Şimdi Ara

Forumdaki İğrenç Ötesi IRKÇILIK (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
1
Favori
7.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nick bulamayan herif -- 11 Mayıs 2020; 22:3:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam yeni mi fark ettiniz? Babam İngiliz olduğundan aradaki farkları iyi biliyorum. Türkler gerçekten bambaşka bir millet.

Ne yazık ki bunu öğrendikçe üzüldüm ve eninde sonunda kabul ettim. Aklınız varsa yurt dışına çıkın ve burayı unutun. Ben yakında öyle yapacağım. Size ve farkında olan herkese sabır diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nick bulamayan herif

.
    Dışlanmak için kürt olmak gerekmiyor.Kimlik siyaseti yapmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akstrev kullanıcısına yanıt
    gel seni bayonetimle ve 45 calibre mermiyle besliyim.
    yabancılık çekme diye üç,beş arabic jihad şarkısı açarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 8 Ekim 2019; 19:44:34 >
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Yok reis geçen konudakileri okusaydın o konudan olayı kürtlere getirdiler

• bu kaçağı yapan da varoşlarda yaşayan malum ırkın bireyleri

• quote:

Orijinalden alıntı: Nick bulamayan herif

Yok reis geçen konudakileri okusaydın o konudan olayı kürtlere getirdiler
    Konu silinmediyse link atar mısın

Sildiler

Hatta birisi,ülkede arablardan çok kürt işgali var kürtler doğuyu işgal etti dedi

• Bir millet düşün Allah son nebisini yolluyor. Çölün ortasından petrol fışkırıyor ama bu cehalet kavim yola ize gelmiyor dini kutsal mekanlarını bile ticaret haneye çeviriyor sırf bunun için bile nefret edilir diğer sebeblere bile gerek yok inanın.

• Yaklaşık 1 ay önce Bursa'da bir otelde kalıyordum. Saat sabaha karşı 5, bir gürültüyle uyandım. Bağıra bağıra konuşmalar, oda kapılarını hızlı bir şekilde çarparak kapatmalar. Konuşmalarından anladım arap olduklarını. Çok görgüsüzler. Irkçılıksa ırkçılık özellikle araplardan hiç haz etmiyorum. Turizmde çalışıyorum araplardan şikayetçi olmayan kimse yok. Minibüs, otobüs şoförleri şikayetçi araçları çok kirlettiklerinden dolayı. Adamların kafada çöp kutusu diye bir kavram yok. Yedikleri herşey otobüste yerlerde. Otelci şikayetçi odaları çok pis kullanıyorlar. Çamurlu ayakkabılarını perdelere silmeler falan. Odada yatağın içinde karpuz kesen bile var. İnsanlar böyle olduktan sonra gel de nefret etme. Doğru düzgün insan olsalar zaten bu kadar nefret eden olmaz.

• hitler ve stalin kafasını dünya geçti ama bunlar geçemedi malesef votla etkisi ile ben rusum diyen asya türkleriyle büyük bir türk imparatorluğu kurcaklarından eminim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Ekim 2019; 20:21:59 >
  • Evet bir milleti sevmek zorunda değilsiniz, hatta ırkçı bile olabilirsiniz ama kanunen bunu kendinize saklamak ZORUNDASINIZ. Bir olayıüzerine çıkıp bunların hepsi böyle diye o millete mensup herkesi aynı sepete koyduğunuz zaman nefret suçu işlemiş oluyorsunuz.

Bakın Türk Ceza Kanunu'nda ne diyor.

?Ayırımcılık
    Madde 122- Kişiler arasında dil, ırk, renk, cinsiyet, özürlülük, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım yaparak;
    a) Bir taşınır veya taşınmaz malın satılmasını, devrini veya bir hizmetin icrasını veya hizmetten yararlanılmasını engelleyen veya kişinin işe alınmasını veya alınmamasını yukarıda sayılan hallerden birine bağlayan,
    b) Besin maddelerini vermeyen veya kamuya arz edilmiş bir hizmeti yapmayı reddeden,
    c) Kişinin olağan bir ekonomik etkinlikte bulunmasını engelleyen,
    Kimse hakkında altı aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.?

Nefret söylemi bağlamında değerlendirilebilecek bir maddeye de bu konuda toplumda oluşabilecek kin ve düşmanlığın önüne geçmek için TCK?da yer verilmiştir. TCK?nın 216. maddesine göre, ırkçı veya başka biçimde ortaya çıkabilecek çeşitli hakaret içeren veya şiddete yönelik, ifade ve hareketleri kamu düzeni için tehlike doğurduğu veya açık ve mevcut bir tehlikenin ortaya çıktığı durumlarda cezalandırmaktadır. Bu maddenin eski düzenlemesi genellikle düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlama amaçlı kullanılmışsa da özellikle maddenin 2. fıkrası farklı etnik kökene ya da din veya inanca sahip toplumsal grupları yoğun olarak hedef alan söylemler için de kullanılabilmesi mümkündür ve bu amaçla olumlu bir düzenleme olarak kabul edilebilir.

?Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama
    Madde 216-
    (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    (2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    (3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.?

Yukarıdaki maddelere göre hapis cezası alacak bir sürü kişi gördüm bu forumda.

• Haklı.
  • Abi ırkçıyım yeter lan yeter ben ne elin suriyelisiyle uğraşmak istiyorum ne arabıyla. Kürtlerle iç içe yaşamaktan az çok kaynaştık mahalle düğünleri ve kalabalık aileleri hariç bir sorunum yok. Ürdünlü çocuk hakkındaki kanım ise şu yönde Türkiye'de kimse küçük bir çocuğa boş yere fiske vurmaz vurduysada evet suçludur. Humanizm kimseye bir şey katmaz önce milletini geliştireceksin.

• konuyu açan gereksiz şahısa gereken güzel cevaplar verilmiş.Bende aynı cevabı verıyorum al evinde besle arap sevici :)
  • gelenek

• Al evine besle diyenler..

Umarım bir gün "beslenilecek" duruma düşersiniz..

Bu zamana kadar hiç bir ahım yerde kalmadı. Sadece sabret muhtemelen önünde bir hayat var sadece o zamanı bekle göreceksin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0M42 -- 8 Ekim 2019; 21:52:32 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.