Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (452. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.709
Cevap
28
Favori
855.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba aracınız ghia sanırım ve bu uyarı elektrik kontrollü el freni arızası bildiğim kadarıyla
  • selam x rayted evet geçen süre 7 yıl ve 135.000 km oldu.

Şu an ş. içinde dikkatli kullanım ile 1 depo yakıtla 1000 km yapıp 145 tl ye fulluyorum.
    Yani : 14.5 kr /km yakıyorum(sıkışık olmayan trafik ve cc lü dikkatli sürücü marifeti)

Daha iyisini de bulamadığımdan zevkleniyorum: )
    Ama boş da durmuyorum octavia 1.6 tdi superb 1.6 tdi ve passat yeni kasa 1.6 tdi ilgi alanlarım : )
  • Selam Tissot,
    Galiba Akü gitmek üzere hangi marka tavsiye edersin,
    Malüm 5.5 sene oldu,2005 91.000 km
    Tesekkürler
  • SELAM FORUMA NADİR GİRİYORUM.
    O NEDENLE GECİKTİ CEVABIM.
    BEN FORD OTOSAN IN Ca LÜ ORJ AKÜSÜNÜ ALDIM. 3 YIL GARANTİLİ. SANIRIM 120 TL İDİ.
    AMA AKLIMDA İNCİ NANO GOLD VARDI. O da 160 tl idi.
    Akünü kışdan önce muhakkak değiştir kafan rahat olsun. Yolda kalma. çekici+ reziliik vs : kaç yüz tl eder? : )

Yeni c max ile ilgili sağlam bilgilere ulaştım.
    Yeni c max 1.6 tdci benim ilgimi çeken araç.
    115 ps 270 nm tork max overboost ile 285 nm.
    donanım olarak trend titianyum ve tit x olacak.

titanyum x deki donanımlar :

atermik ön cam
    xenon+ far yıkama
    panoramık cam tavan
    otomatik park yardımcısı
    17 inc alaşım jant
    lastik basınç sensörü
    blind: kör nokta algılayıcısı
    arka bagaj kapağı uk ile tamamen açılabilmesi: eller dolu iken bagaja eşyayı yuklemeyı kolaylaştıracak.
    ama bunun 1 tık daha gelişmişini vw yeni passat ile yapacak
    son olarak anahtarsız çalıştırma
    tam dolu araçlarda abs esp tcs hill holder dinamik tork yönetimi(virajda hizmet edip yol tutuşu maksimize eden) cc vs olacak.

Benim aklıma kısmen yattı. Tabi fiyat da belirleyıcı olacak.

Zira devir 2004 deki tek tabanca devri değil.
    En buyuk plaselerim : skoda octavia 1.6 tdi ve yeni gelecek skoda superb 1.6 tdi.

Alırsam c max tdci titanyuum x alırım. Zira donaım olarak olmazsa olmazlarım onda( xenon 17 inç lastikler esp vs).
    Şekli pek aklıma yatmadı.

1.6 tdci de beklediğim güç ve tork artışı YAPILMAMAMIŞ. Nedeni tamamen pazarlama stratejisi ve avrupadaki 2.0 tdci nin önünü kesmemek ve belkide 2 lt gibi daha ideal bir motor kombinasyonun a sadece 2500-3000 euro ile ullaşabilmenın mumkun oluşu.

Bizde öyle mi min 12.000 euro fiyat farkı oluşuyor.
    Yinede skoda 1.6 lar ile karşılaştırıldığında performans olarak ford hala önde.

BEKleyip göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tissot -- 13 Ekim 2010; 9:05:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tissot

SELAM FORUMA NADİR GİRİYORUM.
    O NEDENLE GECİKTİ CEVABIM.
    BEN FORD OTOSAN IN Ca LÜ ORJ AKÜSÜNÜ ALDIM. 3 YIL GARANTİLİ. SANIRIM 120 TL İDİ.
    AMA AKLIMDA İNCİ NANO GOLD VARDI. O da 160 tl idi.
    Akünü kışdan önce muhakkak değiştir kafan rahat olsun. Yolda kalma. çekici+ reziliik vs : kaç yüz tl eder? : )

atermik ön cam
    xenon+ far yıkama
    panoramık cam tavan
    otomatik park yardımcısı
    17 inc alaşım jant
    lastik basınç sensörü
    arka bagaj kapağı uk ile tamamen açılabilmesi: eller dolu iken bagaja eşyayı yuklemeyı kolaylaştıracak.
    tam dolu araçlarda abs esp tcs hill holder dinamik tork yönetimi(virajda hizmet edip yol tutuşu maksimize eden) cc vs olacak.

Zira devir 2004 deki tek tabanca devri değil.
    En buyuk plaselerim : skoda octavia 1.6 tdi ve yeni gelecek skoda superb 1.6 tdi.

Alırsam c max tdci titanyuum x alırım. Zira donaım olarak olmazsa olmazlarım onda( xenon 17 inç lastikler esp vs).
    Şekli pek aklıma yatmadı.

1.6 tdci de beklediğim güç ve tork artışı YAPILMAMAMIŞ. Nedeni tamamen pazarlama stratejisi ve avrupadaki 2.0 tdci nin önünü kesmemek ve belkide 2 lt gibi daha ideal bir motor kombinasyonun a sadece 2500-3000 euro ile ullaşabilmenın mumkun oluşu.

BEKleyip göreceğiz

Üstad selam benim bayiim bir türlü bu bilgileri vermiyor. Donanım ve fiyat lansmanda belli olacak deyip duruyor. Sizde pdf xls vs gibi bir dosya varsa bana yollar mısınız?

Ben de FORDun genel Euro broşürünü buldum ingilizce..67 sayfa her türlü ayrıntı var. İsteyen baksın

Bizim cmaxlerde 16V olan 1.6 tdci 8V e düşürülmüş . Ecoboostların dümdüz bir tork eğrisi var. Hatta tork eğrisi değil tork düzlüğü demek lazım artık

http://c-max.fordmedia.eu/documents/FordC-MAX_EU.pdf

EDİT: Üstad 128 bg olmamış ama 115likte de tüketim bizimkilere göre inanılmaz başarılı. Bizim arabalar 1280 kg idi 4.1/4.9/6.1 tüketim vardı. Yeni max 1390 kg ve 4.1/4.6/5.4 değerleri var. BU müthiş bir verim artışına işaret etmez mi?
    Cmaxten barizen küçük 128 bg lik KIA venga kadar iyi değerleri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 15 Ekim 2010; 14:03:06 >

• Eğer bu araba Türkiyeye gelir ve bende bekleme sabrı gösterebilrsem inşallah almaya karar verdiğim araç olacaktır. Bir kaç haftadır süren arayışlarım artık sabır ve bekleyişe kalacaktır.
  • Merhaba arkadaşlar, bugünlerde 2009 model c-max 1.6 dizel titanium almayı düşünüyorum ve 40000'de panaromik cam tavanlı, 17' jantlı ,galiba titanium-x, bir araç buldum. aracın ederi ne kadar?

Acil cevap verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tissot

atermik ön cam
    xenon+ far yıkama
    panoramık cam tavan
    otomatik park yardımcısı
    17 inc alaşım jant
    lastik basınç sensörü

BEKleyip göreceğiz

Selam. Yeni C-Max'ta powershift otm. şanzımanın hangi motorlarla birlikte sunulacağı konusunda bilgi var mı acaba? Yabancı sitelerde hep 2.0 cc motorlarla birlikte anılıyor. Eğer bizde de öyle olacaksa C-Max'ı unutalım şimdiden..

• AutoShow'un adı fordshow olacak diyorlar,
    İşte yeni tanıtım sitesi:
    www.fordshow2010.com
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-ford-c-max-2008-x-paket-cam-tavan-bi-xenon-far-1-6-tdci-titanium-29873373/detay

yukarıdaki linkte detaylarını bulacağınız aracımı istemeye istemeye satıyorum
  • Slm
    Kaskomun süresi doluyor, yenileyeceğim ama FKASKO diye forda özel şartlarda oluşturulmuş (ALLIANZE tarafından) bir kaskodan haberdar oldum.
    Anlattıkları iyi ve mantıklı, verdikleri fiyat güzel olan bir sigorta.
    FKASKO dan hiç muzdarip olan var mı acaba forumda, yada olumsuz bakan?
    Allah'a şükür şimdiye kadar kaskoluk ciddi bir işim olmadı ama olduğunda sıkıntı yaşatırlar mı acaba bana???
  • Ya bi çuval inciri berbat etmekte üstüne bu OTOSANın yok..

Bakın bu forumumuzun üyelerinden birinin çektiği Cmax iç mekan resmi. Ulan bu Cd çalar fiestaya konur, fiesta genç arabası, bekar arabası sırıtmaz.
    Cmaxe konur mu ulan...
    Klima siyah, yan havalandırma ızgaraları siyah , dandik CD çalar ve çevresi gümüş . Çok basit ve ucuz. içerisi her zamanki gibi renk karmaşası. Bazı insanların asla ford almamasını anlayışla karşılıyorum.
    Tüküreyim böyle satış pazarlamacılığının içine. Bedava verseler almam ben bu Cmaxi

• Fuarda yeni cmax ve grand cmax fiyatlarini aciklayacaklardi, bir haber var mi?
    Web sitesinde bazi fiyatlari guncellemisler cmax'i tumden kaldirmislar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WereRabbit

Fuarda yeni cmax ve grand cmax fiyatlarini aciklayacaklardi, bir haber var mi?
    Web sitesinde bazi fiyatlari guncellemisler cmax'i tumden kaldirmislar.

Şu anda fiyatları koymuşlar sitelerine
    42500TL(125PS)
    51000TL (EcoBoost)
    51750TL (Dizel)
    Grand C-Max fiyatları ve donanım fiyatları henüz yok :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mtnn2026 -- 29 Ekim 2010; 14:03:28 >
  • Var ama VIP de :)
    Grand fiyati

55.000
    55.700

Ayrtinti icin :)

Bu arac Grand

Bu da normal c-max
  • Grand C-max Titanium 180hp ecoboost 55000TL

Metalik Boya 750

Titanium X Paketi 5.500
    17" Alüminyum Jantlar
    Bi-Xenon Farlar(far yıkama sistemi ile)
    Günes Isınlarını Yansıtan Isıtmalı Ön Cam
    Panoramik Cam Tavan
    Elektirikli, ısıtmalı, sinyalli, aydınlatmalı, katlanabilir yan aynalar
    Otomatik Park Sistemi
    Otomatik Bagaj Kapağı
    Arka kapıya entegre güneslikler

Kör Nokta Uyarı Sistemi 2.000

Acikcasi benim bekledigimden biraz daha yuksek fiyatlar, Titanium-X ile beraber 55000TL civari olur diye dusunuyordum, Titanium o fiyata gelmis, X ekleyince 60500TL oluyor, kor nokta uyari sistemini de ekstra koymuslar...
  • Yeni C-max

• Fuarda Yenı c-max 'ı ınceleme fırsatım oldu , full olanı 56 bın tlyı hak edıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

Ya bi çuval inciri berbat etmekte üstüne bu OTOSANın yok..

Bakın bu forumumuzun üyelerinden birinin çektiği Cmax iç mekan resmi. Ulan bu Cd çalar fiestaya konur, fiesta genç arabası, bekar arabası sırıtmaz.
    Cmaxe konur mu ulan...
    Klima siyah, yan havalandırma ızgaraları siyah , dandik CD çalar ve çevresi gümüş . Çok basit ve ucuz. içerisi her zamanki gibi renk karmaşası. Bazı insanların asla ford almamasını anlayışla karşılıyorum.
    Tüküreyim böyle satış pazarlamacılığının içine. Bedava verseler almam ben bu Cmaxi

Yukarıdaki sözlerimi geri alıyorum. Herkesten özür dilerim.
    Fuarda gördüm bu iç mekan gerçekte , bu resimdekine göre çok çok daha iyi ve kaliteli duruyor. Fakat bir karışıklık var. GCM te bu CD çalar varken Cmaxte touch sız SONY var . O daha yakışıklı.

BU otomobil acaip iyi olmuş. Kalite barizen artmış tasarım (SONYli) barizen daha sofistike , birbiri ile uyumlu elemanlar vs

ESki Cmaxe göre üstünlükleri:
    - daha dinamik tasarım
    - daha çekici iç mekan
    - bariz büyümüş bagaj (450den 627ye çıkmış)
    - standart ESP, 8HY
    - artmış kalite
    - HLA, şerit değiştirme, tork vectör kontrol, elektrikli bagaj kapağı, lastik basınç izleme vs gibi bazıları sadece Xpakette olabilen ve hatta xpaket üstüne alınabilen opsiyonlar
    - kağıt üstünde daha fazla ekonomi (bilmiyorum 6 ileri şanzımanın etkisi var mı?) zaten eski kasayı sadece maliyet kaygısıyla MTX75 5 ileri ile sattılar o bile 6 ileri daha ekonomik olurdu bence..

Buna karşın defektlerİ:
    - Eski X pakette parçalı deri var bunda yok.
    - barizen pahalı
    - titanium 16 jant olmuş eskisinde 17 idi şimdi sadece xpaket 17 jant..
    - arka cam güneşlikleri tit/ghiada standarttı bunda Xpakete koymuşlar vs

Sonuç olarak one ford stratejisinin ilk C segmenti ürünü olarak. FORDdan beklenmeyecek kadar kaliteli yakışıklı ve donanımlı (en azından xpakette) çok alınabilir bir araba olmış. Bu durumda tek handikap bu parayı verip vermeme

1.6T Smax, 1.6 tdci modeo veya 1.6T Kuga geldiğinde Cmax satışları düşüp fyatı iner mi acaba?

• Fıyat anormal degil bence inmez.

Ama ford listesi biraz kabarıkdır hep. 1000-2000 gibi pazarlık indirimi olur ancak...
  • 
Sayfa: önceki 450451452453454
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.