Şimdi Ara

Format Atarken Mavi Ekran Alanlar (Çözümü İnş Burada Bulursunuz)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
1
Favori
31.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle Ben Problemimi Çözdüm Ve Size Yardımcı Olmak İstedim

Ben Windows7 Laptopıma Format Atmak İstedim 15 inciye belki ama neyse atamadım windows loading file yazısının yarısını doldururken kaldı hep kaldı sonre xp denedim Kur Dosyalarını Yüklerken Mavi Ekran Hatası Verdi ve Şöyle YAzdı
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini engellemek için Windows kapatıldı.
    Bu durdur hatasını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyiniz.
    Bilgisayarınızda virüs kontrolü yapın. Yeni yüklenen sabit diskleri veya sabit disk denetleyicilerini kaldırın.
    Sabit diskinizin düzgün şekilde yapılandırılmış, ve sonlandırılmış olduğunu denetleyin.
    CHKDSK /F komutunu çalıştırarak sabit diskte bozulma olup olmadığını denetleyin ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın

Teknik bilgiler:
    ** STOP: 0X 0000007B (0XF78D2524, 0X0000034, 0X00000000, 0X00000000
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Sonra Araştırmaya Başladım Ve Böyle Bir Yazı Görmedim Hep önceki sistemi xp olan ve xp kurmaya çalışanları gördüm
    Bende Başkalarına Yardım Olsun Diye Bu Konuyu Açtım Ve Çözümü Burada :)

Adımlar
    1-Adım DVD-CD-RW temi olsun
    2-Belleklerinizin Düzgün Çalıştığından Emin Olun
    3-Harddiskiniz İde Mi Satamı Bilin
    4-Benim Harddiskim Sata Olmasına Rağmen (Laptop) Bios'tan AHCI Yazan Yeri Conwertible YAzıyordu Sanırsam Öyle Birşey Veya İDE yazar ide yapın F10 diyip resetleyin ve yeniden deneyin benim sorunum böyle çözüldü :)
    Cd Romu değiştirdim harddiski değiştirdim hala aynıydı (Arkadaştan Aldım tabikide)eskileri takıp ACHI yı IDE Yaptıgımda Sorun Ortadan Kalktı Kolay Gelsin Başka Problemleriniz Varsa YOrum Atın Lütfen Yardım Ederim Yaşım 16 da Olsa :)

• Teşekkürler Donanimhaber ve Üyeleri Siz Olmasanız Yapamazdım :)
  • deniyorum format aşamasındayım
  • tsk ederım paylasım ıcın arkadaşın bılgısayarına format atamıyorduk deneyelım
  • Eyv. kardeşim ellerine saglık 6 saat ugraştım bios ayarlarını değiştirdim bios güncelledim hard disk değiştirdim ram değiştirdim falan filan :) ellerin dert görmesin sonunda oldu.
  • Teknik servis bile format atamadı belki bu cözüm olabilir genelde chip set ısındığı için mavi hata deniliyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür
  • Gencler benim durum oyle deil bilgisayardan biosa girdim ordan wondows xp yukeldim basta hersey guzel godiyodu en sonuna geldim ayarlar yukleniyor desi yukledi sonra bilgisayari yeniden baslatti windows xp yazisi geliyo sonra mavi ekran verip bilgosayari en bastan aciyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saylonkis kullanıcısına yanıt
    kaç senelik bir yazı bu ya o zamanlar ne kadarda bilgisizmişim :)
  • aynısı bendede oluyor şuan ide yaptım bu seferde cd den onyukleme icin bir tusa basin yerinde kalıyor basıyorum tuşa işlemiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.