Şimdi Ara

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz (202. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.276
Cevap
32
Favori
202.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FSX PMDG 777 ile Kendi yaptığım havaalanına iniş.

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBlackman -- 7 Nisan 2018; 19:32:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BBlackman

Cpu amd fx8350 ekran kartı Sapphire R9270X 4gb. FSX ayarları orta ayarda. Ayrıca fps 20 ye ayarlı. Bu yüzden kasma olmuyor hocam.
    Trafigi ne ile olusturdunuz hocam

O havaalaninin adi ne ve ne kadar surdu yapmasi

Bende guvercinlik askeri havaalaninin senaryosunu yapmayi planliyorum evimin dibinde hergun ucaklar inip kalkiyor binamin 10-20 metre ustunden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam trafik oluştuma ile ilgili makaleleri sanalpilot.com vehttp://vaps.hooxs.com da bulabilirsiniz. Kendi havaalanızı yapmak için Airport Design Editor var.
    http://www.scruffyduck.org/downloads/4584110854

Kendi havalanını oluşturmak başlangıçta biraz zor olsada sürekli compile ederek deneme fırsatı olduğundan iki üç günde uçulabilir bir havalanı yapmak mümkün.
    https://www.youtube.com/results?search_query=airport+design+editor+tutorial+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBlackman -- 11 Nisan 2018; 15:35:6 >

• Prepar3d v4.2 - PMDG 737-800
     FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBlackman -- 9 Nisan 2018; 13:9:29 >

• BBlackman kullanıcısına yanıt
    FMC-Options-Fuel'den yakıtı azaltın hocam. %86 çok fazla, %10 yakıt ile teker koyunca çok rahat inersiniz

Attığınız linktekinden 3. havalimanı yapmak çok zahmetli olur mu acaba?
  • Uçağın ağırlığına göre flap açınca problem olmuyor. Kendi havaalanını yapmak zevkli bir uğraş başlangıçta biraz zorlanılsada zamanla neyin ne işe yaradığını anlayınca kolay geliyor insana. Ben şu video serisini seyrederek yapmıştım ilk havaalanını.(Birebir videodakinin aynısını)
    https://www.youtube.com/watch?v=mx4gZprGPsA&list=PLzgLYnpCg4fKvVFQ6m6juxIzC80L38JnR

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBlackman -- 11 Nisan 2018; 15:35:27 >

• Karsiyaka int airport supermis

• Denemek istiyenler için
    http://www.dosya.tc/server12/ut18av/scenery.rar.html

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBlackman -- 15 Nisan 2018; 11:41:40 >

• Bu X Plane 11 'in default 737 sini baya geliştirmişler pmdg den bir farkı kalmamış sayılır.

RG texture paketi ve zibo modu indirmeniz gerekli. RG texture paketi malesef paralı ama malum yerlerden ücretsiz alınabilir

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

• P3dv4.2 de default atc yi kullaniyorum

300 bas ile gidiyorum inecegim pist 120 basta

Atc beni piste u donusu yaptirmadan once habire 290 bas ardindan 320 bas ardindan yine 290 bas ve yine 320 bas yapa yapa ve ardindan nihayet 110 basi vererek ils hizasina kestirtiyor.

Yani bu more a bit left more a bit right işin gercekciligini bozuyor

Bunu nasil onlerim?

İllegal yollardan pro atc x edindim lakin makernwy.exe hatasi alinca komple kaldirdim

Simdi ise bu aptal default atc ile ortada kaldim

• Global scenery i indirmeden sadece bolgesel scenery indirebiliyormusz misal turkiye gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Global scenery i indirmeden sadece bolgesel scenery indirebiliyormusz misal turkiye gibi
    Yok oyle birsey

Globalin hepsi inmek zorunda son kilobaytina kadar

Bu arada p3dv4.2 de pmdg 747 qotsi2 yi calistirabilen varmi bir turlu calismadi bende hep hatalar aldim

Sanki 4.1 de sorunsuz calisiyordu baya zaman gecince hatirlayamadim

• X plane 11 kullanan varmı, uçağın üstünden zoom yaparak bulunduğunuz bölgeden nerdeyse uzaya kadar giden bir kamera açısı var, ben bulamadım. Prapardaki top of wiev gibi. Acaba başka bir kamera eklentisiylemi oluyor bu.
  • halikarnas1970 kullanıcısına yanıt
    X-plane in kendi kamerası ile de oluyor. Shift+4 ' e basın

mouse ile uçağın tam tepesinden bakın.

(ileri gitme tuşu "." geri gitme tuşu "," dür, bişey değiştirmediyseniz standart tuşlar bunlardır)

virgüle basıp uzaklaşın, hızlı uzaklaşmak için önce SHIFT'e sonra uzaklaşma tuşuna basın.

Bu uçağa tepeden bakma olayını otomatik yapmak için numpad den tuş atayabilirsiniz. CTRL + Num(herhangi bir sayı) yapınca kamerayı kaydediyor size de sadece zoom in zoom out yapmak kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lm7812

X-plane in kendi kamerası ile de oluyor. Shift+4 ' e basın

mouse ile uçağın tam tepesinden bakın.

(ileri gitme tuşu "." geri gitme tuşu "," dür, bişey değiştirmediyseniz standart tuşlar bunlardır)

virgüle basıp uzaklaşın, hızlı uzaklaşmak için önce SHIFT'e sonra uzaklaşma tuşuna basın.

Bu uçağa tepeden bakma olayını otomatik yapmak için numpad den tuş atayabilirsiniz. CTRL + Num(herhangi bir sayı) yapınca kamerayı kaydediyor size de sadece zoom in zoom out yapmak kalıyor.
    Çok teşekkür ederim akşam denerim artık
  • 55 gb cok fazla gercekten 250 gb ssd kullaninca hafiza kalmiyor pcde global scenery gereksiz olmus bence lokasyon lokasyon indirilse daha guzel olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Yok oyle birsey

Globalin hepsi inmek zorunda son kilobaytina kadar

Bu arada p3dv4.2 de pmdg 747 qotsi2 yi calistirabilen varmi bir turlu calismadi bende hep hatalar aldim

Sanki 4.1 de sorunsuz calisiyordu baya zaman gecince hatirlayamadim

Alıntıları Göster
    Önce pmdg 777 yi seçiyorum ve onunla giriyorum oyuna ve scenery yüklendiikten sonra da uçak değiştirme kısmından 747 yi seçiyorum. Bir uyarı veriyor ama ok deyip geçiyorum sorunsuz çalışıyor. Bu arada Prepar3d V4.2 sürüm bendeki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

55 gb cok fazla gercekten 250 gb ssd kullaninca hafiza kalmiyor pcde global scenery gereksiz olmus bence lokasyon lokasyon indirilse daha guzel olurdu
    oyunu X-Plane sitesinden satın aldıysan installation kısmında indirmek istediğin scenery nin koordinatlarını seçebiliyorsun. Korsan'da bu olmuyor, steam'i bilmiyorum. Ama manual olarak silebilirsin.

X-Plane 11\Global Scenery\ X-Plane 11 Global Scenery/Earth nav data klasörüne git

Türkiyenin koordinatlarına internetten bak

onun dışında kalan bütün klasörleri sil. (daha detaylı temizlik için klasör içlerindeki .dsf belgelerini sil)

Bunu yaparsan 40gb üzerinde yer açabilirsin. Türkiye dışında kalan yerler de su ile kaplanacak (havalimanları hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lm7812 -- 15 Mayıs 2018; 16:58:52 >
  • yanliz oyun korsan global sceneryde de ayni islemi yapabilirmiyiz acaba

• Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    zaten dediğim çözüm korsan kullanım için. Orijinal kullananlar bu işi yükleme esnasında seçebiliyor, siz manual olarak silmek zorundasınız.

Siz her halükarda 50 gb lık global scenery nin torrent 'ini indireceksiniz. Sonra bu 50 gb ın hepsini kuracaksınız.

Daha sonra dediğim adımları izleyip Global Scenery dosyasından türkiye harici bütün klasörleri sileceksiniz.

İşlemler bitince bu 50 gb lık torrenti de silebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lm7812 -- 15 Mayıs 2018; 18:11:41 >
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.