DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?
536
Cevap
4
Favori
49.341
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      776 Mesaj
      19 Mart 2011 22:42:23 Konu Sahibi
      arkadaşlar Fransa başta olmak üzere AB libya'ya operasyon başlattı diye hemen bize sıra ne zaman gelecek gibi sorular sorulmaya başlandı forumda.

Fransa Askeri manada Türkiye'den güçlü mü ? Sizce Türkiye'yi ezebilir mi ?

Hemen 1940 lara dönelim Almanya polonya'yı işgal etti diye fransa ve ingiltere Almanya'ya savaş açtı. Fransa almanya'dan daha güçlü olduğunu sanıyordu. Almanlara ilk kurşunu sıkan fransızlar olunca. Almanlar kendilerini dev aynasında gören fransızları 6 hafta yendi ve koskoca fransanın işgali 6 hafta sürdü. Fransanın yanında bir çokta küçük ülkeyi ezerek geçti naziler.

Diyeceğim o dur ki. Türkiye Libya, ırak olmaz. Bugün libya'ya başlatılan operasyon bir ülkeye değil bir şahısa başlatılmıştır. Yani kısacası yine müttefiklerin karşılarında göstermelik bir kişisel muhafız gücü vardır. ve bu gücün bir ülkeye karşı koyması mümkün değildir.

Bunların yaptığını somali, nijer, bolivya, ekvador da birleşip yapabilir çünkü karşılarında muhafız gücü var düzenli bir ordu değil...

Türkiye'ye aynı bir operasyon düzenlenmeye kalkınsa. seferberlik ilan edilir. 30 milyon asker olur avrupaya yürür.

ya ölüm ya kalım savaşı verilir. kazananın bile haline acınacak bir hal alır avrupa ve dünya

|
      |

2009 Ford focus Trend X 1.6 LPG

Huawei G8 32 GB

Memur
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      19 Mart 2011 22:45:22

|
      |

• Yarbay
      8497 Mesaj
      19 Mart 2011 22:46:38
      Siyasi ekonomi dünya bakışı kimin güçlü ise o kazanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      2328 Mesaj
      19 Mart 2011 22:49:01
      Avrupa'ya yürümek ne hocam :D k.çımızı kurtarsak gene iyi.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      19 Mart 2011 22:49:09
      Türkiye ABD nin müttefik gücü olduğu sürece ve Türkiye Ortadoğuda olduğu sürece , kimse bize saldıramaz

|
      |

• Android Beta Kullanıcısı
      776 Mesaj
      19 Mart 2011 22:49:38 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Siyasi ekonomi dünya bakışı kimin güçlü ise o kazanır

Askeri operasyonlar siyasetin sonuç vermediği zamanlarda olur. Şurada bir konu açalım soralım. Türkiye'ye böyle bir operasyon düzenlense müttefiklere karşı savarşırmısınız ? diye

Ben eminim 100 kişiden 90'ı ölümüne kadar diye cevap verecektir. ki forumun çoğunluğu 15-19 yaş aralığında bulunmasına rağmen.

|
      |

Huawei G8 32 GB

Memur
    • Binbaşı
      1660 Mesaj
      19 Mart 2011 22:50:16
      quote:

Orijinalden alıntı: +1905

Türkiye ABD nin müttefik gücü olduğu sürece ve Türkiye Ortadoğuda olduğu sürece , kimse bize saldıramaz

|
      |

Kula bela gelmez hak yazmayınca
      Hak bela yazmaz kul azmayınca
    • Yüzbaşı
      772 Mesaj
      19 Mart 2011 22:50:32
      Fransa askeride kötü masa başında iyi bir devlet (geçmişide düşünerek tabi)

Böyle düşünüyorum

|
      |

• Yarbay
      5853 Mesaj
      19 Mart 2011 22:51:34
      quote:

Orijinalden alıntı: pog

Alıntıları Göster

Askeri operasyonlar siyasetin sonuç vermediği zamanlarda olur. Şurada bir konu açalım soralım. Türkiye'ye böyle bir operasyon düzenlense müttefiklere karşı savarşırmısınız ? diye

Ben eminim 100 kişiden 90'ı ölümüne kadar diye cevap verecektir. ki forumun çoğunluğu 15-19 yaş aralığında bulunmasına rağmen.

Askerliği kısa dönem yapmak için üniversite(dandik bölümde olsa) okuyanları gördükçe buna katılasım gelmiyor.

776 Mesaj
      19 Mart 2011 22:51:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: XavionS

Avrupa'ya yürümek ne hocam :D k.çımızı kurtarsak gene iyi.

Yapma kardeş allah aşkına. bitmiş bir Osmanlı Türk ordusu bile galiçya, romanya cephesinde kadar gitti 1. dünya savaşında.

Huawei G8 32 GB

Memur
    • Binbaşı
      1084 Mesaj
      19 Mart 2011 22:54:53
      Askeri olarak güçlü olmasa bile siyasi bakımdan güçlü.

|
      |

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
      Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
      Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

• Yarbay
      2053 Mesaj
      19 Mart 2011 22:59:06
      Fransa emperyalist bir ülkedir dostum, Türkiye'yle karşılaştırmak mantıksız.

Çıkarları için Libya'ya da gider, Papua Yeni Gine'ye de gider.

Türkiye için şu an sınırlarının güvenliği ve komşuları ile olan barışı önemlidir. Ekonomik veya Siyasi çıkarlarımız için başka ülkelere saldıracak ne ekipmanımız var ne ekonomik gücümüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CΛRNIVΛLE -- 19 Mart 2011; 23:01:25 >

• Yarbay
      2328 Mesaj
      19 Mart 2011 22:59:53
      quote:

Alıntıları Göster

Yapma kardeş allah aşkına. bitmiş bir Osmanlı Türk ordusu bile galiçya, romanya cephesinde kadar gitti 1. dünya savaşında.

Onlar oraya Almanya'ya destek amaçlı gitti. Öyle savaşarak gitmediler.

776 Mesaj
      19 Mart 2011 22:59:55 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

Türkiye'ye de gelir mi savaşa...

|
      |

Huawei G8 32 GB

Memur
    • Yüzbaşı
      529 Mesaj
      19 Mart 2011 22:59:59
      quote:

Türkiye'ye aynı bir operasyon düzenlenmeye kalkınsa. seferberlik ilan edilir. 30 milyon asker olur avrupaya yürür.

devam et....

|
      |

zaman içinde yapa yapa ,en iyisini öğrendim...
    • Yarbay
      3034 Mesaj
      19 Mart 2011 23:00:03
      Dalga mı geçiyorsun hocam, Fransanın acayip bir ateş gücü var, dünyada sayılı ülkeler arasındadır.
      Nükleer silah gücü olarak da oldukça güçlüdür.
      Diyeceğim odur ki Fransayı dandik bir ülke zannetme, belki tüm Avrupaya koyar.

• Binbaşı
      1541 Mesaj
      19 Mart 2011 23:00:21
      quote:

arkadaşlar Fransa başta olmak üzere AB libya'ya operasyon başlattı diye hemen bize sıra ne zaman gelecek gibi sorular sorulmaya başlandı forumda.

Fransa Askeri manada Türkiye'den güçlü mü ? Sizce Türkiye'yi ezebilir mi ?

Hemen 1940 lara dönelim Almanya polonya'yı işgal etti diye fransa ve ingiltere Almanya'ya savaş açtı. Fransa almanya'dan daha güçlü olduğunu sanıyordu. Almanlara ilk kurşunu sıkan fransızlar olunca. Almanlar kendilerini dev aynasında gören fransızları 6 hafta yendi ve koskoca fransanın işgali 6 hafta sürdü. Fransanın yanında bir çokta küçük ülkeyi ezerek geçti naziler.

Diyeceğim o dur ki. Türkiye Libya, ırak olmaz. Bugün libya'ya başlatılan operasyon bir ülkeye değil bir şahısa başlatılmıştır. Yani kısacası yine müttefiklerin karşılarında göstermelik bir kişisel muhafız gücü vardır. ve bu gücün bir ülkeye karşı koyması mümkün değildir.

Bunların yaptığını somali, nijer, bolivya, ekvador da birleşip yapabilir çünkü karşılarında muhafız gücü var düzenli bir ordu değil...

ya ölüm ya kalım savaşı verilir. kazananın bile haline acınacak bir hal alır avrupa ve dünya

Yanlış bilgiler var,mesela:2.dünya savaşında Fransa'nın Almanyadan güçlü olmasına,yalnızca fransız köyündeki çocuklar inanardı bence,Almanya süper güçtü,tüm dünya zor yendi zaten Almanyayı.

Konuya dönersek libya durumuyla türkiyeyi kıyaslamak yanlış olur,şartlar ve durum farklı,ayrıca Tsk,fransız ordusundan güçlüdür(bence),ama yakındır güçleriHem gereksiz senaryo yazmaya gerek yok,iyice ortaokul-lise muhabbetine gider.

Ekleme:Evet arkadaşın dediği gibi Fransanın nükleer gücü vardır olcukça,ayrıca deniz kuvvetleride güçlüdür(okyanus kıyısı olmasınında katkısıyla),ben kara ordumuza güvendim;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 19 Mart 2011; 23:03:46 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      19 Mart 2011 23:01:18
      quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Askeri olarak güçlü olmasa bile siyasi bakımdan güçlü.

adamlar askeri alanda bile güçlü be

|
      |

Uyuyan höyük krallarından prensesler kaçırdım. Trebon kasabasını yakıp kül ettim. Felurian’la bir gece geçirdim ve hem canıma hem de aklıma mukayyet olabildim. Çoğu insanın kabul edildiğinden daha küçük bir yaşta Üniversite’den atıldım. Başkalarının gündüz gözüyle ağızlarına almaktan bile korktukları yollardan ay ışığı altında geçtim. Tanrılarla konuştum, kadınlar sevdim ve ozanları ağlatan şarkılar yazdım.
    • Yarbay
      2328 Mesaj
      19 Mart 2011 23:02:01
      quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

Türkiye için şu an sınırlarının güvenliği ve komşuları ile olan barışı önemlidir. Ekonomik veya Siyasi çıkarlarımız için başka ülkelere saldıracak ne ekipmanımız var ne ekonomik gücümüz.

Biz nasıl bir ülkeyiz peki? Ciddi soruyorum, iğneleme falan değil amacım.

|
      |
    • Yarbay
      2738 Mesaj
      19 Mart 2011 23:03:44
      quote:

Orijinalden alıntı: XavionS

Alıntıları Göster

Biz nasıl bir ülkeyiz peki? Ciddi soruyorum, iğneleme falan değil amacım.

Coğrafyamız gereği mecburen barışçıl bir ülkeyiz. Sağımız solumuz yanarken biz susup oturabiliyoruz. Bu denli barışçıl...

|
      |

"Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun? Bütün hayatım boyunca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım..."
      "Kelimeler, albayım... Bazı anlamlara gelmiyor!" (Tehlikeli Oyunlar~Oğuz ATAY)

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.