Şimdi Ara

FS 2004-FSX TEMEL EĞİTİM İLE İLGİLİ SORULAR CEVAPLAR (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.242
Cevap
19
Favori
154.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Kavil

quote:

Orjinalden alıntı: jedi_master

quote:

quote:

hocam o programa hiç gerek yok oyunu zaten öyle bir özellği mevcut. mesela ben joystick almadan önce mause ile uçuyordum. settingten controlse gir orada ilk pencerede mause yoke diye bir seçenek var onu deneyebilirsin. kolay gelsin. bu arada bende bu oyunu 1 aydır oynuyorum ve çok hoşuma gitti ancak öğrenmeside bir hayli zor. lessonsları yapıyourm ancak vor bölümünde ne yapacağımı anlayamadım. iyi günler.

lessonsda privatew pilot bölümündeki 3. ders yani VOR navigasyonu bir türlü anlamadım. tüm bölümünü okudum adamın konuşmasını bitirmesini bekledim ve kouştuklarınıda anladım. bu sistem bize yerimizi sinyali aldığımız yerden uzaklığı hızımızı fln söyler diyor ancak ne yapacağımı hala tam anlayamadım. geçen yada bilen birisi pm yada buradan anlatırca çok sevinirim.

Sonuç olarak o bir ders. VOR un ne olduğunu, nasıl çalıştığını vs anlatıyor. Yani geçilecek bir durum yok. Görev gibi bir şey değil.

haklısınız ancak uyarı veriyor tepede durum iyi değil dersi şimdi sonlandırıyorum diyor ama ben geçemk istiyorum birde pm kutunuza bakarmısınzı?

Tepede yapmanız gerekenleri de anlatıyor ama. Rotadan saparsan rotadan saptığını da söylüyor sana.
    O derste yanlış hatırlamıyorsam Washington yakınlarınad bir pist üzerinde uçup, o pistin voruna göre navigasyon yapıyordun.

• Arkadaşlar indirebiliyorum app yaparak alçalıyor ama tam alçalmıyor yani pistin gerisine teker koyamıyorum pisti nerdeyse 100 metre geçtikten sonra yere basıyorum..Bu yüksekten alçaldığım içinmi??(Esenboğa 6000Alt app yapıyorum pisti kesince..)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Murat ÖZDAĞ

Arkadaşlar indirebiliyorum app yaparak alçalıyor ama tam alçalmıyor yani pistin gerisine teker koyamıyorum pisti nerdeyse 100 metre geçtikten sonra yere basıyorum..Bu yüksekten alçaldığım içinmi??(Esenboğa 6000Alt app yapıyorum pisti kesince..)

Siz hızınızı düzgün olarak ayarladıktan ve glide slope u inişe kadar ortada tuttuktan sonra mükemmel bir iniş olması gerekir. Bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz sanırım ama neyi?
  • Fsairlines ta uçuşları dört dörtlük yapmama rağmen şirketten sürekli para kesiyor..

Bilgiler kısmında da hiç bişey yazmıyor..Nerede yanlış yapıyor olabilirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheBaroN!

Fsairlines ta uçuşları dört dörtlük yapmama rağmen şirketten sürekli para kesiyor..

Bilgiler kısmında da hiç bişey yazmıyor..Nerede yanlış yapıyor olabilirim..

Peki kesilen paranın sebebi olarak neyi gösteriyor? Uçuş detayında ya da finances a baktığınızda paranın niçin kesildiğini görebilmeniz lazım.
  • Para gelir olarak kesiliyor ama -

FS 2004-FSX TEMEL EĞİTİM İLE İLGİLİ SORULAR CEVAPLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avia -- 18 Nisan 2009; 16:42:18 >
  • Sebebi çok basit. Çok fazla yakıt alıyorsun.
    Örneğin koyduğun uçuşta 4998 kg yakıt ile uçuşa başlamışsın. Uçuş bittiğinde 3347 kg yakıtın varmış.
    Yani aynı uçuşu hiç yakıt almadan 2 kere daha yapabilecek yakıt uçakta hazırda duruyor.
    Bir dahaki uçuşu yaparken uçağın ne kadar yakıta ihtiyacı olduğunu hesaplayıp ona göre yakıt koy.
    Zaten depon hala dolu oluğu için diğer uçuştan yüksek bir meblağ kazanman gerekir.
  • quote:

Sebebi çok basit. Çok fazla yakıt alıyorsun.
    Örneğin koyduğun uçuşta 4998 kg yakıt ile uçuşa başlamışsın. Uçuş bittiğinde 3347 kg yakıtın varmış.
    Yani aynı uçuşu hiç yakıt almadan 2 kere daha yapabilecek yakıt uçakta hazırda duruyor.
    Bir dahaki uçuşu yaparken uçağın ne kadar yakıta ihtiyacı olduğunu hesaplayıp ona göre yakıt koy.
    Zaten depon hala dolu oluğu için diğer uçuştan yüksek bir meblağ kazanman gerekir.

Sağol hocam..

yakıt hesaplamak için bir program var mı yada hesaplarken nelere dikkat etmek lazım bir formülü falan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avia -- 18 Nisan 2009; 19:31:52 >
  • Glide Slope ortasında + bulunan aletmi?
    quote:

quote:

Arkadaşlar indirebiliyorum app yaparak alçalıyor ama tam alçalmıyor yani pistin gerisine teker koyamıyorum pisti nerdeyse 100 metre geçtikten sonra yere basıyorum..Bu yüksekten alçaldığım içinmi??(Esenboğa 6000Alt app yapıyorum pisti kesince..)

Siz hızınızı düzgün olarak ayarladıktan ve glide slope u inişe kadar ortada tuttuktan sonra mükemmel bir iniş olması gerekir. Bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz sanırım ama neyi?
  • quote:

Glide Slope ortasında + bulunan aletmi?
    quote:

quote:

Soldakinde irtifa olması gerekenden yüksek sağdakinde ise tam ortada yani olması gereken seviyede..

• quote:

quote:

Sebebi çok basit. Çok fazla yakıt alıyorsun.

Sağol hocam..

yakıt hesaplamak için bir program var mı yada hesaplarken nelere dikkat etmek lazım bir formülü falan var mı?

Flight Simulator ile uçuş planı hazırladıktan sonra Navi Log tuşuna basarsanız size rotanızdaki bacakları, uçuş süresini, tahmini yakıt harcamasını verir.
    Fakat bu harcama tamamen tahmini ve genellikle tutmuyor. Örneğin taxi yaparken harcıyacağınız yakıtı, go around yapmak zorunda kalabileceğinizi vs de hesap ederek ekstradan yakıt koymak gerekir.
    Mesela ben FSX deafult 737-800 için verilen yakıtın aşağı yukarı iki katını alıyorum. (Tabi yolum çok uzunsa 2 katı değil de 1,5 katı falan olabiliyor)
    Zamanla siz de kullandığınız uçağın ne kadar yakıt yakacağını öğrenirsiniz. Nav Log daki değere göre kolayca tahminlerde bulunabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_master -- 19 Nisan 2009; 2:08:44 >

• Evet evet onu kullanıyorum ama adının ne olduğunu bilmiyordum.Evet onu ayarlamaya çalışıyorum.Tam hizaya geliyor meydan irtifası ama çalışalım biraz daha olacak..
    quote:

quote:

Glide Slope ortasında + bulunan aletmi?
    quote:

quote:

Soldakinde irtifa olması gerekenden yüksek sağdakinde ise tam ortada yani olması gereken seviyede..

• arkadaşlar merhaba

bu airport tv yi izleyenler vardır mutlaka
    orda hadi uçalım diye bi program var
    hangi fs kullanılıyor anlayamadım
    bide özel bir eklenti var sanırım
    aradım aradım bulamadım bi türlü anlayamadım
    bilen varmı acaba yada link verebilecek olan
    bendeki sümulasyon fsx
  • FS 2004
    quote:

Orjinalden alıntı: joseph1979

arkadaşlar merhaba

bendeki sümulasyon fsx
  • quote:

Orjinalden alıntı: joseph1979

arkadaşlar merhaba

bendeki sümulasyon fsx

Konuk pilota göre değişiyor..Bazısı fs 2004 kullanırken bazısı fsx kullanıyor..

Uçakları da ya Pmdg'nin boeing'i yada wilco'nun airbus'ı..Paralı uçaklar bunlar..
  • öncelikle yardımlarınız için sağolun maunal olarak mouse ile bende pisti ortalamakta biraz zorluk çekiyorum ama uçağı indiriyorum ama ıls ile inmeyi halen beceremedim acaba lesson bölümünde anlatıyomudur ve similatöre girdiğimizde fligt planer de:

direct gps
    high airways
    low airways
    vor to vor

diyor bunlarrın önemi ne ne anlama geliyor?
  • senin bu saydıkların rota çıkarırken kullanmak istediğin yöntem denebilir. 1. şık gps 2.si alçak ucuslarda 3. yüksek irtifa ucuslarında 4 de 2 vor arası olarak çıkartır.
    quote:

Orjinalden alıntı: o-z-a-n kaptan

öncelikle yardımlarınız için sağolun maunal olarak mouse ile bende pisti ortalamakta biraz zorluk çekiyorum ama uçağı indiriyorum ama ıls ile inmeyi halen beceremedim acaba lesson bölümünde anlatıyomudur ve similatöre girdiğimizde fligt planer de:

direct gps
    high airways
    low airways
    vor to vor

• quote:

Orjinalden alıntı: Or_By

senin bu saydıkların rota çıkarırken kullanmak istediğin yöntem denebilir. 1. şık gps 2.si alçak ucuslarda 3. yüksek irtifa ucuslarında 4 de 2 vor arası olarak çıkartır.
    quote:

öncelikle yardımlarınız için sağolun maunal olarak mouse ile bende pisti ortalamakta biraz zorluk çekiyorum ama uçağı indiriyorum ama ıls ile inmeyi halen beceremedim acaba lesson bölümünde anlatıyomudur ve similatöre girdiğimizde fligt planer de:

direct gps
    high airways
    low airways
    vor to vor

şağol arkadaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Sniper- -- 22 Nisan 2009; 15:42:06 >

• pardon sız bu resımdekı ucagı kullandıgınızı soylemıssınız,bu ucak hangı oyunda var 2004 de ve fsx bıldıgım kadarıyla yok,acaba bı paketmı cıkdı eger oyleyse nerden ulasabılırız bu tarz ucaklara?
    quote:

sağolun arkadaşlar misionlara başladım 5. göreve kadar geldim bir sorum daha olacak asığıdaki uçağı aldım

gaz verdim uçağın burnunu kaldırdı fakat uçak 70-80 m. kalkıyor sonra düşmeye başlıyor sebebi ne olabilir?

• quote:

Orjinalden alıntı: YAŞLI KURTTTT

pardon sız bu resımdekı ucagı kullandıgınızı soylemıssınız,bu ucak hangı oyunda var 2004 de ve fsx bıldıgım kadarıyla yok,acaba bı paketmı cıkdı eger oyleyse nerden ulasabılırız bu tarz ucaklara?
    quote:

sağolun arkadaşlar misionlara başladım 5. göreve kadar geldim bir sorum daha olacak asığıdaki uçağı aldım

gaz verdim uçağın burnunu kaldırdı fakat uçak 70-80 m. kalkıyor sonra düşmeye başlıyor sebebi ne olabilir?

sanıyorumki bu uçak konkort:D concorde sanırım yazışımda yanlışlık olabilir ancak googlede fsx concorde pack diye aratırsdanız sonuca ulaşırsınız diye düşünüyoruım.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.