Şimdi Ara

Fransa ve Yunanistan'i olası çatışmada alt edebilirmiyiz? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
284
Cevap
0
Favori
13.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nası cevap yok İngilizler Türklerle savaşmak istiyor İstanbul'u bırakmak istemiyor

Fakat sömürgeleri asker vermiyor,asker sayıları az korkuyorlar savaşmaktan,İngiliz hükümeti düşüyor

Yukarıda tonla İngiliz belgesi var cevap yok demişsin cahil selefi seni Fransa ve Yunanistan'i olası çatışmada alt edebilirmiyiz? 

Bak Türk ordusu İzmir'e girdikten sonra İstanbul'a yürürse diye adamlar ne yapacağını şaşırmış

Linkte İstanbul-Londra yazışmaları var

Fransa ve Yunanistan'i olası çatışmada alt edebilirmiyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uhtred Ragnarson -- 2 Eylül 2020; 16:37:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yazar-çizer

Biz Kıbrıs'a çıkarma yapmamış mıydık? O zamanlar Amerika ve Rusya yok muydu?

Alıntıları Göster

Sovyetler o zaman Türkiye'yi destekliyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Herattaa

Sovyetler o zaman Türkiye'yi destekliyordu.

Alıntıları Göster

Doğrudur

• Doğru hocam 2. Dünya Savaşı'nda Almanlar 2 günde sildi Fransayı. O zaman da dünyanın en büyük motorlu araç üreten ülkelerinden biriydi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuhan Apatay

Türkiye’nin önde olduğu tek konu telef edilebilecek asker fazlalığıdır. Cennet vaat et çoğu mermi önüne atlar düşünmeden. Ki 1920li yıllarda savaşmadığımızdan o boş ordu da bir işe yaramaz.

Öyle kimsenin savaş çıkaracak cesaretinin olduğunu sanmıyorum bizim taraftan.

İşte ben bu komik kafalar yüzünden bu bölüme pek uğramıyorum.

• 1878'de isteseler istanbula girerler halkın önünde padişahı keserlerdi. Yeşiköy önünde durdular ve felaket bir barış anlaşması imzalattılar. 1912'de bulgar ordusu istanbula giriyordu rusya dur dedi.

1838'den beri yarı sömürgesin zaten. 1881'de borçları ödeyemeyip battım demişin adamlar gelip ülkende vergi dairesi kurmuş gelirine çökmüşler. 1954'e kadar o borçlar ödendi.

1897'de güçlü olsan masada vermezdin zaten. Kıbrıs, mısır gibi yerleri savaşmadan verdiler.

Tarihi senden iyi bildiğim kesin. 500 sene 1000 sene öncesiyle o işler yürümüyor. Farsların ihaneti falan diyerek ayrı saçmalamışın. Adamlarla 1600'lerin sonundan itibaren savaşın yok. Ayrıca iranı 1900'lere kadar yöneten türk hanedanıdır. Adamlar sana bağlı veya sen onlardan üst falan değilsin. Yıldırım bayezitte böyle atıp tutardı timur geldi filleriyle osmanlıyı dümdüz etti.

Hele hele kendi valisiyle savaşıp kaybeden osmanlı güçlü olsa mısır valisinin ordusu kütahyaya gelince ruslardan yardım istemezdi.

Gelmişin chp falan diyorsun. Yok ihanetlerle vermişiz falan alacak güç vardı da almadılar. Öyle o işler istanbul işgal edilmişken ingilizlerin emri altında padişah gibi kahve höpürdetmeye benzemez. Milli mücadele yapılırken osmanlı padişahı anadoluda isyanlar çıkartıyordu. Ben olsam ülkeden kovmakla kalmazdım. Rusların kendi hanedanına yaptığı gibi kurşuna dizdirirdim.

Milli siyaseti de görüyoruz. Herşey trumpın iki lafına bakıyor. Mektuplarında yerin dibine sokuyor cevap yok. 18 senede 50 tane olay sayarım.

Biz bize falan değiliz. Bana yük olma ne yaparsan yap. Para mara herhangi birşey istemeyin. Seçim zamanı terörist, zillet dediğiniz adamlardanım. Bana sövüp sonra birlik, mücadele falan diyemezsin. Batı matı sizin sorununuz bende oturur izlerim. Bana ne? Senin sorunun.

• Macron kadar ezik bir lider yok şu dünyada, avrupa liderlerinden yüz bulamayınca, ortadoğuyu turluyodu enson :) İşin garibi bae nasıl dahil oldu oda ayrı bi komedi :D

Yunanistan bu kadar gazı sadece fransadan alıyorsa yolu yol değil

Zavallı yunanlar kıbrısta olduğu gibi, bir gecede yanlız kalabilir xd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Romanoviç -- 2 Eylül 2020; 17:12:47 >
  • Yav beyler siz kafayı mı yediniz ? Korkuyor musunuz? Yunanistan yenermiş de Allahım çaldırmamak elde değil yav bunu deliye söylesen Güler be neyine yeniyor Yunanistan Türkiye’yi ? Yav mermi atmadan yerle bir olurlar ezer geçer Türkiye Fransa nın da böyle bir gücü yok ordusu yok bir defa anakara burası Türk ordusunun antrenmanlı ve eğitimli olmasını savaşın Türk milleti için ayrı bir motivasyon olmasını en yetenekli pilotların TSK da olmasını İHA sihaların modern kuvvetleri yerle bir etme yeteneğini saymıyorum bile
    Eeee adam gelecek karası yok Hakkı hukuku yok bütün kıyılarımızı zapt edecek yav yeminle bunu da yapamaz bunlar hadi verdik desek halk ile bile başa çokamazlar
    Savaş felan çıkmaz bunun bir nedeni var Türk ordusunun ezici üstünlüğünü biliyorlar

• Neden olmasın? Bence herkes 4-3 daha sonra öçöçöç sis bombası ve flashlarla bence roundları kazanabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Benim kaybedecek birşeyim yok.

Niye savaşayım. Kendimi tehlikeye atmam için kaybetmekten korktuğum şeyler olmalı.

Isteyen savaşabilir. Ben çekirdeğim ile izlerim

Tsk'dan görevliler gelir seni zorla silah altına alır eğer seferberlik durumu oluşursa. Seferberlik görev emrin bulunuyor mu bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

1878'de isteseler istanbula girerler halkın önünde padişahı keserlerdi. Yeşiköy önünde durdular ve felaket bir barış anlaşması imzalattılar. 1912'de bulgar ordusu istanbula giriyordu rusya dur dedi.

1838'den beri yarı sömürgesin zaten. 1881'de borçları ödeyemeyip battım demişin adamlar gelip ülkende vergi dairesi kurmuş gelirine çökmüşler. 1954'e kadar o borçlar ödendi.

1897'de güçlü olsan masada vermezdin zaten. Kıbrıs, mısır gibi yerleri savaşmadan verdiler.

Tarihi senden iyi bildiğim kesin. 500 sene 1000 sene öncesiyle o işler yürümüyor. Farsların ihaneti falan diyerek ayrı saçmalamışın. Adamlarla 1600'lerin sonundan itibaren savaşın yok. Ayrıca iranı 1900'lere kadar yöneten türk hanedanıdır. Adamlar sana bağlı veya sen onlardan üst falan değilsin. Yıldırım bayezitte böyle atıp tutardı timur geldi filleriyle osmanlıyı dümdüz etti.

Hele hele kendi valisiyle savaşıp kaybeden osmanlı güçlü olsa mısır valisinin ordusu kütahyaya gelince ruslardan yardım istemezdi.

Gelmişin chp falan diyorsun. Yok ihanetlerle vermişiz falan alacak güç vardı da almadılar. Öyle o işler istanbul işgal edilmişken ingilizlerin emri altında padişah gibi kahve höpürdetmeye benzemez. Milli mücadele yapılırken osmanlı padişahı anadoluda isyanlar çıkartıyordu. Ben olsam ülkeden kovmakla kalmazdım. Rusların kendi hanedanına yaptığı gibi kurşuna dizdirirdim.

Milli siyaseti de görüyoruz. Herşey trumpın iki lafına bakıyor. Mektuplarında yerin dibine sokuyor cevap yok. 18 senede 50 tane olay sayarım.

Biz bize falan değiliz. Bana yük olma ne yaparsan yap. Para mara herhangi birşey istemeyin. Seçim zamanı terörist, zillet dediğiniz adamlardanım. Bana sövüp sonra birlik, mücadele falan diyemezsin. Batı matı sizin sorununuz bende oturur izlerim. Bana ne? Senin sorunun.

İşte yalnız kaldığımızı kendin anlatırken itiraf ediyorsun zaten ama zillet derken de haklısın çünkü anlatırken gönlün kimlerden yana çok belli oluyor.

Alacak güç yok muydu :)

Şimdi anlatırdım da 5816 sayılı kanun kalktığı gün bunlar konuşulur rahatça.

Bazı şeyler kanun ile korunmak zorunda çünkü savunulacak gibi değil.

15 Temmuz'da gördük Amerikayı, fetöyü. Onlar da bizi gördü sen merak etme.

• Yav bu uçak gemisi aynı anda en fazla kaç tane uçak düşürebilirki 5 olsun 10 olsun. Türkiye envanterindeki bütün iha, siha ve f16ları aynı anda saldırtsa iki üç tane uçak kaybımız olur ama gemiyide atomlarına ayırıp fransaya takdim ederiz.

Bir anlık sinirimize bakar.

• İsen Buga kullanıcısına yanıt
    O riske giremezler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fransanın olası bir savaşta yer alacağını sanmıyorum. şu an tıpkı diğer emperyalist ülkeler gibi şiddeti tırmandırıp silah satma derdindeler. amaçlarına da ulaştılar. bu noktada türkiyenin yapacağı her müdehale fransanın daha çok silah satması için bir pazarlama anlamına gelir.

Fakat savaş çıkarsa tüm bu kazanımlar tersine döner. zira ne kendi ülkesinde böyle bir savaşı isteyen var, ne avrupa birliği içlerinden birinin güçlenmesini ister, nede abd kendine rakip ister.

dolayısıyla kendilerine çizilen sınırlar içerisinde kalmak zorundalar. yoksa türkiye gibi cezalandırılırlar.

türkiye olarak zaten süründüğümüz için cezayı kabullenerek bu yola girdik. fransa gibi kaybedeceği çok fazla şey olan bir ülkenin bu yola girmesinin mantıklı bir sebebi yok.

hepsine ek olarak türkiyenin savaş çıkartacak bir niyeti de yok. yapılan çalışmalar gaz aramaları üzerine. buralardan çıkabilecek bir gaz üzerinde belki bir tartışma olur. fakat şu an yaşananlar tamamen batının yünanistanı gazlamasıdır.

yünanistanın iç siyaseti de türk düşmanlığından beslendiği için buna gönüllü olarak katıldılar.

neticede hiçbir ülke doğalgaz gibi çıkarması ve işletmesi hesaba katılınca çok da kârlı olmayan bir iş için savaş çıkartmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D62C81441

Yav bu uçak gemisi aynı anda en fazla kaç tane uçak düşürebilirki 5 olsun 10 olsun. Türkiye envanterindeki bütün iha, siha ve f16ları aynı anda saldırtsa iki üç tane uçak kaybımız olur ama gemiyide atomlarına ayırıp fransaya takdim ederiz.

Bir anlık sinirimize bakar.

zaten uçak gemisi gibi donanmanın en değerli elemanını en öne hiçbir komutan koymaz. bence o geminin getirilmesinin sebebi yünanistana ve mısıra satılacak uçaklar için pazarlama yapmak. 2 bin km menzilli uçakları kullanmak için 1800 km uzaktaki ülkeye uçak gemisi de gönderilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

zaten uçak gemisi gibi donanmanın en değerli elemanını en öne hiçbir komutan koymaz. bence o geminin getirilmesinin sebebi yünanistana ve mısıra satılacak uçaklar için pazarlama yapmak. 2 bin km menzilli uçakları kullanmak için 1800 km uzaktaki ülkeye uçak gemisi de gönderilmez.

Alıntıları Göster

Hocam dediğin şey bana da mantıklı geldi. Türkiye kafaya koyarsa ağır zaiyat verir ama yinede o gemiyi indirir.

• o uçak gemisi batar.

• değerli dostlar yanlız bu gemilerde s400 tarzı bir hava savunma sistemi var uçak siha falan yaklaşamaz bu gemiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-894D9AB01 -- 2 Eylül 2020; 19:18:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazar-çizer

İşte yalnız kaldığımızı kendin anlatırken itiraf ediyorsun zaten ama zillet derken de haklısın çünkü anlatırken gönlün kimlerden yana çok belli oluyor.

Alacak güç yok muydu :)

Şimdi anlatırdım da 5816 sayılı kanun kalktığı gün bunlar konuşulur rahatça.

Bazı şeyler kanun ile korunmak zorunda çünkü savunulacak gibi değil.

15 Temmuz'da gördük Amerikayı, fetöyü. Onlar da bizi gördü sen merak etme.

Alıntıları Göster

Boş yapma. O kanunda yalanın senin. Sanki o kanun çok işliyordu ya bir de kanun olmasa falan filan. Birşey bildiğin yok ya da fesli zibidinin yalanlarından atacaksın buraya. O da geberip gitti. Asıl senin gibileri yönlendirenler hangi devletin adamı merak ediyorum. Alman mı ingiliz istihbaratı mı? Padişahta böyleydi bindi ingiliz gemisine gitti. Halifenizi de gördük cihat ilan etti araplar ingilizin yanına geçti bir halta yaramadı.

İşiniz gücünüz yalan. Osmanlı birinci dünya savaşında yamuldu ordusu falan kalmadı. Parası yoktu birşeyi yoktu. Neymiş Atatürk orayı burayı almamışmış. Elinde toplama ordu vardı osmanlı orduları terhis edildi herşeyine el kondu. Her yeri alacak gücü vardı fabrikalar silah üretiyordu para çoktu da almadı değil mi? Tarihi bildiğin yok salla salla dur.

Yalnız kaldıysan senin sorunun. Kendin gibi tipleri topla savaş dur bana ne? Ölün öldürün yeter ki maddi olarak yükün olmasın. Hatta 15 temmuz diyen senin gibiler islamcısınız ya toplanın gidin israile atın tankın altına bakalım duracak mı? Gidin bir cesaret gösterin uzaktan konuşmakla olmuyor.

15 temmuz falan geç onları. Ben 97 darbesini gördüm sen dünya yoksun biriniz tankın önüne geçemedi.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.