Şimdi Ara

Fren balatası bosch yada trw??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kalotalar Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
64
Cevap
1
Favori
64.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba aracım vw caddy 1.6 tdi 2012 model, 3 ay sonra lastik değişimi sırasında arka fren balataları da değişmem lazım. Aracın filtrelerini hep bosch alırım yağını ise castrol edge 5w30 ll alıyorum. Fren balatalarında bosch mu daha iyi yoksa trw mi? Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 balata'da çin'de yapılıyor küçük yaşımda 5 sene fren balata dükkanında çalıştım dayımın yanında balataların üzerine prc veya china söküyorlar veya üzerine italy felan yapıştırıyorlar yumuşak balata çabuk biter veya sert balata çok dayanır ama diskini çizer demek yanlış olur sen frene nasıl basıyorsun hızlı gidip ani basıyorsan istediğin kadar yumuşak yada sert balata tak çabuk bitirirsin.Yumuşak balata frene bastığın zaman rahat yumuşak şekilde durur sert balata ani rahatsız edici şekilde durur tabi frene nasıl bastığın burada da geçerlidir.

Her balata da sorun olabilir biz yerli balatalarda çok sorun yaşadık uzak durmanı öneririm zaten balatadan azıcık anlıyorsan parmaklarınla üzerinden geç ve balataları bir birine sürt o zaman anlarsın eski orjinal almanya'da yapılan bosch olsa 1 dakika düşünmezdim sen orta ayar bir balata takmalısın delphi/ferodo gibi paran varsa orjinal ate almalısın.Balata işi şans işi birazda mesela x arabasına taktığımız balata sorun yaşatırken b arabasına aynı marka taktığımızda hiç sorun yaşanmayabiliyor.
    Sorundan kastım fren tutumu , ses yapışı , diski çizmesi gibi problemler olabiliyor başlarda ses yapması normal belirli bir kilometre sonra ses kesilmiyorsa tekrar balatalara bakılması gerekir ve diskler eğer çizilmiş ise kesinlikle değiştirin balatanın çöp olmasına sebep olur dikkat edin diskler torna yapılabilecek durumdaysa yaptırın eğer daha kötü durumdaysa ya değiştirin yada hiç paranızı harcamayın fren işi dikkat edilmesi gereken konudur.
    Şunu da belirtmek isterim.
    Ferbe - veka'dan kesinlikle uzak dur.
    Orjinal delphi bulamayabilirsiniz üzerine italy geçerler şu devirde orjinal balata bulmak genelevde namuslu eş bulmaya benzer bir çok servis trw takar ciddi para alır internetten balatanızı alın gidin frenci de taktırın.
    Ekstra olarak trw'de ve bosch'da sorun yaşadığımız oldu 500 km - 1 bin km sonra ses yapıyor diye gelen çok müşteri oldu garantili olduğu için farklı marka taktık daha da sorun yaşamadılar.Bu balatalar pahalı yumuşak ileride ses yapmaz demeyin garantisi yok.
    Saygılar.
  • TRW daha iyidir Bosch'a kıyasla.
  • Aracınız için orjinale balata üreten firma zaten TRW , diğer markayı almak saçmalık olur

• trw daha iyi ama bosch da kotu degil.
    2 si de alınabilir. hayırlı olsun.
  • Trw alın. Bosch balatalarda şikayetler var özellikle ses yapma konusunda.

• trw çok ses yapıyor frenlemesi iyi ses sorunundan hoşnut değilim. bosch biraz daha iyi sanki ses konusunda...
  • Bosch kullanıyorum zımba gibi balata
  • Valla ben TRW dedim iyi dedim yarıya gelmeden söktüm attım kale taktım neden çünkü çok ses yapıyorlardı. He sahtesi çokmuş banada denk gelmiş olabilir. Ama birkaç yerde hatta üstte yorumda bile gördüm ses yaptığı yazılıyor. Yerli kale yi de araştırmanızı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lokey -- 29 Ocak 2019; 21:43:53 >
  • Ben de Kale'yi tavsiye ederim, yumuşak, on numara balata.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gün önce 2012 fiestama kale marka taktırdım on numara. Fiyatıda iyi kendide iyi. Ses falanda yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iyice kafam karıştı 4 kişi trw, 3 kişi kale, 2 kişi bosch tavsiye etmiş şuana kadar.

• Sagiroda S kullanıcısına yanıt
    Bütçede sorun yok diyorsan ATE al ,TEXTAR Al
    Tabi bulabilirsen
    Orjinal VW TRW de ses sorunu yok, ancak OEM TRW de ses yapabiliyor

• Trend orijinal olacak ama

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta bosch arka balata setini sanayiden 60 liraya aldım. citroen, pejo, reno, wv markalarının bir çoğuna uyan balata modeli. inceden bir ses geliyor belki yağmurdan disklerde oluşan pastandır. rahatsız etmedi.
  • trw balatayı Ankara'da toptancısından aldım.
    Toplamda 3 yada 4 kere yüksek süratten düştükten sonra (üst üste değil farklı zamanlarda), normal frenlemede bile azıcık ısınınca korkunç ses çıkartmaya başladı.
    Bir sürü para verip, birde toptancının raflarında çalışanla birlikte arayıp bulduğum balatayı 500 km kullandıktan sonra söküp attım.
    servis (yan komşumuz olur) Birebir orjinal lancia balata 340 tl dedi. bosch marka 180 tl dedi. gittim kale marka aldım 80 liraya.
    hafif ıslık sesi yapıyor. yapsın. balata yanmış, bitmiş umrumda değil. deli gibi basıyorum frene, iyide tutuyor, kolay şişmiyor, koku yapıyor biraz ısınınca falan.
    Forumda herkes herşeyi iyi bilir. arabasını nazik, sakin kullanan adama bisiklet freni taksanızda birşey anlamaz. 170 - 180 gibi hızlardan ani düşüşlerdeki performansı ve sonrasındaki çalışması, balatanın ne mal olduğunu gösterir.
  • bütçenizi aşmaz ise öncelik ate, ferodo, sonra trw ve diğerleri
  • zkurt86 kullanıcısına yanıt
    Uygulamalarda ve internette baktım 160 tl den aşağı fiyat yok sen nasıl 60a hallettin ki?

• Bosch ithal markalar arasında en dandik balatalardan birisidir, eski arabamda sayısız kez kaza atlatmışlığım var.
    Brembo tavsiye ederim.

• Sagiroda S kullanıcısına yanıt
    Bunların çeşitleri mi var anlamadım. 60 tl deyince ver o zaman dedim. bosch silecekler 2 tip biri pahalı.
    Diğer ihtimal sahte sattılar.
  • Orijinali olursa kesinlikle TRW.

Adamlar hakikaten iyi mal yapıyor.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.