Şimdi Ara

Forza Motorsport 5 (ANA KONU - İlk Next-Gen Yarış Simulasyonu!) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.311
Cevap
10
Favori
67.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar PGR gelecektir. Her yerde soyluyorum bunu. Eger Forza 5 gelirse surpriz olur sahsen benim icin. Guzel bir surpriz olur ama PGR'nin gelmesi benim aklima daha bir yatiyor iki tane yaris oyununu gelmeyecegini varsayarsak.

Forza Motorsport 5 (ANA KONU - İlk Next-Gen Yarış Simulasyonu!)
  • Önlerden yerimi alayım
  • Buralar değerlenir..
  • hobaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: -The Stig-

bu saatden sonra çok daha iyi araç motor sesi bekliyorum.. şöyle yüksek devirler kulakları sağar edecek cinsten

daha iyi araç sesi derken? forza4'ten daha iyi araç sesleri olan bir oyun mu var? adamlar her aracın sesini tek tek kaydetmiş. diğerleri gibi 3 tane ses kaydedip basıyla tiziyle oynayarak vakum sesleri yapmamışlar.

yüksek ses istiyorsan sağlam bir home theatre sistem kurmanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

quote:

Orijinalden alıntı: -The Stig-

bu saatden sonra çok daha iyi araç motor sesi bekliyorum.. şöyle yüksek devirler kulakları sağar edecek cinsten

daha iyi araç sesi derken? forza4'ten daha iyi araç sesleri olan bir oyun mu var? adamlar her aracın sesini tek tek kaydetmiş. diğerleri gibi 3 tane ses kaydedip basıyla tiziyle oynayarak vakum sesleri yapmamışlar.

yüksek ses istiyorsan sağlam bir home theatre sistem kurmanı tavsiye ederim.

5+1 ses sistemim mevcut Oyunu ve oyundaki tüm arabalarla ne kadar oynadım bilmiyorum ama oyundaki çoğu arabanın sesleri birbirlerinin aynısı.. silindir hacimlerine göre değişiyor sadece..
    Belli başlı kendine ait karekter sesi olan arabaların sesleri orjinaline yakın orası tamam ancak o da toplasan oyundaki tüm arabların yarısı bile değil..

Ve en önemlisi yüksek frekanslardaki sesleri birebir değil.. En düşük frekansa yani gaza basmadığın zamandaki sesleri birebir.. fakat orta seviyeye geldikçe sesler sıradanlaşıyor.. Yüksek frekansa ise hiç belli bile olmuyor.. İyi bir kulağın varsa ve birazda belli başlı arabaların seslerini biliyorsan ne demek istediğimi anlamışsındır..

Forza 4 low ses frekanslarında çok başarılı, ancak ortada bunu kaybediyor ve yüksekte ise hiçbir farklılık yok.. TDU'da sesler için bir ara mod yapıyordum ve bir kişinin yapmış olduğu ses modu sayesinde bu işe başladım..

Güzel bir ses sistemin varsa ve sesi açabilecek kadar müsaitse ortam, çok yüksek bir seste şu videoyu izlemeni tavsiye ederim.. low,medium ve high frekanslardan ne demeye çalıştığımı anlarsın, özellikle gazdan ayak çekildiğinde ve tekrardan basıldığındaki sesin tekpileri bu oyunda atlamalara neden olsada yinede anlaşılıyor..
    not:kaldıki bu oyunun seslerindeki frekans aralıkları forzadakinden daha kötü.. forza'nın sesleri değiştirmemize müdahele edebileceğimiz bir programı olsa ortaya neler çıkabilir sana anlatamam

video 1

video 2 : DANGER! orta frekanstan yüksek frekansa geçişte nasıl olması gerektiğini gösteren bir video..

• quote:

hobaa
    bak bahsetmeye çalıştığım gerçek ses kaydı tam olarak bu videoda var.. ve eğer bu kayıt gibi tüm arabaların sesleri kayıt olabilirse işte o zaman asıl araba oyunu oynuyoruz demek.. adamın sürdüğü arabanın komikliğine bakarsan, bir ses ne kadar haz almanı sağlıyor..

Benimde istediğim şey tam olarak bu.. Onlar ne kadar grafik yaparsa yapsın oyunda şöyle bir araba sesi duyulmadıktan sonra oyun olarak kalıyor..
    Ben 5 senedir yukardaki mesajımda bahsettiğim tdu oyununu oynuyorum.. ne forzadan nede gt5'den bu hazı alabildim.. iracing falan gerçeklik diyor ama asıl gerçeklik araba seslerinde fizik 2. önemli olması gerekir.. neyse sağa sola konuyu dağıtmadan bahsi geçen videolar şunlar,

Gerçek bir 1960s Shelby Cobra'nın sadece low ve high frekansıyla yapılmış versiyonu bu vede amatörce
    Videoyu başından sonuna kadar izle.. ve olay 1.14'te başlayacak sonra hakkındayı oku

Bu çocukda ağzı ve bir teneke ile v10 motorlu bir arabanın sesi nasıl olur ve nasıl çıkar çok güzel anlatıyor..
    Çoğu kişi bu sesi lamboghiniye benzetir ama asıl ses aşağıdaki arabanın sesidir (3.video)

Video 3: Gerçek bir m5 v10 sound - kıyas açısından altınada Forza 4'teki m5 sesini koydum

Forza 4'teki en iyi karekter sesine sahip araba M5.. Bu arabanın sesi gerçeğine en yakını ama yukardaki v10 video ile bunun arasındaki high frekans eksikliğini fark etmişsindir

Ekleme;http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=N8eOTGhTpDY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 20 Mayıs 2013; 4:41:25 >

• Tdu'nun seslerini ben de beğeniyorum, modlu supra sesi de güzel olmuş.

peki bu yüksek frekans eksikliği forza4'te çoğu araçta var mı? yoksa e60 m5 gibi arada birkaç tanesi gözden mi kaçmış?

ben de z5500 le oynuyorum bu arada.

@-The Stig-
  • hey maşşallah,benimde en çok istediğim ses sistemiydi z5500
    evet yüksek frekans eksikliği tüm araçlarda geçerli malesef.. zaten bu yüzdende belli bir devirden sonra sıradanlaşıyor sesler ve hep aynıymış gibi oluyor..

Zaten Forza'da benim gerçeğine en yakın bulduğum ses kesinlikle m5'tir.. Diğerleri m5 kadar bile değil :( Tamam diğer bir çok yarış oyunundan başarılı ancak NFS'nin bile daha iyi

Tanıdığımız bir aile dostumuzun Parlement Mavisi m5'i var.. Onu sürme şansım olmuştu ve gerçekten o ses farkını çok net hissediyorsun.. Aslında o eksik olan şey işte olsa o zaman oyun dört dörtlük olacak ama bakalım umarım Forza 5 ile bu açık kapanır ve muhteşem bir oyun olur..

Bu arada yarınki konferans saat akşam 8'de (20:00'da) Bugünde Forza Vista diye ismin patentini almış..

• quote:

Tdu'nun seslerini ben de beğeniyorum, modlu supra sesi de güzel olmuş.

peki bu yüksek frekans eksikliği forza4'te çoğu araçta var mı? yoksa e60 m5 gibi arada birkaç tanesi gözden mi kaçmış?

@-The Stig-

hocam z5500 hem xbox hem de tv de kullanabiliyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mratt

quote:

Tdu'nun seslerini ben de beğeniyorum, modlu supra sesi de güzel olmuş.

@-The Stig-

hocam z5500 hem xbox hem de tv de kullanabiliyor musun?

tv'ye bağlamaya gerek duymadım, ama bağlanıyor tv'de coaxial ve optik ses çıkışları mevcut.

• Forzada cogu arabanin sesleri birbiriyle ayni lafinida gordum ya yuh artik..Sesler daha ne kadar benzetilebilir dalga geciyosunuz heralde her arabanin sesi gercektekiyle hemen hemen ayni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Forza Motorsport 5 (ANA KONU - İlk Next-Gen Yarış Simulasyonu!)

• Vatana millete hayırlı olsunb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 22 Mayıs 2013; 2:24:17 >
  • Yeni Görseller

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Yeni Görseller

böyle bişey olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi - The Stig - -- 22 Mayıs 2013; 2:25:30 >

• GT6 killer olacak mı bakalım?
  • Yeni nesil konsollar çıktıktan yaklaşık 1 yıl sonra alırım diyordum.Ama Forza 5 tüm planlarımı bozacak sanırım.Keşke biraz gameplay görseydik.
  • bizim fanatecler bu makinalarla çalışmazsa büyük skandal olur. Sonuçta birisi direk forza için çıkan bir direksiyon zaten (CSR). Forzaya destek vermeyecekte neye verecek.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.