Şimdi Ara

Ford Focus manuel şanzıman problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2015 Model Ford Focus 1.6TDCİ Manuel araç sahibiyim. Araçta aldığımdan beri olan ve benim çok umursamadığım gaza bastığımda gelen uğuldama sesi giderek arttı. En son aracımı satmaya karar verdiğimde Borusan oto arabayı teste çıktığında testi yapan arkadaş da garantisi varsa şanzımanınızda problem olabilir, yaptırın dediğinden dolayı dün servise gittim.

Sonuç olarak servis şanzımanın açılması gerektiğini ve içerisindeki 2 dişlinin değişmesi gerektiğini söyledi. Bu arada ses dışında bir problem yok. 7-8bin TL olan tüm süreç garantiden yapılacak. Bunun içerisinde baskı balata da dahil bir çok parça değişecek.Sizce bunu yaptırmam ilerde farklı problemler açabilir mi? Aracı satın alan kişi bunu problem yapar mı?

• İşçilik düzgün olursa problem yaşayacağınızı sanmam hocam,alan kişide sorun etmez bence,aksine baskı balatanın değişmiş olması işine bile gelir diye düşünüyorum.
  • merakediyorum acaba yağını filtresini değiştirsem orjinali bozulurmu değeri düşermi diye sorularda gelirmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı araç bende de var şanzıman keçesinde 1 Yıldır terleme var yaptırmadım. Maliyeti ne olur bu şekilde idare eder mi sizce?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Ülkedeki iki kişiden biri aptal olduğu için, o soruların gelmesi yakındır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baskı balatasına kadar değişecek, 5 kuruş para vermeyeceksiniz ve bunu soruyorsunuz öyle mi?
    Yapmayın hocam gözünüzü seveyim, araç alacak olsam sorunlu, şanzımanı uğuldayan araç almam dediğinizin aksine.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. Yaptır diyorsun yani. İşte bunu satarken inşallah alan kişi anlar.

• Yok yaptirmayin sanzimani. Orijinal kalsın.

Ses yapar uguldar, bozulur belki. Ola ki kitlenir dağılır ama yine de orijinal kalsın.

Hatta araba yurumese bile çekin köşeye kalsın, satarken öyle orjinal satarsiniz.

• butterfly_effect_53 B kullanıcısına yanıt
    :) hocam ilk defa araçta şanzıman yaptıracağım ondan dolayı sordum zaten. O ses aldığımdan beri varmış aslında benim çok dikkatimi çekmemişti. Yaptıracağım orijinal kalmayacak :))

• Diferansiyel ötme yapıyor muhtemelen. Oradaki birkaç dişli değişecek. Yetkili serviste yapılacaksa neden dert ediyorsunuz ki. Mekanik, dişlilerden oluşan bir sistem manuel şanzıman.

Baskı balatanın değişiyor oluşu alıcının işine gelir hatta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

Diferansiyel ötme yapıyor muhtemelen. Oradaki birkaç dişli değişecek. Yetkili serviste yapılacaksa neden dert ediyorsunuz ki. Mekanik, dişlilerden oluşan bir sistem manuel şanzıman.

Baskı balatanın değişiyor oluşu alıcının işine gelir hatta.
    Daha önce böyle bir işlem yaptırmadığım için danışmak istedim. Dediğiniz gibi tüm parçaların değişecek olması alıcının işine gelecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.