DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
FREELANDER TD4 HSE 2006 NASILDIR?--ALINDI
54
Cevap
1
Favori
25.762
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      769 Mesaj
      17 Şubat 2010 13:13:03 Konu Sahibi
      Arkadaşlar, mevcut araçlarımdan birini sattım bugün itibariyle (2000 Corsa GLS 121 bin km, 10.500TL'ye verdim.)
      Amacım 4X4 bir araç almak. Ne zamandır planlıyordum ve heves ediyordum. Bir arkadaşımın çok iyi baktığına emin olduğum 2006 model Freelander'ına talip oldum. Araç 110 bin km'de ve bu zaman kadar tüm bakımlarını Kosifler ve Borusan'da yaptırdığını, aracına çok iyi baktığını biliyorum. Hatta bir hafta önce fren balatasına kadar tüm bakımlarını da yaptırmıştı aracın. Üstelik piyasaya göre çok da uygun bir fiyata alabileceğim. Kazası belası olmayan bir araç.
      Bu araç hakkında bilgisi ve deneyimi olan var mı acaba? Önerileri olan, alınca baktırmam gerekn bir yer var mıdır?
      Görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noplaceforchance -- 21 Şubat 2010; 17:29:26 >

|
      |

• Yarbay
      10988 Mesaj
      17 Şubat 2010 13:46:49
      imkanın varsa durma derim....türkiyenin delik deşik yolkarına...ön takım dağıtan amortisör patlakan kondisyonuna uzun yolda 7.5 şehir içi 10-11lt arası hareket edebileceğin bir araç... dağ keçisi...

|
      |

• Yarbay
      7755 Mesaj
      17 Şubat 2010 14:02:08
      Teyzeme 2004 model Freelander TD4 almıştık. Araba 1 ay bende durmuştu, epey kullandım, Ankara-Antalya yolculuğu yaptım :

(+) yönleri :
      - Arazi özellikleri iyi, piyasada arazi aracı diye gezen bir çok 4x4 SUV'da olmayan arazi vitesi falan var.
      - Aracın ağırlığı, tiptronik olması, 4x4 olması da göz önüne alınınca yakıt tüketimi iyi.
      - Performans da aynı şekilse ağırlık, tiptronik , 4x4 faktörleri göz önüne alınınca iyi.
      - İç mekan çok ferah
      - Donanım zengin (HSE de en full'u zaten, deri-ısıtmalı koltuk, vs.)

(-) yönleri
      - İşçilik - malzeme kalitesi kötü. Ön konsol dahil hep sert plastikten ve çukurlarda gıcırtı, çıtırtı yapıyor. İşçilik olarak Audi - BMW gibi SUV'lara yaklaşamaz bile.
      - Oldukça gürültülü bir araç. Yolda radyonun sesini duyabilmek için baya ses açmak gerekiyor.

Bir de bu araçta binek arabalar gibi yol tutuş beklememek gerekiyor. Yerden yüksek olması nedeniyle özellikle uzun yolda virajlada dikkatli olmak gerekiyor. Hızlı girilen virajlarda adrenalin yükselmesine neden oluyor .
      |
      |
    • Yüzbaşı
      272 Mesaj
      17 Şubat 2010 14:11:30
      bizde 2004 1.8 benzinli modeli var..dizele oranla sureklı 4 çeker olmasından dolayı biraz fazla tuketimi var..iç tarafta malzeme kalitesi vasat..hafif arazide çok başarılı..yol sesi biraz fazla ama sonuçta bu bir arazi aracı..alırsan açıkcası türkiye yollarında başını ağrıtmaz..
      |
      |

• Firma Yetkilisi
      8076 Mesaj
      17 Şubat 2010 14:47:00
      servisi ve parçaları dehşet pahalı haberiniz olsun
      |
      |

fiyatlar ve iletişim için http://www.fahrikuyumculuk.com email:ferhatde@hotmail.com 0535 619 77 30
    • Yüzbaşı
      769 Mesaj
      17 Şubat 2010 15:25:12 Konu Sahibi
      servis ve parçaları pahalı olduğunu biliyorum.
      Tanıdık ustalarla altından kalkabilir miyim diye düşünüyorum.
      |
      |

• Firma Yetkilisi
      8076 Mesaj
      17 Şubat 2010 15:32:24
      benim bi arkadaş aldı 90bin km de olması lazım emin değilim bakıma götürdü cam motoru bozukmuş 1500 tl istemişler genel bakım şu bu derken 6000 liraya varan bir masraf çıktı direk sattı hiç dokunmadan 20-25 bin tl (modelinden emin değilim hse olamya bilir freelander di) uygun gibi göründü ama ağır bakımı yapılmış masrafsız olmalı yoksa kumar gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 17 Şubat 2010; 15:33:19 >
      |
      |

fiyatlar ve iletişim için http://www.fahrikuyumculuk.com email:ferhatde@hotmail.com 0535 619 77 30
    • Yüzbaşı
      769 Mesaj
      17 Şubat 2010 15:35:24 Konu Sahibi
      Aynen öyle, tüm bakımı daha yeni yapıldı aracın, biliyorum.
      |
      |

• Firma Yetkilisi
      8076 Mesaj
      17 Şubat 2010 16:19:34
      madem eminsen al , 4*4 herzaman keyif verir ara sıra da arazi yaparsın tadından yenmez
      |
      |

• Yüzbaşı
      769 Mesaj
      17 Şubat 2010 16:41:22 Konu Sahibi
      sağol dostum görüşlerin ve yardımın için
      |
      |

• Yarbay
      2291 Mesaj
      17 Şubat 2010 17:38:02
      quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Teyzeme 2004 model Freelander TD4 almıştık. Araba 1 ay bende durmuştu, epey kullandım, Ankara-Antalya yolculuğu yaptım :

- Arazi özellikleri iyi, piyasada arazi aracı diye gezen bir çok 4x4 SUV'da olmayan arazi vitesi falan var....

Freelander'da arazi vitesi yok.
      |
      |

• Yarbay
      2291 Mesaj
      17 Şubat 2010 17:41:15
      quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

benim bi arkadaş aldı 90bin km de olması lazım emin değilim bakıma götürdü cam motoru bozukmuş 1500 tl istemişler genel bakım şu bu derken 6000 liraya varan bir masraf çıktı direk sattı hiç dokunmadan 20-25 bin tl (modelinden emin değilim hse olamya bilir freelander di) uygun gibi göründü ama ağır bakımı yapılmış masrafsız olmalı yoksa kumar gibi

Cam motorundan kasıt kapı içindeki cam otomatiğinin motorlu mekanizması ise benimde arıza yapmıştı ve 170,00 TL'ye yenisi ile değiştirmiştim.
      |
      |

• Firma Yetkilisi
      8076 Mesaj
      17 Şubat 2010 18:13:21
      sağ sol cam motoru mekanizması + yetkili servis orjinal parça böyle bir fiyat çıkardılar daha da özel serviste ne olur şumu bunu diye incelenmedi satıldı sahibi tarafından
      |
      |

• Yarbay
      8134 Mesaj
      17 Şubat 2010 20:16:19
      Kuzenim de vardı konfor olarak çok iyi bir araç donanım olarakta gayet iyi dijital klima dışında herşey var.

Arazi kabiliyeti yüksek zaten arazi için yaratılmış bir araç.

Performans olarak iyi kasayı kaldırmama gibi bir problem yaşanmıyor. Otomatik vitesi sarsıntısız gayet güzel çalışıyor.

İç mekan kalitesi kullanılan plastikler çok iyi değil sert plastik kullanılmış ve o araca göre çok sıradan bir iç mekanı var.

Servis fiyatları yüksektir ama özel serviste yaptırmanızı tavsiye ederim daha uygun olcaktır.

Almanızı tavsiye ederim o sınıfın en iyisi denilebilir.
      |
      |

• Yarbay
      7755 Mesaj
      18 Şubat 2010 10:32:17
      quote:

Orijinalden alıntı: Jackal78

Alıntıları Göster

Freelander'da arazi vitesi yok.

İsmi arazi vitesi olmayabilir (zaten yazarken de tereddütlü yazdım) ama arazi şartlarında kullanılması için vitesin hemen yanında bir düğmesi var. Resimde göstereyim (kırmızı içine aldım) :

Not : Sanırım resim yüklemede sorun oldu, şu ilandaki 5. resimde vitesin hemen gerisinde sarı düğme görünüyor :

http://www.sahibinden.com/2005_freelander_2_0_hse_triptronic-56WQQaXQQ21555973WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto#mega5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisozyurt -- 18 Şubat 2010; 10:34:33 >
      |
      |
    • Yarbay
      2291 Mesaj
      18 Şubat 2010 15:03:45
      quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

İsmi arazi vitesi olmayabilir (zaten yazarken de tereddütlü yazdım) ama arazi şartlarında kullanılması için vitesin hemen yanında bir düğmesi var. Resimde göstereyim (kırmızı içine aldım) :

Not : Sanırım resim yüklemede sorun oldu, şu ilandaki 5. resimde vitesin hemen gerisinde sarı düğme görünüyor :

http://www.sahibinden.com/2005_freelander_2_0_hse_triptronic-56WQQaXQQ21555973WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto#mega5

Eğim iniş kontrol sistemi. Ayakla frene gerek kalmadan yüksek eğimli yerlerden güvenli iniş yapmanızı sağlar. Çekiş sistemi ile alakası yoktur.
      |
      |

• Yüzbaşı
      769 Mesaj
      18 Şubat 2010 18:14:04 Konu Sahibi
      Evet, arazivitesi yok aracın. O düğme arkadaşın da dediği gibi eğim iniş kontrolüdür. O üğmeye basıp aracı rampa aşağıya saldığınız zaman gaza frene dokunmaya gerek klmadan kendi kendine yavaş yavaş iniyor araba.
      |
      |

• Yarbay
      3380 Mesaj
      18 Şubat 2010 22:14:22
      Bu araç bir SUV ..
      |
      |

• Binbaşı
      1925 Mesaj
      18 Şubat 2010 23:37:51
      Güzel araç fakat 45bine daha iyi alternatifler düşünmüyormusunuz? birde yakıtı şehiriçi 10-11LT ise biraz fazla değilmi.Gerçi araç SUV ve 2.0 olduğu için fazla yakıyor olmalı.
      |
      |

sakla samanı gelcek zamanı...
    • Teğmen
      155 Mesaj
      19 Şubat 2010 11:02:17
      selamlar
      eğer gercekten de arazide kullanacaksanız kesinlikle hayır ama hafta sonları veya gezi, hafif karlı yollarda kullanacaksanız olabilir ama bazı kronik probleri olduğunu söylüyorlar.kullanım amacınız ne yönde olacak eğer arazide işim olmaz diyosanız bence olabilir ...araç sürekli dört çeker değil de asimetrik awd dir.gücü gerektiğinde ön arka aksa %50-50 aktarım yapar durum düzelince tekrar ağırlıklı olarak ön çekişe döner.
      saygılar...
      |
      |

Reklamlar
SEO
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR6
0,391
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.