Şimdi Ara

Fringe (2008 - 2013) [BİTTİ] (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.413
Cevap
55
Favori
390.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dexter'ın final bölümünden bu yana tüylerim diken diken izlediğim tek şey Fringe'ın bu bölümü oldu. Harikaydı

• Bölümün sonunda Peter'ı şöyle gülerken falan görsek güzel olur diye düşündüm. O derece dram ağırlıklı bir bölümdü.
  • Hayatım boyunca hiç bir dizide böylesine çarpıcı ve güzel bir bölüm izlememiştim.
    Senaryo manyak, oyuncular süper.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chakra -- 3 Nisan 2010; 11:11:04 >
  • Giriş çok değişik olmuş.. İlk hep öyle olacak zannettim.. Ama sonra tarihlere göre ayrıldığını anladım..

Bölüm çoğu sorunun cevabını verdi..

Bence Nina'nın gitme demesinin ısrarlarından biri William'ın orda olması olabilir.. Hiç belli olmaz

Nina'nın telefonu ayrı bi güzeldi zaten

William, Walter'ı alternatif evrene göndermeye çalışıyormuş.. Kendisi korkuyor ve ne olacağını bilmiyor.. Olacaklar için bir sorumlu arıyor.. Ve Walter dayanamayıp gidiyor.. Bu William'da bir şey var ama ney? Bir de şu asistanı da merak ettim.. Kesin ondan da bir şeyler çıkar..

• super bolumdu ara degmıs hayal kırıklıgına ugranmadık...
  • güzel bölümdü, o kadar uzun aradan sonra böyle güzel bir bölüm gerekiyordu zaten. Birde dizinin başlangıcının 80lere uyarlanmasını sevdim.
  • yav dayanamıyorum bi daha izlicem ayrıntıları kaçırmamak lazım
  • Süper bir bölüm oldu ara sonrası böyle bir bölümle dönülmesi gerçekten hoş oldu yanlız bu bölümden sonra sezon finalini beğenemeyebiliriz diye düşünüyorum

İzlediğim tüm diziler arasında en iyi bölümlerde birisiydi diyebilirim.

'Genç' Walter harika canlandırılmış hatta abartıp bu güne kadar gördüğüm en güzel örnekti diyebilirim makyajı&efekleri için.
  • Uzun bir aradan sonra gerçekten muhteşem döndü Fringe
  • Bölüm süperdi, şanına yakışır bir şekilde. Özellikle giriş kısmı 10 numara idi

Ama böyle tadı damağımda kaldı, biraz daha canlı olabilirdi bölüm sanki

• Dün gece izledim ve halen düşünüyorum. Acaba aynısı olmasa bile gerçekten başka bir evrende yaşayan birileri olabilir mi ? Allah bizlerden birer tane daha yaratmış olabilir mi ? Bazen hissettiğimiz sanki bazen başka bir yerde olmak veya yaşadığımızın anı daha önce yaşamış hissetmek bununla ilgili olabilir mi ? Fiziksel olarak olmasa da ruhen uykuda iken buna benzer başka evrenlere gidip gelmek mümkün mü ?

Ve eşimin aşırı tepkisi ise ayrı bir konuda. Walter'ın gerçekte oğlu olmayan çocuğu alıp geri vermemesi ne doğru ? Gerçek anne ve babayı evlatsız bırakmak ne kadar etik ? Evet belki çocuk o olmasa zaten ölecekti ama ölmedi ve geri götürmesi lazımdı.

• Müthiş bir bölümle geri döndü fringe.Açılış olayı bitirdi beni.80'lerin gözde teknolojileri yazıyordu açılışta bayıldım resmen..
    Bir hafta beklemek zor geliyor.

Bu arada sezon 1 ve 2 için dvd coverları tasarladım dileyen indirip kullanabilir
    burdan
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=38861639
  • Bu gece izlerim bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Süper bir bölüm oldu ara sonrası böyle bir bölümle dönülmesi gerçekten hoş oldu yanlız bu bölümden sonra sezon finalini beğenemeyebiliriz diye düşünüyorum

İzlediğim tüm diziler arasında en iyi bölümlerde birisiydi diyebilirim.

'Genç' Walter harika canlandırılmış hatta abartıp bu güne kadar gördüğüm en güzel örnekti diyebilirim makyajı&efekleri için.

Makyaj müthişti gerçekten. Sanki harbiden Walter'ın gençliği oynamış.

• Az önce izledim bölümü.
    Uzun aradan sonra eğer vasat bi bölümle dönselerdi çok tepki alırlardı. Resmen mükemmel bi dönüş yapmışlar. Süperdi.
    Bazı olayların nedenlerini açıklamaları süperdi.

Nina'nın eli, Gözcü'nün peter ve Walter'ı kurtarması, Gözcü'nün olaylara müdahil olması.
    Herkesten 1'den fazla var ama Gözcü'ler 1 tane galiba. Diğer taraftaki dengeyi bozdu, çocuğun ölmemesi gerekirken ölmesine sebep oldu. Bu tarafta ise çocuğu kurtardı ve dengeyi sağladı. Aynı gözcü. Demek ki gözcüler 1 tane.

Walter'ı nasıl o hale getirdiler yahu. 25'lik delikanlı gibi olmuş resmen. Mükemmel ötesiydi.
    Ayrıca bu dizilerin Cast sorumluları nasıl insanlar yahu.
    Peter'ın çocukluğunu bulmuş getirmişler resmen.
    Aynısı Lost'ta Kate için de olmuştu. Nasıl benziyorlar öyle.

Ayrıca.

Jenerik falan mükemmeldi. 1980'li yıllara uygun olarak değiştirilmesi, diğer evrende Geleceğe Dönüş'ün izlenmesi, diğer evrendeki yazıların falan o döneme uygun olarak yazılması. Çok güzel detaylardı. Sanki dizi 1985'ten beri yayınlanıyor gibiydi.

Walternate
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Gözcü, Peter için çok önemli mesajını verdi, bu beni çok meraklandırıyor, Peter neden çok önemli ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juna1986

Gözcü, Peter için çok önemli mesajını verdi, bu beni çok meraklandırıyor, Peter neden çok önemli ?

Walter dedi ya "o ilkti" diye. Diğer evrenden bu evrene gelen ilk kişi olduğundan demek ki.
  • Bölüm, bölüm olarak çok güzel ama şu alternatif zaman kavramında pek çok çıkmaz var.

Bi kere alternatif zaman var ise bu bir tane olmaz. Sonsuz sayıda olur. Hadi bir tane olacağını kabul etsek, nerdeyse tamamen aynı bir alternatif zamanın olma ihtimali sıfıra yakın. Burada bakıyoruz aynı insanlar var. Birbiri ile iki tarafta da aynı kişiler evli. Af buyurun Trilyonlarca sperm'den aynısı denk gelmiş ve aynı çocuk dünyaya gelmiş.

Halbuki kainattaki en ufak bir değişiklik tüm geleceği değiştirir. Bugün yataktan 10 sn. geç kalkmışsındır. Kapıda her zaman selam verdiğin amcaya selam vermemene sebep olmuştur bu. Bu yüzden o amca 3-5 sn. daha önce yola çıkmıştır. Halbuki 3-5 sn geç kalsa ona çarpacak kamyondan kurtulabilecektir. Kaza olduğundan oluşan sıkışıklık binlerce insanı etkilerken bu etki birden zincirleme etki sebebiyle tüm insanlığı ve dolayısıyla tüm kaderi değiştirme noktasına getirir. Mesela o kaza nedeniyle oluşan parçalardan biri lastiğinin inmesine sebep olan birinin virajı alamayarak birisinin ölümüne yol açmasına, o ölen insanın çocuğunun yetim kalmasına, üniversiteye gidecekken bir başka işe başlamasına, bu iş nedeniyle bambaşka bir arakadaş çevresinin oluşmasına vs. gibi herşeyi etkileyecek bir değişikliye yol açar.

• quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Orijinalden alıntı: juna1986

Gözcü, Peter için çok önemli mesajını verdi, bu beni çok meraklandırıyor, Peter neden çok önemli ?

Walter dedi ya "o ilkti" diye. Diğer evrenden bu evrene gelen ilk kişi olduğundan demek ki.

öbür peterin ölüp ikincisinin de ölümüne sebebiyet verdiği için önem arzediyor. eğer Peter ölseydi denge alt üst olacaktı.
    Bu yüzden sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Bölüm, bölüm olarak çok güzel ama şu alternatif zaman kavramında pek çok çıkmaz var.

Bi kere alternatif zaman var ise bu bir tane olmaz. Sonsuz sayıda olur. Hadi bir tane olacağını kabul etsek, nerdeyse tamamen aynı bir alternatif zamanın olma ihtimali sıfıra yakın. Burada bakıyoruz aynı insanlar var. Birbiri ile iki tarafta da aynı kişiler evli. Af buyurun Trilyonlarca sperm'den aynısı denk gelmiş ve aynı çocuk dünyaya gelmiş.

Halbuki kainattaki en ufak bir değişiklik tüm geleceği değiştirir. Bugün yataktan 10 sn. geç kalkmışsındır. Kapıda her zaman selam verdiğin amcaya selam vermemene sebep olmuştur bu. Bu yüzden o amca 3-5 sn. daha önce yola çıkmıştır. Halbuki 3-5 sn geç kalsa ona çarpacak kamyondan kurtulabilecektir. Kaza olduğundan oluşan sıkışıklık binlerce insanı etkilerken bu etki birden zincirleme etki sebebiyle tüm insanlığı ve dolayısıyla tüm kaderi değiştirme noktasına getirir. Mesela o kaza nedeniyle oluşan parçalardan biri lastiğinin inmesine sebep olan birinin virajı alamayarak birisinin ölümüne yol açmasına, o ölen insanın çocuğunun yetim kalmasına, üniversiteye gidecekken bir başka işe başlamasına, bu iş nedeniyle bambaşka bir arakadaş çevresinin oluşmasına vs. gibi herşeyi etkileyecek bir değişikliye yol açar.

Hocam doğru diyorsun ama bu kadar ince detaya girilirse bir senaryo oluşturmak imkansız hale gelir. Senaristlerde biliyor kelebek etkisi denen şeyin ne olduğunu ancak olaya bu kadar detaylı bakıldığında senaryo yaratmak imkansız hale gelecektir..

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.