Şimdi Ara

FX8350 İçin Anakart Ve Sistem İyileştirme Tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, AMD FX 8350 4.0Ghz işlemci için zamanı gelince O.C. de yapabileceğim kaliteli bir anakart arıyorum. Bu işlerden iyi anlayanlardan ricam aşağıdaki anakartlar arasından hangisi F/P ve kalite olarak daha iyi ya da başka bir kart öneriniz var mı?

1- ASUS CROSSHAIR V FORMULA-Z 990FX/SB950 AM3+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA3.0 USB3.0 Anakart 508 TL

2- ASUS SABERTOOTH 990FX/GEN3 R2.0 AMD 990FX/SB950 AM3+ DDR3 1866MHz SATA 3.0 Anakart 401 TL

3- GIGABYTE 990FXA-UD5 AM3+ AMD 990FX/SB950 DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart 340 TL

4- ASUS M5A99FX PRO R2.0 AMD 990FX/SB950 DDR3 2133MHz(O.C.) Sata 3.0 USB 3.0 Anakart 330 TL

Birde tavsiye edeceğiniz anakarta monte edilecek olan aşağıda ki sisteme ileriyi de düşünecek şekilde güç kaynağı -bütçem 350-400 TL- ile işlemci soğutucu önerebilir misiniz? Toplam bütçem 3200-3300TL, sistemle ilgili diğer her türlü tavsiyelerinize açığım.

Benim düşündüğüm PSU: Seasonic M12II 80Plus BRONZE 850W Aktif PFC Modüler Güç Kaynağı - 345,90 TL

Benim düşündüğüm İşlemci Soğutucu: COOLER MASTER HYPER 212X LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU - 91,38 TL

Kasa: CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 400R MidT ATX SİYAH KASA - 209 TL

İşlemci: AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nn İşlemci - 407,32 TL

RAM: CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1866MHz CL9 Dual Kit Ram - 178 TL

Ekran Kartı: ASUS hd7970 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 - 971 TL

HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - 199,79 TL

SSD: SANDISK 128GB Ultra Plus SATA 3.0 SSD (Okuma 530MB / Yazma 290MB) - *157,97 TL

• Hocam bende fx8350 kullanıyorum.Anakartım Asus Crossfire V Formula-Z memnunum rogun verdiği artıları saymak yetmez ama yinede siz bilirsiniz bütçeniz uygunsa öneririm
  • Yorumunuz için teşekkürler hocam, bende Asus Crossfire V Formula-Z alma kararı aldım. Sizce diğer sistem parçaları nasıl? Birde Formula-Z ve fx8350 ile ilgili bilmem gereken önemli bir şey var mı? Birde kullandığınız ram'i öğrenebilir miyim?
  • Tabiki ram:Corsair Vengeance 16 Gb(2x8Gb) 1600 Mhz

Sisteminiz güzel bende ssd yok alıcam inşallah.Bu arada işlemci stock fanı kullanmanızı tavsiye etmem kullanıyorum şuanda memnun değilim sesli ve oc yapıcam korkuyorum bu ürünün siparişini verdim gelince hemen oc yapıcam http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/cooler-master-rr-212x-20pm-r1-hyper-212x-lga7751155115613662011-&-am2am2+am3am3+fm1-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=65848

• Aynı işlemci soğutucuyu bende alıcam ikimize de hayırlı olsun :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuantumMoose

Aynı işlemci soğutucuyu bende alıcam ikimize de hayırlı olsun :D

Memnun kalırız inşallah hocam.Sizde oc yapıcaksanız kesinlikle formula-z driverinda cpu fast/extreme seçeneklerinden bile oc yapmak mümkün
  • 212x i bugün aldım çok güzel rahat rahat takılırsın.
    bence anakartı asus'dan çevremde duyduğum en sorunsuz anakart ama diğer markalardan biraz pahalı. bende sabertooth takıntısı var ama crosshair öneririm bütçen izin veriyorsa sonuçta high-end model :)

sistemin şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: rap1997

212x i bugün aldım çok güzel rahat rahat takılırsın.
    bence anakartı asus'dan çevremde duyduğum en sorunsuz anakart ama diğer markalardan biraz pahalı. bende sabertooth takıntısı var ama crosshair öneririm bütçen izin veriyorsa sonuçta high-end model :)

Öncelikle teşekkürler darısı isteyen herkese inş. Açıkcası sabertooth ile crosshair arasında bende çokca gidip geldim ama ROG ve O.C. için crosshair alma kararı aldım. Şuan için kafamdaki sorular;

PSU kalite ve watt olarak yeterli mi?
    SSD Sandisk'in kalitesi nasıl ve 128GB yeter mi?
    Birde HDD'yi Seagate 7200RPM 64MB Cache Barrucada 2TB olarak değiştirdim.

Allah izin verirse ekran kartı dışındakileri yarın almaya gidiyorum inş. bi sıkıntı çıkmaz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rap1997

212x i bugün aldım çok güzel rahat rahat takılırsın.

Öncelikle teşekkürler darısı isteyen herkese inş. Açıkcası sabertooth ile crosshair arasında bende çokca gidip geldim ama ROG ve O.C. için crosshair alma kararı aldım. Şuan için kafamdaki sorular;

PSU kalite ve watt olarak yeterli mi?
    SSD Sandisk'in kalitesi nasıl ve 128GB yeter mi?
    Birde HDD'yi Seagate 7200RPM 64MB Cache Barrucada 2TB olarak değiştirdim.

Allah izin verirse ekran kartı dışındakileri yarın almaya gidiyorum inş. bi sıkıntı çıkmaz.

ssd yi bilmem ama harddiskde wd den şaşma derim
    ayrıca güç kaynağını 80 plus gold al gerisi on numara :)

• 1- Rog a şu seviyede kesinlikle gerek yok. Anakart için çok para harcamamalısın çünkü Oc bilgin deneyimin vs olmadığı için bir çok kullanmayacağın özelliğe para vermenin mantığı yok. 100TL lik anakart ile 500TL lik anakart arasındaki farkı hissedemezsin bu yüzden 4 numaralı seçenek fazlası ile yeterli.
    2- Sistem genel itibari ile güzel , hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

1- Rog a şu seviyede kesinlikle gerek yok. Anakart için çok para harcamamalısın çünkü Oc bilgin deneyimin vs olmadığı için bir çok kullanmayacağın özelliğe para vermenin mantığı yok. 100TL lik anakart ile 500TL lik anakart arasındaki farkı hissedemezsin bu yüzden 4 numaralı seçenek fazlası ile yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

1- Rog a şu seviyede kesinlikle gerek yok. Anakart için çok para harcamamalısın çünkü Oc bilgin deneyimin vs olmadığı için bir çok kullanmayacağın özelliğe para vermenin mantığı yok. 100TL lik anakart ile 500TL lik anakart arasındaki farkı hissedemezsin bu yüzden 4 numaralı seçenek fazlası ile yeterli.

yorumunuza bazı yönlerden katılmıyorum.. 100tl lik anakartla 400 tl lik anakart arasındaki farkı nasıl hissetmediğini orayı anlayamadım. bir f1 pilotuu hacı murata bindirin yada ferrariye bindirin arada fark olmaz gibi birşey olmuş bu...

ben asus sabertooth 990fx kullanıyorum anakartın 5 yıl garantisi mevcut rog serisi olduğu için gayet güzel bir anakart.. 2. el bulursanız alın derim 5 yıl garantisi var kartın.. bunun yanında bu anakartlar crosfire için overclock için biçilmiş kaftandır.. fakat bunları yapmayacağım diyorsanız daha düşük modellerine bakınız . bunda arkadaşla hemfikirim . ama benim gibi bir kez alayım 3-4 yıl götürsün düşüncesindeyseniz alın derim bu anakartı. ben 2. el aldım 270 tl ye gayet güzel oldu.. benim sistemimde 750 w tt var ekran kartı msi hd 5850 twinfrozer2 16gb gskıll ddr3 1600 ram 2 hardisk 3 harici harddisk creative xfi ses kartı fx 8350 2 tane dvdrw var hiçbir sorunla karşılaşmıyorum güç bakımından

• quote:

Arkadaşlar merhaba, AMD FX 8350 4.0Ghz işlemci için zamanı gelince O.C. de yapabileceğim kaliteli bir anakart arıyorum.

İşlemci: AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nn İşlemci - 407,32 TL

Ekran Kartı: ASUS hd7970 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.1 - 971 TL

oyun için topladığını varsayarak yorum yapıyorum

Standart hızıyla oyunlarda aynı performansı verecek bir işlemci almak varken; çarpan, voltaj, güç tüketimi, soğutma, soğutucu, faz sayısı, gürültü vb. ayrıntılarla uğraşarak hız aşırtma yapmanın bir anlamı yoktur. İşlemci, anakart fiyat farkları, işlemci soğutucusu vb. yapılacak masrafı değip değmeyeceğinin iyi düşünülmesi gerekir.

Modüllü FX işlemciler oyunlarda Core İ5 seviyesine hız aşırtılarak bile yaklaşamaz.

http://thgtr.com/amd-fx-8350-incelendi-piledriver-bulldozerin-eksiklerini-tamamliyor-mu/14

GTX 680 ile 18 adet işlemcinin, 5 oyunla performans testi (12.02.2013)

Link : http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-processor-frame-rate-performance,3427-9.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 16 Haziran 2013; 9:06:38 >

• Hepinize önerileriniz ve tavsiyeleriniz için çok çok teşekkür ederim. Anakart, işlemci ve ekran kartı konusunda kararımızı verdik. Sistemin son hali aşağıdaki gibi bir kaç saat sonra almaya gideceğiz.

RAM'i 1866Mhz almam okuduğum bir fx 8350 incelemesinde bu işlemcilerin en iyi 1866MHz ram'lerde performans verdiğini okuduğum için seçtim.

Sistemin anakart ve işlemci dışında gördüğünüz bir eksiği var mı? Yoksa bugünki indirimi kaçırmadan Vatan'a doğru gidiyoruz. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fl4ming0 -- 16 Haziran 2013; 14:05:55 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.