Şimdi Ara

Ford fusion nasıl araba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
34.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ford fusion genel hatlarıyla nasıl bir arabadır? 2004 model bi fusion var ve almak istiyorum.Araba benzinli ve temiz.Tavsiye eder misiniz?

• benzinli degilde dizeli iyidir bagajı büyükdür altı yüksekdir ama hıza gelmez bence tipi gayet iyidir aile arabasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KILIÇ

benzinli degilde dizeli iyidir bagajı büyükdür altı yüksekdir ama hıza gelmez bence tipi gayet iyidir aile arabasıdır.
    jip havası var hoş araç, dizeli de az yakıyor ama piyasası çok iyi değil.

onun yerine fiesta daha iyi bir tercih olur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sound of Freedom

jip havası var hoş araç, dizeli de az yakıyor ama piyasası çok iyi değil.

onun yerine fiesta daha iyi bir tercih olur bence.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim.Araba benzinli,yakıt sarfiyatı ve konfor işçilik kalitesi nasıl acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulass

teşekkür ederim.Araba benzinli,yakıt sarfiyatı ve konfor işçilik kalitesi nasıl acaba?

işçilik biraz düşük.

sert plastik kullanılmış. kullananlar soğuk havalarda tıkırtı yaptığından şikayetçi. yakıt ve konfor durumunu bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sound of Freedom

quote:

işçilik biraz düşük.

sert plastik kullanılmış. kullananlar soğuk havalarda tıkırtı yaptığından şikayetçi. yakıt ve konfor durumunu bilmiyorum

Alıntıları Göster
    bi arkadaşın var ondan biliyom konfor hiç yok desem yeridir. tek avantajı ekonomik

• quote:

Orijinalden alıntı: oneyli

bi arkadaşın var ondan biliyom konfor hiç yok desem yeridir. tek avantajı ekonomik

Alıntıları Göster
    Kuzenim almıştı, FORD FIESTA'nın platformuna dayalı bir araç. Kasetçalarlı modeliydi. Ne yapıp etti, Almanya'dan 6'lı CD/MP3 Playerli bir model getirtti. Biraz zayıf bir dizel motoru var. İçi yüksek sayılır, düşük yakıt tüketiminden söz etmek mümkün fakat FORD FIESTA alacağıma gözüm kapalı FORD FOCUS alırdım, nitekim kuzenim de öyle yaptı, 1 yıl sonra satıp çok temiz bir TDCI Ghia Sedan aldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: oneyli

Alıntıları Göster
    şirket için kiralamıştık. kalastan farkı yok arabanın. aracın içi hiç ergonomik değil. kesinlikle alınmaması gereken bir araç bence. ama fiyat uygunsa dusunulebilir tabi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerousman

şirket için kiralamıştık. kalastan farkı yok arabanın. aracın içi hiç ergonomik değil. kesinlikle alınmaması gereken bir araç bence. ama fiyat uygunsa dusunulebilir tabi..

Alıntıları Göster
    1,5 sene dizelini kullandim,

motor disinda komple berbat.

koltuklar iskemle gibi, suspansiyonlar ozellikle sertlestirilmis,

onemsiyorsaniz malzeme kalitesi dusuk sanirim pet bardak plastiginden,

viraja girme cok kotu, ABS ve airbag disinda guvenlik donanimi yok.

klima vasat, ici ferah, oldukca saglam bir altyapisi var.

aklinizda bir soru varsa hepsini cevaplarim;

eger uygun fiyata bulduysaniz (13-14 lira) LPG si varsa dusunulebilir.

zira 2005 dizel fusion icin 13.500 km veriyorlar su anda, benzinlinin degeri de dizelden yuksek olmamali.

• quote:

Orijinalden alıntı: emtue

1,5 sene dizelini kullandim,

motor disinda komple berbat.

koltuklar iskemle gibi, suspansiyonlar ozellikle sertlestirilmis,

onemsiyorsaniz malzeme kalitesi dusuk sanirim pet bardak plastiginden,

viraja girme cok kotu, ABS ve airbag disinda guvenlik donanimi yok.

klima vasat, ici ferah, oldukca saglam bir altyapisi var.

aklinizda bir soru varsa hepsini cevaplarim;

eger uygun fiyata bulduysaniz (13-14 lira) LPG si varsa dusunulebilir.

zira 2005 dizel fusion icin 13.500 km veriyorlar su anda, benzinlinin degeri de dizelden yuksek olmamali.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yorum yapan herkese çok teşekkür ederim

• quote:

Arkadaşlar yorum yapan herkese çok teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    İş yerinde bir abimizde vardı, Ne çok kötü ne de çok iyi. İkisinin ortasında bir araç. Özellikle konfor arayan birisi uzak durmalı . . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Messerschmitt BF109

İş yerinde bir abimizde vardı, Ne çok kötü ne de çok iyi. İkisinin ortasında bir araç. Özellikle konfor arayan birisi uzak durmalı . . .

Alıntıları Göster
    2004 modelinin iç mekan kalitesi 2005ten sonra üretilenden düşük..
    benzinlinin çekişi çok iyi..yol tutuş yüksek olmasına rağmen iyi.
    otobanda yüksek hızda rüzgardan etkilenir..140ı geçmezseniz sorun olmaz..
    iç mekanda tıkırtı eksik olmaz..2004te cd si atlama yapar..
    sağlam sorunsuz bir araçtır.kolay kolay arıza çıkarmaz. dizelinden uzak durun traktör gibidir..
    ısınsa da ses azalmaz.dizelden benzinlisine geçince sağır odada hissedersiniz kendinizi..
    2. el alacaksanız fisetadan daha iyi seçenektir. fiyatı yakındır ama iç mekanı geniş, performansı iyidir.
    sıfır km sinin fiyatı ederinden yüksektir verilmez..ama 13-14 e de 2. el zor bulursunuz..
    tüketimi ortadır..benzinli normal bir 1.6 orta sınıf (astra gibi) yakar..lpg ile süper olur..
    görüş açısı kullanımı gayet rahat..koltuklar alışana kadar kahve iskemlesi hissi verebilir alışınca geçer..
    koltukları yatırınca büyük boy buzdolabını paketiyle beraber araca sığdırabilirsiniz (tecrübeyle sabit).......

• quote:

Orijinalden alıntı: keus35

sağlam sorunsuz bir araçtır.kolay kolay arıza çıkarmaz. dizelinden uzak durun traktör gibidir..
    ısınsa da ses azalmaz.dizelden benzinlisine geçince sağır odada hissedersiniz kendinizi..
    2. el alacaksanız fisetadan daha iyi seçenektir. fiyatı yakındır ama iç mekanı geniş, performansı iyidir.
    sıfır km sinin fiyatı ederinden yüksektir verilmez..ama 13-14 e de 2. el zor bulursunuz..
    tüketimi ortadır..benzinli normal bir 1.6 orta sınıf (astra gibi) yakar..lpg ile süper olur..
    görüş açısı kullanımı gayet rahat..koltuklar alışana kadar kahve iskemlesi hissi verebilir alışınca geçer..
    koltukları yatırınca büyük boy buzdolabını paketiyle beraber araca sığdırabilirsiniz (tecrübeyle sabit).......

Alıntıları Göster
    hocam bence hiç düşünme alternatiflerine bak.
    işçilik ve konfor çok zayıf

• quote:

Orijinalden alıntı: keus35

Alıntıları Göster
    Bende 2006 modeli var makyajsız modeli.
    Ama bendeki Dizel ve max. 140km/s yapıyor, şehir içinde 150krş civarı yakıyor. Motor performansı vasat (1.6 115hp Astra H kasadan geçtim ne yazıkki buna :( )
    İç mekan çok kaliteli değil ama idare eder.
    En güzel özelliği ise yüksek olması, ben bazen arazi şartlarında kullanıyorum çok rahat oluyor, arkamdan arkadaşlarım şahinle gelemiyorlar :p
    Kliması çok iyi değil ama çok kötüde değil, koltukları bence rahat istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz şoför koltuğunu. Tıkırtı bendekindende geliyor ama sadece gösterge panelinin orasından geliyor onuda ben sökmüştüm içine sim kart düşürdüğüm için galiba tam oturtamadım o yüzden geliyor sesler.
    Üzerinde 195-15-65 ti galiba gelen lastikleri ben 205-16-55 çelik jant + lastik aldım perf. düşmesi olmadı yakıtta da çok fark etmedi diyebilirim, ama geniş taban olduğu için biraz ses yapıyor oda su görür şekilde zaten. Ama yol tutuşu daha iyi oldu bunu bariz fark ettim ve araç biraz daha yükseldi.
    Süspansiyonları iyi değil ama tabi bu fiyata alınan araçların çoğunun donanımları aynı, düşük modelli üst sınıf araçlarıda aynı fiyata alabilirsiniz ama onlarında Km'si fazla olacağından masrafı çok çıkacaktır. Eğer genel olarak şehir içinde kullanılacaksa bence bunun yerine Fiesta 2006 sonrası veya Corsa 2003 sonrası alınmalı. Bu araç gerçekten bozuk zeminli yol için ideal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaRLooT -- 29 Kasım 2009; 16:10:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ShaRLooT

Bende 2006 modeli var makyajsız modeli.
    Ama bendeki Dizel ve max. 140km/s yapıyor, şehir içinde 150krş civarı yakıyor. Motor performansı vasat (1.6 115hp Astra H kasadan geçtim ne yazıkki buna :( )
    İç mekan çok kaliteli değil ama idare eder.
    En güzel özelliği ise yüksek olması, ben bazen arazi şartlarında kullanıyorum çok rahat oluyor, arkamdan arkadaşlarım şahinle gelemiyorlar :p
    Kliması çok iyi değil ama çok kötüde değil, koltukları bence rahat istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz şoför koltuğunu. Tıkırtı bendekindende geliyor ama sadece gösterge panelinin orasından geliyor onuda ben sökmüştüm içine sim kart düşürdüğüm için galiba tam oturtamadım o yüzden geliyor sesler.
    Üzerinde 195-15-65 ti galiba gelen lastikleri ben 205-16-55 çelik jant + lastik aldım perf. düşmesi olmadı yakıtta da çok fark etmedi diyebilirim, ama geniş taban olduğu için biraz ses yapıyor oda su görür şekilde zaten. Ama yol tutuşu daha iyi oldu bunu bariz fark ettim ve araç biraz daha yükseldi.
    Süspansiyonları iyi değil ama tabi bu fiyata alınan araçların çoğunun donanımları aynı, düşük modelli üst sınıf araçlarıda aynı fiyata alabilirsiniz ama onlarında Km'si fazla olacağından masrafı çok çıkacaktır. Eğer genel olarak şehir içinde kullanılacaksa bence bunun yerine Fiesta 2006 sonrası veya Corsa 2003 sonrası alınmalı. Bu araç gerçekten bozuk zeminli yol için ideal

Alıntıları Göster
    Bir arkadaşım 2007 model 27000 km benzinlisini 21000 TL ye aldı ve aldıktan bir ay sonra üst merkez midir nedir orası arıza verdi servis 1500 TL masraf çıkarmış özel serviste 300 TL yaptırdı bana çok tuhaf geldi doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hutaha -- 29 Kasım 2009; 16:21:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hutaha

Bir arkadaşım 2007 model 27000 km benzinlisini 21000 TL ye aldı ve aldıktan bir ay sonra üst merkez midir nedir orası arıza verdi servis 1500 TL masraf çıkarmış özel serviste 300 TL yaptırdı bana çok tuhaf geldi doğrusu.

Alıntıları Göster
    Bende alacaktım, nerdeyse vazgeçeceğim, yazdıklarınızdan sonra... 2004 50binlerde 17000 TL 1.4 TDCİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: VAYA CON DIOS

Bende alacaktım, nerdeyse vazgeçeceğim, yazdıklarınızdan sonra... 2004 50binlerde 17000 TL 1.4 TDCİ

Alıntıları Göster
    mrb arkadaslar burda gordugum yapılan yorumlar hep ondan bundan duyulanlar yazılmıs hıc hayatında kullanmayanlar dahı yorum yapmıslar ford fusıon alman uretımı bır aractır alman araclarını kotuleyıp opelden bahsedenler var wolswogenden bahsedenlerler var sız 20 ıle 30 bın tl arası bı aractan ne beklıyosunuz kı fusıyonun dızelını bılmıyorum 2006 yenı kasası var bende 1.6 lux serısı benzınlı ve ben defalarca kullandım denedım benım aracım km de 30 krs yakıyor uzun yolda dahada dusuyor yakıtı ben aracımdan cok memnunum on takım sıstemının sert olmasıda turkıye yollarında daha ıyıdır hıc bır sorun yasamazsınız sız aracınıza ne kadar bakarsanız oda sıze bakar ben fusıyon alcak arkadaslara aracı onerırım ford sonucta dusunen arkadaslar burdakı yorumlara bakıpta fıkır degıstırmesınler arac alırken cok karamsarlıga dusuluyor alcak arkadaslarda fusıon aracını KULLANANLARA sorsunlar ozellıkle ben aracı tavsıye ederım memnum kalırsınız...

• Fusion ve 2004 2005 Fiestalar cidden işcilik çok kötü hevesleniyorum alayım diye de adamlar 2005 modele kaset çalar falan koymuş,vitesi de tuvalet pompasına benzetmişler,değişik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoksi

Fusion ve 2004 2005 Fiestalar cidden işcilik çok kötü hevesleniyorum alayım diye de adamlar 2005 modele kaset çalar falan koymuş,vitesi de tuvalet pompasına benzetmişler,değişik.
    Yalıtım ve konfor yetersiz. Focus bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

Yalıtım ve konfor yetersiz. Focus bakın.

Alıntıları Göster
    ekonomik ve altı yüksek bir araba, soğuk havalarda göğüs tıkırdıyor. arababadan ne beklediğiniz önemli, konfordan biraz taviz veririm ama yakıtı beni üzmesin derseniz alınabilecek bir araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayteking -- 29 Mayıs 2014; 9:37:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.