Şimdi Ara

Fortnite Almanya sunucusu ping 200+ (Bu nasıl bir FTTH fiber?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bu aralar Fortnite avrupa sunucularında ping testleri yaptım ancak 200'ün üzerinde çıkıyor. ONT ve Router'ı aç kapa yaptım ama düzelmedi. Bu nasıl bir fiber? TTNET abonesiyim. 100 Mbps fiber kullanıyorum. Daireye kadar...

Ping testi için site linki:

Fortnite Almanya sunucusu ping 200+ (Bu nasıl bir FTTH fiber?)pingtestlive.com
    Fortnite Ping Checker — Ping Test Live
    https://pingtestlive.com/fortnite

• tt vdsl 50mbps

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Desident D kullanıcısına yanıt

Abi bende fiber var, 200+ ping nedir? Neden bende böyle?

• yanlış ölçüyor bu site, benim frankfurt pingim 40, ama bu 100 diyor, yalan

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Hayır yanlış değil başka sitedede bende çok yüksek çıkıyor.

Fortnite Almanya sunucusu ping 200+ (Bu nasıl bir FTTH fiber?)gameserverping.com
    Fortnite Ping | is Fortnite down?- GameServerPing.com
    https://gameserverping.com/fortnite-battle-royale

• Superonline ftth.

• fortnite oyununa girince kaç ms aldığına bak, siteleri boşver

Siteler yanlış olsaydı o zaman Superonline FTTH kullandada yüksek ping göstermesi gerekirdi.

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt

Bu işte bir yanlışlık var bence. Testmy.net ve cmd'den ping atınca oldukça düşük çıkarken bu sitede aşırı yüksek.

• Yukarıda paylaşılan siteler yanlış ölçüm yapıyor ayrıca fortnite aws üzerinde host ediliyor http://ec2-reachability.amazonaws.com bu adresteki test iplerine ping atarak gerçek pinginizi öğrenebilirsiniz. Kişisel olarak amazon sunucularına pingim hep yüksek olmuştur örn frankfurttaki diğer sunuculara pingim 45-50 arası iken amazonun frankfurt sunucusuna 65-70ms alıyorum.

• böyle siteler ile kafayı bozmaya gerek yok tavsiyem bu sitelere bakmamanız, eğer oyunda yazan değerler düzgünse problem yok demektir. Benimde 200 üstü ping gösteriyor türk telekom vdsl kullanıyorum.

• bu sitelerin ikisi de sacmalik cunku http protokolu uzerinden request atarak olcum yaptigini saniyor, ping boyle olculmez :). browser'da dogruya en yakin sonucu websocket kullanan websiteleri verecektir.

ornegin bu websocket uzerinden olcum yapan bir servis - hiz testi icin yine speedtest'i oneririm

Fortnite Almanya sunucusu ping 200+ (Bu nasıl bir FTTH fiber?)www.meter.net
    Ping test
    https://www.meter.net/ping-test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndJusticeForAll -- 13 Eylül 2022; 3:53:26 >
  • Hapı yuttuk. Erdem şimdi 1 ay bunu konuşur. Ben kaçar bb.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erdem bu olayı şöyle özetleyeyim, sen o siteler üzerinden fortnite sunucusuna ping attığında veriler o web sitesinin sunucusu üzerinden geçip sana geliyor, yani araya başka bilgisayarlar girmiş oluyor, bu yüzden pingin saçma sapan şekilde yüksek oluyor. Ama sen oyuna gerçekten girdiğinde oyun suncusuna direkt bağlısın, bu yüzden 40-50 ms arası ping alırsın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Oyuna girdim ancak oyun içinde ortalama 80-90 ping alıyorum... Maalesef... Çok yüksek. Aynı evde, 2018 yılında TTNET ADSL hattımdayken bile o aynı sunuculardan ben 40 ping alıyordum. Fiberde pingler neden bu kadar yüksek? Bazı kişiler bizim bölgedeki IP configte sorun var, birşeyleri yanlış yapmışlar demişti. Onu tam bilmiyorum. IP Config teknik ekibi vs mi var? VDSL kullanan TTNET kullanıcıları bile o oyunda daha düşük ping alıyor. Benim pingler neden böyle bilmiyorum. Bu arada arada oyun içinde ping 200'e fırlıyor o da garip. Çekilmez bir lag oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 13 Eylül 2022; 15:58:34 >
  • Erdem the mixer kullanıcısına yanıt

ya ülkenin en bozuk Fiber hattı, ülkenin internet konusunda en titiz adamına denk geldi

Fortnite Almanya sunucusu ping 200+ (Bu nasıl bir FTTH fiber?) 80 90 ms nedir hocam, ben VDSL ile 30ms alıyordum Fortnite oynadığım zamanlarda

İşte? Sorunun kaynağı nedir anlayamadım? Bilen biri yok mu tam olarak? Benim elimden birşey gelmiyor. Müşteri hizmetlerine danıştık ama birşey bilmiyorlar.

• Erdem the mixer kullanıcısına yanıt

Hocam ben VDSL kullanıyorum fazla bilgim yok ama ben de sizin gibi internet konusunda çok titizim.

VDSL bilgim kadarıyla soracağım daha iyi bilen arkadaşlar vardır

CGNat sorunu var mı? Hattınız Fastpath modunda mı?

Bir de bazı ip blokları düşük ping verirken bazıları yüksek veriyor örneğin ben

belirli bir ip bloğunda 60 ping alırken başka bir blokta 30 alıyorum. Modeme reset atıp

cmd'den 146.66.155.1 valve Viyana sunucularına tracert yaparak kontrol edebilirsiniz

Müşteri hizmetleri ping ne demek onu bile bilmiyorlar o yüzden daha detaylı bir arıza kaydı için

Türk Telekom Online İşlemler sitesinden tracert görüntüsünü ss olarak koyarsanız arıza kaydı açıp bir ihtimal ilgilenebilirler

belki bağlı olduğunuz port sorunlu port değişimi gerekiyor onun için de santral ekipleriyle telefondan görüşmenin bildiğim tek yolu

arıza kaydı açacaksanız her seferinde sorun çözüldü mü diye sizi arayacaklar çözülmedi diyeceksiniz en sonunda santraldan bizi sizi arıyor

bağlı olduğunuz müdürlükten. Hiçbiri çözmezse bağlı olduğunuz müdürlüğü gidip sorunu detaylıca anlatmanız lazım

bilgim kadarıyla tavsiyede bulundum hatalarım olabilir modem cart curt binlerce olasılık var

bufferbloat testi yapın bir de. yükteyken özellikle upload'ta ping yükselebiliyor.

Pingplotter diye bir uygulama var en detaylı sonuçları o veriyor oradan ss alıp konu açarsanız bilenler yardımcı olabiilir

ya da oradan aldığınız ss'i türk telekom online işlemler'den arıza kaydı açarken ekleyebilirsiniz

müdürlüğe giderseniz de santral ekipleriyle falan görüşebilirsiniz gösterebilirsiniz

Fortnite Almanya sunucusu ping 200+ (Bu nasıl bir FTTH fiber?)waveform
    Bufferbloat Test by Waveform
    https://www.waveform.com/tools/bufferbloat

• grikurtccc G kullanıcısına yanıt

Fiber internette Fastpath gibi şeyler olmaz, onlar DSL'e özgü

• erdem senin pingin 0 bile olsa şikayet edersin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.