Şimdi Ara

Fotoğraf Çalışmalarım [ Bilimum Çicek & Böcek ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Bakılmaya değer bir resim yok.
    Belki konu dışı bölümünde açılsa konu olabilir ama burada pek olmamış gibi.
    Bir amacı yok buraya uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

Kit lensle anca bu kadar oldu.

• Fotograflar baslangıc seviyesinde oldugunuz gosteriyor. Fotografcılık cok teknik, zahmetli ve tecrube isteyen bir ugras. Cicek bocek gibi calısmalar daha cok macro objektifle yapılmalı.
    Kıt objektifler malesef cok iyi olmuyor. Calısma alanına gore iyi bir objektif kullanmanız sart. Ayrıca fotografcılık bilginizide gelistirmeniz lazım. Bu konuda kursa giderseniz cok faydasını gorursunuz.
    Yoksa ezbere deklansore basmaktan oteye gecmiyor ve bir cok yanlıslarla dolu fotograflar oluyor elinizde ve siz bunun farkında bile olmuyorsunuz. Konuya gore ısıgı ve renkleri dogru kullanmak, kompozisyon kurallarına uymak, dogru ekipman kullanmak, dogru kadrajlamak vs vs cok onemli.

Kursa gitme imkanı yoksa fotografcılık hakkında kitaplar okuyarakta kendinizi gelistirebilirsiniz. Asagıda cok guzel anlatımlı pdf dokumanıda var, onada goz atmanızı tavsiye ederim.

http://mfk.marmara.edu.tr/dosyalar/ifsak.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 30 Kasım 2009; 9:57:56 >

• quote:

Bakılmaya değer bir resim yok.

arkadaş biraz fazla sert konuşmuş olsada hak vermemek elde değil :) olay kitlensle ilgili değil pek gözle ilgili daha çok :)
  • quote:

Açıkcası ben de bazı sivri olan yerler olmazsa katılıyorum bu yoruma.
    Kendinizi geliştirmeniz lazım hocam. Elimdeki materyal bu kadar derseniz de inanın o kompaktla bile bazı iyi işler çıkarılabilinir tabi çok şey beklememk kaydıyla.
    Öte yandan bu fotoğrafınızı beğendim ve biraz daha belirginleştirdim.

Bu tip basit müdahalelerle daha iyi işler çıkarılabilinir.

ikarahal'ın tavsiyelerini dikkate alın derim.

• arkadaş bu fotoğrafları sony nin eski model hc94e kasetli kamerası ile çektim kameranın asli görevini biliyorsunuz.makro çekime 37cm den imkan tanıyor.sizce bu fotoğraflar nasıl.siz fotoğraf makinası ile daha iyi fotoğraflar çekebilirsiniz. makina modeliniz hp photosmart 735 ile daha kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz

• Fotograf cekmek sadece deklansore basmak degildir. Fotografcılık konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Elinizde ust segment d-slr de olsa fotografcılık bilginiz yoksa aldıgınız karelerin kıymei olmaz cunku hatalarla dolu bir fotograf olur. Deklansore basmadan once bir cok kriteri gozden gecirmeniz gerekir. Yukardaki fotografta en basit sey kompozisyon kurallarına uyulmamıs mesela. Birde macro cekimde ne kadar yakından cektigi degil yasam boyutunu sensore ne kadar dusurebildigi onemlidir. 1:1 ve uzeri olmalıdırki macro olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.