Şimdi Ara

G.Kore vs Türkiye SS'li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en büyük 500 ciroya sahip firma listesine G.Kore'den 5 firma girerken Türkiye'den 1 firma girdi. Kore'nin listenin sonundaki en küçük firması Türkiye'nin en büyük tek firmasından 2 kat büyüklükte.
    G.Kore vs Türkiye SS'li

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1985 lerde falan Kore bizden gerideydi şimdi adamlar ilk 10 a giriyorlar.
  • o firmalar abd ye para basar güney kore diye bayıldığın ülke full ABD sömürgesidir resmen abd askeri işgali altındadır zaten....bir incirliğe laf ediyorsunuzda g.kore gibi olsak paraya sattınız memleketi dersiniz...fakir olmayı tercih ederim...babasının hayrına zengin olmadı o ülke yani.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Ekim 2017; 13:51:31 >
  • O Lg şirketi ülkemizde olsa yeterdi.En azından teknoloji üreten bir firma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

o firmalar abd ye para basar güney kore diye bayıldığın ülke full ABD sömürgesidir resmen abd askeri işgali altındadır zaten....bir incirliğe laf ediyorsunuzda g.kore gibi olsak paraya sattınız memleketi dersiniz...fakir olmayı tercih ederim...babasının hayrına zengin olmadı o ülke yani.....

forumda gerçeklerden biraz bahseden olsa altta hemen bu tarz yorumlarını görüyordum sonunda benim açtığım konuda da gördüm ya gam yemem artık. bu kafadan ben de istiyorum.

• Iste egitime bilime teknolojiye argeye onem vermenin sonucu budur.Adamlar aldi yurudu dunyaya teknoloji ihrac ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

quote:

o firmalar abd ye para basar güney kore diye bayıldığın ülke full ABD sömürgesidir resmen abd askeri işgali altındadır zaten....bir incirliğe laf ediyorsunuzda g.kore gibi olsak paraya sattınız memleketi dersiniz...fakir olmayı tercih ederim...babasının hayrına zengin olmadı o ülke yani.....

forumda gerçeklerden biraz bahseden olsa altta hemen bu tarz yorumlarını görüyordum sonunda benim açtığım konuda da gördüm ya gam yemem artık. bu kafadan ben de istiyorum.

selam

bu almanya konusunda bir yorum yapmak istedim

burada vergiler kol gibiymis.

1950 euroya 600 euro vergi mi kesilir ? steuer 4 um ustelik... 3500 euroluk yazilim maasinin direkt 1200 eurosu gitti devlete.

hayir sirket bile benim sigortami, issizlik sigortami vs oduyorken. alman devleti resmen 60 yas ustu alman emeklilerin maasi icin benim maasimi somuruyor.

hala gelmeyi dusunur muydun ?

ustelik araplardan vergi alinmiyor. arap da bneim gibi 1950 euro maas aliyor ve ustelik hala devletten 250 euro destek aliyormus.

ayrica ne kadar dogru bilmiyorum baya bir araba oy kullanma izni vermis merkel. kari resmen emekli ve islamcilarin oylari ile seciliyor :(

bir dahaki secime oyum AFP ye olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justaprogrammer -- 14 Ekim 2017; 19:31:44 >

• sapla samanı da birbirine karıştırmayalım.

kimisi kore abd nin sömürgesi ve işgali altında demiş.düne kadar türkiye de hemen hemen aynı değil miydi? peki niye türkiyeye ana sanayii ve kendi markalarını yaratacak imkanları getirmedi abd?

bu sorunun tek cevabı var. koreli ve japon milletleri akraba milletlerdir. ve son derece çalışkan dürüst düzgün insanlardır. yani bu adamlar kendileri çalışmasa üretmese amerika ne yapabilirdi ki?

ha, şunu derseniz doğrudur, "amerika japonya ve koreye bu halklar çalışkan olduğu için yatırım yaptı" o zaman eyvallah deriz.

yoksa samsungu abd filan hazır edip ellerine vermedi. kendileri çalışıp yaptılar...
  • Kocu saymayin. O bu ulkeninninsani degilmis.

• justaprogrammer J kullanıcısına yanıt
    Almanya'da yaşayan 3M Türk var ve hiçbirisi ne Türkiye ne İng ne ABD ne başka yer yaşamayı, Almanya'dan kopmayı düşünmüyor. Bu yaz Almanya'dan tatile gelen komşularımız 22 yaşlarında oğulları dedi ki, bu seferki gelişimde Türkiye her zamankinden farklı. Nedir o fark? Kimsede para yok. İnsanlar belli etmio ancak para yok insanlarda. Bana anlattığı bu. Bunu anlatan içki sigara vs alışkanlığı olmayan cok akıllı fakat bi o kadar mütevazi bir Türk genci ve bazı vakit namazlara gidiyor ve namaz sonrası duruşu bakışı da değişmiyor.

Türkiye'de bir akrabalarına misafirliğe gitmişler. Yemekte masada bir tabakta salam dilimleri vardı bir dilim aldım 2 dilim gelmiş fark etmedim dedi, dilimleri SİGARA KAĞIDI gibi ince kesmişler almanya'da onlar kalındır bir pakette 10 kalın dilimli salamı 2 Avroya (yani birim bazında 2 TÜRK LİRASINA) alıyorum dedi. Neyse o şekilde 2 dilim birden götürünce sofradaki diğer kişilerden biri salam yiyememiş cunku tam kişi sayısına göre konulmş, mahcup oldum utandım dedi.

MIZRAK ÇUVALA SIĞMAZ.

ET YİYEMİYOZ ET!

Dur daha bitmedi. Bahsettiğim bu genç arkadaş bu gelişinde bir arkadaşı ile birlikte geldi. Baktım o da mütevazi düzgün biri. Fakat arkadaş onun için Tayyip destekçisidir ona göre dedi. Yav dedim sorun değii, ben sohbetlerimde Tayyip Beyi anlatmıyorum ki zaten, ülkenin yaşam koşullarını hayatı anlatıyorum. Neyse o arkadaşla sohbette Türkiye'de insanların parası yok, parasısız dedim, Tayyip destekçisi olan arkadaş 'AYNEN' dedi, insanların parasız olduğu ancak bunu pek belli etmediklerini söyledi yani Erdogan destekçisi arkadaşla o konuda hemfikir olduk.

Şimdi 22 yaşlarındaki bu iki arkadaşa ben 'yav Türkiye'den gitmeyin burda kalın yaşayın' desem sizce ne derler? Cevap belli. Ancak ben ne öyle bir soru sormadan bu konuları açmadan onlar bana dedi. Türkiye bu yaz dönemi dışında yaşanacak durulacak yer deil diye. Bu durumlar kızılacak değil, durup biraz düşünülecek durumlar. vergiyi stalin'i merkel'i erdogan'ı hepsini geçelim, et yiyemiyoz et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 14 Ekim 2017; 20:3:45 >

• quote:

Almanya'da yaşayan 3M Türk var ve hiçbirisi ne Türkiye ne İng ne ABD ne başka yer yaşamayı, Almanya'dan kopmayı düşünmüyor. Bu yaz Almanya'dan tatile gelen komşularımız 22 yaşlarında oğulları dedi ki, bu seferki gelişimde Türkiye her zamankinden farklı. Nedir o fark? Kimsede para yok. İnsanlar belli etmio ancak para yok insanlarda. Bana anlattığı bu. Bunu anlatan içki sigara vs alışkanlığı olmayan cok akıllı fakat bi o kadar mütevazi bir Türk genci ve bazı vakit namazlara gidiyor ve namaz sonrası duruşu bakışı da değişmiyor.

Türkiye'de bir akrabalarına misafirliğe gitmişler. Yemekte masada bir tabakta salam dilimleri vardı bir dilim aldım 2 dilim gelmiş fark etmedim dedi, dilimleri SİGARA KAĞIDI gibi ince kesmişler almanya'da onlar kalındır bir pakette 10 kalın dilimli salamı 2 Avroya (yani birim bazında 2 TÜRK LİRASINA) alıyorum dedi. Neyse o şekilde 2 dilim birden götürünce sofradaki diğer kişilerden biri salam yiyememiş cunku tam kişi sayısına göre konulmş, mahcup oldum utandım dedi.

MIZRAK ÇUVALA SIĞMAZ.

ET YİYEMİYOZ ET!

Dur daha bitmedi. Bahsettiğim bu genç arkadaş bu gelişinde bir arkadaşı ile birlikte geldi. Baktım o da mütevazi düzgün biri. Fakat arkadaş onun için Tayyip destekçisidir ona göre dedi. Yav dedim sorun değii, ben sohbetlerimde Tayyip Beyi anlatmıyorum ki zaten, ülkenin yaşam koşullarını hayatı anlatıyorum. Neyse o arkadaşla sohbette Türkiye'de insanların parası yok, parasısız dedim, Tayyip destekçisi olan arkadaş 'AYNEN' dedi, insanların parasız olduğu ancak bunu pek belli etmediklerini söyledi yani Erdogan destekçisi arkadaşla o konuda hemfikir olduk.

Şimdi 22 yaşlarındaki bu iki arkadaşa ben 'yav Türkiye'den gitmeyin burda kalın yaşayın' desem sizce ne derler? Cevap belli. Ancak ben ne öyle bir soru sormadan bu konuları açmadan onlar bana dedi. Türkiye bu yaz dönemi dışında yaşanacak durulacak yer deil diye. Bu durumlar kızılacak değil, durup biraz düşünülecek durumlar. vergiyi stalin'i merkel'i erdogan'ı hepsini geçelim, et yiyemiyoz et.

Turkiye ye zaten donmem. ben turkiye ile kiyaslamadim olayi.

ben sadece ben bu ulkede adam gibi calisip vergisini odeyen bir vatandas olarak kalmak icin ugrasiyorum ama anladigim almanya bana saplama derdinde.

ben suriyelileri ornek verdim. yahu vergi vermiyorlarmis. adam ustune 250 euro destek aliyor.

hatirlarim bundan kac yil once alman bakani `keske yaslilar hemen olse` demisti. onlarin da maasini benim vergilerle kitliyorlar.

yahu maasindan %14 saglik vergisi kesilir mi? ustelik yarisi firmaya yarisi bana kitleniyor. 1950 euro da bu para ne yapar ?

http://www.brutto-netto-rechner.info/

Tanri icin hesaplayabilir misin suradan ?

1950 euro, krische vergisi odemiyorum. aylik tum vergiler dusunce klass 4 (1 cocuk var evli ) kalan para elime 1364 euro. buyur sen de hesapla dostum.

benim demek istedigim ben ingilterede 2000 pound aldigimda elime 1650 euro geciyordu. ustelik ingilterede saglik hizmeti olan NHS bedava idi (kasner icin bile). bu almanya resmen sapliyor. illa buradaki almancilar gibi parttime 800 euroya calismak. 800 euro yapinca zaten vergi kesmiyor ustelik 420 euro ek gelir destegi saglayip cocuk parami 198 den 260 euroya cikaracak. boyle vergi mi olur allah icin sen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justaprogrammer -- 14 Ekim 2017; 20:9:57 >

• justaprogrammer J kullanıcısına yanıt
    Her ülkede vergiler sıkı artık. Beatles 'ın Taxman şarkısını bilio musun? Yani aslında ingilterede de vergi olayı sıkı olmalı ki, milyonlarca pound kazanan Beatles tepki göstermiş. Bizde köprüler yollar yapılıyor, geçsen de geçmesen de parası vergilerden kesiliyor. Ülkede kredi kartıyla hovardalık yapan yüzbinlerce kişinin milyarlarca liralık kredi borcu da vergilerden ödeniyormuş. Almanya'da kredi kartı olayı da yok. Sen o ince hesapları boşver iyi durumdasın burada et yiyemioz son bir yıldır peynir yumurta ve tavukla besleniyorum, tabi ki dana eti yerini tutmuyor ancak coğu kişi bilhassa TV'deki beyin yıkayıcı akşam haberleri maç vs seyreden dar gelirliler ekmek, hamur, ayran, k.fasulyeye yükleniyor, beyne zarar, normal insan gibi yaşayamaz düşünemezler onlar. Ancak tabi artık demokrasi varmış, insanlar eskisi gibi cahil değilmiş, insanlar artık akıllanmış. Kafalar hamura dönmüş akıllılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: dartanyan96

O Lg şirketi ülkemizde olsa yeterdi.En azından teknoloji üreten bir firma.

vestel neyine yetmiyor?
  • buraya yazdığım mesaj silinmiş..hemde uyarı gelmemiş ..enteresan.. altı üstü dedimki müteahit şirketlere yaptırılan yol köprü ile övünmekle olmuyor
  • quote:

quote:

Gafa yok ki onda. Boşuna muhatap almışsın. Blokla geç. Beyin olsa öyle bir cümle kurmaz. He yavrum Amerika sömürgesi olduğu için dünyaya o kadar ihracat yapıyor.

• lazer__ kullanıcısına yanıt
    o kafada kişilerden cok sayıda var, o yüzden dikkate aldım. bu kafadaki kişiler fazla sayıda olunca cesaretleniyor, cahil cesareti denen türde cesaret yani. @lazer__ silinen mesajı PM de deil (cunku benim PM mesajlaşmam engellendi) imzamda gördüğün 3 farklı ağdaki rumuzlarımdan en uygun birine gönderebilir misin. Referans: Özgür ve engellenmeyen mesaj ortamı.

• quote:

quote:

google ye güney kore abd asker sayısı askeri üs yazman yeterli canım..birde 7 beğeni almışsın forum ideolojik körlükte şahane...kime sorarsan sor g.korenin sömürge olduğunu soyler biraz beyni olan en azından...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Ekim 2017; 21:44:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pharmaceutical

Iste egitime bilime teknolojiye argeye onem vermenin sonucu budur.Adamlar aldi yurudu dunyaya teknoloji ihrac ediyor.

Aga tamam peki neden onlar önem verdi biz vermedik ?

Ben söyliyim onlar koreli bizler türk olduğumuz için ben koreli tanıdım bu insanlar aşmış insanlar.
  • quote:

o kafada kişilerden cok sayıda var, o yüzden dikkate aldım. bu kafadaki kişiler fazla sayıda olunca cesaretleniyor, cahil cesareti denen türde cesaret yani. @lazer__ silinen mesajı PM de deil (cunku benim PM mesajlaşmam engellendi) imzamda gördüğün 3 farklı ağdaki rumuzlarımdan en uygun birine gönderebilir misin. Referans: Özgür ve engellenmeyen mesaj ortamı.

ne yazdığımı tam hatırlamıyorum yukardakine benzer bişey yazmıştım (:
  • Bunlar gibi çalışkan olsanız bizimde olur anca ülke gündeminde artı kasmaya çalışın siz

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.