen prensi var o olabilir mi dizide geçmiyor.
  • Şu sezonun en iyi bölümüydü bence.
  • Jonun böyle küçük emrah gibi durmasının sebebi saçları adamı karizmatik gösteren şey o dağınık duran buklu bukle saçlarıymış.
    Heralde danyle sex yapıcağı sırada açar saçını.
    Game of thronestan bahsediyorsak dany ve jondan okkalı bi sahne gelicektir ama kit harington çok minyon gibi geliyor bana nasıl göstericekler merak ediyorum.
    Nerede khal drogo nerede jon snow.
  • kuklacini kullanıcısına yanıt
    Sanırım kitaptaki o targeryan ile Jon u dizide birleştirecekler yani kitaptaki bu karakterlerin misyonlarını tek karakter de yani jon da toplayacaklar dizide çünkü o targeryanin dizide olmayacağı açıklandı diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m0Ni

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

Orijinalden alıntı: m0Ni

Ben unutmuşum bunu oha bran

Bunu fark eden var mıydı?

izleyenlerin %90 ı

izleyenlerin %90'ı fark etmedi bence daha 2 hafta önce bu sahneyi izlemiştim jeton geç düştü.

Ağa bu tür referansları fark etmeyenler genelde Dany'e "Khaleesi" diyen, hâla Jon Arryn'i Lannisterlar öldürdü sanan, Bran'in suikasti olayını bile anlayamamış diziyi bir kez izleyen "Casuals" dediğimiz kitle, die hard fan ol demiyorum ama ben ortalama bir redditter olarak 4-5 kere bitirmişimdir baştan sona, özellikle yeni sezon gelirken hep bir izleme serisi atarım, haliyle şu ladder sahnesini değil anlamak ezbere biliyorum, o tür referansları alamıyorsan baştan bir izlemeni tavsiye ederim, böyle bir diziyi hiç etmeyin.

Ayrıca normalde redditte yazarım burda pek GoT fanı yok %90 casual izleyiciler, the realm yerine diyar denmesi bile batacak şımarık bir elitliğe bürünüyorum. Ama bu bölümdeki gibi bir sürü referanslar, foreshadowing olsun küçük detaylar olsun defalarca oldu, örneğin Bran'in Rat Cook(tıkla) hikâyesinin 3 sezon sonraki olayın foreshadowing'i olması, işte efendim ilk bölümde Jon Arryn ölmesinden sonra "Ladder" müziği çalması(Petyr'ın katil olduğunu belirtiyor.), işte Red Wedding katillerinin hepsinin kendi öldürme tarzlarıyla ölmesi(Roose stabbed in the heart, Walder Frey throat cutted, Tywin shot with a crosbow vs...), bir sürü ayrıntı var dizide her bölümlere yayılıyor bunlar, bu tür şeyleri merak edenleri reddite bekleriz.

• Hançer olayını anlamadım biri anlatabilir mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ejderhalara vurmasınlar ya bu mızrak olayını nasıl çözecekler? fikri olan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dead311

Hançer olayını anlamadım biri anlatabilir mi

İlk sezonda Bran'e suikast girişiminde bulunuyorlar, oradaki suikastçi bu hançerle öldürmeye geliyor ama Catelyn'le karşılaşıyor. Catelyn'i yaralıyor, sonra Jon'un ulukurdu gelip parçalıyor suikastçiyi. Yani hançer oradan kalma.

Dizide lafı geçmiyor ama suikastçiyi gönderen Joffrey. Littlefinger suçu Tyrion'un üzerine yıkıp hançerin onun olduğunu söylüyor Catelyn'e.

Ancak en nihayetinde Littlefinger'ın yalan söylediği ortaya çıkıyor veeee...

Nokta nokta nokta :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BR9

Ejderhalara vurmasınlar ya bu mızrak olayını nasıl çözecekler? fikri olan var mı

İlerleyen bölümlerden spoiler içerir.

Mızraklar işe yaramıyor, ölümcül bir yara açmıyor yani. Bu sebepten Cersei başka çözüm arıyor, ve "ejderha borusu" diye bir şey gelecek büyük ihtimalle ilerleyen bölümlerde (kitapta var, gelmesi lazım), o boruyu üfleyip ejderhalar kontrol edilebiliyor. Ve dizideki karakterlerin birinde var bu borulardan, kim olduğunu söylemeyeyim ama :)

Ve ejderhaların ölümü Cersei'nin elinden olmayacak zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpaceFalcon -- 5 Ağustos 2017; 6:18:46 >

• Arya ne yaptı öyle be
  • efsane olarak geçen bütün dizileri izledim. breakıng bad ve oz benı affetsin ama gelmiş geçmiş en iyi dizi game of thrones.
    elim ayağım titriyor ya
  • Link atabilecek var mı nereye düştü rarbg de bulamadım
  • Melisandre ile Arya'nın buluşması lazımdı 8. sezona kalacak heralde o iş.
  • Hah 3 gün önceden izledik yeni bölümü şimdi 5. bölüm için 10 gün bekleyeceğiz. Hacker kardeşlerimiz yaptınız bi hayır hepsini verin işte izleyelim .
  • İzlemeyenlere söylüyorum izlemeyin böyle bir bölümü bu kadar kalitesiz izlemeye değmez izledim pişmanım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpaceFalcon

quote:

Ejderhalara vurmasınlar ya bu mızrak olayını nasıl çözecekler? fikri olan var mı

Mızraklar işe yaramıyor, ölümcül bir yara açmıyor yani. Bu sebepten Cersei başka çözüm arıyor, ve "ejderha borusu" diye bir şey gelecek büyük ihtimalle ilerleyen bölümlerde (kitapta var, gelmesi lazım), o boruyu üfleyip ejderhalar kontrol edilebiliyor. Ve dizideki karakterlerin birinde var bu borulardan, kim olduğunu söylemeyeyim ama :)

Bu bölümde bi boru gördük ama kimin borusu olduğunu inan unuttum.

• quote:

quote:

Onu üfleyen ölüyor ama biliyorsun değil mi?
    Diziye getirmezler onu sanmıyorum.

• SpaceFalcon S kullanıcısına yanıt

ben söyleyeyim euron greyjoy da var o boru ama bence biz dizide göremeyeceğiz, çünkü zaman yok, evet sizde farketmişsinizdir dizi sürekli bir fast forward halinde,

zaman, mesafe kavramı gitti şuan, aniden birileri bir yerlere ışınlanıyor, daha geçen bölüm 50 dakkada koskoca 3 haneyi bitirdiler,

şu fatih aegon bile alamadığı dorne, en güçlü ailelerden tyrell gibi,

bu arada ejderhalar öyle kolay ölmez, öyle güçlü bir ateşi varki o silahı bile eritir, bence dany buna kesin bir önlem alır gördü çünkü,

winterfell de şuan bence en önemli olay littlefinger ölümü olacaktır,

ordan pek bir beklentim yok, asıl aksiyon tabiki winterfell kuşatmasında yaşanacak,

ben ejderhaların euron gemilerinin bir kısmını yakıp kalan gemilere çökecegini, ordan lekesizleride winterfell yığacağını düşünüyorum,

şu sörsi ölsün artık, jamie mi öldürür dany mi bilmem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunlab -- 5 Ağustos 2017; 10:12:17 >

• Oha bu nasıl bölümdü öyle pazartesi bölümün sonlarını tekrar izlerim iyi çözünürlükle efsaneydi cidden

• quote:

quote:

İlerleyen bölümlerde öyle birşey olmayacağına emin olabilirsin. Bu saatten sonra dizide bir de boruyu anlatamazlar.

• 
Sayfa: önceki 26572658265926602661
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.