Şimdi Ara

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY - (1830. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
90.245
Cevap
109
Favori
3.240.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18281829183018311832
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mariano hücuma çıkınca attığı kilit pasları kanat oyuncuları yapamıyor. Adamdan kalite akıyor resmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BéTo kullanıcısına yanıt
    Yılda 3m alsam bende ses çıkarmam, ses çıkaranları sezon başında yolladılar
  • Samet Aybaba iyi çalışmış bize; 3-0 yendik tamam ama Sivas da iyi oynadı, kabul etmek lazım. Eksikliklerimizi de görmüş olduk.

Maicon'u geldiğinden beri oyun kurma konusunda beğenemiyorum. Ne yerden iyi pas atabiliyor ne de havadan attığı paslar yerini buluyor. Oyun kurabilen bir stoper değil sanki ya da ben erken konuşuyorum. Serdar'ın bile ayağı daha iyi diyesim geliyor (oyun kurma görevi Maicon'a verildiği için her pas hatası gözümüze çarpıyor da olabilir). Onun dışında defansif olarak bir kusurunu görmedim; gerçi takım defansif olarak komple iyi :)

İlk yarıyı izlemedim, ikinci yarıda gördüğüm; Fernando oyun kurardı onu da iyi kitlediler önde baskıyla. Defansı da çok geride kurmayıp takım boyunu kısaltıp orta alanı kalabalıklaştırınca problem yaşadık sık sık. Geriden oyun kuracak adam yoktu. Birileri geriye gelip topu almalıydı ama orta alan kalabalık olunca herkes de baskı altında kaldı. Top şişirsek ileride indirebilecek bir tek Gomis vardı ki sık sık ofsayta düşürmeyi de başardılar.

Bunu aşmanın tek yolu hızlı kısa tek paslardır aslında; tık tık tek paslarla hızlı alan değiştirmeyle çıkarsın baskıdan. Ancak takım onun için hala birbirine alışmamış olabilir ki bu maçta da gördük; çok basit top kayıpları yapıyoruz. A kişisi topu önüne isterken B arkasına atıyor vs. Tacı bile yanlış anlaşma sonucu rakibe attığımız oldu. Bu kadar yeni takım için de normal gibi. Her şey bir anda olmaz. Şahsen isteğim takımın bu oyunu da becerebilmesi. Hızlı tek pas yapabilen takım bu baskılarla da rahatlıkla başa çıkar. Takımın teknik kapasitesi de bunu yapabilecek seviyeye geldi. Belhanda, Gomis, Feghouli, Ndiaye, Fernando hatta Mariano'nun ya daha önceki oyunlarından ya da bizdeki oyunlarına bakarak bu oyunu oynayabileceklerini düşünüyorum. Garry ise bu tip bir oyuncu değil. Tolga'nın da bu bakımdan iyi olduğunu düşünmüyorum. Linnes zaten değişmeli; Asamoah bu oyuna uyum sağlayabilir mi bilmiyorum.

Velhasılıkelam bu presli oyun güzel, rakip çıkamıyor ancak biz pres yeyince de biz çıkamıyoruz. Hızlı tek paslı oyuna alışabilirsek bu problemi de çözebiliriz sanki.

Başka yollar da var tabii ki bu oyunu açmak için de benim gözüme hoş gelen oyun bu olurdu

Tabi Sivas'ın bu tip oyunu uzun süremedi, muhtemelen fiziksel kaynaklı, sonra da biz pozisyon üstüne pozisyon bulduk. 3-0 değil belki 6-0 bile olurdu; olmadı. Tebrikler takıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 26 Ağustos 2017; 12:8:12 >

• 1:27:10'daki Selçuk'a bakın. Canını dişine taksa adamın peşini bırakmaz. Tüm takım kondisyon çalışırken sanki yatmış. İş ahlakı deniyor ya bu ara sık sık işte buna bağlı.

Ayrıca Gomis çıkarken tepki gösterdi diyince fiziki olarak sandım önemli bir hareket değilmiş.

http://mackeyfi.org/2017/08/25/galatasaray-sivasspor-25-08-2017-full-mac-izle/
  • Kafalar fena

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

quote:

Orijinalden alıntı: help21

quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

Belhanda nın ilk hafta performansını ve fizik gücünü beğenmiştim. Son iki hafta fizik gücünde bir düşüş var. Takım yükselirken Belhanda nın düşüşü korkutmuyor değil. Bir yedeği yok şu an takımda.

daha iyi olacak hocam adamın üzerinde dehşet bir baskı vardı sneijder yerine geldi ıslıklandı vs biraz daha zaman geçtikçe takım galibiyet serisine devam edip sneijder lafları unutulunca göreceksin belhanda daha iyi olacak fizik olarak hazır değil ilk iki hafta gazla oynadı

Tabi benim de temennim bu yönde. Hazırlık kampını kaçırmadı takıma en erken katılanlardan. Hala fizik gücünün düşük olması bahane değil. Bir sakatlık durumunda da yedeği yok. Arda yı alacaklarına Emre Çolak ı geri alsınlar.

geldiğinde sakattı hocam daha 4 hafta geçti kendine gelecektir Ardayı alacaklar onu kabul edelim arda yedeği var tolga ortaya geçer ndiaye yerine ortasahayı bir şekilde idare ederiz ama en büyük sıkıntı ve yedek sorunu stoperde var maicon serdar ahmet koray bu 4lünün hepsi ağır GS ataklara kalkarken arkada 3lü duruyor serdar maicon yanlarına fernando geliyor bize süratli bir stoper şart denayer çok iyi olur gelirse .birde solbek şart linnes iyi ama daha iyisi asamoah gelirse bal kaymak olur

• https://twitter.com/GsdenSonDakika/status/762658617694773249

Teknik direktör Lucien Favre

• quote:

Orijinalden alıntı: Trebonianus

Kesinlikle bir stoper şart tecrübeli

Sol bek asamoah

Sol açık arda alınacak sanırım

Sagda fegho

Bunlar katıldı mi korku verici bir kadro çıkıyor ortaya

kadroda yabancı oyuncu sıkıntısı oluyor.. ilk 21 de 12, 20 bile olsa 11 yabancı oluyor. hesapları en fazla 12 yabancıya göre yapmak gerek. Linnes kesin kadroda olacak sağ ve sol bek yedeği. Rodrigez kesin sahada olacak kanat yedeği.. bizim kadro derinliği oluşturacak kaliteli, maliyeti düşük türk oyuncuya ihtiyacımız var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

1:27:10'daki Selçuk'a bakın. Canını dişine taksa adamın peşini bırakmaz. Tüm takım kondisyon çalışırken sanki yatmış. İş ahlakı deniyor ya bu ara sık sık işte buna bağlı.

Ayrıca Gomis çıkarken tepki gösterdi diyince fiziki olarak sandım önemli bir hareket değilmiş.

http://mackeyfi.org/2017/08/25/galatasaray-sivasspor-25-08-2017-full-mac-izle/

orda baldırında çekme oldu galiba gidemedi hocam haksızlık etmeyin tamam selçuk kötü vs oynuyor ama burda da adamı öldürmeyin hemen

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Kafalar fena

arkadaş ligi bundesliga, kendi takımını da bayern münih sanmış. Burası tek takımın hegemonyasinda uzun yıllar geçecek bir lig değil. Neyse sezon sonu rüyasından uyanır.

• Şu Milli takım arasını sevmeyen bir tek ben miyim?

• Dün maçtaydım gordüğümüz kadarıyla hakem saçma sapan bi ton karar verdi, israrla sivas kalecisine sari vermedi falan. Baya da bi islikladik. O an öyle mi geldi yoksa cidden kötü müydü hakem ?

• gs liler 2 galibiyetlee sosyal medyaya döndüler diye ağlarlarken asıl kendilerinin skor taraftarı olduğunu kendi sosyal medya hesapları tescillemiş
    https://twitter.com/Besiktas/status/900647255207792642
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Kafalar fena

sonra trenci diyince olay oluyor :D

• Batmanlı Betmen kullanıcısına yanıt
    İlk yarıda hakem beni de korkuttu. Mariano ya cart diye kartı çıkardıktan sonra bu herif bizi doğrayacak dedim ama 2. yarıda fena değildi. Bu kadarına şükür artık.
  • yabancılarımız:
    1-Muslera
    2-Maicon
    3-Mariano
    4-Linnes
    5-Fernando
    6-Ndiaye
    7-Belhanda
    8-Rodrigues
    9-Feghouili
    10-Gomis
    11-Sol bek(Asamoah)
    Toplam 11

Eğer 21 kişilik kadro ile çıkarsak +1 yabacı daha kadroya konulabiliyor. 20 kişilik maç kadrosunda 11 yabancı oluyor. Asamoah'tan sonra yabacı almak israf ve boşa para harcamaktır. Maç kondisyonu olmayan adamdan hayır gelmez

Diğer yabacılar: (hiç birisi sözleşmesi başabaş feshedilip gönderilmemeli..otursunlar çürüsünler..)
    1-Carole (Para edebilir, kesin satılmalı)
    2-Cavanda (pek bir alıcısı olacağını sanmıyorum, satılmalı veya kiralanmalı masraf düşürülmeli)
    3-Nigel De jong (kimse almaz- bir kulüp bulsa da maaşının kalanıbı biz ödesek. 400-500 bin kurtarsak kardır:)
    4-Ryan Donk(Satılmalı, alıcı bulunabilir.)

Bizim kesinlikle kaliteli yerli ama maliyeti ucuzu oyuncular bulmamız gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkan19

bunlar takım gazla gidiyor diye

transferden vazgeçtiler sanırım

takım iyi ama düşüşleri de olacaktır

sol bek yok takımda

2 kanat lazım

rodruges - feggouli-yasin

çok yetersiz kanatlar

feggouli as oyuncu rodruges fark yaratacak yedek oyuncu

bir tane mümkünse arda kiralık, iyi bir kanat lazım

şuan takımda herkes iyi bazen takımda çoğu kişi formsuz olcak o zaman fark yaratacak oyuncu gerekiyor işte

ne tolga yapar bunu ne de yasin

yedek için yerli, en uygun volkan bence.. fark yaratır..
  • Şimdi de sivas için menemenci sametin takımı demeye başlamışlar. Kümeye oynayacakmış bu yıl. Sivas çok iyi defans yaparak bu yıl Ptt'de şampiyon oldu. Kayseri'den de Osmanlı'dan da çok daha diri bir takım. Bu gidişle beşiktaşı yendiğimizde biz zaten kötüyüz o yüzden bizi yendiniz diyebilecekler mi acaba?

• Doğu ve Batı'nın üst taraflarından maçı rahat izleyebiliyormuyuz, çok uzak kalıyor mu? Bir dahaki gidişimde oralardan almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

yabancılarımız:
    1-Muslera
    2-Maicon
    3-Mariano
    4-Linnes
    5-Fernando
    6-Ndiaye
    7-Belhanda
    8-Rodrigues
    9-Feghouili
    10-Gomis
    11-Sol bek(Asamoah)
    Toplam 11

Eğer 21 kişilik kadro ile çıkarsak +1 yabacı daha kadroya konulabiliyor. 20 kişilik maç kadrosunda 11 yabancı oluyor. Asamoah'tan sonra yabacı almak israf ve boşa para harcamaktır. Maç kondisyonu olmayan adamdan hayır gelmez

Diğer yabacılar: (hiç birisi sözleşmesi başabaş feshedilip gönderilmemeli..otursunlar çürüsünler..)
    1-Carole (Para edebilir, kesin satılmalı)
    2-Cavanda (pek bir alıcısı olacağını sanmıyorum, satılmalı veya kiralanmalı masraf düşürülmeli)
    3-Nigel De jong (kimse almaz- bir kulüp bulsa da maaşının kalanıbı biz ödesek. 400-500 bin kurtarsak kardır:)
    4-Ryan Donk(Satılmalı, alıcı bulunabilir.)

Bizim kesinlikle kaliteli yerli ama maliyeti ucuzu oyuncular bulmamız gerekiyor.

bu kadar satırlarca yazacak bir durum yok direkt volkan şen i almalıyız yaz geç

yerli oyuncu hem kaliteli hem ucuz yok öyle birşey en patates sol bek yedeği anadolu takımından almak istesen 3m çekecekler kaldı ki bizim yedeğe transfer yapmamız saçmalık
    ilk 11 e transfer yapmalıyız ilk 11 deki oyuncu yedeğe geçecek anca böyle rotasyon kalitesi artar

u21 den filan yazılır çocuklar 21 kişilik kadro her maç kurulur böylelikle ilk 11 yabancı olsa bile 1 tane yabancı yedek hakkımız olur. linnes demişsin yedeğe yabancı bek filan yazılmaz 30 maçın 3 ünde anca bek değişikliği yapılır yapılmaz kaldı ki linnes sağbekte rezil, ya stoperler idareten beke geçer ya 3lüye dönerler. garry yedekteki yabancı olur
    tabii daha serdar mevzusu var hiç sanmıyorum bu kadar kısa sürede yabancı stoper işini bitirsinler oradan 1 kontenjan kesin gelir tabii milli takımda sakatlanmazsa
    asamoah gelirse linnes yerine gelecek kontenjan etki etmez
    feghouli garry yerine gelecek kontenjan etki etmez

sonuç olarak en fazla tolga yerine 1 isim gelir sol açığa o da arda olur gibi yine kontenjana sorun olmaz, özet bizim yerli çöpe ihtiyacımız yok zaten fazlasıyla var

• 
Sayfa: önceki 18281829183018311832
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.