Şimdi Ara

Galaxy S2 sorunu(ekran geç açılıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
3.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yeni yetme bir s2 sahibi olarak karşınızdayım. telefonu alalı daha 3 gün oldu. ve bilmiyorum kuruntu mu ama ekran kapalıyken yandaki kilit açma tuşuna basınca ekran 1 2 saniye kadar geç açılıyor. ve ekran tam açılmadan önce ekranda sanki gri çizgiler a da nasıl diyeyim gri gölgeler beliriyor. sadece mili saniyeler belki de ama sonra ekran açılıyor. şimdiye dek sorun etmiyordum ancak bugün arkadaşın s3 kullandım ve ekran anında açılıp kapanıyordu. benim s2 de ise kilit açma tuşuna basınca 1 2 saniye geç geliyor. ve ekran açılmadan önce çok kısa bir an o gri çizgiler beliriyor. ama sadece karanlık ortamda. telefonda rom yok. kutudan çıktığı gibi. 4.0.3 var ve yapım no: xwlp7

bu bir sorun mudur? ekranda sıkıntı mı var?
    biraz bakındım foruma ama çok bahseden olmamış. olanlarda s3 te olduğunu söylemiş.
    teşekkürler şimdiden.

• Kardes ayni durum bende var.telfnu servise verdim 4.0.4 yukleyip sorun bulunamadi deyip geri verdiler. Sende bir gelisme varmi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranda sikinti yok kuzende de s2 var aynen ekran bir iki saniye sonra aciliyor.Tamamen yazilimsal bir sorun jb ile duzelecektir buyuk ihtimal.Hatta s3 de de ayni sorun var diyebilirim ekran kilidi tusuna basiyorum 1 saniye sonra anca geliyor ekran.Yazilimla duzelir buyuk ihtimal

• Yazilimsal oldugunu dusunmuyorum 4.1 de dedenedim ozellikle karalik ortamda ekran acilirken agirlikta sag taraf olmak uzere dikine kilcal cizgiler olusuyor. Videoya alinmayacak kadar kisa surede.
    Tam olarak sizde de boylemi. Baska bi arkadasimda 2.3.3 yuklu ama onda rastlamadim ayni duruma.

• Konuyla ilgili samsunga mail attim. Servisa verin bizide bilgilendirin detayli inceletelim diye cevap yazdilar. Yagmasalarda gurluyorlar bu sevindirici ama 1400 tl veripte servis kapilarinda beklemek can sıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

arkadaşlar merhaba.

yeni yetme bir s2 sahibi olarak karşınızdayım. telefonu alalı daha 3 gün oldu. ve bilmiyorum kuruntu mu ama ekran kapalıyken yandaki kilit açma tuşuna basınca ekran 1 2 saniye kadar geç açılıyor. ve ekran tam açılmadan önce ekranda sanki gri çizgiler a da nasıl diyeyim gri gölgeler beliriyor. sadece mili saniyeler belki de ama sonra ekran açılıyor. şimdiye dek sorun etmiyordum ancak bugün arkadaşın s3 kullandım ve ekran anında açılıp kapanıyordu. benim s2 de ise kilit açma tuşuna basınca 1 2 saniye geç geliyor. ve ekran açılmadan önce çok kısa bir an o gri çizgiler beliriyor. ama sadece karanlık ortamda. telefonda rom yok. kutudan çıktığı gibi. 4.0.3 var ve yapım no: xwlp7

bu bir sorun mudur? ekranda sıkıntı mı var?
    biraz bakındım foruma ama çok bahseden olmamış. olanlarda s3 te olduğunu söylemiş.
    teşekkürler şimdiden.

Dostum kendi telefonum icin soyluyorum bastigim anda ramak duraksamadan aciyor

• Yeni güncelleme ile düzelir

• Galaxy s2 sahıbıyım kesınlıkle uazılımsal root atıp rom falan yuklersınız ( romlar hakkında bılgı s2 ana konusunda var ) yukleyın hem romlar normal stock yazılımlara gore daha hızlıdır ama pil omru daha kısadır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • donanımdan kaynaklı olduğunu düşündüğümüz sorun, yazılımla nasıl düzelecek.
  • donanımdan değil yazılımsal
  • quote:

Orijinalden alıntı: wiseoflex

donanımdan değil yazılımsal

Sorunu tam olarak anlamadığını düşünüyorum. özetleyeyim. bekleme modundan güç yada home tuşuyla ekranı açtığımız anda karanlık ortamda görülebilen özellikle sağ kenarda dikey ince ışık şeklinde çizgilenme oluyor, çok kısa süre içerisinde saniyeden az. bu sorun almış olduğum 2 adet s2 nin sadece birisinde var. diğerinde yok farklı yazılımlarda yükledim ancak değişen bişey olmadı tekrar servise bırakdım ama gündüz bakıp sorun yok diyorlar. bu sefer ne diyecekler merak ediyorum. ama dikkatimi çeken bir konu oldu. ekranda çizgilenme olan telefnlar vietnam üretimi olanlar. araştırdığım kadarıyla. keza ben tlfnlrın birini teknosa diğerini t.cel bayisinden almıştım arızalı olan made by vietnam.

• quote:

Orijinalden alıntı: qqyyxx

quote:

Orijinalden alıntı: wiseoflex

donanımdan değil yazılımsal

Sorunu tam olarak anlamadığını düşünüyorum. özetleyeyim. bekleme modundan güç yada home tuşuyla ekranı açtığımız anda karanlık ortamda görülebilen özellikle sağ kenarda dikey ince ışık şeklinde çizgilenme oluyor, çok kısa süre içerisinde saniyeden az. bu sorun almış olduğum 2 adet s2 nin sadece birisinde var. diğerinde yok farklı yazılımlarda yükledim ancak değişen bişey olmadı tekrar servise bırakdım ama gündüz bakıp sorun yok diyorlar. bu sefer ne diyecekler merak ediyorum. ama dikkatimi çeken bir konu oldu. ekranda çizgilenme olan telefnlar vietnam üretimi olanlar. araştırdığım kadarıyla. keza ben tlfnlrın birini teknosa diğerini t.cel bayisinden almıştım arızalı olan made by vietnam.

aldığınız telefonlardan biri galaxy s2 g olabilirmi çok garip şahsen bende öyle bir sorun yok. eyer telefonunuz rootluysa ressurection remix romunu yükleyebilirmisiniz ? ozaman nasıl bir sorun olucak bakalım .

• yok ikiside gs2 ondan eminim, ancak rootlu değil cihazla çok oynayan biri değilim. iki cihazın menşeisi farklı. üretim yeriyle alakalı olur mu sorusu bile mantıksız geliyor bana . servis bi geri dönsün bakalım durum nedir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.