Şimdi Ara

Foundation (2021 - ) | David S. Goyer & John Friedman | Apple

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
119
Cevap
4
Favori
4.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Foundation (2021 - ) | David S. Goyer & John Friedman | Apple

Skydance Television, Isaac Asimov’un bilimkurgu klasiği Vakıf serisini televizyona taşıyacağını açıkladı. Skydance TV dizinin senaryosunu Man of Steel filmi ve The Dark Knight üçlemesinin senaristi David S. Goyer ve War of the World‘ün senaristi Josh Friedman’a yazdıracak. Senaryoların yazımına henüz başlanmadığı için dizinin çekim tarihi belli değil. Dolayısıyla dizinin 2018’e yetişip yetişmeyeceği de bilinmiyor.

https://screenrant.com/isaac-asimovs-foundation-trilogy-is-becoming-a-tv-show/

Apple, Isaac Asimov’un bilim kurgu klasiği Foundation serisini TV’ye uyarlamaya hazırlanıyor

Apple, bilim kurgu edebiyatı ustalarından Isaac Asimov‘un ödüllü Foundation adlı üçlemesinin televizyon serisi haline getireceklerini açıkladı.

Terminator ve Star Trek filmlerinin yapımcısı olan Skydance Media tarafından hazırlanacak seri, The Dark Knight, Man of Steel ve Batman v Superman gibi filmlerin senaristi David S. Goyer ile Terminator: The Sarah Connor Chronicles dizisinin yaratıcıs Josh Friedman imzasını taşıyacak.

“Foundation“, “Foundation and Empire” ve “Second Foundation” isimli kitaplardan oluşan üçleme, Galactic Empire tarafından yönetilen Samanyolu’nda geçiyor. Serinin ana karakteri olarak karşımıza, geleceği tahmin etmenin bir yolunu geliştirmiş olan Hari Seldon isimli tarihçi çıkıyor. Galactic Empire’ın çöküşünü ve çöküşün ardından gelen karanlık çağı önceden gören Hari Seldon, insanlığı bu karanlıktan kurtarmak için bir yolculuğa çıkıyor.

https://webrazzi.com/2018/04/12/apple-isaac-asimovun-bilim-kurgu-klasigi-foundation-serisini-tvye-uyarlamaya-hazirlaniyor/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Oha iyi haber. Umarım iyi bir uyarlama olur
  • Diziyi Apple kaptı.
  • Apple, dizinin ilk sezon onayını vermiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 24 Ağustos 2018; 19:2:2 >
  • Dizinin çekimlerine bu yıl başlanabilir.
  • Lee Pace ve Jared Harris diziye başrol olarak dahil oldu. Çekimlere bu yıl bitmeden başlanacak.
  • Seriyi bitirmek farz oldu
  • Dizinin çekimleri İzlanda'da başladı. Yayın tarihi için 2021 yılından bahsediliyor.
  • Kitap serisi oldukça sürükleyici idi. Dizisini dört gözle bekliyorum.
  • Önlerden yerimizi alalım.
  • Çekimlerin başlamasıyla diğer oyuncular da açıklandı. Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Terrence Mann ve Cassian Bilton açıklanan oyuncular oldu.
  • Lee Pace, Jared Harris, Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Terrence Mann, Cassian Bilton. Kadro harika.

2021'de geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asahi Breweries -- 22 Haziran 2020; 22:44:44 >

• İyi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asahi Breweries

Lee Pace, Jared Harris, Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Terrence Mann, Cassian Bilton. Kadro harika.

2021'de geliyor.

Son günlerde aldığım en güzel haber be . İlk üç kitabını tekrar okumak farz oldu.

• İlk 4 kitabını okumuştum devam etmek istiyorum ama karakterlerin olayların detaylarını unuttum maalesef.
    3 kitap daha var serinin bitmesine
  • Arco kullanıcısına yanıt
    Kronolojik sıralaması nasıl hocam. Benim de ilgimi çekti ilk defa görüyorum bilim kurgu sever olarak okumak isterim.
  • Yayımlanış tarihine göre:

1. Vakıf (1951)
    2. Vakıf ve İmparatorluk (1952)
    3. İkinci Vakıf (1953)
    4. Vakıf'ın Sınırı (1982)
    5. Vakıf ve Dünya (1986)
    6. Vakıf Kurulurken (1988)
    7. Vakıf İleri (1993)

Kronolojiye göre:

1. Vakıf Kurulurken (1988)
    2. Vakıf İleri (1993)
    3. Vakıf (1951)
    4. Vakıf ve İmparatorluk (1952)
    5. İkinci Vakıf (1953)
    6. Vakıf'ın Sınırı (1982)
    7. Vakıf ve Dünya (1986)

Hocam yayımlanış tarihine göre okumanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü 50'li yıllarda yazılan üç kitap asıl konunun işlendiği kitap olarak geçiyor ki anladığım kadarıyla dizide de bu üç kitabı işleyecekler. Sonraki yıllarda yazılanlar ilk üç kitap çok sattığı için çıkmış kitaplar. Bir nevi ana serinin yan ürünleri diyebilirsiniz. İlk üç kitaptan sonrakileri okumanız sizin tercihinize kalmış.
  • Arco kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sağolasın hocam bugün sipariş vereyim de gelsin.
  • Yerimizi alalım.
  • Oha olağanüstü görünüyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.