Şimdi Ara

FPS Oyunlarda büyük ekran monitör sıkıntı yapar mı? 23, 24 inç gibi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Hayır, bilakis gözlerinizi sağa sola çevirmenizi gerektireceği için gerçeklik hissini arttırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drag -- 14 Eylül 2011; 12:00:11 >
  • Monitörün çözünürlüğü değişirse yapar ki değişir zaten ama eski ayarlardaki çözünürlükle kullanırsanız değişmez fakat monitörden verim alamazsınız. Fps'nin sıkıntı yapması sisteminize bağlı.
  • Yapar tabi,monitör çözünürlüğü yüksek çözünürlükte 22 inç tabi sıkıtı yapar örneğin 24 inç 1920x1080 monitör oyun için büyük ekran süper olur ama ona kuvvetli bir Anakartın sağlamsa kuvvetli bir ekran kartı lazım GTX580-570 gibi yada slı yaparsın Ankartın destekliyorsa 2xHD6850 veya HD6950 gibi kartlar yeterlidir hem monitörü hem oyunu full ayarlarda oynarsın buparçalarla ama para harcamak istiyorsan bunları yapabilirsin,bence monitörü almışken büyük al ama oyun oynuycaksanda bence ayarlarını minimumda oyna yeterli ufak bir ekran kartıyla idare edersin bizim gibi gariban işi ama karar senin.
  • ben FPS olarak genelde CS1.6 oynadığım için, artık o kadar alıştımki 22" Wide Screen'i hep kare şeklinde kullanıyorum. (Profesyönel Oyuncuların %95'i böyle oynar) 75 HZ desteklemeside gayet iyi.
  • Sen o sistemi biraz daha hızlandırmak istiyorsan Remlerin cl9 ya cl7 olanlarından al yada oc yap remlere ve Windows 7 Ultimate 32bit değilde 64 bit sp olanını kullan o zaman bak hıza.
  • tam aksine sana 1080p ile oyun oynama fırsatını verir ve daha büyük olduğundan gerçekçilik, keyif alma artar

19" ten 23" e geçtikten sonra işte budur demiştim oyunları baştan yaratmıştı...
  • YPMAZZZ
  • sistem böyle

{foxconn blackops x48 }
    {intel =cro 2 quad Q 8400 2.66 ghz }
    {rem =kingston 4 gb ddr3 cl9 1600 mhz }
    {ekran karti =sapphire toxic 6850 1gb 256 bit gddr5 }
    {HDD 1TB Caviar Green Intellipower Sata 2.0 64MB Cache dönüş hizini bi bulamadim
    {xilence 800 watt PSU }
  • quote:

Orijinalden alıntı: G&H

sistem böyle

{foxconn blackops x48 }
    {intel =cro 2 quad Q 8400 2.66 ghz }
    {rem =kingston 4 gb ddr3 cl9 1600 mhz }
    {ekran karti =sapphire toxic 6850 1gb 256 bit gddr5 }
    {HDD 1TB Caviar Green Intellipower Sata 2.0 64MB Cache dönüş hizini bi bulamadim
    {xilence 800 watt PSU }

ekran kartın 6850 ise 1080p de sıkıntı çekmezsin arkadaşımın 22" ekranı var kartı 6850 kasılmadan oynuyor çoğu oyunu..
  • Küçük bir bilgilendirme; Çözünürlük değişmediği sürece isterseniz 30'' monitör kullanın isterseniz 10'' yine aynı performansı alırsınız(kasmaz).
  • Pc için 22-24" idealdir, ekran daha büyük olursa multiplayer fps'lerde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çünkü çok geniş görüş alanı çevredeki düşmanları farketmenizi zorlaştıracaktır.
    Ben 52" ekranda da bc2 oynamayı denedim fakat multide sıkıntı oluyor. Single player'da ise kattığı gerçeklik ayrı bir duygu.
  • 42'' ekrana geçmeden evvel 22''lik ekran kullanıyordum ben de. Şu kadarını söyleyeyim, 42''in tadını aldıktan sonra daha küçük boyutlu ekranlarda sıkıntı yaşar oldum ben. Ekran büyüklüğü dezavantaj yaratmaz oyunlarda. Ben de odaklanma, algı sıkıntısı gibi zorluklar olur diyordum ama göz çabuk alışıyor duruma.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 37'' sony bravia'dan sonra 23'' led monitörüm küçük geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6Clas

Yapar tabi,monitör çözünürlüğü yüksek çözünürlükte 22 inç tabi sıkıtı yapar örneğin 24 inç 1920x1080 monitör oyun için büyük ekran süper olur ama ona kuvvetli bir Anakartın sağlamsa kuvvetli bir ekran kartı lazım GTX580-570 gibi yada slı yaparsın Ankartın destekliyorsa 2xHD6850 veya HD6950 gibi kartlar yeterlidir hem monitörü hem oyunu full ayarlarda oynarsın buparçalarla ama para harcamak istiyorsan bunları yapabilirsin,bence monitörü almışken büyük al ama oyun oynuycaksanda bence ayarlarını minimumda oyna yeterli ufak bir ekran kartıyla idare edersin bizim gibi gariban işi ama karar senin.

Olesiye yanlış bir yönlendirme.

32" tv mı monitör olarak kulaniyordum.ekran kartım 4850 1 gb iceq4 idi ve birçok oyunu full e yakın ayarlarda ve full HD oynuyordum.

Bılmeden denemeden yönlendirme yapmayınız lütfen.

Monitör olayına gelince ne kadar büyük ekran o kadar fazla keyif.

• Bu saatten sonra bunu sorgulamak bile yersiz.Oyun dediğiniz şey büyük ekranlarda oynanır.Eskiden imkanlar bu kadar geniş değildi bit kadar ekranlarda oyun oynadık.Oysa şimdi imkanlar mevcut.Ev oda müsaitse alabileceğiniz en büyük ekranı alın.Film izlemek,oyun oynamak büyük ekran işi.Güzel bir ses sistemi ya da kulaklıkla olayı bitirirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.