Şimdi Ara

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY - (1829. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90.246
Cevap
109
Favori
3.240.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18271828182918301831
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her şey bu kadar yolundayken dün akşam gomisin oyundan cıkarken tudora attıgı trip hiç hoş olmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

Takım halen bir taktikle değil gazla oynuyor. Bu maçtan çıkartılması gereken dersler olduğunu düşünüyorum Tudor açısından. Sivas ilk iki maça göre daha dişli çıkınca zorlandık.

Orta sahayı kitlediler bir çözüm bulamadık. Kanatları yeterince kullanamadık. Fernando'yu oynatmamaya çalıştılar orta saha felç oldu. Bir ara taktiğimiz şuydu defansta topu sağdan sola, soldan sağa ver sonra Maicon alsın ileri fırlatsın. Böyle bir taktik olamaz.

Ndiaye o bildiğimiz koşularını kaç kere yapabildi? 1 yada 2'dir en fazla hatırladığım. Çünkü alan bırakmadılar. Belhanda çok lakayıt oynuyor sorumluluktan kaçıyor.

Evet yine kazandık ama sorunları gözardı edemeyiz. Daha sezonun başı olduğu için zamana ihtiyacımız var.

Muhalefet olsun diye değil ama taktikle oynasın diyosun ya nasıl bir taktik mesela dün akşam GS sence nasıl oynamalıydı sahada ki taktikten kastın ne mesela? Ben dün geceyi özetleyeyim sivas ortasahayı kalabalık tutup gs ataklarında defans çizgisini olabildiğine geride kurup boşluk vermemeye çalıştı.Prese presle karşılık verdiler çok koştular bizden fazla koştular. Gs verkaç oyunu ve oyunun yönünü değiştirmek gibi yapılması gerekeni gayetyaptılar ve iyide pozisyonlar bulduk ilk yarı,gomis bir adam fazla atmış olmasa ilk yarı skoru çoktan almış olurduk ki ilk maça göre gomis epey bir durgundu duygusallığına denk geldi diyorum Tek sıkıntımız takım daha alışmadı bir birine zamanla alışacak ama dün sivas zorladı vs kelimeri değil sadece forvetleri 1-1 de serdar azizi çok zorladı ki serdar azizi beğenen çok yoktur forumda tahminim.Bir pozisyonda kendini yere attı ve adamlar pozisyon buldu. Stoper ve sol açık alınırsa takım tam takır olacaktır Sivas sporun koşu kmlerine bakmanızı öneririm bir daha o koşulara ulaşırlarmı bilmem ama ulaşırsalar ilk 5den aşağıda olmazlar

• Darwin7 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Kötü oynadık demiyorum ama iyi de oynamadık. Sağa feghouli gelecek, sola da asamoah gelirse ve kanatları daha etkili kullanabilirsek ortada oluşacak boşluklardan ndiaye ve belhanda ile rakibin içinden geçebiliriz çok rahat. 3 değil 5-6 atarız

• help21 kullanıcısına yanıt
    Takımı eleştirmiş olmak için yazmadım ben. Geçen senelerdeki oyunlara bakarak bunu beğenmemek nankörlük olur :) ama ilk yarıda seninde dediğin gibi orta sahayı kalabalık tuttuklarında ve fernandoyu oynatmadıklarında nasıl oyun kuramadığımızı gördün demi? Maicon alıp şişirip duruyordu topu.

Bu gibi durumlarda profesör olmaya gerek yok kanatlardan topu çizgiye taşıyıp alan genişletirsin. Ortada boşluk oluşturdun mu ndiaye belhanda zaten deler geçer. Dün bunu çok az denedik mesela. Fakat asamoah, feghouli gelince kanatları otoban yapacağımızı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

Belhanda nın ilk hafta performansını ve fizik gücünü beğenmiştim. Son iki hafta fizik gücünde bir düşüş var. Takım yükselirken Belhanda nın düşüşü korkutmuyor değil. Bir yedeği yok şu an takımda.

daha iyi olacak hocam adamın üzerinde dehşet bir baskı vardı sneijder yerine geldi ıslıklandı vs biraz daha zaman geçtikçe takım galibiyet serisine devam edip sneijder lafları unutulunca göreceksin belhanda daha iyi olacak fizik olarak hazır değil ilk iki hafta gazla oynadı
  • Bülent Korkmaz: Selçuk savaşacak. İyi çalışacak, girdiği son 30 dakika elinden geleni yapacak. Yapmazsa gidecek. "Bazı oyunlarda oyunu yavaşlatmak gerekir, geri pas yapmak gerekir. Selçuk bunu iyi yapıyor."

• quote:

Takımı eleştirmiş olmak için yazmadım ben. Geçen senelerdeki oyunlara bakarak bunu beğenmemek nankörlük olur :) ama ilk yarıda seninde dediğin gibi orta sahayı kalabalık tuttuklarında ve fernandoyu oynatmadıklarında nasıl oyun kuramadığımızı gördün demi? Maicon alıp şişirip duruyordu topu.

Bu gibi durumlarda profesör olmaya gerek yok kanatlardan topu çizgiye taşıyıp alan genişletirsin. Ortada boşluk oluşturdun mu ndiaye belhanda zaten deler geçer. Dün bunu çok az denedik mesela. Fakat asamoah, feghouli gelince kanatları otoban yapacağımızı düşünüyorum.

gördüm baskı yedin mi sıkacan ileri barcelona değiliz kanatlar içinde şuan kanat oyunu oynamıyoruz presle rakibi boğan ve 2-1 oyunlarla bekleri ileri çıkarma taktiğimiz var 1-1 de şuan garry zorluyor fegoli gelince birde stoper iş değişir emin olun Bizim bu taktikte stoperler çok önemli ki maicon serdar ikilisinde serdar yerine daha süratli bir stoper şart çünkü ileri gidince bekler 3 lü defansa dönüyoruz maicon serdar fernando bu 3lü çok hızlı değil

• dün maçtaydım uzun bi aradan sonra ilk defa stadı bu kadar dolu gördüm
    rakip sivas olmasına rağmen top ayaklarına geçti mi inanılmaz bir ıslık,uğultu oldu sanki bir avrupa maçı ambiyansı vardı

bu sene inanılmaz gidiyoruz özellikle Tolga müthiş bir çıkış yakaladı
    Hele o ndiaye aman Allahım nasıl bir orta sahadır adam düşmüyor arkadaş makine gibi mübarek
  • quote:

Orijinalden alıntı: help21

quote:

Orijinalden alıntı: proxima35

Belhanda nın ilk hafta performansını ve fizik gücünü beğenmiştim. Son iki hafta fizik gücünde bir düşüş var. Takım yükselirken Belhanda nın düşüşü korkutmuyor değil. Bir yedeği yok şu an takımda.

daha iyi olacak hocam adamın üzerinde dehşet bir baskı vardı sneijder yerine geldi ıslıklandı vs biraz daha zaman geçtikçe takım galibiyet serisine devam edip sneijder lafları unutulunca göreceksin belhanda daha iyi olacak fizik olarak hazır değil ilk iki hafta gazla oynadı

Tabi benim de temennim bu yönde. Hazırlık kampını kaçırmadı takıma en erken katılanlardan. Hala fizik gücünün düşük olması bahane değil. Bir sakatlık durumunda da yedeği yok. Arda yı alacaklarına Emre Çolak ı geri alsınlar.

• Gs rahat şampiyon olur bu sene belki fenerin gol rekorunu da kırabilirler
  • Muslera
    Mariano-Maicon-Serdar(?)-Asamoah
    Ndiaye-Fernando-Tolga
    Feghouli-Belhanda
    Gomis

Feghouli ve Asamoah gelince bu takım durdurulamaz olabilir ama Belhanda ve Ndiaye ye bağlı her şey.
  • Biarkadasabakipcikicam kullanıcısına yanıt
    Stadda dün maçı izleyen biri olarak Yasinle Selçuk oyuna girdikten sonra çıldırdık.

Selçuk hiç koşayım basayım topu alayım havasında değil. Oyuna gireli daha 5 dakika olmuş 80 dakika top oynayan adama basıp top almaktan aciz.

Yasin de kendi başına. Onun yüzünden son dakikalarda 2 tane net pozisyonları değerlendiremedik bencil tavrı yüzünden.

• Sivas baya iyi kapandı dün. Kanatlardan ataklara ve ortada Belhanda' nın adam eksiltmelerine ihtiyacımız vardı aslında fakat oyunu hep tempolu oynayarak rakibin direncini biraz olsun kırdık ve pozisyonlar bulmaya başladık. Rıdvan Dilmen dediği gibi böyle haldır haldır oynarsak Beşiktaş ve Başakşehir e karşı zaafiyet oluşturabilir bu durum fakat böylesine rakipler de organize ataklara kalkacağı için bizim takımı frenleyecektir bu da bizim avantajımıza olur.

Seyirci baskısı ve beklentinin yüksek olması nedeniyle bazı pozisyonlarda aceleci davranıldı ve hatalar yapıldı. Takım 2-3 maçtan sonra daha da oturacağı için bu aşılır. Yeni gelenler daha tam olarak taraftara alışamadı o yüzden stres yapıyorlar sanırım.
    Belhanda çok fazla iş yapamadı çünkü top bizdeyken Sivas 6 defans 3 orta saha gibi dizildi ve ortadan gelecek ataklarımızı kesmiş oldular bir nevi bu durumda Belhanda' da istediği boşlukları bulamadı. Fakat mücadeleci oyunu ve topa dalması, prese ayak uydurması güzel. Sneijder' in bu yönleri eksikti.

Linnes iyi oynuyor fakat yine de bi Asamoah değil. Çok çabalıyor, mücadele ediyor, pozisyon bulmaya çalışıyor takdir edilecek durum. Şunu düşünmüyor en azından,takımın kaptanı bile sermiş göbeği çatır çatır para alıyor,dert yok kaygı yok ben niye koşayım elin yabancısı olarak diyebilir ama demiyor işte. Atatürk' ün Ben sporcunun zeki,çevik ve ahlâklısını severim sözüne bire bir uyuyor bu durumu Linnes' in keza Tolga' da öyle. Nerde geçen sezon ki vasat Tolga nerde şimdi ki hali.

Tolga' nın şu durumu bile Selçuk' un ne kadar habis bir hücre olduğunu gösteriyor. Adam Selçuk gidince kendini buldu. Dün golden sonra tekrar Selçuk' a sarılsaydı küfürü hakedecekti.Gerçi tam göremedim yedek kulübesine gidip naptığını.
    Bu arada Selçuk günahını almak istemem ama penaltıyı atamaz da benim değerimi anlarlar düşüncesiyle verdi gibi hissediyorum.

Serdar Aziz daha tam olarak hazır değil. Çok mücadele ediyor. Canını dişine takıyor. Bülent' in omzunu sarması gibi kaşı açılsa da nazlanıp çıkmıyor oyundan kafasına limon filesini geçirip yine devam ediyor. O halde bile pozisyonlardan geri kalmadı. Maicon'la oynadıkça daha da verimli hale gelecektir. Bu sezon sadece lig olduğunu düşünürsek ekstra bir stopere gerek yok bence.

Fernando ve Mariano iyi oynadılar yine. Bu ligin üstünde oyuncular. Oyunu iyi okuyor ve rakibi iyi analiz ediyorlar.

Ndiaye çok koşuyor,basıyor,topu alıp ileri çıkıyor. Gerçekten varını yoğunu ortaya koyuyor. Hırsına yenik düşüp faul yapıyor zamanla daha az faulle oynayacaktır.

Gary Rodrigues tam bir takım oyuncusu. Her pozisyona hareketleniyor.Topu alıp çizgiye inerek orta yapmaya çalışıyor. Zaman zaman 2.forvet olarak soldan gelen ataklarda gol arıyor. Bruma çok çalım ata, fakat bireysel oynayan bir oyuncuydu Rodrigues aksine daha fazla yardımlaşıyor oyun içinde.

Gomis gibi forvet ben görmedim daha. Hiç mi yorulmaz hiç mi bıkmaz geriye,defansa kadar gelip gitmekten. 32 yaşında adamın azmi,hırsı ve çalışkanlığı parmak ısırtıyor.

Maicon tek başına 2 kişilik oynuyor bazen. Sağ bekten bindirme yapıyor. Ortadan ön libero gibi çıkıp pas alıp-veriyor. Hava toplarında ve rakip kontra ataklarında güven veriyor.

Muslera kalesinde ciddi bir atak yaşamadı. Gol yemeden maç kazanmak güzel oldu.

Dilim döndüğünce kendi fikirlerimi paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz. Sürç-ü lisan ettiysek affola.

Dip Not: Bu takımda 60.dakikadan sonra düşmüyor 2-3 gol atıncaya kadar durmadan saldırıyor. Akabinde rolantiye alıp top yapıyor. Yoruluyor diyenler dünkü maçı tekrar izlesin.

• BéTo kullanıcısına yanıt
    Sence niye tuttu kasığını bunu söyle birde? Antremanını düzgün yapan,çalısan adamlar 90 dakika koşuyor bir yerlerini tutmuyor, sen 15 dk kala giriyorsun 20 metre koşamıyorsun..O pozisyonun nesini savunuyorsun hala?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsRaRenGiZ41 -- 26 Ağustos 2017; 11:18:53 >
  • Kesinlikle bir stoper şart tecrübeli

Sol bek asamoah

Sol açık arda alınacak sanırım

Sagda fegho

Bunlar katıldı mi korku verici bir kadro çıkıyor ortaya

• bunlar takım gazla gidiyor diye

transferden vazgeçtiler sanırım

takım iyi ama düşüşleri de olacaktır

sol bek yok takımda

2 kanat lazım

rodruges - feggouli-yasin

çok yetersiz kanatlar

feggouli as oyuncu rodruges fark yaratacak yedek oyuncu

bir tane mümkünse arda kiralık, iyi bir kanat lazım

şuan takımda herkes iyi bazen takımda çoğu kişi formsuz olcak o zaman fark yaratacak oyuncu gerekiyor işte

ne tolga yapar bunu ne de yasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan19 -- 26 Ağustos 2017; 11:26:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdibey1

Kayseri maçının full ü var mıdır?

http://mackeyfi.org/2017/08/19/galatasaray-kayserispor-14-08-2017-full-mac-izle/
  • quote:

Kanatta şuan Tolga ve Garry var, kanattan top taşımamız için Asamoah ve Feghouli'ye ihtiyacımız var. Sivasspor çok iyi defans yaptı, takdir etmek lazım.

• Hala daha oyunu beğenmeyenler var. Sivas klasik bozmaya, kapanmaya dayalı Anadolu takımı oyununun belki de en sertini oynadı. Yapılacak tek eleştiri belki kanatları az kullanmamız olabilir. Onun dışında böyle bir rakibe karşı ancak bu kadar oynanır. Gomis e önlem almışlar, Belhanda ya iyi baskı yaptılar ama aradan Tolga sıyrıldı. Gol silahlarımızın sayısı fazla, rakip hepsine birden önlem alamaz. Adamlar o kadar kapandılar sonuç 3-0. Rahat olun, sakatlık ve ceza gibi durumlar olmadıkça bu takım kolay kolay maç kaybetmez. Daha takıma transfer yapılacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucas10

Asamoah için bonservis düşük şuan bence onun için bu kadar uzadı. Juventus un sol bek araması değil uzamasına neden.

Çünkü Lichtsteiner Juventus un kadrosunda ve sol bek oyuncusu kendisi. Alex Sandro nun yedeği Lichtsteiner.

2 tane sol beki var Juventus un şu anda. Bonservis pazarlığı yapılıyor büyük ihtimal

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -

Lichtsteiner kaç yılın sağ beki sol bek değil

De Sciglio sol bekten evirme sağ bek

Alex Sandro sol bek hatta hası

• 
Sayfa: önceki 18271828182918301831
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.