Şimdi Ara

FREELANDER TD4 HSE 2006 NASILDIR?--ALINDI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
56
Cevap
1
Favori
31.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. Param II ye yetmiyor. Freelander 2006 HSE önerirmisiniz ? Yoksa artık çok mu eskidi.
    Not : 2007 den beri Corsa 1.2 kullanıyorum ( eski kasa )
    Teşekkür ederim.
  • Corsa ile kıyaslanabilecek bir araç değildir Freelander.
    Uygun kilometrede bir td4 bulursanız, büyük keyif alırsınız bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

Corsa ile kıyaslanabilecek bir araç değildir Freelander.
    Uygun kilometrede bir td4 bulursanız, büyük keyif alırsınız bence.

Aracınızı güle güle kullanın..
    Ben ve benim gibi, bu araca meraklı arkadaşlar için tekrardan, 4 yıllık tecrübelerinizi aktarabilir misiniz?
  • Yılın Üyesi kullanıcısına yanıt
    Aslında deneyimlerimi defalarca yazdım. Aratınca bulabilirsiniz ama bir kez daha üstünden geçeyim.
    Benim aldığım araç çok iyi bakımlı ve çok iyi kullanılmıştı. 110 bin km'de aldım, 190 binde sattım.
    Bu süre içerisinde rutin bakımları (10 bin km'de bir) dışında pek bir masraf çıkarmadı. Fren disk ve balatalarını servis dışında internetten alıp değiştirdim. Oldukça ucuza geldi.
    İki kez sunroof bozuldu, bir kez arka camlar bozuldu ama bunları da sanayide camcıda çok ucuza hallettim.
    Aracın sürüş konumu, şanzımanı, kar ve buzda kullanılışı çok zevkli.
    Ama artık içi demode olduğu, sadece iki hava yastığı olduğu, gücü artık zayıf kaldığı ve görece fazla yaktığı için değiştirdim.
    Açıkçası biraz da "Kmsi yükseldi, bir sıkıntı çıkarırsa elimde patlar mı acaba" diye korktuğumdan sattım. Yoksa en ufak bir sorunu yoktu.
    En önemli sebeplerinden birisi de daha güçlü bir araç istememdi.
    Sonuçta temizini bulursanız, 40 bin TL civarı HSE donanımlı bir Freelander kadar bu fiyata bu sürüş keyfini size sunacak 4X4 araç yok piyasada.
    Ama temizini bulursanız!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noplaceforchance -- 6 Kasım 2014; 15:34:29 >
  • Ha bir de unutmadan radyatör sızdırıyordu, değiştirdim (sanırım 300 Tl'ydi yenisi). Bir de kalorifer peteği çatladı ve sızdırdı. O da 500 TL tuttu. Ama yolda bırakacak hiçbir sıkıntı yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

Aslında deneyimlerimi defalarca yazdım. Aratınca bulabilirsiniz ama bir kez daha üstünden geçeyim.
    Benim aldığım araç çok iyi bakımlı ve çok iyi kullanılmıştı. 110 bin km'de aldım, 190 binde sattım.
    Bu süre içerisinde rutin bakımları (10 bin km'de bir) dışında pek bir masraf çıkarmadı. Fren disk ve balatalarını servis dışında internetten alıp değiştirdim. Oldukça ucuza geldi.
    İki kez sunroof bozuldu, bir kez arka camlar bozuldu ama bunları da sanayide camcıda çok ucuza hallettim.
    Aracın sürüş konumu, şanzımanı, kar ve buzda kullanılışı çok zevkli.
    Ama artık içi demode olduğu, sadece iki hava yastığı olduğu, gücü artık zayıf kaldığı ve görece fazla yaktığı için değiştirdim.
    Açıkçası biraz da "Kmsi yükseldi, bir sıkıntı çıkarırsa elimde patlar mı acaba" diye korktuğumdan sattım. Yoksa en ufak bir sorunu yoktu.
    En önemli sebeplerinden birisi de daha güçlü bir araç istememdi.
    Sonuçta temizini bulursanız, 40 bin TL civarı HSE donanımlı bir Freelander kadar bu fiyata bu sürüş keyfini size sunacak 4X4 araç yok piyasada.
    Ama temizini bulursanız!

Teşekkürler..
  • güzel araç.
  • Acil yardım orjinal km de 60 bin de 2006 model freelander 2.0 td4 hse buldum arac acayip temiz ilk gunku gibi borusan bakimli sizce bu araca 60.000 tl vermeğe değer mi yoksa 2011 model chevrolet captiva mi bakilir kafam cok karisik.. :s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu aracı hiç kullanmadım ama bir ara bende niyetlenmistim bakım masrafları ikinci el fiyatlarına oranla cok pahalı demişlerdi yani örneğin 20bine aldığınız aracı 900liraya bakıma sokmak gibi asli var mi bunun bakım maliyetleri nasıl?
    Ayrıca hayırlı olsun güle güle kullanın.

• Hmarslanli H kullanıcısına yanıt
    60 bin mi?
    Bence fiyat çok yüksek. Tamam araç güzel, bakımlı olursa rahat 500 bin km gider ama artık içi demode, motor gücü zayıf, güvenlik önlemleri eski teknoloji vs...
    O fiyata temiz ve düşük kilometreli Captiva alabilecekseniz (Gerçi kullanım amaçları itibarı ile farklı araçlardır) ben Captivayı öneririm. Daha şehirli, daha pratik,
    içi daha modern, motoru daha güçlü bir araçtır. Ama Freelander'ın gittiği yere gidemez, o ayrı.
  • Freelander çok keyiflidir ama sorun çıkarma olasılığı çok yüksektir

• Ben kullanıyorum 1 yıldır ve 80bin bakımını 15 gün önce yetkili serviste 470 TL'ye yaptırdım. 1 yıldır da hiçbir ciddi sorun yaşamadım.

Ayrıca araç çok keyifli bir araç ve bu sınıfta en düşük yakıt tüketimine sahip..

Temizini bulabilene td4 hse'yi tavsiye ederim kısacası. . Tek şikayetimiz ön koltuk yükseklik seviyesinin ayarlanamaması..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reason -- 14 Aralık 2014; 2:07:53 >
  • noplaceforchance N kullanıcısına yanıt
    Biraz araştırdım evet captiva daha yeni bir araç iç donaniminda ise sadece multimedya özellikleri daha iyi gibi geldi bana ikisi de 2.0 disel motora sahip olmasina rağmen captiva motorunun beygir gücü ve ürettigi tork freelandera göre daha fazla tabi buna bağli olarak da sehir ici ve sehir disi da yakit tuketimi degerlerini daha yuksek. Bugün tekrar araca baktim gerçekten 60 bin km de full hse bu arac icin tam 60100 tl için el sıkıştım ve kaporasinı verdim Salı günü borusan otoda da herhangi bir problem çikmazsa araci okeylemeyi düşünüyorum. Bi de freelander bana daha havali bi aracmis gibi geldi. Ayrica şuna da dikkat ettim piyasasi olan bi araç bir de 1 aydir ilanlari takip ediyorum 150 araçtan sadece 75 inin kalmasina şaşirdim. Bir ay gibi kisa bi zamanda 75 tane ikinci eli gözümün önünde eridi.. Bir de bu chevrolet Türkiyeden çekildi diye duydum servis yedek parçada sıkıntı yaşanabilir demişti bir servisçi arkadaşım. Kullanan arkadaşlardan da bi yorum alırsam sevinirim. Çok teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevgili dostum ben aslında yukarıda yorumumu yaptım. Ben 2010'da aldım ve 4 sene severek kullandım bu aracı. İyi de kilometre yaptım.
    Bu sene başında da, hiçbir sorunu yokken ve tıkır tıkır giderken artık demode ve güçsüz olduğunu düşündüğüm için sattım.
    Alacağın araç düşük kilometreli. Niyetliysen korkma. Motoru BMW malı ve taş gibi. Ben kayak merakım yüzünden almıştım ve çıkmadığım kayak merkezi kalmadı.
    Kar lastikleriyle çok eğlenceli kilometreler geçirdim araçla. Kar, buz gördükçe sanki aracın keyfi yerine geliyordu.
    Sen de gerçekten 4X4 özelliklere ihtiyaç duyacaksan almaktan korkma. Ama şehir içinde kullanacaksan bir kez daha düşün derim. Elbette yaşı nedeni ile
    ufak tefek sıkıntılar olacaktır ama ben 200bin km'ye yaklaşan aracımda bir sıkıntı yaşamadım. Saat gibi de çalışıyordu verdiğimde.
    Parça sıkıntısı yaşamazsın. İnternetten herşey alınıyor artık. Servise para bayılmak zorunda da değilsin. Örneğin disk-balata değişecekse alırsın internetten,
    taktırıverirsin bir serviste. Bunlar kolay artık günümüzde. Benim ebay'den aksesuar ısmarladığım oldu örneğin.
    Niyetliysen, düşük kilometreli ve bakımlıysa korkma bence. Ama artık demode ve günümüzdeki araçlara göre güçsüz olduğunu yinelerim. Yoksa taş gibi arabadır
    benim gözümde.
    Son notum: Ben bu yaştaki arabaya o parayı verirken iki kez düşünürdüm.
  • Hmarslanli H kullanıcısına yanıt
    60bin çok yüksek.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.