Şimdi Ara

Accent Era Dizel Otomatik Yorumlarınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
1
Favori
11.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Accent Era Stlye Dizel otomatik almayı düşünüyorum,

İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum Anadolu yakasında çalışıyorum, günlük 60 km yol yapıyorum (yıllık 20.000 diyebiliriz)
    Şu anda 99 model ford fiesta kullanıyorum, trafikte vitesten sıkıldım kesinlikle otomatik/tiptronik vites istiyorum, tiptroniklere baktım ama VW DSG hariç hepsiyle ilgili genelde olumsuz bir fikir var,

Tabi dizel olsun istiyorum, nispeten uzun yol yapıyorum, bagaj benim için önemli (aile arabası düşünüyorum), mevcut arabamı ve biraz peşinat vererek üstüne kredi çekeceğim (sıfır veya temiz bir 2010 model, alınca en az 5-6 yıl kullanırım) (üst limitim mevcut arabam + 30)

Yakıtı üzmeyecek
    Çok aşırı performans beklentim yok,
    Donanım olarak çoğu arabanın standart donanımları bana yetiyor,

Bayadır araştırıyorum, ama bulamadım, en son JAZZ ve Accent Era ilgimi çekti,

Opel astra classic dizel easytronic (yapılan olumsuz eleştriler soğuttu beni)
    VW polo DSG TDCI (bagajı küçük, fiyatı o arabaya göre etmez gibi geliyor, arabayı almak için 3 ay beklemekten bahsediyorlar)
    Jetta veya Golf istediğim özellikler 50 bini buluyor fazla geliyor,

Her türlü yorumlarınız için teşşekkürler

• Ben olsam Renault Megane veya Fluence dizel düşünürdüm. Bugün arkadaşım Megane dizel aldı 38.000'e ama düz vitesti.
  • Era 1.6 select otm kullandım.1 seneden biraz fazla.Ben çok beğenirdim oldukça performanslıydı.Select donanım bana yetiyordu senin alacağın style da daha fazla donanım olarak deri direksiyon deri vites topuzu alaşım jant ve sunroof var.Ben araçla çok çok uğraşarak 7lt felan yaktırıyordum 11ltleri gördüğüm oldu.Biraz fazla yakıyordu.Sebebi araçta klasik 4 ileri otomatik şanzıman kullanılması.Dizelde durum nedir tam bilmiyorum.
  • yeni nesil otomatik şanzımanlar bırakın çok yakmayı daha ekonomiktirler. b
    eğer teknik özeliklerde bunu sağlamayan otomatik araçları eleyin. evet dsg şuanda 7 ileri vitesle çogu rakibini 7 katladı. bence wolsvagen değilde aynı vitesi kullanan skoda grubu araçlara bakabilirsiniz. dediğiniz fiyata skoda yeti bile bulunabilr.
  • Yakıt tüketimi şehir içi 7,7 litre görünüyor,
    Dizel manuellere göre çok az değil ama toplamda yinede benzinli otomatiğe göre biraz az oluyor,
    Otomatik olması benim için önemli olduğundan artık biraz fazla yakmasına katlanacağım ve Era veya JAZZ alacağım, ama era daha yakın geliyor bana,

Araba beğenmek ne kadar zormuş arkadaş,
  • eğer bu ikisi arasında iseniz jazz eraya göre uzay aracı gibidir. kesinlikle jazz.1000 kere jazz.
  • 308 oneririrm. Otomatik dizel

JAzz i 2 sene kullandım. Mukemmel otesi. LPG yaptırısan dizelden ekonomik olur ama riskleri olur. En iyisi 308
  • skoda octavia 1.6 tdı 105 hp dsg öneririm....Classic 1.6 TDI CR 105 HP DSG Tiprotnik 43.890

standart donanımlı olan aracın fiyatı bu ve araç 7 ileri.... bütceniz varsa bu araç varken era almamalısınız...
  • Bu versiyonu hyundai aslında çok ümitle getirdi. fakat, yakıtının normale göre yüksek olması. (Hyundai accent manuel de diğer markalara göre fazla yakıyor.) Fiyatının yüksek olması. (Fiyat arttıkça hyundai tercihleri değişiyor.) başka markalarda yarı otomatik şanzumanların hill holderle donatılarak yokuşta geri kayma sıkıntısının giderilmesi (fiat gibi) yakıtlarının da manuellere göre yüksek olması) Şanzuman tedarik sıkıntılarından aracın herzaman tedarik edilememesi, bayilerin elinde herzaman stok olmaması, modelin artık eskimesi sebeplerinden çok tutmadı.
  • Accent Era Stlye Dizel Otomatik Liste fiyatı 37.450 gözüküyor. Bu kadar parayı gözden çıkardıysanız ve uzun süre aracı kullanacaksanız tam otomatik vites olarak Kia Ceed e bakmanızı tavsiye ederim. Cee'd Hatchback MOTION Otomatik Vites 1.6 Dizel 115 ps 39.100 TL. Gerçi yarı otomatik istemiyorsunuz galiba ama Dsg kadar başarılı olmasa da donanım bakımından zengin ve güçlü turbo motorlara sahip Bravo Dualogic modellerine de bakabilirsiniz. Ayrıca Bravo da ESP, ASR, MSR, HBA, Hillholder gibi extra güvenlik donanımları da Dualogic modellerde standart olarak geliyor. Galiba Fiat indirime gitmiş. BRAVO 5K ACTIVE PLUS 1.4 T-JET 120 HP DUALOGIC* 35.750 , BRAVO 5K ACTIVE PLUS 1.6 MULTIJET 120 HP DUALOGIC* 40.750
  • bence o paranın arabası değil. o paraya ceed alırım .jazz da eradan iyidir.
  • o para verılırmı tabı onuda dusunmek lazım....
  • Era Otomatik dizel kullanan arkadaşlar tecrübelerini aktarırlarsa sevniriz. Yakıt, perfromans vb.
  • Aslında mantıklı bir seçim olabilir, çünkü diğer dizellerde genelde yarı otomatik var, bunlarda çok problemli ve konforsuz zaten herkes söylemiş. DOnanımı da fena değil era nın . Kia da mantıklı görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosx

Era Otomatik dizel kullanan arkadaşlar tecrübelerini aktarırlarsa sevniriz. Yakıt, perfromans vb.

Evet ayrıca süspansiyonları gerçekten sert mi, yani bozuk şehir içi yollarda sarsıntılı mı?
  • O parayı hayatta eraya vermem. Era iyi arabadır ama parasının arabasıdır, yani fiyatına göre iyi arabadır. Ben olsam 1-2 yaşında era otomatiklere bakarım. En az 17bin liram da cebimde kalır. Tam otomatik olduğu için dizel ekonomisi beklemek hata olur. Dizelin verdiği tork zevkini de yaşayamazsınız tam otomatikte. Bence 20 civarına 1.6 select veya style modelleri + lpg. 2008 civarı bulursanız garantisi devam ediyor olur alacağınız araba.

37ye hiç düşünmeden astra3 classic dizel easytronic alırdım. Tam otomatikte dizel ekonomisini ve keyfini tam yaşayamazsınız.
  • merhaba arkadaşlar
    2011 model Hyundai Accent era prime full dizel otomatik vites aracı yeni aldım.Arabamı İstanbuldan Ankaraya getirirken araçla ilgili gözlemlerimi aşağıda belirtmek istiyorum.
    1-yol tutuşunu 120 km yi geçmeyen biri olarak başarılı buldum.
    2-arabada sarsıntı,hoplama ve zıplama gözlemlemedim.
    3-vites geçişleri sıkıntısız ve overdrive sistemi çok iyi.Bence overdrive her otomatik vites arabada olmalı.
    4-Motor sesi yok denilecek kadar az sanki benzinli araba kullanıyorsunuz.
    5-yol sesi makul seviyede beni rahatsız etmedi.
    6-100 km yi geçince rüzgar sesi oluyor ama ıslık tarzında değil.
    7-hararet göstergesi koyulmamış bence eksiklik.
    8-ses sistemi gayet güzel.
    9-21 lt mazotla 418 km yol yaptım .bu değeri bizzat pompa verilerine göre dolu-boş dolu mesafe sistemine göre hesapladım.tabiki genelde 90-120 km aralığında ve tek kişi olarak bu ölçümü yaptım.Şehir içindede 30-33 kuruş yaktığını satın aldığım arkadaş söyledi bence de Ankara Çayyolunda bu değerleri bende rahat karşılarım gibi geliyor.

Bence parasına göre araç gayet güzel.Tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.