Şimdi Ara

FreeSync Monitörler 2015 Q1'de Geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD Monitörlerdeki scaler donanımını üreten firmalarla anlaşmış.

İlk nesil FreeSync monitörler DisplayPort 1.2a kullanacak.
    FHD ve QHD'de 144hz, 4K'da 60hz demek bu da.

http://techreport.com/news/27071/monitor-scaler-makers-commit-to-freesync-hardware

• Bu dp nin 1.3 olan yeni versiyonun da 4K ve 5K da 120hz desteginden bahsetmiyordu sanirim dp1.4 de 120hz destegi eklerler.Umarim HDMI v2 den sonra cikacak olan yeni versiyonda 4K ve 5K icin 120hz destegi ekler.
  • killnOd kullanıcısına yanıt
    Daha yeni paylaştım DisplayPort 1.3 haberini

4K @ 120hz destekliyor 1.3

http://forum.donanimhaber.com/m_97338582/f_//tm.htm#97338582
  • DHArcadia kullanıcısına yanıt
    O haberi baska sitelerdede okumustum gerek Turkce gerek ingilizce olarak , hatta wikiyede baktim ama hicbirinde 4k ve 5k da 120hz destekledigine dair bir yazi goremedim.Benmi eksik okudum acaba?
    FreeSync uyumlu monitörleri üretecek firmalar belli mi peki? Samsung'un başı çekmesini bekliyorum açıkçası.
  • killnOd kullanıcısına yanıt
    http://techreport.com/news/27054/displayport-1-3-supports-5k-displays-4k-at-120hz

Sunduğu bant genişliğinden de hesaplamak mümkün.
  • Philips, samsung ve acer olabilir diye düşünüyorum. Bu üç firma da Amd'nin kullandıgı 3D destegi için mönitör üretmişlerdi. Su an Philips kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

FreeSync uyumlu monitörleri üretecek firmalar belli mi peki? Samsung'un başı çekmesini bekliyorum açıkçası.

FreeSync tüm VESA üyelerinin lisanssız kullanabileceği DisplayPort 1.2a+ standardına dayandığı için tüm markalar kullanabilir.

Üye listesihttp://www.vesa.org/about-vesa/member-companies/

Monitör üreticilerinden dikkatimi çeken Apple, Asus, Benq, Dell, EIZO, HP, LG, NEC, Samsung var. Yani hemen hemen herkes.

Pratikte high-end monitörler üretenlerden bekliyorum ancak Asus Nvidia G-Sync'li monitörler yaptığından tercih etmeyebilir. Bu durumda Benq ve Samsung ilk adaylar derim.

• Freesync Displayport 1.3 olan butun monitörlerde olucak bildiğim kadarıyla amd den ziyade displayportun sağladığı bir özellik amd vermiyor kendisi.Tabiki ne kadar iyi çalışıyor görmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osedon

Philips, samsung ve acer olabilir diye düşünüyorum. Bu üç firma da Amd'nin kullandıgı 3D destegi için mönitör üretmişlerdi. Su an Philips kullanıyorum

Fiyat anlaminda durumlar ne olacak? Acaba gsync gibi 1000 dolarmi olacak yoksa cüzzi miktarmi ? Birde bunlarin oyunlara olan etkisi daha birsey belli degil ama ya 2side fos çıkarsa diyeceğim ama elbet bi getirisi olur gibi.. bekleyip göreceğiz açıkçası dh bunu anlatabilmek için nasil bir video hazirliyacak buda bir soru..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtx295

quote:

Orijinalden alıntı: osedon

Philips, samsung ve acer olabilir diye düşünüyorum. Bu üç firma da Amd'nin kullandıgı 3D destegi için mönitör üretmişlerdi. Su an Philips kullanıyorum

Fiyat anlaminda durumlar ne olacak? Acaba gsync gibi 1000 dolarmi olacak yoksa cüzzi miktarmi ? Birde bunlarin oyunlara olan etkisi daha birsey belli degil ama ya 2side fos çıkarsa diyeceğim ama elbet bi getirisi olur gibi.. bekleyip göreceğiz açıkçası dh bunu anlatabilmek için nasil bir video hazirliyacak buda bir soru..

İşin içinde Amd varsa, sanırım gsync olayından biraz daha cüzi bir fiyat ile etiketleneblir diye düşünüyorum. F/P olayını yerle bir etmek istemez sanırım amd. Ama bakıp göreceğiz...

Kotu haber suki AOC yok ne yazikki.Ama sanirim hangi marka olursa olsun DP 1.3 portu olan butun monitorlerde calisacak diye biliyorum.Ama benim monitor hem AOC hem de DP portu olmadigi icin bende bu ozellik calismayacak.
  • VESA üyesi olmasa da DisplayPort'u lisanslayarak kullanan diğer monitör üreticileri de DP 1.2a veya üstü (DP 1.3 vb) arabirim destekleyebilir.

Fiyatlar konusunda şimdiden bir şey söylemek güç ama FreeSync'in öncelikle high-end modellerde geleceğini tahmin ediyorum bu da yine pahalı monitörler demek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.