Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
531
Cevap
3
Favori
56.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuya gelirsek ordulari kuvvet kuvvet olarak nitelendirmek gerekir. Kara kuvvetlerinden baslarsak tabiki turkiye acik ara fark ile onde ama hava kuv.icin aynisini soyleyemem bknz:mirage,rafael,ortak yapim eurofighter ama pilotlar icin turkiye daha egitimli pilotlara sahiptir.hatta sili israil holland pilotlara egitimi turkiyede aldiriyor.Ama turkiye kendi uretmesi lazim calismalara baslandi hatta hava kuv. kom. aksay gecen sene en erken 2020 de uretilecegini soyledi ama adamlar kacinci ucagin seri uretimine gecti tsk ise son bir kac sene icinde milli urunler uretmeye basladi telden bu kadar yazabiliyorum yoksa daha ayrintili yazardim kusura bakmayin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-003104E32 -- 12 Mayıs 2011; 15:49:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremiel

tek tarafli dusunuyosun insanlara kotu ithamlarda bulunuyosun (benim ne kadar milliyetci biri oldugumu 2 gun once ataturk karsitlarina verdigim cevaplarda gorebilirsin(silinmediyse)) konuya gelirsek ordulari kuvvet kuvvet olarak nitelendirmek gerekir. Kara kuvvetlerinden baslarsak tabiki turkiye acik ara fark ile onde ama hava kuv.icin aynisini soyleyemem bknz:mirage,rafael,ortak yapim eurofighter ama pilotlar icin turkiye daha egitimli pilotlara sahiptir.hatta sili israil holland pilotlara egitimi turkiyede aldiriyor.Ama turkiye kendi uretmesi lazim calismalara baslandi hatta hava kuv. kom. aksay gecen sene en erken 2020 de uretilecegini soyledi ama adamlar kacinci ucagin seri uretimine gecti tsk ise son bir kac sene icinde milli urunler uretmeye basladi telden bu kadar yazabiliyorum yoksa daha ayrintili yazardim kusura bakmayin

Bana mı dedin bilmiyorum ama düşüncelerine zaten katılıyorum. Pilotların eğitimi ve hava kuvvetleri gerek ise kara kuvvetleri konusunda gerçekten mantıklı bilgiler vermişsin. Fakat kötü ithamlarda bulunma nedenimi fark ettiysen gerçekten boş konuşanlara yapıyorum. Kime göre ? neye göre boş ? diyeceksin bariz sallıyorlar...TSK nın 2011 savunma bütçesine 5 milyar dolar diyen bir insana nasıl ben izah edeyim bu konuyu. cahil cühela konusan tipler bunlar...Sonra tutup kafalarına göre senaryo çiziyorlar, yok 3. dünya savaşı şöyle olur, siyasi blokları ve askeri kanatları kafasına göre ayırıyo galibi, mağlubu belirtiyo. Bu askeri deha tipe ne demeli ? o açıdan sinirkolik olmamak elde değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tahmazoğlu Tahir

Kangallar bizde rahat olun

Aynen
  •  Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guest222134453 -- 12 Mayıs 2011; 15:30:17 >
  • Deveye sormuşlar türkiye mi Fransa mı diye,ben bilmem ortodoğunun eş başkanına sorun demiş ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustHunteR

quote:

tek tarafli dusunuyosun insanlara kotu ithamlarda bulunuyosun (benim ne kadar milliyetci biri oldugumu 2 gun once ataturk karsitlarina verdigim cevaplarda gorebilirsin(silinmediyse)) konuya gelirsek ordulari kuvvet kuvvet olarak nitelendirmek gerekir. Kara kuvvetlerinden baslarsak tabiki turkiye acik ara fark ile onde ama hava kuv.icin aynisini soyleyemem bknz:mirage,rafael,ortak yapim eurofighter ama pilotlar icin turkiye daha egitimli pilotlara sahiptir.hatta sili israil holland pilotlara egitimi turkiyede aldiriyor.Ama turkiye kendi uretmesi lazim calismalara baslandi hatta hava kuv. kom. aksay gecen sene en erken 2020 de uretilecegini soyledi ama adamlar kacinci ucagin seri uretimine gecti tsk ise son bir kac sene icinde milli urunler uretmeye basladi telden bu kadar yazabiliyorum yoksa daha ayrintili yazardim kusura bakmayin

Bana mı dedin bilmiyorum ama düşüncelerine zaten katılıyorum. Pilotların eğitimi ve hava kuvvetleri gerek ise kara kuvvetleri konusunda gerçekten mantıklı bilgiler vermişsin. Fakat kötü ithamlarda bulunma nedenimi fark ettiysen gerçekten boş konuşanlara yapıyorum. Kime göre ? neye göre boş ? diyeceksin bariz sallıyorlar...TSK nın 2011 savunma bütçesine 5 milyar dolar diyen bir insana nasıl ben izah edeyim bu konuyu. cahil cühela konusan tipler bunlar...Sonra tutup kafalarına göre senaryo çiziyorlar, yok 3. dünya savaşı şöyle olur, siyasi blokları ve askeri kanatları kafasına göre ayırıyo galibi, mağlubu belirtiyo. Bu askeri deha tipe ne demeli ? o açıdan sinirkolik olmamak elde değil.

evet senin icin demistim ama haketmisler onlarin mesajlarini okuyunca malum telden giriyorum her yorumu tam okuyorum mesajimin o kismini sildim kusura bakma

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JustHunteR

quote:

evet senin icin demistim ama haketmisler onlarin mesajlarini okuyunca malum telden giriyorum her yorumu tam okuyorum mesajimin o kismini sildim kusura bakma

Ne demek hocam rica ederim.

• pog: Helal olsun dostum... @Korkan arkadaslar: Doguda ülkeyi koruyan kahramanlari bilmiyormusunuz? Doguda binlerce sehit korktuklari icinmi sehit oldu? Tereddüt etmeden vatan icin korkusuzca ölüme gittiler SEHiT oldular... ALLAH tüm SEHiTLERIMIZDEN RAZI OLSUN...
  • Fransa dümdüz eden diyenler komik.
    Türkiyenin hava savunma sistemi sapan değil.
    Denizaltıları bizden üstün diyenler olmuş, denizaltının karada herhangi bir getirisi var mı?
    Birde PKKyı bitiremiyoruz diyenler olmuş.
    Bitiremeyiz çünkü karşımızda belli bir cephe yok, gerilla sistemi savaş sisteminden çok farklı birşey.
    Gerilla sistemi saklanmaya dayanır.
    Örneğin normandia çıkarmasını bilen bilir.
    Almanlar siper açamadıkları için mükemmel bir şekilde kayıp verdi.
    Gerillalar saklanarak savaşır.
  • Öncelik olarak Fransa dışardan bakınca güçlü gözükebilir ama onlar savaş alanında kabiliyetsiz. Örnek veriyorum Türkiye ile Fransa savaş yapsa Fransanın yenilecegi belli siz istediğiniz kadar bana uçaktır gemidir sayın Ne kadar uçak gemide olsa bu biraz o ülkedeki insanına göre ve milli bilince bağlıdır. 1.Dünya savaşında bizim neyimiz vardı? Biz kılıçlarla girerken çıplak ayaklarla aç bir şekildeyken onlarda kaliteli üşütmeyecek kıyafetler(o zamana göre) ellerinde tüfeklerle fln geldiler bir ülke degil neredeyse tüm avrupa bizi işgal etti ama biz Ülkemizi onlardan yoklukla temizledik. Bu size kısa bir tarih hatırlatması. Gelelim şimdi zamana o zamanlarda yokluk içindeydik ama şuan öyle degiliz hiç olmadı nüfusumuz ve onlara göre az da olsa teknolojik gücümüz var. Unutmayın bazı kitle iletişim araçları medya gibi sizi ülkenize olan baglılığınızı ve dış ülkelere hayran bırakmak istiyor. Bazı şeyler bizim milli bilincimizi düşürmeye çalışıyor. Fazla konuya girmiyecegim konuyu saptırmak istemiyorum herkese hayırlı işler =)

• Cok komik yorumlar gelmis.boyle bir savas olmaz olsada fransa tek basına saldirmaz .fransa nın ekonomisi ve askeri teknolojisi bizden cok daha iyi durumda. olurda zafer kazansak bile masa basinda kaybederiz
  • hiç bir şey dışardan göründüğü gibi değil 10 milyon israillinin yaptığı örnek
  • Onlar bu tür Türkiye-Fransa konularına giremeyecek kadar kibirliler.Çok tiye alırlar bizi.
  • beyler yine red alert atıyoruz galiba ama red alert baydı ya, generals atsak?
  • arkadaşlar benim bi sorum olacak.

kangal mı alır aslan mı? bence aslan kükredimiydi kangal kaçar.

siz ne diyosunuz?
  • lütfen senin baban mı döver benimki mi gibi muhabbet tarzı şeylere girmeyin.

Savaş durumunda ne olacağı belli olmaz.Savaş kötüdür.

Fransanın bize tek başına savaş açma gibi lüksü yok. Bakın yanlış anlamayın bu onları bir savaş esnasında ezeriz anlamına gelmiyor sadece lüksü yok diyorum çünkü eli boş döner ne biz onlara ne de onlar bize teke tek savaş açablir. Çünkü bu adamlar avrupalı ve türklerin nasıl bi millet olduğunu biliyorlar. Araplarla karşılaştırmıyorlar.

Ama işin içine nato israil avrupabirliği falan girip grup olarak saldırırlarsa bizi karıları yaparlar o ayrı dava.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nitreex

lütfen senin baban mı döver benimki mi gibi muhabbet tarzı şeylere girmeyin.

Savaş durumunda ne olacağı belli olmaz.Savaş kötüdür.

Fransanın bize tek başına savaş açma gibi lüksü yok. Bakın yanlış anlamayın bu onları bir savaş esnasında ezeriz anlamına gelmiyor sadece lüksü yok diyorum çünkü eli boş döner ne biz onlara ne de onlar bize teke tek savaş açablir. Çünkü bu adamlar avrupalı ve türklerin nasıl bi millet olduğunu biliyorlar. Araplarla karşılaştırmıyorlar.

Ama işin içine nato israil avrupabirliği falan girip grup olarak saldırırlarsa bizi karıları yaparlar o ayrı dava.

tam ben benzer şeyler yazmayı düşünüyordum siz yazmışsınız, neyse bende ilave yapayım,fransanın tek başına türkiyeye saldırması imkansız bir durumdur kabaca sıkmaz diyeyim her ne kadar teknolojide biraz geri kalmış olsakta o kadar boş da değiliz,ama dikkat ederseniz bu yezitler ancak birleşerek bir ülkeye saldırıyorlar yoksa libyayı bile fransa tek başına yenebilecek güce sahip değil ancak bombalar bir sürü insanı öldürür ama ülkeyi o kadar kolay teslim alamaz,kaldı ki abd.liler bile birçok ülkeyle birleşerek ıraka saldırdılar ancak ihanet ile ele geçirebildiler,sıra bize gelirmi derseniz zaten yıllardır pkk ya bu yüzden destek veriyorlar yine bundan önce de sağ sol olaylarını tezgahlayan aslında bu güçlerdi,yani biz zaten yıllardır liste başındayız ama bugüne kadar bütünlüğümüzü gerçek anlamda bozamadıkları için bir neticeye varamadılar,artık tank,top füzeden önce o ülkeyi kendi içinde bölüp zayıflatıyorlar sonra bitirici darbeyi vuruyorlar,aman gençler dikkat bölmeyin bölünmeyin yoksa coni amcalar salyalarını akıtmış vaziyette bekliyorlar

• Adamlar ile savaşma aşamasına gelebilirseniz savaşırsınız ancak; ama fransa diplomasisi ile bu duruma gelmeye izin vermez.
  • Günümüzde topyekün savaşı kim yapıyor yahu? (ABD bile NATO ülkelerinin desteğini alarak dalıyor bir yerlere)
    Günümüzde olsa olsa caydırma savaşı olur. Fransa da tek başına caydıramaz Türkiye'yi. (Türkiye de Fransa'yı)
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.