Şimdi Ara

Foruma Özellik Katanlara Rütbe (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.160
Cevap
28
Favori
72.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski ve değerli üyelere ayrı bir rütbe verilsin melasa üyelik yılı 15 yıldan fazla ve aktif kullanıcılara,
  • gun kullanıcısına yanıt
    General rütbesi için kaç mesaj gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

General rütbesi için kaç mesaj gerekiyor?
    Mesaj sayısı ile elde edilebilen bir rütbe değil.
  • Google ilişkili gelişmiş arama konusunda birşey diyemiyorum ancak,
    Normal Arama bölümünde bilindiği üzre "Yakın tarihli" aramaları kesinlikle bulmuyordu, bunu düzeltmeniz çok iyi olur...

Ancak bu bölümde şöyle bir önerim olacak;
    Arama bölümünde
    -Arama terimi-
    -Kim tatafından-
    kısmına
    -Arama kriteri-
    Gibi bir seçim/ipucu çubuğu daha eklenmeli,
    Kullanıcılar arayacağı kelimenin hangi konuyla alakalı olduğunu
    -Bu forumlarda ara- bölümünü "kullanmadan"
    Bu kriter çubuğuna "Futbol-Teknoloji-Sinema-Politika vs." yazıp arama yaptığında, aradığı kelimeyle ilişkili sonuçlara daha hızlı ulaşabilir...

Arama konusunda tercihim ve genel görüşüm ise şu şekilde;
    Donanım Haber ismindende anlaşılacağı üzre bir Teknoloji sitesi,
    Bu yüzden tabiki "Teknolojik" aramalar daha ön planda olmalı kanısındayım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mobil Operatörler bölümündeki sorunlara sık sık denk gelen biri olarak önerim: SMS onayı ile tam üyelik sahibi olmayanlar konu açamasın. Bir konuya yazabilsin,sorsun cevaplasın ama SMS onaylı olmadan konu açamasın. Zaman zaman flood şeklinde yöneticilere hakaretler ve küfürler içeren başlıklarla konular açılıyor,şikayet ediyoruz ama silinmesi 2 günü buluyor bazen. Oysa 2 saat içinde silinmesi lazım bu tür hakaret küfür içeren konuların. Üstelik küfürler yönetime yapılıyor ve inanın zoruma gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Google ilişkili gelişmiş arama konusunda birşey diyemiyorum ancak,
    Normal Arama bölümünde bilindiği üzre "Yakın tarihli" aramaları kesinlikle bulmuyordu, bunu düzeltmeniz çok iyi olur...

Ancak bu bölümde şöyle bir önerim olacak;
    Arama bölümünde
    -Arama terimi-
    -Kim tatafından-
    kısmına
    -Arama kriteri-
    Gibi bir seçim/ipucu çubuğu daha eklenmeli,
    Kullanıcılar arayacağı kelimenin hangi konuyla alakalı olduğunu
    -Bu forumlarda ara- bölümünü "kullanmadan"
    Bu kriter çubuğuna "Futbol-Teknoloji-Sinema-Politika vs." yazıp arama yaptığında, aradığı kelimeyle ilişkili sonuçlara daha hızlı ulaşabilir...

Arama konusunda tercihim ve genel görüşüm ise şu şekilde;
    Donanım Haber ismindende anlaşılacağı üzre bir Teknoloji sitesi,
    Bu yüzden tabiki "Teknolojik" aramalar daha ön planda olmalı kanısındayım...
    Arama özelliğimiz test aşamasında yakın bir zamanda yayına alınacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emekli Komutan

Mobil Operatörler bölümündeki sorunlara sık sık denk gelen biri olarak önerim: SMS onayı ile tam üyelik sahibi olmayanlar konu açamasın. Bir konuya yazabilsin,sorsun cevaplasın ama SMS onaylı olmadan konu açamasın. Zaman zaman flood şeklinde yöneticilere hakaretler ve küfürler içeren başlıklarla konular açılıyor,şikayet ediyoruz ama silinmesi 2 günü buluyor bazen. Oysa 2 saat içinde silinmesi lazım bu tür hakaret küfür içeren konuların. Üstelik küfürler yönetime yapılıyor ve inanın zoruma gidiyor.
    Duyarlılığınız ve öneriniz için teşekkür ederiz hocam. Bölümle ilgilenen moderatör arkadaşlarla da konuşalım bu konuyu. Teşekkürler.
  • Merhaba,

Özellikle yoğun mesaj olan konularda, mesajlarımızı bulmakta zorlanıyoruz. Belki bir düzeltme yapacağız ama bulana kadar sayfa sayfa geziyoruz. var ise ben 10 yıl 4 aydır göremedim sanırım...

Konu üzerine 'MESAJIMI BUL' butonu yapılmasını rica ederim.

@gun @Jeolog.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 20 Haziran 2019; 14:7:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Merhaba,

Özellikle yoğun mesaj olan konularda, mesajlarımızı bulmakta zorlanıyoruz. Belki bir düzeltme yapacağız ama bulana kadar sayfa sayfa geziyoruz. var ise ben 10 yıl 4 aydır göremedim sanırım...

Konu üzerine 'MESAJIMI BUL' butonu yapılmasını rica ederim.

@gun @Jeolog.
    Yeni gelen arama motorumuzu bu amaçla da kullanabilirsiniz hocam. Konu içerisindeyken arama kısmına " arayacağınızterim @nickiniz" şeklinde arama yaparsanız sizin attığınız mesajları gösterecektir. İşinizi görür mü bu özellik ?
  • Tabiki altyapısını içerdiği yazılımı bilemem ama sonuç itibari ile
    Facebook - İnstagram - Whatsapp vs. Bunların hepsi birer internet sitesi
    Bu sitelerde gezinirken birisi size bir mesaj, resim vs attımı "anında" bildirim ışığı yanıyor değilmi
    Yıl olmuş bilmem kaç, bir Teknoloji forumu sitesinde gezinirken
    Peki biz neden hala "acaba bana yeni bir Bildirim geldimi" diye Sayfayı yenilemek zorunda kalıyoruz?
    Bir Forumdaş cevaplanması gereken belki çok acil bir mesaj atsa,
    Yönetim yine acil bir bilgilendirme bildiriminde bulunsa vs vs
    Biz tüm bunları sayfayı yenilemeden göremiyoruz, neden göremiyoruz?
    Görelim artık...
    TR'de Forum sitelerinde "Live Bildirim" konusunda belki ilk olacaksınız ama zaten ilkler Donanım Haber'e yakışmazmı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeolog. kullanıcısına yanıt
    komuta merkezi galiba. zira kendisine atılan mesaja cevap vermeye bile üşenmiş. sen de eçilik görevi yapıyorsun gibi. bu forumdan korkulur ya, askeriye kışlası gibi. genel kurmay başkanı kim acaba? gerçi hava, kara ve suda da var bu rütbe. jandarmasıda var.. hevesim kırıldı. rütbe işi yalan demek ki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet kontuy

komuta merkezi galiba. zira kendisine atılan mesaja cevap vermeye bile üşenmiş. sen de eçilik görevi yapıyorsun gibi. bu forumdan korkulur ya, askeriye kışlası gibi. genel kurmay başkanı kim acaba? gerçi hava, kara ve suda da var bu rütbe. jandarmasıda var.. hevesim kırıldı. rütbe işi yalan demek ki..
    Gün bey mekanın sahibi.

Kendisini sürekli üyelerle diyalog halinde görebilirsiniz aslında, özellikle portal kısmında haberleri takip eder, üyelerle sohbet eder. Sizin mesajınızı görmemiş veya fırsat bulamamış olabilir.

Bana da söyleyebilirsiniz söyleyeceğiniz şeyi. Titizlikle ilgileneceğimden emin olabilirsiniz.

• dallass kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi canlı bildirim için nasıl bir teknik altyapı gerekli ben de bilmiyorum. Bununla ilgili yeterli bilgiyi edinip, olabilitesini konuşup tekrar size döneceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Eski ve değerli üyelere ayrı bir rütbe verilsin melasa üyelik yılı 15 yıldan fazla ve aktif kullanıcılara,
    Emektar rütbesi mi:) emekli gibi.

Ama bu seferde çok fazla kişide görünecek aynı rütbe
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChaRisMaTiq1i

Emektar rütbesi mi:) emekli gibi.

Ama bu seferde çok fazla kişide görünecek aynı rütbe

Alıntıları Göster
    Farkımız olsun üstat,
  • Teknik bölümlere yazan kişiler ceza aldığında uzmanı olduğu ya da müdavimi olduğu teknik bölümler dışında banlansın. Süresiz ban dahil. Teknik bölüm yerine her üyenin öznelleştiği kendi bölümü diye değiştirebiliriz.

Teknik yazanlar kendi bölümlerinde sadece ve sadece bilimsel konuşmakta. Ne siyaset ne de felsefe. Ama rastgeliyor bazen farklı bir bölümde siyasi bir tartışmaya katılıyor. Bu halde bu tartışmada ceza alınca asıl olan bölümüne de giremiyor.

Diğer taraftan, bahsettiğimiz tartışma ortamlarında nasıl oluyorsa bazıları sinkaflı küfürler edebiliyor. Şikayetim bu değil. Ancak; bu sinkaflı küfürbazlara iffetsizsin dediğimde dahi ceza alıyorum??? Bu ne büyük bir soru işaretidir? Yazdıklarımız tekil olarak değil, neye karşılık yapıldıysa bu meyanda değerlendirilmesi gerekir.

Her daim amacımız TÜrk Bİlimini mazide olduğu ve şimdi hak ettiği doruk noktada dalgalandırmak..... Başarılar dileriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karafetva -- 17 Ekim 2019; 7:37:0 >

• karafetva K kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Bunun için bölüm bazlı uzaklaştırma mevcut forumda. Şöyle ki mesela dediğiniz gibi donanım bölümlerinde olsun, diğer bölümlerde olsun faydalı, bilgili herkese katkı sağlayan bir arkadaş konu dışında veya ülke gündeminde siyasi, dini tartışmaya girdi ve ceza gerektirici bir mesaj yazdı bu durumda yazdığı mesajın içeriğine göre önce uyarı, ardından da bölüm bazlı uzaklaştırma alır. Ceza aldığı forumlara yazamaz ama diğerlerine yazmaya devam edebilir.

Kural dışı mesajlarda ısrar etmesi durumunda süreli banlanır eğer tekrar akıllanmazsa süresiz banlanır.

Özetle konu sizin dediğiniz noktaya gelene kadar bir çok noktadan geçiyor üye.
  • Jeolog. kullanıcısına yanıt
    Saygıdeğer Jeolog;
    ilginize çok teşekkürler.
    Direk banlanıyorum ve hiçbir yere yazamıyorum? Belki bu tip seviyeler vardır ancak insiyatife kaldığından büyük sorun oluşuyor olsa gerek. Ayrıca hiçbir şekilde hiçbir üyenin ilişiğinin sonlandırılmaması kısmen de olsa yazmasına engel olunmaması için yazıyorum. Herkes, takipçi olarak kalsa dahi faydalıdır. Forumlarda yapay kin ve nefret sebebi olan siyaset futbol kişisel problemler, ancak üyenin devam ettiği bölümn dışında ceza almasına sebep olabilsin. Mesela otomotiv forumunda yazışan bir üye, futbol kısmında ceza alırsa otomobil kısmına etkisi olmasın, yazmaya devam edebilsin. Bu meyanda süresiz ban kaldırılıp, en büyük ceza 1 haftalık banlanma olsun. Diyeceksiniz ki daha ne istersin :) Süresiz ban hiçbir problemi halletmiyor. Eğer hata yapan birisi varsa, forumdan banlandığında toplumda daha fazla soruna sebep olur. İnsanlar birbirlerini ses tonuyla cümleleri manalandırmasıyla tanır. İnsancıl bir ortam; süresiz banın kalkmasından rahatsız olmaz. 1 hafta cezanın daha üzerinde mesajları onaya tabi tutulabilir, bu sayede aıza çıkarması engellenebilir.

Mesela siz Jeolog olarak foruma çook büyük emeği geçmiş biri iseniz, zamanla bu unutulduğunda ve yeni yetme birisi size ceza uygulamaya kalktığında çook büyük ayıp etmiş olacaktır. Yani forumu forum yapanlar dahil ceza anlayışından zarar görebilir. Hiçkimseyi ayırt etmeden, emeği-fikri-teknolojiyi en üstte tutan bir düzen kurulmalı.

Yüksek zeka ve hatta dünyaya yol gösterecek bir teknoloji platformunun var olması için heyecanla bekleyişteyiz. Bu yüzden DHye yükleniyoruz. Ama bu yol hayır yolu, yorulan da kazanır yol alan da.....

• mrb. Foruma yazdigimizda ileti son mesaja gidiyor idi, suan gitmiyor pc üzerinden girişte. Son mesaja gitmesi kendi yazdıgımızın kontrol edilmesi daha güzeldi.

Birde sıcak fırsatlarda bazen firmalar hakkında insanlar yazmak istiyor, örnegin yaşadıgı olumsuz durumu anlatıyor haklı gerekçeleri de var Bunun için bir platform oluşturulabilir mi?

olumlu olumsuz düşüncelerini yazsın tecrubelerini paylaşsın insanlar bu bir karalama şeklinde hakaret şeklinde değilde referans olsun klavuzluk etsin tecrube kazandırsın maksadı ile olsun örnek veriyorum trendyol hepsiburada gibi firmalarda olumlu olumsuzluklar hakkında..ilgi çeker etkili olur diye düsünüyorum.

Birde mesajlarıma tıklayınca, Okumadıklarım YıldızlılarGruplar Düzenle BU SEKMENIN YANINA
    NOT DEFTERI UYGULAMASI EKLENEBİLİR Mİ. mesela ben kendime özel bilgi iban vs notlar almak istedigimde ordan rahatlıkla kopyala yapiştir yapabileyim notlarıma hemen ulaşayım eklemesi silmesi kolay bir şey oluşturabilir miyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChaRisMaTiq1i -- 1 Ocak 2020; 0:34:17 >

• ChaRisMaTiq1i kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/foruma-ozellik-katanlara-rutbe--75537714-145 sayfa sonundaki mesajımda yazmıştım. Bizden mi görüyor millet nedir;https://forum.donanimhaber.com/link-defteri-sayfasi-onerisi--140491867#140491867 talepler oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.