Şimdi Ara

Ford Focus mu daha kaliteli yoksa Opel Astra mı?Çarpışma testleri eklendi (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
0
Favori
37.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki

Ford Focus mu daha kaliteli yoksa Opel Astra mı?Çarpışma testleri eklendi

(En Son Oy Tarihi: 27.4.2023)
Giriş
  • ilaveten söyleyeyim ki astranın da yol tutuşu mükemmel. (Focusu yüksek hızlarda kullanmadığım için bi fikrim yok, iyi olabilir itirazım yok., sadece astranın 180-190 lı hızlarda yol tutuşunun gayet iyi olduğunun altını çizmek istedim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 13 Kasım 2013; 12:00:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

@furkanyildizli

Ford Focus Dünya'nın en çok satan arabası şuan.

2012 ise Focus Dünya'da en çok satan 2. arabaydı.

Astra ise en çok satan 19. araba oldu.

Hocam dünyayı bilmem ama ben gördüğümü söyledim ülkeden ülkede bölgeden bölgeye şatış miktarları değişir Sivas ta otuturuyorum opel astranın tüm modellerini ve ford focus un tüm modellerini baz alıyorum opel açık ara farkta fazla. Dünya genelini bilmem Ayrıca sahibinde.com daki an itibari ile ilan adetleride aşağıdaki gibidir.

Focus (10.234)
    Astra (10.686) + Vectra (6.182)

ford focusun sınıfında opel iki modelle ayrılıyor bunu söylememe gerek yok saten.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanyildizli

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

@furkanyildizli

Ford Focus Dünya'nın en çok satan arabası şuan.

2012 ise Focus Dünya'da en çok satan 2. arabaydı.

Astra ise en çok satan 19. araba oldu.

Hocam dünyayı bilmem ama ben gördüğümü söyledim ülkeden ülkede bölgeden bölgeye şatış miktarları değişir Sivas ta otuturuyorum opel astranın tüm modellerini ve ford focus un tüm modellerini baz alıyorum opel açık ara farkta fazla. Dünya genelini bilmem Ayrıca sahibinde.com daki an itibari ile ilan adetleride aşağıdaki gibidir.

Focus (10.234)
    Astra (10.686) + Vectra (6.182)

ford focusun sınıfında opel iki modelle ayrılıyor bunu söylememe gerek yok saten.

Söyleme zaten Vectra focus sınıfında değil, mondeo sınıfında.

• monomu kullanıcısına yanıt
    doğrudur. ben insignia yı mondeo sınıfında biliyorum. geneldede astra ve vectaryı hemen hemen aynı kefeye koymazlarmı saten. neyse konu git gide dağılıyor.

Son olarak güncel "başlangıç" fiyatları vereyim

Opel Astra (43.716,00 TL) :http://www.opel.com.tr/opel-serisi/satis-alani/arabalar/astra-hatchback-new/genel-bakis.html
    Ford Focus (44.480,00 TL) :http://www.ford.com.tr/otomobiller/focus/tasarim

• kahraman202 kullanıcısına yanıt
    Tasarimini kasdettim. Teknik anlamda cok iyi orasi ayri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astraninda yol tutusu cok iyidir

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    4 yerine 3 kollu olsa görüntü olarak daha iyi olurdu. Ancak hissiyat ve tepki olarak 3 serisinden (e90) bile iyi. Ama Opel'in direksiyonun alt uzantısı gereğinden fazla uzun. Görmüyor mu bunu Opel tasarımcıları?

• kahraman202 kullanıcısına yanıt
    Opelin direksiyonunu cok begeniyorum.

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    ve
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berk Erden

Gidimde focusclubdan adam topliyim

• Opel ile Ford kalite olarak hemen hemen aynı araçlar fakat Astra kalite ve güvenlik bakımından bana dahi iyi gibi geliyor.Güvenlik ve sağlamlık konusundada EuroNcap sayfasına girdiginizde Astra'nın Focus'dan daha iyi sonuclar aldıgını görüceksiniz zaten
  • astra focusla değil golfle kıyaslanabilecek bir araba.ama golfün dizel modellerde ortadan kaybolan bağımsız suspansiyonu ve astranın watss bağlantılı arka süspansiyonu düşünüldüğünde astra ön plana çıkıyor.fiyatına göre bu segmentin en iyi aracıdır astra.golfün sadece iç mekan kalite hissi biraz daha fazla.astranının euroncap güvenlik paunları hem focusun hem golfun onunde.astra sert bir süspansiyona rağmen konforundan ödün vermiyor.focus ise kazık gibi süspansiyona sahip bir araba.sportif amaçlı bi araç alınacaksa juılette tercih edilebilir focus değil.
  • Daha önce focus kullanmıştım çok iyiydi ama yeni kasa astralar 2010 dan sonra gelenler hem sağlamlık hem gösteriş ve aynı zamanda yeni motor seçenekleriyle kesinlikle astraaaa

• ASTRA
  • bu konu şaka mı ciddi mi ?şakaysa hiç komik değil!!!!
  • ASTRA
  • ASTRA

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Focus alır.

Edit:Almış zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draqonn -- 30 Ekim 2014; 12:08:19 >
  • pek tabi FOCUS
  • Focus guzel makinedir. Ayrica 4 kollu direksiyonlar da uzun yolda cok daha surucu dostudur.

Opel diyince benim aklima ariza problem sorun kelimeleri geliyor.

Son uc nesil focus ve astra modellerini katsilastirirsak astralar hep kronik arizalariyla meshurken focuslar hep ileri giden teknik altyapilari ve saglamliklariyla meshur oldular.

Ayrica focus u octavia ile kiyaslayip direksiyonunu gaz pedalini hor goren arkadasa sesleniyorum,

Vw nin tum modelleri yumusak ve konforlu surus odakli araclardir. Surus keyfi vw gurubunda konfor ile dogru orantili ele alinir. Ford ise pedal konumlandirmalarindan pedal sertlik tonlamalarina, direksiyon hassasiyetinden oturma pizisyonuna kadar kendine ozgu ve dinamik bir yapiya sahiptir.

Bir fordun vw'ne, bir vw nin forda benzemesini beklemek hata olur.

Opeli hic karsilastirmaya almiyorum. Hersey kaliteli ve guzel gorunen ic mekan dizayni yapmakla bitmiyor.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.