Şimdi Ara

Forumdaki Kullanıcı Adını Değiştirmek! (Güncelleme 23 Aralık 2009)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
20
Favori
110.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Sevgili üyelerimiz,

  Donanım Haber forumlarında bulunan kullanıcı adınızı yalnızca 1 kereliğine değiştirmeniz mümkün, fakat bize başvurmadan önce aşağıda bulunan şartları yerine getirmenizi rica ederiz.

  1- Daha önce hiç alınmamış bir kullanıcı adı seçmelisiniz. (Harflerin büyük veya küçük olması forum için aynı anlam taşır. Yani mewluth ismi varsa MeWluTh ismini alamazsınız). Ama isminizde bulunan bazı harfleri büyük küçük yapmak istiyorsanız özel başvuru gerekiyor.

  Foruma kayıtlı bulunan bir isim için başvurduğunuzda sistem sizi uyaracaktır.
  (Başvuru yapmadan önce bir ismin kullanılıp kullanılmadığını anlamak için Üyeler linkine tıklayıp orada arama yapabilirsiniz. Bazen üye profilini gizliyebiliyor ve bu durumda "üyeler" bölümünde gözükmüyor. O yüzden aşağıdaki yöntem size % 100 değil ama daha kesin sonuç verecektir. Arama'ya girin ve burada "Kim tarafından" kısmına istenilen kullanıcı adını yazınız. Eğer kişi 0 mesajlı biri değilse orada gözükür.)

  2- Kullanıcı adı değişikliğinin olması için; forum yazılımının tabiatı gereği şifrenin de yenilenmesi gerekmektedir. O yüzden bizlere başvururken yeni kullanıcı adınızın yanında yeni bir şifre de belirlemeniz gerekmektedir. Bu şifre hali hazırda kullandığınız şifre olabilir de olmayabilir de. Çünkü gizli gözükecektir.

  3- Son olarak da kullanıcı adı değişikliği sözleşmesindeki maddeleri dikkatlice okumuş ve anlamış olmak .


  Başvuru için buraya tıklayınız.

  Başvuruda size aşağıdaki maddeler, okumanız ve onaylamanız için sunulacaktır.

  Kullanıcı Adı Değişikliği Sözleşmesi

  1- Kullanıcı adımın bir kereye mahsus değiştirileceğini biliyorum ve o yüzden bu ilk ve son isteğimdir. Zaten sistemin çalışması gereği başka istekte bulunamam.
  2- Anlık bir hevesle bu değişimi istemiyorum. Günün popüler sanatçısının, karakterinin veya sporcusunun ismini kullanıcı adı olarak seçiyor olsam bile bundan yıllar sonra da hoşnut kalacağımdan eminim. Sporcu rakip takıma geçse bile.
  3- Yıllardır herkese binbir emekle tanıttığım kullanıcı adımı değiştirdiğim için diğer üyeler beni tanımakta güçlük çekecekler, hatta eski kullanıcı adımı başka bir üye de alabilecektir. Bunu kesinlikle dert etmeyeceğim. Çünkü yine aynı sabrı gösterecek kadar metanetliyim. Hem bu yeni isme değer.
  4- Gerçek adımı (veya adımı soyadımı) kullanıcı adım yapmak istiyorsam şayet, bunun sakıncalarının farkındayım ve ileride "gerçek adım, kullanıcı adımdan hemen belli oluyor, google'da gözükmek istemiyorum" diye şikayette bulunmayacağım.
  5- Özel karakterler barındıran ya da çok uzun bir isim seçmemin foruma giriş çıkışlarda beni uğraştıracağını, hatta cep telefonu ile foruma girişlerde de sorun olacağının bilincindeyim. Buna rağmen bu özel karakterli ya da aşırı uzun kullanıcı adını istiyorum, üstelik ileride "ben bu isimle foruma giriş yaparken çok zorlanıyorum, lütfen kullanıcı adıma bir çare bulun" talebi ile gelmeyeceğim.
  6- Seçtiğim yeni ismi kendime layık görmekteyim ve diğer üyelerin bana bu isimle hitap etmelerinden rahatsız olmayacağım. Herkesin dalga geçebileceği "komik" ya da "aşağılık" bir kullanıcı adı seçmiş olsam bile; sonradan "benim kullanıcı adımla dalga geçiyorlar, artık rahatsız oluyorum bana bu şekilde hitap edilmesinden" gibi komik bir mazeretle gelmeyeceğim. Çünkü alınganlık yapacak bir bünyeye sahip değilim.
  7- "Forumda herkes beni çok fazla tanıyor" diye isim değişikliği yapmıyorum. Çünkü kullanıcı adı değişikliğinde eski mesajlarımın üzerinde de bu yeni ismimin görüneceğinden ve imzamda eski kullanıcı adımın uzunca bir süre (3 ay) bulunacağından haberdarım.
  8- Bu uygulamanın deneme yapılacak bir sistem olmadığını fark edecek olgunluktayım. O yüzden deneme yapmak için bir isim seçtiğimde kazara bu isim kabul edilir de tekrar geri alınması icap ederse, geri alındığı taktirde 15 gün forumdan mahrum kalacağımı ve isim değiştirme hakkımın dolacağını biliyorum.
  9- Toplumumuzun genel ahlak kurallarına aykırı, küfür, ırkçı ve ayrımcı sözler içeren, politik, dini, cin fikirli harf oyunu barındıran fakat yine de uygun olmayan isim seçersem ve buna forum yönetiminden onay gelmezse, normal karşılayacağım. Hatta bu istek karşısında forumdan sınırlı ya da sınırsız uzaklaştırılabilme ihtimalinin bile farkındayım.
  10- Kullanıcı adı değişiminin acil bir durum olmadığını bilmekteyim. Neticede bu isimle aylardır forumda bulunuyorum, iki gün daha fazla dursam bunu problem etmem ve "hani niye değişmedi?" şeklinde iki saatte bir uyarı yapmam.
  11- Üstteki o kadar maddeyi uzun da bulsam yine de okudum, anladım ve ona göre işaretledim. Bu sebeple beni bağlayan durumlarda maruz kaldığım uygulamalar karşısında boynum kıldan incedir.
  Yukarıdaki maddeleri okumadan onaylarsanız bu konuda bize yapacağınız itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.


  Not: Yeni kullanıcı isimlerinde < > " ' % ; ) ( & + , ve görünümü ciddi şekilde bozacak karakterleri lütfen yazmayınız. Forumda ve foruma girişlerde sorun çıkarabiliyor çünkü.
  Not2: Anlık iletişim araçları (messenger), e-posta veya herhangi forum harici mesajlaşma sistemleri ile yapılan başvurular kabul edilmez. Güvenlik için, başvuruyu mutlaka forum üzerinden ve ilgili linke tıklayarak yapmanız gerekir.
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir > • Değişelim dedik kendi onayladıkları kullanıcı adına sonradan uygunsuz diye sınırsız ceza verdiler. Arkadaş uygunsuzsa niye onayladın? Hadi bana ceza verdin diğer uygunsuz olan kullanıcı adlarına niye veza vermiyorsun? Destekten başvurunca eski nickime geri döndürdüler. İki haftada iki kullanıcı adı değiştirmiş oldum. Ama aslında değişen hiçbir şey yok.

  Şimdi tekrar değiştirmek istesem değişmezler. Diğer uygunsuz kullanıcı adları ceza almayacaksa bende aslında uygunsuz olmayan kullanıcı adıma dönmek istiyorum. Ganimet (hazine, ödül) Avcısının İngilizcesinin neresi uygunsuz?
 • Bir öneri: belli süre şartı sonrası mesela 3-6 ay gibi geçtikten sonra kişi nikini değiştirebilmeli... Eğer bu forumlarda yoksa bile çok güzel yeni bir uygulama olur DH üyeleri için... Zaten aynı isimli nike sistem izin vermediği için bir aorun da olacağını zannetmiyorum....selamlar....
 • mesajı şikayet et derken bi yere topic açıptamı mesajı şikayet etmesi gerkeiyor

  _____________________________


  Rabbim, Rabbim, bu işin, bildim neymiş Türkçesi;
  Senin aşkın ateştir, ateşin gül bahçesi...
 • quote:

  Orjinalden alıntı: nakka

  Bir öneri: belli süre şartı sonrası mesela 3-6 ay gibi geçtikten sonra kişi nikini değiştirebilmeli... Eğer bu forumlarda yoksa bile çok güzel yeni bir uygulama olur DH üyeleri için... Zaten aynı isimli nike sistem izin vermediği için bir aorun da olacağını zannetmiyorum....selamlar....


  Anlamadım ne demek istediğini. En az 3 aylık üye mi olmalı diyorsun? Zaten yeni üyeler pek talep etmiyor bunu eğer o şekil demişsen.
 • quote:

  Orjinalden alıntı: mewluth


  quote:

  Orjinalden alıntı: nakka

  Bir öneri: belli süre şartı sonrası mesela 3-6 ay gibi geçtikten sonra kişi nikini değiştirebilmeli... Eğer bu forumlarda yoksa bile çok güzel yeni bir uygulama olur DH üyeleri için... Zaten aynı isimli nike sistem izin vermediği için bir aorun da olacağını zannetmiyorum....selamlar....


  Anlamadım ne demek istediğini. En az 3 aylık üye mi olmalı diyorsun? Zaten yeni üyeler pek talep etmiyor bunu eğer o şekil demişsen.

  boşver konuşur o ölebende anlamadım zaten...
 • Ben anladım yani demek istioki bi üyenin nickini deişitirebilmesi için 3-4 ayı geçmiş olması gereksin dio boşu boşuna yönetimi meşgul etmesin demek istio
 • Nakka'nın demek istediği, belli bir süre geçtikten sonra üyeler kendi nicklerini kendileri değiştirebilmeli. Aynen mesaj silmek gibi bir buton ile bu işi halledebilmeli.
 • O mümkün değil maalesef, herkes nickini değiştirebilirse ne olur biliyor musunuz ki yöneticilerde bile bu özelliğin olması gerekli değil, bizler bile nickimizi kenndimiz değiştiremiyoruz ve doğrusu da bu
 • TESEKKURLER MEWLUTH GUZEL BI KONUYA ACIKLIK GETIRMISSIN
 • aciklamalar icin tesekkurler...
 • bencede ama benim hala değişecek kaç hafta oldu ama canın saolsun mewluth
 • quote:

  Orjinalden alıntı: mewluth


  quote:

  Orjinalden alıntı: nakka

  Bir öneri: belli süre şartı sonrası mesela 3-6 ay gibi geçtikten sonra kişi nikini değiştirebilmeli... Eğer bu forumlarda yoksa bile çok güzel yeni bir uygulama olur DH üyeleri için... Zaten aynı isimli nike sistem izin vermediği için bir aorun da olacağını zannetmiyorum....selamlar....


  Anlamadım ne demek istediğini. En az 3 aylık üye mi olmalı diyorsun? Zaten yeni üyeler pek talep etmiyor bunu eğer o şekil demişsen.
  yani kişi nikini kendi değiştirebilmeli... ancak buna süre şartı koymalıyız ki dakka başı nik değiştirip durmasın bu da karışıklığa yol açar... bu süre de 3 ay gibi bir süre geçmeden yeni nik alamazsınız şeklinde olmalı... Eğer bu diğer forumlarda yoksa bile bizde olsa bu yenilik ve ayrıcalık olur diye düşünüyorum. Hem de modları bu konuda gereksiz meşguliyet önlenmiş olur....Selam ve sevgilerle....
 • quote:

  Orjinalden alıntı: Negative

  O mümkün değil maalesef, herkes nickini değiştirebilirse ne olur biliyor musunuz ki yöneticilerde bile bu özelliğin olması gerekli değil, bizler bile nickimizi kenndimiz değiştiremiyoruz ve doğrusu da bu


  Sevgili Negative ilgine ve anlayışına teşekkürler... Dediğim o ki zaten modlara başvurunca değiştiriliyor o halde trafik zaten belli bir engeli yok... O halde bu işi onlara verirsek ne değişir bence hiçbir şey... Bir de bir nik değiştirdikten sonra 3 ay boyunca değişemeyecek olursa zaten sorun ortadan kalkar...

  Bu arada King_Arthur, Vozer sizlere de teşekkürler... Mewluth te detay istemiş onu da belirttim zaten... Niyet anlamak olunca olumlu insanlar anlamakta gecikmiyor....
 • quote:

  Orjinalden alıntı: mewluth


  quote:

  Orjinalden alıntı: nakka

  Bir öneri: belli süre şartı sonrası mesela 3-6 ay gibi geçtikten sonra kişi nikini değiştirebilmeli... Eğer bu forumlarda yoksa bile çok güzel yeni bir uygulama olur DH üyeleri için... Zaten aynı isimli nike sistem izin vermediği için bir aorun da olacağını zannetmiyorum....selamlar....


  Anlamadım ne demek istediğini. En az 3 aylık üye mi olmalı diyorsun? Zaten yeni üyeler pek talep etmiyor bunu eğer o şekil demişsen.


  sanırım nakka şunu demek istiyor
  nick değiştimrek mümkün fakat bunu şuan bilen bilmeyen herkes öğrendi.ve bundan sonra talepler artacak.yeni üyeler belki dalgasına belki başka bir amaçla sizi rahatsız edecek.sıkacak kadar.ve bu sitemde iptal edeilecek.
 • quote:  Orjinalden alıntı: mewluth

  Forumda daha önce alınmamış bir kullanıcı adı seçmek. Bir ismin kullanılıp kullanılmadığını anlamak için Üyeler linkine tıklayıp orada arama yapabilirsiniz.

  bu pekte sağlıklı değil çünkü isteyen üye profilini gizliyebiliyor ve bu durumda "üyeler" bölümünde gözükmüyor..
 • Hayyy allam yaaa Nakka arkadışımız şunu demek istiyo(anlamayanlara sesleniyorum...)Şart koyulsun diyo o şartta üye'nin 4 ve/veya 6 ay geçip nick'ini kendi yani kendisine ait olan üye ismini üye değiştirsin demek isitiyo...

  DİPNOT=>MEWLUTH HOCADAN ALDIĞIM BİLGİLERE GÖRE 1 HAFTA BOYUNCA CEZA YİCEKMİŞİM ÇOK PİŞMANIM BEN MASUMUM
 • quote:

  Orjinalden alıntı: kontendoo

  quote:  Orjinalden alıntı: mewluth

  Forumda daha önce alınmamış bir kullanıcı adı seçmek. Bir ismin kullanılıp kullanılmadığını anlamak için Üyeler linkine tıklayıp orada arama yapabilirsiniz.

  bu pekte sağlıklı değil çünkü isteyen üye profilini gizliyebiliyor ve bu durumda "üyeler" bölümünde gözükmüyor..


  % 100 sağlıklı değil, ama profilini gizleyen üye sayısı zaten çok az. Bir de o arkadaşın seçtiği nicke denk gelmesi baya bi düşük ihtimal. Zaten öyle bir durumda kendisine geri döneriz biz.

  %99 garanti bir yöntem söyleyeyim öyleyse. Arama'ya girilir ve burada "Kim tarafından" kısmına istenilen nick yazılır. Eğer kişi 0 mesajlı biri değilse orada gözükür.
 • yeni şifreyidemi göndercez..
 • Evet. Rasgele bir şifre yazabilirsiniz. Çünkü forumda nick değişince şifre de mecburen değişiyor. O yüzden yeni şifre belirlenmesi gerekiyor.
 • ben kullanıcı adımdan gayet memnunum. benim kullanıcı adımdan memnun olmayan var mı?
 • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.