Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (451. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.709
Cevap
28
Favori
855.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OzzY®

quote:

Orijinalden alıntı: Technik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mtnn2026

quote:

Orijinalden alıntı: jasberny

quote:

Selam Arkadaşlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-c-max-122-000-km-de-c-max-servis-bakimli-30453848/detay

Bu Araba Ne Kadar Eder?
    Baktım Temiz Hoşuma Gitti
    122.000 Km Sorun Yaratırmı Dikkat Etmem Gereken Noktalar Ne?

arkadasım begendıgın arac trend donanım aynı fıyata aynı kmlerde aynı model ghia donanımlı bulabılırsın

Slm
    bende ilanı görünce vede gazetelerdeki 2. el fiyatları yükseldi haberlerini okuyunca, bizim arabaların fiyatı artmış dedim ama demek yükselmemiş ha

ne ara düştü bu kadar bende onu kaçırdım

hocam araştırırsanız daha uygunlarıda var bence bu ılandakı arabanın degerı 21-max 22 ben temiz diye 23.000 tl verecem

yanlış anlamayın vardır tabii, benim en son baktığımda(epey oldu) 2006 tdci dizeller 30un üzerindeydi.

açıkçası ben 25e vermektense koyarım otoparkta durur...

yok hocam estf.=) güzel araba bugun arkadasım 2004. lpg 70.000 km 1.6 trend aldı 22.000 tl ye
    fiyat 23.000 tl bana uygun gelıyor sunroofta var extra 2005 model bide bu

• quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_42844164/mpage_1/f_/key_//tm.htm#42853789

Yardımlarınızı Bekliyorum Arkadaşlar

C-Max Kullanıcıları Nerdesınız? Yardımlarınızı Beklıyorum
  • Technik'e dedim bugun alternatör gitti, eve kadar gel dedim(babam kullanıyodu) gelemedi yolda kaldı. otokoça çektirdik...
    2005 ekim çıkışlı 2006 model, 80000de. orjinal aküsü vardı üzerinde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 10 Eylül 2010; 21:02:20 >
  • quote:

Technik'e dedim bugun alternatör gitti, eve kadar gel dedim(babam kullanıyodu) gelemedi yolda kaldı. otokoça çektirdik...
    2005 ekim çıkışlı 2006 model, 80000de. orjinal aküsü vardı üzerinde...

Hocam Vallahi Pazartesi Günü V-Kayış Ve Alternatörrü Soracam Degiştimi Diye. Hiç Bilmiyordum Alternatörün Ne Oldugunu
    Kararsızım Fordda Full Ekspertiz Yaptırayımmı Yaptırmıyayımmı Diye :S 200TL Ye Yapıyorlar
    Benim Alacagım Araba 2005 Model 2006 Trafik Çıkışlı 123.000KM De
    Özel Servise Motorru Baktırdım Güzel Dedi Masraf Açmaz Dedi.
    Ama Alternatörrü Özellikle Soracam. Ve V-Kayışını Pazartesi.
    Başka Dikkat Ettirmem Gereken Nokta Varmı Arkadaşlar?
  • ekspertiz yaptırmadanda rica etsen söylerler belki, alt tarafı bilgisayardan bakıcak

yoksa bakmayla anlamazlar heralde değiştimi değişmedimi. bu alternatörle ilgili olarakta o masraf açmaz kapsamına girmiyo bence, çünkü yaz başı yaptırdığım bakımda triger vs değişirken hiç sorunu yok demişti ustam. değişmiştir muhtemelen ama V kayışı ile ilgili soru işaretin varsa trigeri sor önce.

aklıma gelen kronik intercooler borusu vardı bide, motor kapağının bağşantı noktasının ordan yağ sızıyodu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 10 Eylül 2010; 23:23:40 >
  • quote:

ekspertiz yaptırmadanda rica etsen söylerler belki, alt tarafı bilgisayardan bakıcak

yoksa bakmayla anlamazlar heralde değiştimi değişmedimi. bu alternatörle ilgili olarakta o masraf açmaz kapsamına girmiyo bence, çünkü yaz başı yaptırdığım bakımda triger vs değişirken hiç sorunu yok demişti ustam. değişmiştir muhtemelen ama V kayışı ile ilgili soru işaretin varsa trigeri sor önce.

aklıma gelen kronik intercooler borusu vardı bide, motor kapağının bağşantı noktasının ordan yağ sızıyodu.

Bi Pazartesi Şansımı Deniyim

Triger Felan Hep Degişmiş Onu Biliyorum Son Bakımdan Çıkalı 500Km Olmuş.
    Bi Pazartesi Olsunda Hayırlısı İle Şu Kredi İşini Halledeyim. Ondan Sonra Fordda Götürüp. Bi Baktırtayım.

• quote:

quote:

ekspertiz yaptırmadanda rica etsen söylerler belki, alt tarafı bilgisayardan bakıcak

Bi Pazartesi Olsunda Hayırlısı İle Şu Kredi İşini Halledeyim. Ondan Sonra Fordda Götürüp. Bi Baktırtayım.

Slm,
    Ekspertizin boya-kaporta yönünden önemi büyük, bakımlar ve motor konusunda da öyle ama herşeyin 4/4 lük olması arıza çıkarmayacağı anlamına gelmez.
    Yalnızca bilgisayar sonuçları seni yanıltmasın, önceki sayfaları okuduysan, belirli zamanlarda beklenen-ortaya çıkan sorunlar olabiliyor.
    Örneğin,
    100Bin Kmlerde,
    Alternatör arızası, (Yetkili serviste 500TL civarı, dışarıda tabla değişimi ile 100TL civarı)
    Marş dinamosu arızası, ((Yetkili serviste 800TL civarı, dışarıda yalnızca otomatiğinin ve kömürlerinin değişimi ile 150TL civarı)
    (Belki istisnai bir durum ama) Krank kasnağı dağılması, (serviste 700TL civarı)
    Baskı balata sorunu, ((Yetkili serviste 2000TL civarı, dışarıda 1500TL civarı)
    Fren balataları, (Ön-Arka önceki değişimleriyle alakalı mutlaka ama 500TL civarı)
    Gibi.
    Netice olarak;
    2.el araç aldığın için (0km alınmış ve 8000kmde baskı balata değişimine şahit olmuş biri olarak, araç benim değil, serviste gördüm yalnızca) herşeye hazırlıklı olmalısın.
    Ben alırken amortisör ve akü sorununu bilerek aldım ama sonrasında baskı balata hariç diğerlerinin hepsini yaşadım. 82Binde aldım aracı, 87Binde triger değişimini yaptırdım. Şu anda 114bin kmdeyim ve bu arada yaşadım çoğunu.

• Bu arada;
    Tatil seyahatinde Eskişehir-Denizli 99km sabitleyerek 4.6Lt ortalama ile giderken, Dönüşte 120Km sabitleyerek 5.1Lt ortalama elde ettim.
    Hızın yakıt tüketimine etkisi, tabi rakım farkını da göz ardı etmemek lazım.
  • baskı balata nasıl o fiyat olur ya, grande puntonunkini 300tlye yaptırdım, sorun derken bitme dışında bişey vardı heralde.

alternatör içinse resmen bahtsız bedevi durumu var sanırım,,, masraf 800tl civarı

geçmişe yönelik mesajlara baktım hep 450 civarı ben neden 800 veriyorum anlamadım

ki izmirdeki başka bi servisi aradığımda işçilik dahil 550 demişti,,, otokoç 550 parça 150 akü 100 işçilik 800 dedi. arada tanıdık olunca tamam yapın demiş babam...

sanayidede 250tl fiyat verdiler. 150 diyot tablası 100 işçilik
  • quote:

baskı balata nasıl o fiyat olur ya, grande puntonunkini 300tlye yaptırdım, sorun derken bitme dışında bişey vardı heralde.

alternatör içinse resmen bahtsız bedevi durumu var sanırım,,, masraf 800tl civarı

geçmişe yönelik mesajlara baktım hep 450 civarı ben neden 800 veriyorum anlamadım

ki izmirdeki başka bi servisi aradığımda işçilik dahil 550 demişti,,, otokoç 550 parça 150 akü 100 işçilik 800 dedi. arada tanıdık olunca tamam yapın demiş babam...

sanayidede 250tl fiyat verdiler. 150 diyot tablası 100 işçilik

Bir akrabam dışarıda değiştirttiği için biliyorum rakamı.
    Rakamlar arasındaki farklılıklara gelince;
    Otokoç rakamları ile diğer yetkili servis rakamları arasında ciddi farklılıklar olabiliyor, örneğin triger değişimi için otokoç 1250TLden başlar demişti, diğer yetkili serviste ise 645TL ye yaptırdım.
    Başka bir hususta bu işlemler sırasında olan kampanya durumları. Örneğin en sonki kampanyada %25 indirim sözkonusu idi, ciddi bir rakam farkı demek bu. Yani servis kampanyalarına denk gelir ise, fiyatlar normal şartlara göre düşük olabilir.

İlginç bir diğer husus ise, sol ön kapı gıcırdaması nedeniyle özelde inceleme yaptırttım, kapı gergisinin değişmesi gerektiği söylendi. Ama çok aranılan bişey olmadığından sanayide bulamadılar, yapılamadı. Fiyat araştırmasında ise 35-40TL civarı bir rakam söylendi, sanayideki ustalar şaşırdı buna, palio nun gergisinin 60tl olduğu, öğrenilen rakamın gerçekçi görünmediğini söylediler. Otokoçtan sipariş ettirdim, 37TL. İşçilikle 65TL ye mal oldu, zira kapı iç döşemelerini falan söküyorlar, yarım saatten fazla sürdü sanırım.

• arkadaşlar , 2. el bi C-MAX almayı düşünüyorum, araç tdci ghia donanımlı olmalı. siz değerli cmax kullanıcıların fikirlerine tanışmak istiyorum !.. araçtan beklentim performasn ,yakıt ekonomisi ve yol tutuş !.. asfalt sesini içeri çok alıyormu , kronik sorunları varmı, özellikle tafsiye ettiğiniz bir model var mı ?..

şöyle bir araba var fiyatı nasıl bunların piyasası nedir ?..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-c-max-ford-focus-c-max-ghia-tdci-hatasiz-46-bin-km-de-full-30781802/detay

bi de ekstra olarak eklemek istediğiniz bilgiler varmı , yani neden c-max ?..
    teşekkürler !..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan1461 -- 13 Eylül 2010; 14:24:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mtnn2026

quote:

quote:

Slm,
    Ekspertizin boya-kaporta yönünden önemi büyük, bakımlar ve motor konusunda da öyle ama herşeyin 4/4 lük olması arıza çıkarmayacağı anlamına gelmez.
    Yalnızca bilgisayar sonuçları seni yanıltmasın, önceki sayfaları okuduysan, belirli zamanlarda beklenen-ortaya çıkan sorunlar olabiliyor.
    Örneğin,
    100Bin Kmlerde,
    Alternatör arızası, (Yetkili serviste 500TL civarı, dışarıda tabla değişimi ile 100TL civarı)
    Marş dinamosu arızası, ((Yetkili serviste 800TL civarı, dışarıda yalnızca otomatiğinin ve kömürlerinin değişimi ile 150TL civarı)
    (Belki istisnai bir durum ama) Krank kasnağı dağılması, (serviste 700TL civarı)
    Baskı balata sorunu, ((Yetkili serviste 2000TL civarı, dışarıda 1500TL civarı)
    Fren balataları, (Ön-Arka önceki değişimleriyle alakalı mutlaka ama 500TL civarı)
    Gibi.
    Netice olarak;
    2.el araç aldığın için (0km alınmış ve 8000kmde baskı balata değişimine şahit olmuş biri olarak, araç benim değil, serviste gördüm yalnızca) herşeye hazırlıklı olmalısın.
    Ben alırken amortisör ve akü sorununu bilerek aldım ama sonrasında baskı balata hariç diğerlerinin hepsini yaşadım. 82Binde aldım aracı, 87Binde triger değişimini yaptırdım. Şu anda 114bin kmdeyim ve bu arada yaşadım çoğunu.

mrb şefim evet ekspertiz yaptıracam kredi işi belli olsun özel ford servisinde motorru gosterdım sadece baktı sürdü iyi dedi kaportayı gosterdım oda nerde boya oldugunu soledı elıyle baktı hep mersinde ford servisi var dirim orayı aradım araç alıcam ekspertiz yapıyormusunuz diye yapıyorlarmış 60 tl raporda verıyorlarmış kredı onaylandıktan sonra hemen goturup yaptıracam dursun 60 lıradan kacalım derken daha fazla arıza cıkartmasın basımıza evet
    alternatör marş dinamosu arızası devamlı cıkıyor dıyorlar onlarıda ekspertız yaptırınca ogrenırım degısıp degısmedıgı.
    baskı balata 2000 lıra baya yuksekmıs:S
    tabıkı ıkıncı el araç alıyorsun sonucta ufak tefek masraflar cıkarda benı uzmesın yeter

• SELAM ARKADAŞLAR YENİ FORD AİLESİ FOTOLARI...

http://www.autogaleria.pl/fotografie/index.php?id=34032&news=3353
  • quote:

Orijinalden alıntı: tissot

ACABA 1.6 TDCİ MOTORUMUZ NE OLMUŞ.
    Bilgisi olan var mı?

Sevgili tissot üstad;
    Bugün eski Cmaximi düşünürken siz geldiniz aklım baktım hala buradasınız. En akıllı siz çıktınız. Cmax gibisi yokmuş keşke hiç satmasaymışım

Helal olsun size , kaç binde Cmaxiniz.

Yeni Cmax söylendiği gibi 5 ve 7 koltuklu iki versiyon. Siz sormadan söyleyeyim 1.6 tdci 115 bg (esasen 113) oldu. Ancak tork arttı ve devir bandı düştü. Yeni cmax bizimkilerden çok daha az yakıyor. Bu motor şu an S40larda D2 adıyla satılıyor ve de peugeotnun 1.6 hdi Auto6R yarı otomatiklerinde yer alıyor.

Gelecek ay avrupada satışa çıkıyor bize kasım gibi gelecek (muhtemelen autoshowda satmaya başlarlar)

Biraz uzun ama bu linkte ingiltere preview broşürünü görebilirsin
    http://www.ford.co.uk/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22C-MAX+Preview+brochure.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214377788958&blobkey=id

Bu da almanya preview broşürü
    http://www.ford.de/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22Die+neue+Ford+CMAX+Vorabbroschuere.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214377576183&blobkey=id

Ben bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 22 Eylül 2010; 10:25:49 >

• Tüm C-Max'cilere Selamlar...
  • Arkadaşlar Benide Listeye Eklerseniz Sevinirim.
    2005 Ford Focus C-Max 1.6 TDCİ Trend + Sunroof İle Aranıza Bende Katıldım.
  • quote:

Arkadaşlar Benide Listeye Eklerseniz Sevinirim.
    2005 Ford Focus C-Max 1.6 TDCİ Trend + Sunroof İle Aranıza Bende Katıldım.

Hayırlı olsun.
    Şu listeye ekleme olayı nedir? Merak ettim, ne listesi?
  • http://forum.donanimhaber.com/m_42844164/mpage_1/f_/key_//tm.htm#42844164

Arkadaşlar Bi Problemim Var Yardımcı Olurmusunuz
    Aslında Baya Problemim Var:(
  • SeLamLar... bu arıza ne oLabilir arkadasLar
    araca gün içinde iLk defa bindigimde (gün içinde sorun yapmıyor) marşa basıyorum klimanın oldugu gövdeden takır tukur sesler

abs ışıgının gec sönmesi ve aşşagıdaki resimlerde de belirttigim gibi bir arıza beliriyor

fakat kontagı kapatıyorum bir kaç saniye sonra çalıştırdıgımda arıza ortadan kalkıyor

şimdi bu EPB arızasımı

klimadanmı

yoksa ABS kaynakLı sorunmu (abs soketleri w.s gibi)

aracta herhangi bir arıza kodu yok

seyahat esnasında'da bu arızayı vermiyor sadece gün içinde iLk kez arabaya bindigimde yapıyor

arıza resmi alttaki lingte mevcut
    http://img704.imageshack.us/img704/1170/fotograf006.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaNDaR -- 1 Ekim 2010; 21:38:00 >

• 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.