Binbaşı
02 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 56 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

Bu konuyu projektörde oyun oynamayı tercih eden, kişisel ayarlarını ve deneyimlerini paylaşmak isteyen arkadaşlar için açtım. Böylece bu cihazlarda oyun oynayan insanlar olarak ortak bir platformda buluşmayı amaçlıyorum.

720p çözünürlüğe 700 lümen değere sahip 2014 ten beri ASUS B1-M bir projektör kullanıyorum. Aldığım görüntü boyutu 2 metre uzaklıktan yaklaşık 90 inch bir görüntü.

Günümüz 1280x800 çözünürlüğün düşük olduğunun farkındayım. fakat bir takım iyileştirmeler sonucunda ciddi oranda 1080p çözünürlüğe yakın bir görüntü elde etmeyi başardım.Görüntü keskinliğini geliştirme, çoğu oyunun grafik ayarlarında yer alan resoulation scale oranını %200 e kadar çektikten sonra 17 inch laptop ekranındaki native 1080p görüntü den farkı oldukça azalttım diyebilirim.

En büyük artısı 720p oyunların grafik kartınıza fazla yük bindirmemesi durumunda ısınmaların en aza inmesi ve ultra ayarlarda 60 fps yi koruyabilmesi oldu.

Benim açımdan durum böyle

Konuya ilgi oldukça daha fazla teknik detay paylaşıp görseller paylaşmayı düşünüyorum.
Çoğu yere baktım ama sadece COD GHOSTS un normal versiyonu RF olarak geçiyor. Acaba LİMİTED EDITION PAL versiyonunu NTSC makinamda oynayabilir miyim?
Merhabalar, çok yakın bir arkadaşım youtuberlığa soyundu. İzleyip yorumlarsanız sevinirim. Bakın çok yakın arkadaşım, pis yorumlar atmayın lütfen.

https://www.youtube.com/watch?v=aE4ypNrLKZE

https://www.youtube.com/watch?v=bczGqF-tr4U
Arkadaşlar bu kameranın kırmızı daire içine alan yerdeki kabloyu tamir etme ya da değiştirme şansımız nedir?
Kablo sanırım cihazın wifi ledini çalıştırıyor. Çünkü yanmıyor ordan biliyorum
silinebilir.
Arkadaşlar bugün sihirlielma sitesinde bir makale okudum. Randevu alma ipuçları diye. Burda değişim kapsamına giren iphonelarımızı yetkili servise götürdüğümüzde onlar da değişim kapsamında telefonu inceliyor ve apple a gönderiyor değişmesi gerekiyorsa değiştiriyorlar dedi.Tavsiye edilen servis olarak pupa yı önerdi makalede. Pupa servisi ataşehir de ama ben mağazasına gittim birebir konuştum. Telefonu servise gönderip 20 iş günü içinde bakoyoruz ama randevu alırsanız app store dan da 15 20 dk. içinde bakıyorlar dedi. Sizce pupa servisine göndersem mi telefonu? Garanti sürem 24 aralık ta bitiyor. Yoksa randevu mu almaya çalışsam? Daha önce değişim kapsamına giren telefonu servise götüren oldu mu ya da ?
Şimdi bu bölge olayı kafam da o kadar çok karıştı ki biri beni lütfen aydınlatsın.

Ekim 2009 dan beri Xbox 360 sahibiyim. O zamanlar üyelik alırken bölgemi neresi seçtiğimi hatırlamıyorum ve nerden olduğunu bilmiyorum. Bunu nasıl görebilirim?

Birde yerel ayar seçimi var x360'ın ayarlarında bu da bahsettiğimiz şey mi? Amerika ve Türkiye yi yerel ayar olarak seçerken ne gibi bi farklılıklar oluyor?

Konsolum da NTSC-U olduğunu hatırlatmak isterim.
Arkadaşlar kamerayı yeni aldım. Şarjı az diye şarj edeyim dedim takınca batarya full dolu gösteriyordu fakat dolmuyordu çekince hemen kapanıyordu. Daha sonra araştırdım bunun için bir fimware uptade olduğunu gördüm daha sonra güncellemek için sd kartı aldım pc ye taktım ve fw yi atıım daha sonra sj 1000 e taktığım da ekran bembeyaz geldi tuş sesleri geliyor fakat görüntü beyaz eski sürümü de denedim sonuç aynıydı. Kamerayı pc ye web cam olarak bağladığım da kamera çalışıyor. Bir de ilk aldığım gün şarj da kaldı ekran hep açık 5 saat falan. Ondan dolayı bir ısınma gibi birşey olabilir mi? Sorun donanımsal mı yoksa güncelleme ile ilgilili mi ?

https://www.youtube.com/watch?v=0v2b9yQSXds
Merhaba arkadaşlar; Biraz detaylı anlatıcam. Lütfen bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bilgisayarım: Asus G50VT-X5 ROG

Kartım: 9800M GS

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-9800M-GS.12932.0.html

Sorunum şöyle başladı; Bundan 2 ay önce video düzenlerken render aldım. Render alırken birden bilgisayar dondu ve hiç tepki vermedi. Reset attım ve bilgisayar da ilk farkettiğim şey çözünürlüğün düşmesi ve ekran da yavaş yavaş ortaya çıkan çok hafif belli olan yeşil ve mor renklerden oluşan dikey çizgiler. Daha sonra laptopun monitörü de bozuk televizyon gibi görüntü de kırılmalar garip garip gidip gelmeler başladı.
Garantisi bittiği için ASUS teknik servise sadece bakması için gönderdim. Bana ''Anakart arızalı 750 TL, Bottom case kırık 100 TL, Servis ücreti 100 TL Toplam 950 TL fiyat biçtiler. Ben de bu fiyatı görünce onay vermedim. Benim düşündüğüm arızalı olan parçanın Grafik kartı olduğu.
Forumda bu sorunlardan yola çıkarak ekran kartı fırınlama işinin doğru olacağını düşündüm yaptım ve oldu da. Oyun kurup yükledim ve eskisi gibi aynı fps ler de çalıştı. Fakat bilgisayar da hızlı işlemler yaptığım da (Video seyretmek, nette gezinmek birçok sekme açmak, setup yapmak vs) gibi ekran kartı arızalı olmadan önceki durumlar da güzelce yapabiliyordum. Fakat bu işlemleri fırınladıktan sonra yapamadım. Bilgisiyar dondu ve ekran sürekli gidip geldi ve hiçbir tepki alamadım. Ben de reset attım ve düzeldi ama yine aynı işlemleri yaptığımda yine aynı sorun. Ben sorunun benim grafik kartımın ramlerin de olduğunu düşünüyorum.

Sizce problem nedir?

Dipnot: Driver güncel
Arkadaşlar merhaba yardımlarınız olursa aşağıda resimde işaretlediğim yedekteki resimleri nasıl alabiilirim geri iphone a? Onlar benim eski iphone 5 teki resimler ama başka icloud hesabında galiba ordaki yedeği geri getirmenin bir yolu var mıdır acaba? Lütfen yardım edin.

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Oyun Platformu
Xbox
Xbox Live GamerTag
MuRAT cN
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.274
İkinci El Bölümü Mesajları: 162
Konularının görüntülenme sayısı: 52.014 (Bu ay: 12)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 76 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.