Şimdi Ara

Ford Mustang 96-97-98 model

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
4.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu araçlar hakkında genel olarak bilgi sahibi olan var mı aramızda?

LPG ile ş.içi maksimum 20 lt yaksa kabulüm, ama aşar mı bu değerleri sizce? Parçaları için çok pahalı denmiyor. 4.6 daha yaygın ve otosan getirtti, bakımlarını yapıyor diyorlar. Sizler ne dersiniz? Neticede bu araçları yurt dışında günlük olarak kullanıyorlar. Sorun çıkartacak bir araç diye düşünmüyorum.

Ayda 800 km civarı yol yapıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-borla-egzoslu-cok-temiz-mustang-gt-70894851/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-bu-fiyata-mustang-yok-70492633/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-kirmizi-mustang-gt-v8-69954411/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-endes-auto-dan-mustang-gt-4-6-68883090/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-tam-bi-terapist-65485495/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-satilik-mustang-1997-48061013/detay

• sen vergiyi ve lpg parasını düşündükten sonra bize laf düşmez.Zaten 2 sene sonunda vergi ve yakıt parası arabanın fiyatı olur..
  • vergisi yıllık 3.500 tl,abartılacak bir şey değil,sonuçta 4.6 motor.
    Arabayı yatırım aracı olarak görmüyorsanız,donanım takıntınız yoksa,yani bu işten zevk alacaksanız alınır,o kükreyen motorun sesi 8bin devirlerde dinlenir.
    Bu arabaya lpg uygulama fikrine ise yazık olur diyorum.Ayrıca yine otomatik için yazık olur diyorum,bu tip arabalar manuel olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alex2017

sen vergiyi ve lpg parasını düşündükten sonra bize laf düşmez.Zaten 2 sene sonunda vergi ve yakıt parası arabanın fiyatı olur..

Modelden dolayı kurtarıyor. 1996 model 3.8 için vergi 965 TL. Vergiyi hesaba katmamışım evet. Bir ara muhabbeti vardı, aracın değerine göre araca vergi indirimi geliyordu. 24-25 bin TL neticede araç, böyle bir olay olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AssistForte

quote:

Orijinalden alıntı: alex2017

sen vergiyi ve lpg parasını düşündükten sonra bize laf düşmez.Zaten 2 sene sonunda vergi ve yakıt parası arabanın fiyatı olur..

Modelden dolayı kurtarıyor. 1996 model 3.8 için vergi 965 TL. Vergiyi hesaba katmamışım evet. Bir ara muhabbeti vardı, aracın değerine göre araca vergi indirimi geliyordu. 24-25 bin TL neticede araç, böyle bir olay olabilir.

bunlarla kalmıyor sadece bunun parçası renault parçası değil hocam onu da düşün...

• vergi konusunda bilgi birikimi değilim sanırım biraz daha araştırıp buraya not düşerim lakin lpg uygulanmış eşdeğer yaştaki modellerde yaklaşık bir on binlira oynama söz konusu benzinliyi lpg ye çevirirken sanırım bir hayli tuzlu oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyolok

vergi konusunda bilgi birikimi değilim sanırım biraz daha araştırıp buraya not düşerim lakin lpg uygulanmış eşdeğer yaştaki modellerde yaklaşık bir on binlira oynama söz konusu benzinliyi lpg ye çevirirken sanırım bir hayli tuzlu oluyor

Bu kadar masrafı var mı gerçekten de hocam?

@alex2017 hocam forumlarda parçasının çok pahalı olmadığını yazmış bazı kişiler. Alma niyetim yok, sadece araştırıyorum. Sonradan biri karşıma çıkıp şu da vardı derse pişman olmamam için.
  • parça olarak herhangi bir fiyat artışı göremedim
    şu link lpg li olduğu yazıyor ve vergisi yaş yüzünden düşük sayılabilir 500 lira ile 960 lira arasındaymış
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-mustang-ankarda-tek-29901786/detay
  • LPG takılacaksa hiç girişmeyin bence bu arabayı alıpda küfür eder gibi LPG taktırmak bence yanlış olur ayda 800km yaparım diyorsunuz fazla bir kilometre değil benzinlede yapılabilir.Ancak bu arabalar marlboro'dan çıkma ihtimali olabilir çünkü daha önce ordaki araçların boyanıp satıldığını biliyorum.Ama genede kesin birşey yok araç temizse düşünülebilir gerçekden motor olarak her türlü tatmin eder ama bundan indikden sonra her hangi başka bir arabaya binince gerçekden hüsran olur tecrübe ile sabittir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyolok

parça olarak herhangi bir fiyat artışı göremedim
    şu link lpg li olduğu yazıyor ve vergisi yaş yüzünden düşük sayılabilir 500 lira ile 960 lira arasındaymış
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-mustang-ankarda-tek-29901786/detay

Hocam fiyatını çok pahalı söylemiş. 25 bin maksimum çıkabileceğim rakam. Fiat coupe 2.0 16v turbo ile bu araç arasındayım şuan. Elbette mustang ile kıyaslanamaz, yeni araçları sevmiyorum. Kullandığım cerato'nun dahi makyajlı ve yeni kasası midemi bulandırıyor resmen. Ruh yok, kalite yok.

@of dead; hocam marlboro çıkmalarını duydum ben de. Takıntım yok, sadece araç temiz olsun. Kaza olabilir, önemli olan hava yastığı patlamamış, taklası olmayan, şaseden hasar görmemiş olması. Sanırım yine fiat coupe'ye yol görünüyor.

İşin kötü yanı başka böyle bir araç bulamadım

Coupeturbo 16v parça, servis, yakıt yönünden en avantajlı araç. Performansı zaten ortada. Bunu tercih edersem elimde 5 bin TL civarı olacak, onunla da iyi bir deri döşeme+medya sistemi döşenebilir. Motor modifikasyonu vs işine girmeyeceğim zaten. Araç orijinal kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AssistForte -- 14 Ocak 2012; 20:34:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fordmustanggt2005

vergisi yıllık 3.500 tl,abartılacak bir şey değil,sonuçta 4.6 motor.
    Arabayı yatırım aracı olarak görmüyorsanız,donanım takıntınız yoksa,yani bu işten zevk alacaksanız alınır,o kükreyen motorun sesi 8bin devirlerde dinlenir.
    Bu arabaya lpg uygulama fikrine ise yazık olur diyorum.Ayrıca yine otomatik için yazık olur diyorum,bu tip arabalar manuel olmalı.

Motor sesi mükemmel de bırak 8000 deviri 6000 çevirse öp başının üstüne koy.
  • sanırım şahsi kanatim bu piyasa düzeninde yaygın olarak kullanılan avrupa menşeii ve ya uzak doğu bir araç bakmanız olacaktır zira amerikan rüyası adında olduğu gibi gerçekten rüya olabilir gerek yakıt olsun gerek diğer koşullar bu aracı ülkemiz yollarına pek uygun görmüyor
  • Zoom-Zoom
    Eski serilerinin 5000 (charger,challenger) anca çevirdiği düşünülürse gene iyi.
  • Günlük kullanıma (türkiye şartlarında) pek uyacağını sanmıyorum.Lpg ile v8 kullanmak tat vermez bence.Ancak 2. araç olarak hafta sonları kullanmalık alınabilir.Durumunuz varsa 1 tane günlük kullanımlık,az yakan bir araç bide hafta sonları kullanmak için bu aracı lpg siz şekilde almanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuKptn

Günlük kullanıma (türkiye şartlarında) pek uyacağını sanmıyorum.Lpg ile v8 kullanmak tat vermez bence.Ancak 2. araç olarak hafta sonları kullanmalık alınabilir.Durumunuz varsa 1 tane günlük kullanımlık,az yakan bir araç bide hafta sonları kullanmak için bu aracı lpg siz şekilde almanızı tavsiye ederim.

Öğrenciyim hocam, ne işin var madem bu arabayla diyebilirsiniz ama söylediğim gibi öğrenciyim :)

Belki ileride söylediğiniz yapılabilir, bugün maalesef böyle bir imkan yok benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AssistForte

quote:

Orijinalden alıntı: BatuKptn

Günlük kullanıma (türkiye şartlarında) pek uyacağını sanmıyorum.Lpg ile v8 kullanmak tat vermez bence.Ancak 2. araç olarak hafta sonları kullanmalık alınabilir.Durumunuz varsa 1 tane günlük kullanımlık,az yakan bir araç bide hafta sonları kullanmak için bu aracı lpg siz şekilde almanızı tavsiye ederim.

Öğrenciyim hocam, ne işin var madem bu arabayla diyebilirsiniz ama söylediğim gibi öğrenciyim :)

Belki ileride söylediğiniz yapılabilir, bugün maalesef böyle bir imkan yok benim için.

Şiddetle başka araba almanızı öneririm.Şuan ailemde 2 tane araç var 1 tanesi günlük kullanımlık 1 tanesi haftasonu kullanmalık 6 silindirli mercedes.mercedes i günlük kullanmaya başlayalım dedik lpg takıldı falan lpg ile sürüşten zevk alamıyosunuz ne yazıkki ve yaktığı yakıtta lpg ile 50 krş civarında.Benzinle kullanıma söz yok ama kilometrede yaktığı benzin insanı baya bi üzüyor.Birde düşünmeniz gereken bir nokta 96 model demişsiniz sanırım.Kilometresi her nekadar düşük olsada bu araç büyük problemler çıkarabilir başınıza ve ülkemizdede bu tür araçların dilinden anlayan pek çok usta olduğunu sanmıyorum.Numunelik birkaçtane vardır belkiuzun lafın kısası normal silindir hacminde günlük kullanımlık performansı tatminkar bir araç almanız en mantıklısı.Gençliğinize yazık etmeyin

• ford mustang in bu kasasını sevemedim çok itici bir tasarımı var
  • Bizim komşuda var. Siyah, gayet hoş bir araba. Ama 2 yıldır satılık

• Honda prelude veya 406 coupe daha mantıklı bir seçim olabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.