Şimdi Ara

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz (203. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.277
Cevap
32
Favori
202.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu oyunu 60 fps sabit çalıştırabilen var mı aranızda. Kaç yıl geçti hala bu oyun performans açısından yerlerde sürünüyor. Allahtan TV de kullanıyorum da 30 fps ye sabitledigim ve TV den de motion özelliğini açtığım için muhteşem akicilikta oynayabiliyorum ancak input lag da bazen geriyor. Gönül istiyor adam akıllı 60 fps de oynayalım. Bunu başarabilen varsa bilgi verebilir mi. 30 fps motion desteği olmadan kokpit te çok rahatsızlık veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@r@K@L3M

Şu oyunu 60 fps sabit çalıştırabilen var mı aranızda. Kaç yıl geçti hala bu oyun performans açısından yerlerde sürünüyor. Allahtan TV de kullanıyorum da 30 fps ye sabitledigim ve TV den de motion özelliğini açtığım için muhteşem akicilikta oynayabiliyorum ancak input lag da bazen geriyor. Gönül istiyor adam akıllı 60 fps de oynayalım. Bunu başarabilen varsa bilgi verebilir mi. 30 fps motion desteği olmadan kokpit te çok rahatsızlık veriyor.
    İslemciniz nedir

Ben fx6100 ile yani kotu bir islemci ile dusuk ayarlarda 60fps de dolaniyorum (ivao ltba gnd pmdg737 vc)

Arkadasimin islemcisi i3 3220 orta ayarlarda 40 fps civarinda geziyor

Bence bir i9 7700k ile ful ayarlarda cok cok rahat 60 fps alinir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • QW 787 P3D v.4 için çıkmış ama 70 Dolar :) Güncel kurlar 330 TL civarı

2 yere baktım link bulamadım, malum yerlerde bulan olursa atabilir mi lütfen. Yeni çıkmış ama inşallah elimize düşer :)
  • Malum yerde şu an mevcut. Arama kutucuğuna qualitywings yazıp aratın.
     FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBlackman -- 24 Mayıs 2018; 19:53:27 >

• Prepar3d v4.2 Qualitywings B787-900
    (@phorever hocam pm gönderirken telefon onayı engeline takıldım amcamın telefon numarasını girdim ama o da kullanımda olduğundan onaylayamadım. Gönderdiğim pm ulaşır mı bilmem)

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBlackman -- 25 Mayıs 2018; 14:40:35 >

• BBlackman kullanıcısına yanıt
    Özel mesaj gelmedi ama ben bugün buldum hocam hallettim. Yine de çok teşekkür ederim :)
  • Hayırlı uçuşlar hocam.

Prepar3d 4.2 Pmdg B747 v3

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

• Malum yerde ufak bir hotfix ile yeni şurup var.
  • P3dv4.2 icin kabin duyuru sesi istiyorum nerden edinirim?

Birde pushback addonu varmi bildiginiz v4.2 icin

• Qualitywings 787 mükemmel bi uçak olmuş. Trueglass olayına bayıldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertLIVE -- 27 Mayıs 2018; 15:36:24 >
  • Youtube da bulduğum Türkçe anlatımlı video

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

İslemciniz nedir

Ben fx6100 ile yani kotu bir islemci ile dusuk ayarlarda 60fps de dolaniyorum (ivao ltba gnd pmdg737 vc)

Arkadasimin islemcisi i3 3220 orta ayarlarda 40 fps civarinda geziyor

Bence bir i9 7700k ile ful ayarlarda cok cok rahat 60 fps alinir

Alıntıları Göster
    Benim kastettiğim şu : Core i5 8600K ve Gtx 1080 ti ile bile hala kaç yıllık şu oyun 60 fps te çalışmıyor. Amaç sadece 60 fps ise tabi hersey en dibe çekersin yine ulaşırsın ancak oyunun grafikleri ve fizikleri zaten yerlerde geziyor ve ona rağmen grafikleri orta seviyeye getirdiğinde çat diye fps yerlerde geziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BBlackman

Youtube da bulduğum Türkçe anlatımlı video

Çok zevkli ya,güzel video çekmiş arkadaş...

• Evet oldukça profosyonel uçuyor. Anlatımıda çok rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertLIVE

Qualitywings 787 mükemmel bi uçak olmuş. Trueglass olayına bayıldım

Qualitywings de ciddi performans sorunları var. Fps yerlerde geziyor. Aynı sahnede pmdg 747 veya 777 yi kullandığımda fps değerleri ciddi artıyor ki pmdg sistemi çok kasan bir uçak olduğu halde. Ayrıca motor sesinde sorun mu var? Motorların sesi çıkmıyor resmen.

• WX Advantage radar isimli bir program buldum malum yerden indirdim. PMDG'de WXR çalıştırabilmek için. Fakat program yüklenirken simülasyonu göster diyor ama P3D yüklü olmasına rağmen hiç görmüyor. Aranızda kullanan ya da bilgisi olan var mı? Belki bedavadan WXR çalıştırırız
  • Hocam REX WX Advantage Radar sadece Milviz uçakları için. PMDG için Active Sky for Prepar3D v4 gerekiyor.
  • @berkekrkn hocam Xplane 11 de Türkiye havaalanları hangi cd de. Eskiden Xplane 9 da iki ayrı cd de idi diye hatırlıyorum.
  • BBlackman kullanıcısına yanıt
    Bu da mı gol değil bee
  • quote:

Orijinalden alıntı: BBlackman

@berkekrkn hocam Xplane 11 de Türkiye havaalanları hangi cd de. Eskiden Xplane 9 da iki ayrı cd de idi diye hatırlıyorum.
    X-Plane 11'i internetten indirirken iki dosya var. Birisi yaklaşık 5 gb. Bu oyunun temel dosyalarını yüklüyor. Havalimanları dahil.

Diğer dosya [Global Scenery] da 40-50 gb lık yer kaplıyor bu da zemin textureleri, mesh, yükselti vs içeriyor. (Bunu kurmazsanız her yer su olarak gözükür, havalimanları hariç)

Bu arada ToLiSs A319 kırıldı, ilgilenenlere duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lm7812 -- 3 Haziran 2018; 18:18:24 >
  • 
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.